Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar
    Kız arkadaşım DV2019 25xxx sıralarında ve kendisi şu an Avrupa'da bir ülke'de Temmuz 10 da dönücek ve evlilik işlemlerini hemen o tarihte yapmayı düşünüyoruz. Daha yeni haberimiz oldu ve heyacandan okuduğumuzu bile anlayamıyoruz. O yüzden bu başlığı açtım umarım bizden başkalarına da faydası dokunur.
    Şimdi kız arkadaşımın numarası gerilerde olduğu için ds-260 formunu hemen doldurup kaydetmesi avantaj sağlar mı?
    Ds-260 formunu bekar olarak doldurduktan sonra mülakat tarihinden önce evlendiğimiz için kolayca Amerika konsolosluğuna dilekçe ile bunu belirtip mülakata beraber gidebiliyor muyuz?
    Bir de çift vatandaşlığı olup (Rusya) bu konuyla ilgili bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

• Yasaklı

@atakanmslu hoşgeldiniz,tebrik ediyorum.kendimce sorularınızı cevaplayayım.
    1-) ds-260 formunu erken doldurup göndermek avantaj sağlamaz.
    2-) arkadasın 10 temmuzda geleceği için ve bu tarihte evleneceğiz dediğiniz için,260 formunu evlendikten sonra doldurunuz.dilekçeye gerek yok. görüşmeye beraber gidebilirsiniz.arkadasınız hangi ülke vatandaslığından basvuru yaptı ? turk olarak yaptıysa ankara, rus olarak yaptıysa moskova da görusmeye girebilirsiniz.forumdaki ilgili yazıları okuyunuz lütfen.özellikle üstad crazycells'in yazıları dikkatlice inceleyiniz.

• @başkan öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.
    Rus vatandaşlığı olan benim ve Türk olarak başvuracağım. Yalnız benim iki kimliğimde bilgilerde bazı farklılıklar var örneğin doğum yeri ve soyadım farklı görünüyor sizce bu karmaşık durum benim başıma olumsuzluk olarak yansır mı?
    Her okuduğum yerde bir an önce başvurunuzu yapın diye bas bas bağırıyorlar ve ben de paniğe kapılıyorum böyle bir paniğe gerek yok galiba o yüzden kı arkadaşımın dönmesini bekleyeceğim. Üstadın yazılarına da hemen bakıyorum. Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atakanmslu DV2019 Evlilik Casenumber ve Çiftte Vatandaşlık içinde söyledi:

Merhabalar
    Kız arkadaşım DV2019 25xxx sıralarında ve kendisi şu an Avrupa'da bir ülke'de Temmuz 10 da dönücek ve evlilik işlemlerini hemen o tarihte yapmayı düşünüyoruz. Daha yeni haberimiz oldu ve heyacandan okuduğumuzu bile anlayamıyoruz. O yüzden bu başlığı açtım umarım bizden başkalarına da faydası dokunur.
    Şimdi kız arkadaşımın numarası gerilerde olduğu için ds-260 formunu hemen doldurup kaydetmesi avantaj sağlar mı?
    Ds-260 formunu bekar olarak doldurduktan sonra mülakat tarihinden önce evlendiğimiz için kolayca Amerika konsolosluğuna dilekçe ile bunu belirtip mülakata beraber gidebiliyor muyuz?
    Bir de çift vatandaşlığı olup (Rusya) bu konuyla ilgili bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

2019 yili gelmeden formlari doldurmaniz yeterli, o nedenle DS260'i doldurmak icin acele etmeyin. Bence de evlendikten sonra doldurun.

Cift vatandasliginiz bir sorun yaratmaz, hangi isminiz green card'larda olsun istiyorsaniz o ulkeye ait pasaportunuzu kullanin ve o isminizi ve bilgilerinizi ds260 formuna girin, resmi belgelerde gecen diger isimlerinizi "alias" kismina girebilirsiniz. Insanlar farkli ulkelerde resmen farkli isimleri sahip olabilirler, bu bir sorun degil. Ayrica Rus vatandasliginizi da formlarda ilgili soruda belirtin.

"acele basvuru" yillar once kagit formlar doldurup gonderildigi zamandan kalan bir refleks, artik pek etkisi yok. Bir sorun yasamamak icin sadece forumdaki "DV2019" konularini okuyun, diger konulardaki bilgiler guncel olmayabilir.

• Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Benim konuyla ilgili en büyük şüphem Rus kimliğimde doğum yerim Rusya ama Türkiye'de ise doğum yerim Türkiye'de. Bu durum soruşturmaya yer açar mı? Asıl doğum yerim Rusya ama ben Türk vatandaşı olarak evlenip Türk vatandaşı olarak başvuru yapacağım. Biliyorum aşırı karmaşık bir durum beni ve kız arkadaşımı çok endişelendiriyor.

• Yasaklı

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Benim konuyla ilgili en büyük şüphem Rus kimliğimde doğum yerim Rusya ama Türkiye'de ise doğum yerim Türkiye'de. Bu durum soruşturmaya yer açar mı? Asıl doğum yerim Rusya ama ben Türk vatandaşı olarak evlenip Türk vatandaşı olarak başvuru yapacağım. Biliyorum aşırı karmaşık bir durum beni ve kız arkadaşımı çok endişelendiriyor.

rusya nın amerika için bazı sakıncalı yerleri var; mesela cecenıstan gibi... buralarla ilginiz var mı? bir de oralarda yasadıysanız sabıka belgesi alacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Benim konuyla ilgili en büyük şüphem Rus kimliğimde doğum yerim Rusya ama Türkiye'de ise doğum yerim Türkiye'de. Bu durum soruşturmaya yer açar mı? Asıl doğum yerim Rusya ama ben Türk vatandaşı olarak evlenip Türk vatandaşı olarak başvuru yapacağım. Biliyorum aşırı karmaşık bir durum beni ve kız arkadaşımı çok endişelendiriyor.

Resmi belgelerdeki bu dediginiz bilgilerin ortusmemesi aslinda bir sorun, bir insanin iki farkli ismi olabilir ama iki ayri dogum yeri olamaz. Konsolosluk buna nasil cevap verir ben de tam bilmiyorum ama belgelerin orjinalligi arastirilabilir veya idari isleme kalabilirsiniz. Dosya numaraniz kucuk mu?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells 25xxxlerde Orjinaline çevirmeye çalışacağım ama hiç kolay olmayacak Rusya'ya gidip doğum belgesi almam gerekebilir. Daha kolay yoldan öğrenmek istiyorum bunun için kentucky'e mail atsam geri dönüş alabilir miyim sizce?

• @başkan Hayır krasnodarskiy kray haricinde hiç bir yerde yaşamadım. Zaten orda toplam yaşadığım maksimim 5 6 sene. Umarım sorun olmaz.

• Yasaklı

@başkan Hayır krasnodarskiy kray haricinde hiç bir yerde yaşamadım. Zaten orda toplam yaşadığım maksimim 5 6 sene. Umarım sorun olmaz.

16 yasından sonra yasadığın yerlerin adresini soruyorlar bir de sabıka kaydı istiyorlar.hayır sorun olmaz.

• @başkan Süper en azından bundan rahatladım şu an 🙂

• Bir de önemli bir sorum. Benimle ilgili oluşabilecek olan herhangi bir sorun eşimin gitmesini engeller mi ?

• Yasaklı

Bir de önemli bir sorum. Benimle ilgili oluşabilecek olan herhangi bir sorun eşimin gitmesini engeller mi ?

hayır onu etkilemez . siz de sorun varsa o gider bağımsız olarak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 25xxxlerde Orjinaline çevirmeye çalışacağım ama hiç kolay olmayacak Rusya'ya gidip doğum belgesi almam gerekebilir. Daha kolay yoldan öğrenmek istiyorum bunun için kentucky'e mail atsam geri dönüş alabilir miyim sizce?

bence de oyle yapin, en azindan resmi belgelerinizdeki bilgiler uyussun.

Hayir, KCC sizin bu belgelerinizle ilgilenmez, size resmi siteler disinda yonlendirme de yapmaz. Bu karari konsolos verecek. Ne gibi bir soru soracaksiniz? Eger yukarida yazdiginiz gibi sorarsaniz, bu duruma mulakat sirasinda konsolos karar verecek diyecekler. Sizin dosyaniz onlerine gelmeden kisiye/dosyaya ozel bilgi vermezler size, sadece genel yonlendirme yaparlar, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir de önemli bir sorum. Benimle ilgili oluşabilecek olan herhangi bir sorun eşimin gitmesini engeller mi ?

hayir, esiniz vizesini alir. Bu durumdan dolayi onun vizesi tehlikeye girmez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |