DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vecihi Çok hızlıydım zamanında bu yüzden çok takmıyordum bu sistemi. Sevdiklerim yanımdaydı. Şimdi ortamdan uzaklaşınca, kendim ile baş başa kalınca aklım başıma geldi. Bugünkü aklım olsaydı eğer 18 olduğum gibi kimseye sormadan başlardım başvurulara. Geç olsun güç olmasın. Trump'ın tasarısı yeni bir gc sistemi ile başlarsa sorun çok büyük. Ama bu sistemde devam ederse benim için problem olmaz her sene çıkana kadar yaparım başvuru. İnşallah bunlara gerek kalmaz da ilk başvurum da turnayı gözünden vururum. Hayırlısı.

• @hsndmn açıkcası bende ilk başvuruda çıksa bu kadar kararlı bir şekilde gidermiydim bilmiyorum ben son 2 senedir çok kararlıyım , çünkü burada bi şansım yok. mühendisliği ve iş bulamıyorum uzun zamandır ve buraya dair ümitlerim aşırı azalmış durumda. hayat 2. şansı verirse orda yeni hayat kurup sıfırdan başlamak istiyorum ve bunu çok iyi değerlendircem bunun için dua ediyorum.

• @yekta hocam aynısını bende yaşadım :)))

• Orada kendine bir gelecek kurabilmen için vasıflı olmak zorunda değilsin. Hangi işte mutlu isen o işi yapmanı tavsiye ederim. Türkiye kaideleri orada geçerli birşey değil. @reader arkadaşım geçen gün bir video paylaştı. Kadın gezerek bir uygulama üzerinden görev yaparak geçim sağlıyor. Aylık 3000 dolara kadar da kazanç mümkün olduğunu söylüyor. Bu hayata bir kez geliyorum ve hangi işte mutlu isem o işi yapacağım. İş hayatına çok erken yaşta atıldım. Yaşıtlarım sırtında çanta taşırdı benim ellerimde toptancıdan aldığım torbalarım vardı her gün 25 kilo ile 2 km düz yol 500 m de yokuş çıkardım. Bilmiyorum galiba bazı şeylerden çok soğudum. Bu yüzden çok istiyorum bunu. Rabbim cümlemize herşeyin hayırlısını versin.

• CNN dv2019 başvuru dönemindeki internet haberine göre her yıl greenkart çekilişi için dünya genelindeki başvuruların 9 10 milyonunun Türkiye içinse 120 bin başvurunun hatalı fotoğraf kaynaklı elendiğini yazmış. 120 bin çok çok yüksek bir rakam sizce doğruluk payı var mıdır?

• @ekpr Konu Türkiye ise doğruluk payı çok yüksektir. Şaşırmam yani. Hani başvuruları Türkiyeden yaptığımız için bence çok şanslıyız.

• @hsndmn Doğru haberse şahane çünkü 2015 de 157.780 başvuru ve aile bireyleri dahil toplam Türkiye başvuru sayısı 254.660 gözüküyor.

• @ekpr keşke fotoyu ben çekseydim, fotoğrafçıda çektirmiştik. İçime bir kurt düştü şimdi😫

• @wwinter benimde kurt düştü kontroledebileceğimiz site varmı acaba 🙂

• @wwinter Içinizi rahat tutun bence bu şekilde elenenler kuvvetle muhtemel ışığa ve arka fona dikkat etmeden kendi çekenlerdir.

• @vecihi bilemiyorum ama iş işten geçmiş olmalı☹

• @ekpr Bu sene Türkiye’den kaç bin kişinin başvurduğunu gerçekten çok merak ediyorum.

• @vecihi green card photo check diye yazarsanız bir site vardı. Ancak gölge yoksa yüzünüzde arka plan da beyazsa ve kaba haliyle şablona da uyuyorsa hiç telaş yapmayın.

• @ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@vecihi green card photo check diye yazarsanız bir site vardı. Ancak gölge yoksa yüzünüzde arka plan da beyazsa ve kaba haliyle şablona da uyuyorsa hiç telaş yapmayın.

Beni kaygılandıran bunlar değil de fotunun boyutu oldu. Acaba fotoğrafçı doğru en boy ölçüsünde çekti mi diye düşündüm.

• @wwinter Ben de çok merak ediyorum başvurular ne derece artmış olabilir diye bir yandan da cekilişin iptal edilip tekrar açılması ne derece etkileyecek merak içindeyim.

• Bu ileti silindi!

• CNN haberi bu şekilde paylaşmış ancak başvuru sayısı hatalılar dahil şekilde paylaşıyordur diye düşünüyorum ancak elbette bunu kesin olarak bilemeyiz. 🤐

• @ekpr orda kontrol ettimde şimdi saçın en üst kısmı başlangıç noktasına gelince çene altı yeşil alana gelmiyor, saçım dik ve sakalım uzun olduğundan dolayı ama saçın ortalarına doğru geldiğim o yeşik alan çenenin altına geliyor , yani genel hatlarıyla uygun, biir sıkıntı çıkmaz inşallah

• Az önce şöyle bir video izledim. Bir çocuklu, iki çocuklu v.s ailelerin her birinin kotalarının farklı olduğunu söylüyor. Yani çekiliş algoritmasına göre bekarlarla bizlerin seçilme kota ve şansları çok farklıymış.

• @wwinter Teşekkurler video için Izledim şimdi gayet mantıklı söylediği sonuçta belli bir karma yapması gerekecektir. 5 çocuklu bir aile ile tek çocuklu bir aile ya da bekar biri video sahibinin de dediği gibi farklı şekilde değerlendirilecektir. Yalnız söylediği oranların tespiti için kazananlar arasında bi anketle tespiti yapılabilir keşke forumun face hesabında bu tarz bir anket oluşturulsa.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |