DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

bu başlıkta soruların sorular ve iletileri gördükçe eksi oy verirken ben;

keybord

• çogu kısı tabıkı deneyımlerıne göre ankaraya guvenmeyın dıyor bnm case numaram 4200 lerde ds formunuda 6 mayısta gönderdım, genede dosyamı tasısam mı dıyorum 😕

• Bazı arkadaşların bu kadar ilgisiz ve bilgisiz olduklarını görünce kızıyor ve üzülüyorum ( neden bizim gibilere çıkmadığı için ) gelecek hayatınızı başka bil ülkede kurmak için hayaller, planlar kurarken o ülke hakkında ve gidiş türünüzle ilgili temel seviyede bilgi sahibi olmanız gerekmez mi. Herkese sürecinde başarılar hakeden ve gerçekten isteyen herkes vizesini alır umarım.

• @Cansu-mer sizde süreç biraz karışmış. Öncelikle sakin olun ve imzanızda doldurmadığınızı ilettiğiniz DS260’ı en az hata ile, forumdaki videonun yardımı ile sakince doldurun.

Sizin süreciniz 01.10.24 tarihinde başlayacak, o yüzden AOS yapmak mı dosya taşımak mı bunu değerlenmek için önünüzde en az 4-5 ay süre var.

AOS için aşağıdaki başlığı okumanızı tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1715758189435

Dosya taşıma tecrübeleri için DV2023 ve DV2024 Greencard aşamalarını okumanız, yukarıdaki arama butonuna Varşova - Hong Kong - Muscat yazarak dosya taşıyanların deneyimlerini okuyabilirsiniz.

Bu forum bir yardımlaşma sayfası, kişisel danışmanlık verilmiyor ama sizde bunun farkındasınız zaten. Süreç çok okuyanın, sakin olanın ama bir yandan da atacağı bir sonraki adımı şimdiden planlayanın kazanacağı bir süreç. Tabi şans da önemli, bol şans 🍀

• @ametin-k çok teşekkür ederim bilgileriniz için 🙏🏻

• Herkese selam,
    sanirim 5 yil gibi foruma hic ugramiyordum. hem is hem abd de ki yogunlugumdan dolayi. bir arkadasima bir sey arastirirken tekrar kendi adimla login olmak istedim. 2025 talihlilerine simdiden basarilar. umarim istedikleri hayaller gerceklesir. abd de gul bahcesi degil ama cok calisirsan ve cikan firsatlari degerlendirirsen buralar cennet. destek olacagimiz bir seyler olursa yazabilirsiniz her zaman. herkese selamlar

• @kivoo Bu sohbet grubu sonlandırıldı kardeşim DV2026 sohbet odasında yaz istersen.

• @ATS16 evet dediklerinize katiliyorum sadece forum biraz karisik ona adapte olmaya calisiyorum baktim ama aos bulamamistim verdiginiz linkten devem edecegim ve dediginiz gibi uzun bir surec var suan kendi ds imi dokdurdum internetin ve yanlis yazimlardan dolayi formu 4 saatte bitirdik 🙂 sira esimin ds inde onuda bugun yarin halledicegiz.bir soru daha olustu kafamizda ds i doldururken .esim j1 ile 2016 da 1 yillik ascilik programiyla gitmis 5-6 ay sonra donmek zorunda kalmisti programi yarin birakti . ds doldururken su sekilde bir soru gorduk .

-are you from a former exchange visitor (j) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement
    yes or no

eger yes diyeceksek ne yazmaliyiz

• @Cansu-mer 2 yil kuraliniz vardiysa yes diyeceksiniz ve gerekli durumda bu kurali yerine getirdiginizi gostereceksiniz , iki yil kuralina tabi degildiyseniz No diyeceksiniz .

• Merhaba arkadaşlar. Ds-260’ı submit ettikten sonra başka bir ülkeye öğrenci vizesi ile gitmenin mülakata bir etkisi olur mu? Teşekkür ederim.

• @bıyıksızkeynes
    Greencard talihlisi olarak aşağıdaki bağlantıdan sorularınızı sorabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/7230/dv2025-2025-green-card-lotosu-aşamaları/2085?page=105

• @bıyıksızkeynes gideceğiniz ülkeden mülakata girmek için oturum izninizin veya ikametgahı izin olması gerekir

• @mr-engineer-0 teşekkür ederim.

• Arkadaslar selamlar bugun esimin formunuda doldurucagiz cok sıkıştık bu soruda 😕

esim j1 ile 2016 da 1 yillik ascilik programiyla gitmis 5-6 ay sonra donmek zorunda kalmisti programi yarin birakti . ds doldururken su sekilde bir soru gorduk .

-are you from a former exchange visitor (j) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement
    yes or no

• @mr-engineer-0 @bıyıksızkeynes birçok ülke dosya taşıma konusunda oturum izni istiyor. Örneğin UMMAN 1 yıllık oturum istiyor. Fakat bazı ülkeler için oturum izniniz olmadan Schengen vs vize ile işlem yapabilirsiniz örneğin bu yıl VIYANA örneği. Yıldan yıla, konsolosluktan konsolosluğa değişiklik arz ediyor.
    Yani bildigim kadariyla oturum illa da şart diyemeyiz. Bilen arkadaşlar kesin bilgi veriyor olacaktır.

• @sevgilisena anladığım kadarıyla schangen ya da oturumum greencard açıklandıktan önce ya da sonra yapılmasının bir sakıncası yok.

• Merhabalar ekim ayında tahminen hangi dosya numarası mülakat alır 6 binler gelecek yıl Ağustosa kalır mı epey uzun bir bekleyiş olacak teşekkür ederim

• @yusufalak yusuf abim sana gelen mülakat maili bana gelmiş gibi beni mutlu etti houstunda mutlu güzel günler

• ⭐⭐⭐

@sevdemimi ekim ayında bültenin kaç olacağı bile belli değilken hangi numaralar mülakat alır demek sonuca ulaşamayacağınız bir soru. 2024 süreci için 6binler mülakat alamadı bile mesela alabilecekleride kesin değil belki ağustosa ama bu 2025 sürecide böyle olcak demek değil

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |