DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@hasnotben aynen katılıyorum isteyen ve ihtiyacı olanlar ve lütfen artık türkiye ile iletişimi olmadığına, umudu kalmadığına inananlar diyelim lütfen 🙂

• @korki, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Hayatımın değişik evrelerinde çoğunluğu avrupa olmak üzere 4 farklı ülkede yaşamış biri olarak söylediklerinizde haklılık payı var ancak bulunduğum hiçbir ülkede yozlaşma ve adaletsizliğin bu denli tabana yayıldığı bir durumdan bahsetmek mümkün değil. Üniversite çağındaki bir çocuğun cep harçlığı için başvurduğu sokaktaki zincir marketin bile kasiyerlik yapmak için nepotizme başvurması toplumsal çürümüşlüğün göstergesidir. Ne yazık ki ülkemiz bir yanda ellerini avuçlayarak kendi sırasının gelmesini bekleyenlerle, "kazanılmış haklarını"kaybetmemek için ülke çıkarlarını feda eden arasında sıkışıp kalmıştır. Bunun körüklediği kutuplaşma yaşı, uzun yıllar sonra ortaokul çağındaki çocuklara kadar düşmüştür. Bu durumdan nasıl çıkılacağını gerçekten bilmiyorum.

Türkiye deki sorun aslina bakarsaniz herkesin dandik te olsa "üniversite" adi altinda lise bitirmesinden kaynakli.
    Bu yüzden hakli olarak şirketler de en iyi çalişabilecek kişileri ariyorlar.
    "Ekonomisi bozulan toplumlar ilk ahlakini sonra benligini kaybeder" Malesef ayni şeyler bugün farkli bir ülkede olsun onlarda ayni şekilde olucaklardir emin olun.

Çok detaya girmek istemiyorum çünkü işin içine siyaset giriyor daha çok derinlere girdikçe.

• @mcvk, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Hocam siz ütopya ile kıyaslama yapıyorsunuz. Tabiki yeryüzünde mutlak adaletin olduğu bir yer yok. Medeniyet bir bakıma ölçüm birimidir. Amerika, Finlandiya, İngiltere, Kuzey Kore, Afganistan gibi tüm devletleri medeniyet sıkalasına koyduğunuzda Türkiye'nin siyasal ve toplumsal ekseninin oryantal tarafa kaydığı net görülüyor. Ayrıca sadece toplumsal değil kurumsal cürümeler de var ve bunlar kronikleşmeye başladı. Bu mevcut sorunlarla beraber gelecekte yaşanılacak sorunlarada malesef önlem alınmıyor. Bunlar gibi bir çok nedenden dolayı karamsarım. Belki melankolik düşünüyorum ama benim uzgörüm bu. 😀 Siz hangi ülkeye gidiyorsunuz?

Hocam herşey ekonomiye giriyor aslina bakarsaniz. 🙂 Tabiki mevcut hükümet lerin atadiği tip lerin nasil oldugunu biliyoruz bu konulara çok girmek istemiyorum çünkü tad çok kaçar diye. Kelimeleri iyi seçmeye çalişiyorum.
    Şimdi genç arkadaşlar kizacak ama ne biliyormusun biz ihtiyarlara kiziyoruz da bence gençler ihtiyarlardan daha çok seviyor 🙂 Şuan genç denilen kuşak daha kötü ayrica yeni nesil zeki felan değil. Sadece onlarin zamaninda internetin çok hizli gelişmesi başka birşey değil.
    Tabi birde gençlerde en çok olan şey 2 video izleyip prof olanlar var 🙂

• Bu arada herkese günaydin 🙂

• ⭐⭐

Atatürk’ ün bir sözüyle güne başlamak istiyorum
    Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.
    ~ Mustafa Kemal ATATÜRK

Herkese günaydın 🌞

• @lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Atatürk’ ün bir sözüyle güne başlamak istiyorum
    Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.
    ~ Mustafa Kemal ATATÜRK

Herkese günaydın 🌞

Günaydin 🙂

• ⭐⭐

Günaydınlar 🙂

• @gtx295 Kaçak durumu mu mevcut yoksa turist vizesi mi

• ⭐⭐

günaydınlar. kendinize uygun eyaleti seçtiniz mi? çıkmazsa bile azıcık bilgilenmiş oluruz

image.png

• @Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Kaçak durumu mu mevcut yoksa turist vizesi mi

Kaçak gitmem hocam hele benim durumum da olan biri için gerek yok. Normalde A1 alicaktik ama savaş durumu oldugu için sorun olur diye bekletiyoruz. Bakalim farkli yerlere de başvuru yapabilirim ama çok geç randevu veriyorlar randevu alsan bile vize yi basmiya biliyorlar.

Türk görünce zaten çogu 3000 kere düşünüyor üstüne genç sen tamam bu kesin dönmez diyor :d

• ⭐⭐ Yasaklı

California düşünenler izleyebilir

• Merhaba , Kaç gün kaldı ben karıtırıyorum arada açıklanacak tarihi 😃

• @Witch-Lilith, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Merhaba , Kaç gün kaldı ben karıtırıyorum arada açıklanacak tarihi 😃

Sayfa yukarisinda sayaç mevcut.

• ⭐⭐

Ha gayret 40 ımız çıkacak 😃 sayaç bir türlü erimiyor özellikle 60 lardan sonra durdu resmen

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Ha gayret 40 ımız çıkacak 😃 sayaç bir türlü erimiyor özellikle 60 lardan sonra durdu resmen

Bence her zaman vakit hizli geçmesini istemem. Bazi durumlarda vakit o kadar yavaş geçsin ki o sihir hiç bozulmasin.

• ⭐⭐

@gtx295 Sürekli kaliteli vakit geçirebiliyor olsam bende öyle derim valla, ama durum vaziyet ortada 🙂

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Sürekli kaliteli vakit geçirebiliyor olsam bende öyle derim valla, ama durum vaziyet ortada 🙂

Kaliteli vakitten ziyade vakti ni kimin ile nasil gecirdigin de önemli. Bazen boş bile olsa mutlu hissedebilirsin. 🙂
    Bu hayatta mutlu hissetmek önemli mutlu hissetmez isen gün gerçekten güzel geçmiyor. Artik bu herkese göre degişiklik gösterir diyelim.

• ⭐⭐

@gtx295 Bence bulunduğun mekan çok önemli, mesela arada bir sarı siteden açıyordum deniz dibindeki rezidansların ilanlarını, bir manzara var bir balkonlar var görseniz şaşırırsınız. Orada yaşasam mesela mutlu olmamamın imkanı yok mekan açısından. Ama örnek veriyorum istanbul esenyurtta dipdibe binada yaşayanların mekansal olarak mutlu olabilmesi pek mümkün değil, orada yaşayan birini tutsanız deniz kenarındaki rezidansa koysanız farklı bir kişiliğe bile bürünür zaman geçtikçe.

Bu çekiliş mevzusu da öyle bir şey. Bir sağlam elmayı çürük elmaların bulunduğu kasaya koyarsanız ona ne olur çürür. Ama sağlamların olduğu kasaya koyarsanız çürümez

• @Atlantis00 benim aklımdaki yer chicago olacaktır hatta downtown düşünüyorum.

• herkese iyi akşamlar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.3k

| | | |