DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Atlantis00 Merhabalar, sizi kısmen anlayabiliyorum lakin yaşadığınız hayatı bizzat yaşamadığım ve hayatınızdaki dinamikleri tecrübe etmediğim için tam anlamıyla sizi anlamam imkansız. Aslında farklılıklar (genel itibariyle şimdiki zaman için konuşmak gerekirse) hayatın dinamiklerinin hızlı değişmesi, farklı hayatları daha çok tecrübe edip sorgulayarak daha doğruya ulaşma imkanının olması ve (bence) bu yüzden nesiller arası geçişte doğrular arasındaki makas farkının artması. Normalde belki 2 nesil sonraki bireylerin ulaşması gereken doğrulara bizlerin şimdiden ulaşması ilişkilerdeki kırılganlıkları arttırıyor bence. Bu durumda inanın yapacak birşey yok ilişkileri olduğu gibi kabul etmek haricinde. Çünkü artık o arada bulunan köprü çok zayıf. Köprüye gereğinden fazla yük yüklememek ilişkiler için en sağlıklı olanı bence. İnanın sizin ile sizden sonraki nesil arasında da bu farklılıklar olacak eğer çağı yakalayamazsanız. O yüzden bu kısa yaşamlarımızda mutsuzlukları bazen olması gereken olarak kabul etmeliyiz çünkü şuan olduğunuz kişiyi oluşturan herşey o acısıyla tatlısıyla doğrusuyla yanlışıyla yaşadığınız geçmişiniz. Aslında bir dönem kendime söylediğim sözler bunlar. Şuan olduğum kişiden memnunum ve geçmişim olduğu şekli haricinde gelişmiş olsaydı şuan olduğum kişi olamayacaktım. Bence kişi değiştiremeyeceği durumlar için geriye doğru kürek çekmemeli çünkü akıntı çok kuvvetli, kişi artık yola çıktığın limana geri dönemeyecek. Bazen dalgaları olduğu gibi kabul etmek ve hayatın akışı yönünde mücadele etmek en mantıklısı.

• ⭐⭐ Yasaklı

@Revolter Çok teşekkür ederim desteğiniz için 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Hayatınızda hiç evi, arabayı satıp, sırt çantanızı alıp bütün parayla tek yön gidişli bir dünya turuna çıkmayı düşündünüz mü kendiniz veya eşinizle? Bir gün buna cesaret edebilmeyi o kadar çok isterdim ki.

• @Atlantis00 Dünya turundan ziyade her yıl düzenli olarak merak ettiğim ülkelere yurtdışı seyahati yapıyorum - özellikle son yıllarda kira ve enflasyonda düşünüldüğünde Türkiye'den daha ucuza daha yüksek bir hayat kalitesinde zaman geçirdiğim yerler bile oldu.

• ⭐⭐

@korki Pasaportunuz doluysa turist vizesine başvurmanızı öneririm

• ⭐⭐ Yasaklı

@korki Son zamanlarda Bali'ye taşınan birçok gezgin gördüm. Temelli olarak Bali'ye yerleşiyorlar. Çok güzel bir ada. Dolar bazında çok çok ucuz diyorlar. Türkiye'den her ay gelecek bir pasif gelir olsaydı eğer düşünebilirdim oraya yerleşmeyi.

• @newbie97 Turist vizem mevcut.

• @Atlantis00 Ben şahsen gitmedim ama özellikle savaştan dolayı Rusların çok tercih ettiğini duydum. Söylediğiniz gibi hem uygun fiyatlı hemde Endonezya turistik açıdan çok sıkı bir ülke olmadığı için esnek kalış süresi sağlıyor.

• ⭐⭐

@Atlantis00 Evet ben de 2 tane youtuber da denk geldim ama hiç açmadım videolarını. En iyisi bir açıp bakayım akşam

• Burası baya heyecanlı, herkesin ümitleri var. Enerjiler güzel 🙂
    Ben Dv2024 loto aşamaları konusunu da takip ediyorum, orada ise kaos ve stres var.

• ⭐⭐ Yasaklı

@Darko Bazen varılan yer değil de yapılan yolculuk daha keyiflidir. Varacağımız yere kadar yolculuğumuzun tadını dertleşerek, hayal kurarak, sohbet ederek çıkarıyoruz diyelim 🙂

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Hayattaki en zor şeylerden biri insanın anne babasına, anne babalık yapmasıdır. Anne babaya bakmak anlamında değil. Yaptıkları onlarca hataya rağmen sizin onlara anne babalık yapmanız, doğruyu yanlışı öğretmeye çalışmanız, hatalarını anlamalarını sağlamanız. Artık gerçekten çok yoruldum. İnsan içindekileri dışa da vuramıyor. Kırmaktan çok korktuğu için yıllarca kendini kırıyor insan. Anne, baba olan abilerime ve ablalarıma söylemek istiyorum. Lütfen hayatta kararlar verirken çocuklarınızı düşünün. Attığınız her adımda onların binlerce adım sonrasını düşünün. Lütfen çocuklarınızı sizlere ebeveynlik yapmak zorunda bırakmayın. Lütfen... Sadece içimi dökmek istedim. Umarım her şey gönlümüzce olur bu Mayıs ayında...

Bu yaşta nedir bu doluluk? İstanbul'da mıydın sen?

• ⭐⭐ Yasaklı

@hadi-BE Ohooo bizde daha ne doluluklar varda işte umut Allah'tandır 🙂 Yok yok İstanbul çok korkutucu 😄

• ⭐⭐

@Atlantis00 Aşkolsun 🥲

• @lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Atlantis00 Aşkolsun 🥲

istanbul sevilmez mi ya xD

• ⭐⭐⭐

@newbie97 konsolosluk göçmen vize basıyorsa ülkenin banlı olması önemli değil. Şöyle düşünün çinde çalışan bir türk vatandaşısınız ve dv kazanıyorsunuz. Çin vatandaşları banlı çin konsolosluğu değil

• ⭐⭐⭐

@newbie97 baya bir seçenek var demek doğru olmaz, bakın kaç ay geçti mesela DV24 sürecinde daha oturumsuz bir tane dosya taşıyabilen olmadı ve dünyadaki bütün konsolosluklara mail atıyorlar

• ⭐⭐ Yasaklı

@lawyergirl İstanbul da yaşayan sizler değil ama İstanbul korkutucuu😜😜 🙂 Tabii en son Kadıköy + Galata'nın oralara aşık olmam dışında 😄

• ⭐⭐

@Atlantis00 Kadıköy benim mekanım haftanın iki üç günü oradayım 😄

• ⭐⭐ Yasaklı

@lawyergirl Artık İstanbul'a geldiğimde @hadi-BE ile bir kahve ısmarlarsınız bana 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |