DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bbsrn o online accesess kodu 1 ay araştırdım hiçbir sonuç bulamadım uscis case tracker güzel bir uygulama ve aktif olarak çalışıyor ayrıca 11 mart'ta giriş yaptım 2 ayın sonunda mayıs 20 gibi greencardim güncelleme yaptığım adrese geldi biraz sabretmrniz lazım bazen 10 günde bazen 3 ayda geliyor emin olun bende fazlasi ile evham yaptım 😅

• ⭐⭐⭐⭐

@bbsrn birde Lawfully USCİS tracker uygulaması var onuda bir denermisiniz

120 gün sonrası

Case takibi gerekir.

USCIS Göçmen Ücretinizin durumu ile ilgili olarak:
    Daimi Yerleşik Kartınızı, Amerika Birleşik Devletleri'ne girişinizden sonraki 120 gün içinde veya USCIS Göçmen Ücreti alındıktan sonraki 120 gün içinde (hangisi daha sonra olduysa) almalısınız.
    Daimi İkamet Kartınızı bu süre zarfında alamazsanız, lütfen USCIS İletişim Merkezi'ne başka bir soruşturma gönderin.
    Lütfen tüm başvuru sahipleri için aşağıdaki bilgileri sağlayın:
    • Tam adlar (hiç kullanılmış TÜM adlar dahil);
    • Doğum tarihi; ve
    • A-Dosya numarası
    Takip talebinin, başvuru sahibi küçük bir çocuksa, başvuru sahibi veya başvuru sahibinin ebeveyni / yasal vasisi tarafından sunulması gerekir. Bir USCIS Göçmenlik Hizmetleri Görevlisi Daimi İkamet Kartının durumu ile ilgili olarak sizinle irtibata geçecektir.
    Makbuz numaralarını e-postayla sağlayamadığımız için üzgünüz. Göçmen Ücreti için ödeme yapıldıktan sonra, onay sayfasında makbuz numaranız verildi.
    Daimi Yerleşik Kartınızın üretimini takip etmek için bir USCIS çevrimiçi dosyalama sistemi hesabı oluşturmanız ve kimliğinizi onaylamanız gerekir.
    • USCIS web sitesini ziyaret ederek bir USCIS çevrimiçi dosyalama sistemi hesabı oluşturun, myaccount.uscis.dhs.gov adresindeki USCIS web sitesini ziyaret edin.
    • Hesabınız oluşturulduktan sonra, “Giriş” sekmesinden “İşlemler” bölümünün altında “Kimliğinizi Doğrulayın” ı seçin.
    • A numaranızı ve DOS Case ID numaranızı girin
    • Tüm gereksinimleri gözden geçirin
    • Kimliğinizi onaylayın
    • Kimliğiniz onaylandıktan sonra, vaka ayrıntılarınızı görüntülemek için tam erişiminiz olacak
    Kimliğinizi daha önce onayladıysanız, hesabınıza giriş yapabilir ve my.uscis.gov/account/inbox adresindeki USCIS İletişim Merkezi'ne bir soruşturma gönderebilirsiniz.
    Adresinizi USCIS çevrimiçi dosyalama sisteminde güncellemeyi unutmayın ya da my.uscis.gov/account/needhelp adresindeki USCIS İletişim Merkezi ile iletişime geçin veya özel talep soruları için çevrimiçi hesabınıza giriş yapın ve bizimle my.uscis.gov/ adresinden bize ulaşın. hesap / gelen kutusu. Adresinizi ayrıca uscis.gov/addresschange adresindeki çevrimiçi aracımızı kullanarak ve yerel ABD postanenizi ziyaret ederek veya çevrimiçi hale getirerek ABD Posta Servisi ile güncellemelisiniz.

Gelecekte, çevrimiçi dosyalamayı inceleyebileceğiniz, güvenli mesajlar gönderebileceğiniz ve durumunuzun durumu hakkında anında güncellemeler alabileceğiniz bir USCIS çevrimiçi hesabına kaydolmak için myaccount.uscis.dhs.gov adresini ziyaret edebilirsiniz. Hesap bilgilerinizi görebilir ve istediğiniz zaman ve herhangi bir cihazda sorgulama yapabilirsiniz.

İlk 120 gün yapılacaklar

Mülakatın kazanılması sonrası enazından 1 ay kala USCIS Hesabı açtırmanız ve 220 usd kişi başı ödemenizi yapmış olmanız lazımdır. .
    Daha sonra USA giriş sonrası başlayacak GREEN CARD basım işlemi işlemi için 2. bekleme süresi başlamaktadır.Özellikle 1 ay'ı dolduktan sonra 120 gün bekleme süresine girenler için heyecanlı bir süreç sizi beklemektedir. Takip durumunuzu öncelikle USCIS Status Check Online vasıtasıyla kontrol etmeniz lazım. Eğer 120 gün geçmiş ise USCİS ofise başvurmanız gerekmektedir.

Benim bu başlıkta USA ilk giriş ile 120 gün arası yapılacak işlemler ile ilgilidir. Green kartın Adrese nasıl teslim edileceğine dair takip nasıl yapılmalıdır. Bu metnin Türkçe Ve İngilizce metni aşağıdadır.

Yeşil Kartınızın, İstihdam Yetki Belgenizin (EAD) ve Seyahat Belgenizin Teslimatını Nasıl İzlersiniz?
    Kartınızı veya seyahat belgenizi postaladığımızda ABD Posta Hizmeti (USPS) takip numaranız da dahil olmak üzere otomatik vaka güncellemelerini almak için bir Durum Durumu Çevrimiçi hesabına kaydolun.
    Size gönderilen postaların günlük görüntülerini almak için USPS (https://moversguide.usps.com/icoa/home/icoa-main-flow.do?execution=e1s1&_flowId=icoa-main-flow&referral=MG80)
    üzerinden Bilgilendirilmiş Teslimat'a kaydolun. Bilgilendirilmiş Teslimat ile şunları yapabilirsiniz:
    Beklediğiniz paketleri otomatik olarak izleyin
    E-posta ve metin uyarıları ayarlayın
    Posta operatörünüz için USPS Teslimat Talimatları 'nı girin
    USPS izleme bilgileriniz paketinizin teslim edildiğini gösteriyorsa ancak almadıysanız, derhal yerel postaneye başvurun. Unutmayın, kartınızı veya seyahat belgenizi başvurunuzda vermiş olduğunuz adrese postalayacağız (G-28 Formu, Giriş Bildirimi veya Vekaletname veya Vekalet Temsilcisi olarak görünme) üzerine temsilcinize posta göndermemiz istenmediyse.

Başvurunuzu yaptıktan sonra posta adresiniz değişirse, adresinizi en kısa sürede USCIS ve USPS ile güncellemelisiniz. USCIS'e, USPS tarafından tanınan standart kısaltmaları ve biçimlendirmeyi kullanarak tam adresinizi verdiğinizden emin olmak için USPS Look Up ZIP Code aracını kullanmanızı öneririz.

Adresinizi derhal güncellemezseniz, davanız gecikebilir, belgeleriniz kaybolabilir ve yeniden başvurup ücreti tekrar ödemeniz gerekebilir.

• Son vize geçerlilik tarihim 9 haziran 2024 ve benim uçak biletim 6 haziran 2024. Konsolosluğa mail attığımda bir problem olmayacağı söylendi. Bir problem yaşar mıyım son 3 gün kala giderek

• ⭐⭐⭐

@orkunktt Merhaba, surekli ayni soruu yazmayin lutfen. Size sorun olmayacagi defaatle belirtildi...
    iyi yolculuklar.

• Herkese merhaba. Doğru yere mi soruyorum bilmiyorum ama bilen çıkar mutlaka. 15 temmuz tarihinde türkiyeye gidicem. 28 ağustosta da dönüş inşallah. İlk defa gidicem geldiğimden bu yana. Herhangi bir evrak başvuru falan yapmam gerekiyor mu

• ⭐⭐⭐

@korkmazunal, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Herkese merhaba. Doğru yere mi soruyorum bilmiyorum ama bilen çıkar mutlaka. 15 temmuz tarihinde türkiyeye gidicem. 28 ağustosta da dönüş inşallah. İlk defa gidicem geldiğimden bu yana. Herhangi bir evrak başvuru falan yapmam gerekiyor mu

Greencardınız fiziksel olarak elinizde ise Greencard+Türk Pasaportu kullanarak sorun yaşamazsınız. Greencardı unutmayın yoksa Amerika’ya dönüşte vizeniz yok görünecek.

Bence doğru başlık değil bu arada 🙂

• @EzgiLera, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@korkmazunal, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Herkese merhaba. Doğru yere mi soruyorum bilmiyorum ama bilen çıkar mutlaka. 15 temmuz tarihinde türkiyeye gidicem. 28 ağustosta da dönüş inşallah. İlk defa gidicem geldiğimden bu yana. Herhangi bir evrak başvuru falan yapmam gerekiyor mu

Greencardınız fiziksel olarak elinizde ise Greencard+Türk Pasaportu kullanarak sorun yaşamazsınız. Greencardı unutmayın yoksa Amerika’ya dönüşte vizeniz yok görünecek.

Bence doğru başlık değil bu arada 🙂

Teşekkürler. Fiziki olarak kartım var pasaportum da olacak tabi

• Merhaba arkadaşlar, daha önceden mülakat deneyimim altında ilk girişim hakkında bilgi vermiştim. Ancak buraya ileti girmediğimi farkettim. Deneyimim biraz farklı ve emsal olabileceğinden burada bulunması açısından yeniden aktarıyorum.

Ben mülakata Barbadosta girip vizemi oradan aldığım için, Türkiyeye olan dönüş uçuşumu Amerika üzerinden almıştım. Böylelikle ilk girişi yapmış olacak ve Greencard basım sürecini de başlatmış olacaktım. Olası bir bekletmede uçağı kaçırmama adına aktarma süresini yaklaşık 17-18 saat gibi bir süre olarak ayarladım. Giriş için pasaport kontrolünden geçerken zarfı teslim ettim ve bir fotoğraf çektiler. Sonrasında görevli “Welcome to USA” dedi. Toplamda 30 saniye sürmemiştir. Greencard ben türkiyedeyken ABD adresime teslim edildi. Hiçbir sorun yaşamadım. İlk girişi yapıp dönmek isteyen ama "ilk girişte kaç gün kalmam gerekir?" sorusunun cevabını bilmeyen arkadaşlar için bir emsal olsun. Ne kadar kaldığınızın bir önemi yok.

• Arkadaşlar merhaba,

Ben yarın Newark üzerinden 3.defa Abd ye giriş yapacağım. Eşim ve çocuklarım 1 ay sonra gelecekler.

Bu durumda çocuklarım için muvafakatname talep edilirmi acaba? Daha önce benzer bir durum yaşayan varmı aranızda?

• +++ Ayrıca eşim ve ben greencard ve ssn numaralarımızı teslim aldık. Orada işe başlamak için tekrar herhangi resmi bir kuruma başvuru/bildirim yapmak gerekiyormu?

• @beyefendi selamlar , hayirli olsun. Cok benzer bir sey yapmak istedigim icin sorayim dedim. Adres olarak Connecticut verip, Floridadan ilk girisimi yapabilirmiyim. Indiginiz havalimani adresinizle uyusuyromuydu, bu gerekli mi? Simdiden cevap vereceklere cok tesekkur ediyorum.🙏

• ⭐⭐

@jtcarlos Merhaba. Kart teslimi için verdiğiniz adres ile gittiğiniz yer tamamen farklı olabilir, merak etmeyin.

• @jtcarlos adresinizi mesela Washington DC vermiş olsanız bile ilk girişinizi ülkenin bir diğer ucu olan Hawaii Honolulu Daniel K. Inouye uluslararası havalimanından dahi yapabilirsiniz, sorun olmuyor

• @ATS16 ve ilk girisimizde sadece orada kalip verdigimiz adrese hic gitmeyecegiz yine de Kabul dimi ☺👌

• @jtcarlos kabul tabii 😉👍

• @ATS16 ah çok sevindim, cok tesekkur ediyorum ☺☺☺

• @Movistar74
    Noter onayli gerekiyor diye biliyorum.

• @uraz-mert @lumos cevap verdi. Gerek yokmuş. Sağolasın 🙂

• ⭐⭐⭐

@uraz-mert Ben yine kaynak vereyim de, Bu linkteki 7. maddede zaten pasaport alinirken muaffakatname gerekiyorsa daha pasaport basvuru asamasinda isteniyor. Seyahat sirasinda pasaportu olan ve velayet paylasimi (bosanma ya da aile bekar anne/baba olma halinde) olmayan cocuklarda bu belgeye gerek yok, dedigim gibi herkes gidip geliyor bu sekilde...

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.5k

| | | |