Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @the-black-eagle eywallah, verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim. 🙂

• 13.000 - 13.500 arası numaralardan Mart ayı için randevu alan var mı hiç acaba ?

• @mel randevular current olduğun bültenden 2 sonraya mı denk geliyor. Yani atıyorum benim numaram nisan bülteninde currenr olursa ben haziranda mı görüşmeye gidecem. 10binler şubata tarih almışlar da emin olmaya çalışıyorum.

• @the-black-eagle öyle olduğunu düşünmüyorum son 2 ay ocak -Şubatta hep bi eksik gittiler yawaşladılar..oyüzden 13 bin 13 bin 500 var mı merak ediyorum belki arayı kapatmaya çalışıolardır diye 😏

• @the-black-eagle hangi ay current olursan randevun bir sonraki ay olur genelde.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@atapolat DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese merhaba, bugün itibariyle şirketimle ilgili bir sorunum oluştu, öncelikle sayın @crazycells ve diğer üyeler anlatacağım konuyla ilgili bilginiz var ise ve yardımcı olursanız çok sevinirim, ben inşaat mühendisiyim ve bir inşaat şirketim var, üzerime ait bu şirkette geçen sene şirkete aldığımız bir işçinin sigorta girişleri tamamlanmadan işçi cumartesi günü bizlerin haberi olmadan taşeronum şirket elemanı yanında gelerek çalışmaya başlamış ve ilk gün iş kazası geçirerek vefat etmiştir. İşçinin yakınları davadan feragat etmişlerdir. Ancak şirketim adına ve ortağım adına (ortağım aynı zamanda şantiye şefide olduğu için) asliye ceza mahkemesinde kamu davası açılmıştır, bugün davanın ilk celsesi görüldü ve davadaki bütün beyanlarda işçinin işlemleri tamamlanmadan ve haberimiz olmadan işe başladığı yönünd beyanda bulundular, davaya ben tanık olarak gittim, dava sırasında tanıklıktan sanık olarak ekleneceğim söylenerek ayrıldım, yani kısaca artık o davada bende sanığım, şimdi Sıra numaram 18xxx lerde bulunmakta, tahmini olarakta mayıs veya haziran ayı gibi bizlere mülakat sırası gelecektir, mülakat zamanında dava halen devam ediyor olduğu için bu dava ile ilgili belgeleri devam eden davam olduğu için tercüme ettirip yanımda götürmem gerekirmi, muhtemelen götürmem gerektiğini düşünüyorum, götürdüğüm takdirde onlar sormadan bu belgeleri ibraz edeyimmi yoksa onlar sorarsamı beyan edeyim? Herhangi bir sicil kaydım bulunmuyor, bu bizim AP durumuna kalmamıza veya reddedilmemize neden olurmu? Yada Dava iş kazasından dolayı açılmış bir kamu davası olduğu için bu bizim greencard süremizi etkilemezmi? Ayrıca bu devam eden dava ile ilgili evrakları görevliye verdiğimde bu davanın içeriğiyle ilgili bir dilekçe yazıp durumu özetlememe gerek varmı veya böyle bir dilekçeyide eklememin faydası olurmu( sicil kayıtlarım temiz ve adıma herhangi bir dava bulunmuyordu bunun dışında kcc ye de evraklarımızı gönderdik, muhtemelen mülakat tarihinde ve dava sonuçlandığında da adıma cezai bir işlem olacağını düşünmüyorum) şimdiden cevap veren herkese teşekkür ediyorum. Bizim için gerçekten sıkıntılı bir süreç bizden kaynaklanmayan nedenlerden dolayı bu fırsatın riske girmesini istemiyoruz.

sayin @atapolat sorunuzu su konuya tasiyabilir misiniz? Cevabi orada vereyim...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

• Arkadaşlar merhaba,
    sizlere current olan case numberlarla ilgili olarak bir şey sormak istiyorum. Benim case number 12500 lerde ve bir arkadaşım case number'ı 12binlerdeki tanıdıklarının hemen hemen hepsine mulakat daveti geldiğini söyledi. Sizce endişelenmeli miyim?

