Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 konsolosluk herkesten MEZUN OLDUĞUN okulu gösteren evrak istiyor. Yani öğrenci olduğun yada tek derse kaldığın son dönem gibi kısımlarla ilgilenmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba şimdi lisans için diplomam hala çıkmadı. Oysa 8 ay önce falan mezun oldum. Bu anlamda geçici mezuniyet belgemi mülakat için götüreceğim.Ayrıca e devletten de çıktı almam gerekir mi ? Şu anda master (yüksek lisans) yapıyorum. Aynı zamanda başka bir üniversitede de öğrenciyim. Hem mezuniyet belgesi(lisanstan) , hem yüksek lisans öğrenci belgesi hem de öğrenci göründüğüm üniversitedeki öğrenci belgelerinin hepsini yanımda mı götürmem lazım. Ve bunlar için de ayrı ayrı transkript götürmem mi gerekiyor ? Eğer böyle değilse bu şekilde durumu olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
    Kısaca ;
    -İnşaat mühendisliği mezunuyum.
    -Yüksek lisans yapıyorum(İnşaat Müh. üzerine)
    -Başka bir üniversitede Maden Müh. öğrencisi görünüyorum(Fakat kayıt olduğumdan beri gitmedim yabancı dil hazırlık sınıfı görünüyorum).
    Teşekkürler...

en yuksek derecedeki diploma ya da belgeleri goturmeniz yeterli.

• ⭐⭐

@civilengineer19 e-devletten bitirdiğiniz üniversite ile ilgili çıktıyı almaya çalışın. Geçici mezuniyet belgesi doğrulama yapabilecekleri bir belge değil. Oradaki konsolosun insiyatifine kalır. Eğer mezun olmasaydınız öğrenci belgesi yetebilirdi.

• Sayın @arnblt mezun olduğuma dair mezuniyet belgesi de şu an okuduğum iki üniversitenin(Lisans+yüksek lisans) belgelerine bir tıkla e devletten ulaşabiliyorum. Fakat Facebook da arkadaşların yorumlarını okudum. Öğrenci kimlik kartınızı falan bile götürün diyorlar. Doğal olarak ben de hepsini toplayıp öyle götüreceğim diye düşündüm. Sayın @crazycells ise en yüksek olan belgeyi götürebileceğimi belirtiyor. Ben gene de onların e devletten çıktılarını alayın yanımda bulundurayım ne olur ne olmaz diye. Fakat o zamana diploma çıkarsa veririm çıkmazsa da zaten e devlette mezun olduğuma dair belge var. Teşekkürler...

• Tamamdır sayın @crazycells . Facebookta okuduğum bazı yorumlardan dolayı bunu sorma ihtiyacı hissettim. Öğrenci kartlarınızı falan da yanınızda götürün iyi olur diyorlar. Burada önemli olan ne varsa götür olacak hali yok dediğiniz gibi yüksek lisans belgemi ve transkriptimi götüreceğim. ( Türkçe mi olmalı yoksa ingilizce mi ). Normalde diğer belgeler Türkçe fakat diplomasını ingilizceye çevirenleri falan okudum.
    Fakat her ihtimale karşın e devletten alabileceğim lisans mezuniyet ve diğer öğrenci belgemi de yanımda bulundurayım diyorum.

• Yasaklı

Mungan'larda benden evvelsi gün 118-$ muayene+tahlil+röntgen parası ve 280-$ da aşı parası yani toplamda 400-$'a yakın para aldılar. Normal midir? 118-$'ın faturasını da vermediler.

• @crazycells selam,
    DS 260 formunu gönderdikten sonra KCC'den hala evraklar için bir e-posta gelmedi. Ben de ilk gelen postayı ekiyle birlikte tekrar okudum. Yazılandan anladığım kadarıyla evrakları KCC'ye göndermek gerekmeyebiliyor. Sence beklemeli miyim ya da önümüzdeki hafta e-posta gelmeden evrakları göndereyim mi?
    Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation
    Thank You Your Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260) was sent to the Kentucky Consular Center (KCC) for review.
    Next Steps All Diversity Visa applicants must:

1. Obtain required supporting civil documents.
    2. Obtain photographs that meet the Department of State’s visa requirements.
    3. Review the information specific to the U.S. Embassy/Consulate General where your visa interview will occur.
      You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your application and will notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS260 application will be kept on file with KCC until a visa number is available for you and your case can be scheduled. When your case is scheduled, the KCC will send you an email message directing you to log into the Entrant Status Check (ESC) website for further instructions.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Tamamdır sayın @crazycells . Facebookta okuduğum bazı yorumlardan dolayı bunu sorma ihtiyacı hissettim. Öğrenci kartlarınızı falan da yanınızda götürün iyi olur diyorlar. Burada önemli olan ne varsa götür olacak hali yok dediğiniz gibi yüksek lisans belgemi ve transkriptimi götüreceğim. ( Türkçe mi olmalı yoksa ingilizce mi ). Normalde diğer belgeler Türkçe fakat diplomasını ingilizceye çevirenleri falan okudum.
    Fakat her ihtimale karşın e devletten alabileceğim lisans mezuniyet ve diğer öğrenci belgemi de yanımda bulundurayım diyorum.

Turkce/Ingilizce farketmez, onemli olan sizin lise mezunu oldugunuzu onaylayabilmeleri. Mulakat belgeleriyle ilgili sorularinizi mulakat deneyimleri konusunda sormalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@israfil istenilmeden gondermenize gerek yok.

• Bu ileti silindi!

• Tamamdır sayın @crazycells çok teşekkürler...

• Merhabalar cn13xxx
    Kcc nin istedigi eveaklari yaklasik 1 ay once gonderdim visa status check sorguladigimda at NVC ( national visa center) gorunuyor. Benim merak ettigim bana yaklasik ne zamana mulakat tarihi verilir ayrica bedelli askerlik var eger mulakat tarihi cakisirsa mulakati erteleme durumu soz konusumudur yakin bir zamana

• ⭐⭐

@cihangir-karabagci ben evrakları mı yolladıgımda teyit mail i almadım. Herkes onay ✅ mail 'i aldı mı?

• Herkese selamlar,ben 2 sene başvuru yapıyorum,bu senede yaptım,benim şöyle bir sorum olacak,başvuru onay listem sadece benimki,eşiminki hariç,ingilizce onay kağıdı aldım,eşimle kızımın türkce geldi nedenini bilen varsa cevap verebilirmi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayka_ayka

bunun dışında mı sizin ekran görüntüsü

• @cihangir-karabagci ne zaman formu gonderdiniz benimde 24 binde ben hala gondermedim

• merhaba dövmelerim olması sorun mu yaratıyor ? doktorun dövmeniz var mı diye sorduğunu gördüm bi kaç kişi yazmıştı

• Yasaklı

@berkergn13 askeriye mi orası 🙂 rahat olun kendiniz bıçakla kazımadıysanız bir şey olmaz dünyada tattoo sektörünün en büyük olduğu ülkeye gitmeye çalışıyoruz

• @mhepekiz sizin de mülakat 1 marttaymış. benim de öyle umarım sorunsuz geçeriz

• ⭐⭐

@mhepekiz yani ironi mi yaptınız yoksa gerçekten derin kesikler için doktor bir sıkıntı çıkartıyor mu? örneğin cam kesiği iz tarzı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

71

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |