DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@korki Bol bol bitki çayı hocam, yeşil çay, kuşburnu, uyku çayları, papatya çayı vs benim ev bunlarla dolu

• ⭐⭐

@korki Bence çay için hocam. Kahve tarafında o kadar hobi olarka kahve içen insan var ki, sizi rahat bırakmıyorlar. Altı üstü kahve içeceğiz ama bir adap uydurmuşlar ona uymamızı zorluyorlar ve içtiğimiz kahvenin nasıl yanlış biçimde olduğunu anlatmayı misyon ediniyorlar.

Kaçak çay diye satılan seylan çayı için porselen demlikte. Hem tadı damağınızda kalır hem de karışan eden olmaz...

• ⭐⭐

@celica Sormayın 😄

• ⭐⭐

@serel Uzun süredir oradalar evet. Ben gittiklerinden sonra hızlıca bu danışmanlık olaylarına girdiler onu demek istemiştim 🙂 Muhakkak herkes kazanç odaklı ama ne bileyim bana pek samimi gelmemişti. Eminim sıfır İngilizce ile gidenlerin işine yarıyordur bu tarz danışmanlıklar. O bakımdan çok da bir şey söylemek istemem.

• ⭐⭐

@tufank Sanırım o okumaya üşendiğim kitapçıktaki "bakım" kısmına bu akşam biraz yoğunlaşmam gerekecek heheheh. Son paragrafta yazdığınız da gayet mantıklı.

• ⭐⭐

@lawyergirl Gayet memnunuz şimdilik. Öğütücüden çıkan kahvenin kokusu apayrı okuyormuş onu anladım 🙂

• @serel aynı kişilerin birde farelerle ilgili bi videosu vardı. Bide onu görmelisin. O da benim içimi karartmıştı

• @celica Videoyu izleyince gözüm korktu resmen 😲 Farklı kahve türlerinin olduğunu biliyordum ama böyle fermante, natural, yıkanmış vb. falan şeyleri olduğunu ilk defa duydum. En iyisi ben Upper Cihangir sokaklarından bir süre uzak durayım 😀

• @newbie97 Onlardan ben denedim aslında sallama çay olarak ama her nedense 2-3 tane poşet koysam dahi yine aroması az gibi geliyor bana. Aktardan mı almam gerekiyor sizce?

• @avar evet izledim onu da 😞

• @Riethian kimsenin avukatlığını yapmak istemem. Bu kişileride birebirde tanımıyorum ama kanallarında 3 yıl önce paylaşılmış videolar var. Daha öncesindede paylaşım yapmadıkları yıllar var sanıyorum. Hatta ben bi videolarında pasaport almaktan bahsettiler diye hatırlıyorum. Yani gideli 5 yıldan fazla olmuş olabilir. Danışmanlık falan gittikten baya sonra sanki. Ama dediğim gibi kimseyi savunacak değilim bildiğim yanlışta olabilir

• ⭐⭐

@avar Ben süreci hatırlıyorum , 1 yılları nerdeyse dolmak üzere iken böyle bir atılımları vardı , bir videosunda şöyle demişti o kadar çok yazan çizen var ki herkese yardımcı olmak istiyoruz ama vakit olmadığı için yardımcı olamıyoruz bu da bizi çok uzuyor demişti ve sonrasında bunu hem kendilerine maddi çıkar sağlamak için hem de insanlara yardımcı olabilmek adına danışmanlık firması açacağını duyurmuştu sonrasındaki süreçte de bu şekilde atılımlarını yaptılar Amerika’ya gittiği günden beri neredeyse takip ediyorum çok samimi bulamadığım bir çift olsa da bence de ortada çok büyük bir yanlış yok

• ⭐⭐

@korki yeşil çayın vs zaten hafif bir tadı var ben hep marketten alıyorum buralarda hiç aktar yok

• @baba-yaga, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Darko state yerine şehirlere baksan daha iyi olur. şehir daha önemli. sonuçta state çok büyük bir yer her şehir aynı değil.

Tabiki hemen bir ufak çaplı çalışma yaptım, Nevada için en güzel şehirlerinden bir kaçı hakkında bilgi ve resim paylaşayım 🙂
    Hem özelliklerini hem de ekonomisi hakkında bilgi topladım.

Nevada, özellikle Las Vegas şehri ile ünlü olmasına rağmen, doğal güzellikleri ve çeşitli büyüleyici kasabaları ile de dikkat çeker. İşte Nevada'nın en güzel şehirlerinden bazıları ve onlar hakkında bilgiler:

1. Las Vegas
    caption.jpg
    BusinessTravel_CityGuide_LasVegas-6.jpg

Özellikler:
    Dünya çapında eğlence, kumar ve gece hayatı ile tanınır.
    Ünlü Las Vegas Strip, lüks otelleri, Michelin yıldızlı restoranları ve büyük kumarhaneleri ile bilinir.
    Red Rock Canyon, Hoover Dam gibi doğal harikalara yakınlığı ile de ünlüdür.