Çok teşekkürler,
    Selamlar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci evrakları gönderdiğinize dair mail gelip sonra siz evraklarınızı gönderip evrakları aldıklarına dair mail geldi mi size bunların hepsine evet derseniz sıkıntı yok bekleyeceksiniz yok hayır ise bu forumda atılan maillerin örnekleri var ona göre mail atarsanız size dönüş yapacaklardır

• @ayvalik10 selamlar, evet dediğiniz email geldi ben de istenilen evrakları taratarak gönderdim, sonrasında teyit emaili de geldi. Tahminizi duymak isterim case number 12500 için? Ben daha önceden Mart Nisan gibi gelir diye tahmin ediyordum ama bulletin da current olma durumundan ziyade konsolosluk yoğunluğu da etkilyor sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci canını hiç sıkma çünkü 2 mailde geldiği için randevu tarihin vermek zorundalar. Bu arada forumdaki kişilerin bilgilerini yazdıkları excel tablosu var. Orya bakarsan DS 260 formuna göre inanılmaz değişiklikler gösteriyor. Ondan dolayı kesin gelecek ama tahmin kimse edemez. Çünkü mart ayı için randevuyu bir gün içinde dağıttılar. Belki tekrar toplu tarih için zaman ayarlıyorlar

• Yasaklı

@cihangir-karabagci 12 binlerde herkese randevu geldi demek doğru olmayabilir. sitede kayıtlı kimse tabloya randevu işlememiş o numaralarda

• @ayvalik10 tamamdır çok teşekkür ediyorum.

• @mhepekiz ben de öyle tahmin öngörüyordum ama arkadaş öyle deyince içime bir şüphe düştü. Çok teşekkür ediyorum.

• @berkergn13 sadece cüzdanı göstermek yeterli olur mu kardeş.cüzdanı işletmen lazım.hesaptaki tutar belli olmalı.

• Yasaklı

@cihangir-karabagci bizim case 68xx mesela evrak yollamada da biraz gecikince Mart için geldi randevu. 7-8-9 binler için de randevuyu marta alabilen birçok insan var.. Sanmıyorum 12 binlerde herkese tarih verildiğini

• @cihangir-karabagci arkadaşınız biraz tahminsel konuşmuş bence, gönlünüz ferah olsun.

Bir insanın tanıdığı kaç kişiye aynı sene GC çıkabilir ve bu insanlardan kaç tanesinin CN'ı 12binlerde olabilir ki "12binlerde olan tanıdığım herkese randevu verildi" desin 🙂

• @mhepekiz Çok teşekkür ediyorum kafamda biraz daha netleşti.

• @volkanu aynen dediğiniz gibi olma ihtimali yüksek, hayırlısı ile beklemeye devam o zaman. teşekkürler, selamlar.

• Arkadaşlar merhaba şimdi lisans için diplomam hala çıkmadı. Oysa 8 ay önce falan mezun oldum. Bu anlamda geçici mezuniyet belgemi mülakat için götüreceğim.Ayrıca e devletten de çıktı almam gerekir mi ? Şu anda master (yüksek lisans) yapıyorum. Aynı zamanda başka bir üniversitede de öğrenciyim. Hem mezuniyet belgesi(lisanstan) , hem yüksek lisans öğrenci belgesi hem de öğrenci göründüğüm üniversitedeki öğrenci belgelerinin hepsini yanımda mı götürmem lazım. Ve bunlar için de ayrı ayrı transkript götürmem mi gerekiyor ? Eğer böyle değilse bu şekilde durumu olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
    Kısaca ;
    -İnşaat mühendisliği mezunuyum.
    -Yüksek lisans yapıyorum(İnşaat Müh. üzerine)
    -Başka bir üniversitede Maden Müh. öğrencisi görünüyorum(Fakat kayıt olduğumdan beri gitmedim yabancı dil hazırlık sınıfı görünüyorum).
    Teşekkürler...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |