DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @endyilmaz Gözünüz aydın .. Rabbim size güzel kapılar açsın hayırlı insanlar ile karşılaştırsın … Yeni hayatınızda hep güzellikler olsun.... Bol şans....

• @endyilmaz hadi gözün aydın. Hayırlı olsun.

• @crazycells @kivooo @roccorocco @ruzgars Arkadaşlar bir sorum olacak , Bu Sitedeki Vize - İdari İşlem yada diğer işlemler için güncellemelerinin belirli bir Günü var mı ? Yani hafta da bir gün mü birde Amerika Yerel Saatine göre mi güncellemeler yapılıyor ? Desteğiniz için şimdiden teşekkürler ….

• @afroturkish yok ama @crazycells amerika’da..o yüzden mesajlara kalkınca cevap veriyor

• @AFROTURKISH bu sitedeki guncellemeler kastını anlayamadım ama idari işlemlere kalanlar listesi ve gc kazananlar listesini kişilerin kendileri düzenliyor. Diğer yönetsel işlemleri crazycells yapiyor diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells sizin bu mesajınızı okuyunca hatırladım, 2011 yılında çalıştığım şirketin patronu (hiç alışılageldik bir isim-soyisim kombinasyonu olmamasına rağmen) bahsettiğiniz sebepten dolayı vize alamamıştı.

ABD'nin kara listeye aldığı kişi olmadığını ispatlamasına bile izin vermediler, AP falan gibi bir durum oldu mu bilmiyorum ama reddedilmişti vizesi. Takip eden dönemde isminden dolayı ömrünün sonuna kadar giriş yapamayacağını söylediğini hatırlıyorum.
    İnanılmaz ilkel ve adaletsiz bir karar olduğunu düşünüyorum..

Konsolos mu soylemis acaba kendisine, yoksa kendisi mi boyle bir hisse katilmis? Genelde bu sekilde yorum yapmiyor cunku konsoloslar, sadece vizeye uygun degilsiniz diye belirtiyorlar. Ama ozel olarak belirtmislerse ilginc.

Tabii ki konsoloslar bir nedene dayanarak vermislerdir karari.

Gerci yazmissiniz ama idari isleme kalip da mi red aldi, yoksa idari isleme kalmadan mi red aldi, bu da onemli... Yanlis bilmiyorsam forumda henuz idari islem sonrasi red alan birileri yok, sadece idari islem sureci bitmeden sorun yasayan kisiler var ama bu direkt bir sekilde idari islemin olumsuz sonuclandigi anlamina gelmiyor tabii.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells selam bu konuyu turistlik ya da göçmen olarak ayrı başlıkta açabilirmiyiz. Göçmen vize başvurusu yapanların en önem verdiği konulardan birinde aklımız biraz karışıyor eğer mümkünse ayırabilirmiyiz.

Merak etmeyin sayin @kivooo , bu konu idari isleme kalan herkes icin oldukca onemli, gocmen ya da gocmen olmayan vize farketmiyor...

H1B vize is teklifinin suresi gecen ve bu surede idari islemleri tamamlanamadigi icin vize ve dolayisiyla ABD sansini iki kez kaybeden arkadaslar da var forumda. Zaten gocmen olmayan vizeleri ayirsak da tamamen ayni bilgileri kopyalamamiz gerekecek cunku idari islemlerin basvurdugunuz vize ile alakasi yok, her basvuru sahibi idari islemlerden aklanmali. O nedenle herkesin 2019 yili icin ayni konuda bilgi paylasmasi daha uygun olur. 2018 baslikli konu da sadece gocmen vizeleri kapsamiyordu, listede diger vize sahipleri de mevcut.

• ⭐⭐

Sn. @VolkanU , Sn @crazycells benim bildiğim "teyitli" bir örneği aktarayım sizlere.
    İsminizin ne olduğu önemli değil. Aynı isimde ve milliyette Amerika'da polislerce aranan yada mahkemesi olan bir kişinin ismine sahipseniz, o kişinin idari süreci bitmeden turistik vize alamazsınız.
    Selamlar,

• @crazycells valla inanın o detaylara hiç hakim değilim. Zaten direkt bana aktarılan değil, kulak misafiri olduğum konulardı.

Belki de kendisi, sinirden öyle demiştir haklısınız.

Sosyal medyadan takip ediyorum tüm dünyayı gezdi ama ABD'ye uğramadı hiç. Belki de yeniden başvurmayı denememiştir..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@afroturkish FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@kivooo Ben bu konuyu ayrı bir sayfada açmıştım (AP - İDARİ İŞLEM - TURİSTLİK VİZE B1-B2 ) fakat sayın @crazycells buradan AP sürecinin göçmen ve göçmen olmayan olarak devam etmesini uygun gördüler.

Evet, bu konu hem gocmen olan hem de gocmen olmayan vizeler icin kullanilabilir. Cunku bilgiler ve sonuclar ayni.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@afroturkish FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells @kivooo @roccorocco @ruzgars Arkadaşlar bir sorum olacak , Bu Sitedeki Vize - İdari İşlem yada diğer işlemler için güncellemelerinin belirli bir Günü var mı ? Yani hafta da bir gün mü birde Amerika Yerel Saatine göre mi güncellemeler yapılıyor ? Desteğiniz için şimdiden teşekkürler ….

Hangi siteden bahsediyorsunuz sayin @AFROTURKISH , ben de tam anlayamadim?

Resmi siteden bahsediyorsaniz, gunluk guncellemeler beklemeyin, periyodik olarak kontrol ediliyor olabilir ama zaten NVC idari islemi bitirince konsolosluga bilgiyi veriyor. Dolayisiyla sizin yapmaniz gereken tek sey surecinizin bitmesini beklemek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Sn. @VolkanU , Sn @crazycells benim bildiğim "teyitli" bir örneği aktarayım sizlere.
    İsminizin ne olduğu önemli değil. Aynı isimde ve milliyette Amerika'da polislerce aranan yada mahkemesi olan bir kişinin ismine sahipseniz, o kişinin idari süreci bitmeden turistik vize alamazsınız.
    Selamlar,

Dogrudur sayin @arnblt , zaten butun idari islem surecini cozebilmis degiliz. Sadece kisitli bilgiyle yorum yapiyoruz forumda.
    Bu islemler halka acik yapilmadigi icin 🙂 deneyimler ve benzer orneklerden bilgi ediniyoruz.

• @roccorocco Guncellemeden kastim Amerika Gocmen olan ve olmayan vizelerinI TAKIP ETTIGIMIZ konsolosluk sayfasindaki takip ettigimiz guncellemeler AMERIKA MESAI saatlerinde mi guncelleniyor yoksa istanbul=ankara kendisi TR saatlerinde mi guncelliyor diye merak ettim. Cunku siteyi sabah aksam surekli kontrol etmek ile vakit kaybediyoruz... Umarim biraz daha konuyu acabilmisimdir.... SAYGILARIMLA
    U.S. Department of State
    NONIMMIGRANT VISA APPLICATION
    Administrative Processing
    Application ID or Case Number:
    xxxxxxxxxxxx
    Case Created:
    04-Jan-2019
    Case Last Updated:
    07-Jan-2019

BEKLEMEYE DEVAM

• @AFROTURKISH Ceac ve konsoloslugun takip siteleri Tr saatine göre guncellenebiliyor. Mesela Ankaradaki konsolosluk sizin dosyanızla ilgili bir işlem yaptığında CEAC daki durumda guncellenmiş oluyor.

• @roccorocco Teşekkürler … Bekliyoruz Sabırla ….

xxxxxxxxxxxx
    Case Created:
    04-Jan-2019
    Case Last Updated:
    07-Jan-2019

• @crazycells Teşekkürler … Bugün itibariyle 24. Gün Tabi daha fazla bekleyen arkadaşlarımızın yanında bu bekleyiş az … Hayırlısı...

Peki CEAC tan her kontrolde karşı taraftaki görevlide benim girdiğim ve kontrol ettiğim zamanları görüyordur muhakkak diye düşünüyorum. Doğrumudur?

xxxxxxxxxxxx
    Case Created:
    04-Jan-2019
    Case Last Updated:
    07-Jan-2019

BEKLEMEYE DEVAM

• @afroturkish FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells Teşekkürler … Bugün itibariyle 24. Gün Tabi daha fazla bekleyen arkadaşlarımızın yanında bu bekleyiş az … Hayırlısı...

Peki CEAC tan her kontrolde karşı taraftaki görevlide benim girdiğim ve kontrol ettiğim zamanları görüyordur muhakkak diye düşünüyorum. Doğrumudur?

xxxxxxxxxxxx
    Case Created:
    04-Jan-2019
    Case Last Updated:
    07-Jan-2019

BEKLEMEYE DEVAM

üstadım biraz sakin olsanız keşke. kimsenin sizin ceac kontrolü yapmanızla ilgilendiğini sanmıyorum. Her dosyanın belli bir süreci oluyor. bırakın turist vizesini green card kazanıp sürecin son günü olan 30 eylüle kadar AP de kalan ve bu hakkını yitirenler var. üstelik bu insanların durumu geri dönüşümsüz kayıplarla paralel gitmesine ve yetkililerin daha dikkat ettiği bilinmesine rağmen bir şey değiştirmiyor.

bu süreç ortalama 60 günde sonuçlanıyor fakat ortalaması böyle diye 60 gün kesin bir tarih olmuyor. elçilikte de denildiği gibi 6 aya kadar uzayan bir süreç olabilir.

bol sabırlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco Guncellemeden kastim Amerika Gocmen olan ve olmayan vizelerinI TAKIP ETTIGIMIZ konsolosluk sayfasindaki takip ettigimiz guncellemeler AMERIKA MESAI saatlerinde mi guncelleniyor yoksa istanbul=ankara kendisi TR saatlerinde mi guncelliyor diye merak ettim. Cunku siteyi sabah aksam surekli kontrol etmek ile vakit kaybediyoruz... Umarim biraz daha konuyu acabilmisimdir.... SAYGILARIMLA
    U.S. Department of State
    NONIMMIGRANT VISA APPLICATION
    Administrative Processing
    xxxxxxxxxxxx
    Case Created:
    04-Jan-2019
    Case Last Updated:
    07-Jan-2019

BEKLEMEYE DEVAM

sabah aksam kontrol etmenize gerek yok, haftada bir kontrol etmeniz yeterli. Maalesef sabirla beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok, siteyi daha sik kontrol ederek surecte degisiklik yapamazsiniz.

ABD saatine gore ya da TR saatine gore guncelleniyor diye bir durum da yok, ne zaman dosyada guncelleme olursa o zaman guncellenir oradaki bilgiler. Sadece sabirla beklemeniz gerekiyor.

• Evet arkadaşlar. Uzun süredir beklediğim müjdeli haber bugün geldi. Vizem issued oldu. Konsolosluktan vizeniz onaylanmıştır ve postaya verilmiştir maili geldi ve Ptt’den de posta takip numarasını içeren Sms geldi. Kısmetse 4 şubat pazartesi günü pasaportu ve paketi teslim almış olacağım.

• @roccorocco hayırlı olsun. bundan sonraki süreçleri daha rahat geçirebilmeniz duası ile.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

244

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.8k

| | | |