Ekonomi:
    Turizm, Las Vegas ekonomisinin can damarıdır ve şehirdeki işlerin büyük bir kısmı bu sektörde yoğunlaşmıştır.
    Kumarhaneler ve oteller, şehrin en büyük işverenleri arasındadır.
    Las Vegas, dünya genelinde kongre ve konferans merkezi olarak da bilinir, bu da çok sayıda iş ve etkinlik turizmini beraberinde getirir.

2. Reno
    reno 961eb3a8-city-7128-16764004bcf.jpg
    reno DowntownRiverwalk_Desktop.jpg
    Özellikler:
    "Dünyanın En Büyük Küçük Şehri" olarak bilinir.
    Sanat, kültür ve açık hava etkinliklerine büyük önem verir.
    Tahoe Gölü’ne yakın konumu ile kış sporları için mükemmel bir merkezdir.

Ekonomi:
    Reno ekonomisi, turizm, teknoloji ve eğitim sektörlerine dayanır.
    Tesla, Panasonic, ve Google gibi büyük teknoloji şirketlerinin operasyonlarına ev sahipliği yapar.
    Üniversite ve kolejler, şehrin kültürel ve ekonomik yaşamına önemli katkılarda bulunur.

3. Henderson
    Henderson_Featured.jpg
    seven-hills-henderson-nv-2 (1).jpg
    Özellikler:
    Las Vegas’a çok yakın konumda, daha sakin bir yaşam sunar.
    Güzel parkları ve rekreatif alanları ile bilinir.
    Birden fazla master-planlanmış topluluğa ev sahipliği yapar.

Ekonomi:
    Henderson, sağlık hizmetleri ve eğitim sektörlerinde hızlı bir büyüme yaşamaktadır.
    Turizmden daha az etkilenir, ancak yine de perakende ve hizmet sektörleri önemli iş alanları arasındadır.
    Green Valley Ranch gibi master-planlanmış topluluklar, yerel ekonomiye büyük katkılar sağlar.

4. Virginia City
    a8744fad-009e-4a96-bb12-7c12f6b40566-sie7639c01ef084b6b5e.jpg
    Özellikler:
    19. yüzyıldan kalma bir maden kasabasıdır.
    Tarihi yapıları ve antika mağazaları ile zamanında bir yolculuk sunar.
    Mark Twain'in gazetecilik kariyerine başladığı yer olarak da bilinir.

Ekonomi:
    Virginia City, özellikle turizm sektöründe yoğunlaşmış bir ekonomiye sahiptir.
    Antika dükkanları, müze ve turistik tesisler, yerel ekonominin temel taşlarıdır.
    Madencilik, tarihi önemini korumakla birlikte, günümüzde ekonomik aktivitenin küçük bir kısmını oluşturur.

5. Carson City
    NV.Day_.balloons10-1024x682.jpg
    shutterstock-1931832575.jpg

Özellikler:
    Nevada'nın başkenti ve zengin bir tarihi varlığa sahiptir.
    Nevada Eyalet Müzesi gibi kültürel mekanlara ev sahipliği yapar.
    Tahoe Gölü ve diğer doğal güzellikler için iyi bir başlangıç noktasıdır.

Ekonomi:
    Hükümet ve devlet daireleri, şehrin en büyük işverenleri arasındadır.
    Turizm, özellikle tarihi mekanlar ve müzeler sayesinde, önemli bir gelir kaynağıdır.
    Küçük işletmeler ve perakende sektörü, yerel ekonomide büyük bir yer tutar.

• ⭐⭐

@hdemircanusa Bahsettiğim tam olarak bu. Ortada yanlış olarak adlandırılacak bir şey zaten yok. Sadece ben şahsen ısınamadığımdan bahsetmiştim yazdığım yazıda 🙂 Kimseyi eleştirmek gibi bir niyetim yoktu. Fırsatlar ülkesi diye boşuna dememişler 🙂

• Hayallere son 18 🤞 🇺🇸

Whitefish, Montana
    alt metni

alt metni

alt metni

• @korki Şu Montana Utah falan dağlık yerler çok hoşuma gidiyor ya

• @hasnotben Bende bayılıyorum kuzey Amerika'ya, tek çekincem acaba oraya yerleşirsem sıkılır mıyım veya arkadaş bulabilir miyim 😕

• ............

• ⭐⭐

@mcvk Maalesef normal fiyat….

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.0k

| | | |