DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ayvalik10 @hadi-BE kodu nasıl alabiliyorum yardımcı olur musun

Dm'den bilgi verildi efendim 😁

• Arkadaslar Eşim İran Vatandasi. Vatandasligini almasina 1 ay falan kaldi. Biz green card basvurusunu yaparken ki ismi soyismi ile vatandasliktan sonraki ismi soy ismi farkli olcak. Ornek olarak ds260 formunu neye gore dolduracagiz? Veya ne tur bir islem yapmak lazim ret yememek icin?

• ⭐⭐

Mayısa kadar 1000 sayfa olur muyuz acaba

Keşke oylama açılabilse 😁

• Yasaklı

@Murat-4, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hasnotben sen bilirsin belki, pusula ve harita ile yön bulmak zormudur.

Basic lerini öğrendin mi basit.
    Ne amaçla kullanacaksin.

• @Ping-PONG telefonun navigasyonun çalışmadığı yerlerde, köyde dağda kayboldun veya kamp yaparken, lazım olursa.

• Yasaklı

@Ping-PONG telefonun navigasyonun çalışmadığı yerlerde, köyde dağda kayboldun veya kamp yaparken, lazım olursa.

Harita ve pusulaya bakarak gitmek basit, hatta çocuk oyuncağı. Konumlama biraz kasabilur. Harita ve pusula yardımı ile yön tayin edebilmek için bulunduğunuz konumu bilmeniz gerekiyor.

YouTube harita ve pusula ile yön tayini yazıp bir iki video izleyerek 10 dakika da öğrenebilirsiniz. Biraz pratikle pekiştirdin mi tamamdır.

Zaman tayinine vs görmenize gerek yok sonuçta. Yok iki meridyen arası bilmem kaç km konulara dalmazsaniz amacınız sadece yön tayin etmekse yeterli.

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG telefonun navigasyonun çalışmadığı yerlerde, köyde dağda kayboldun veya kamp yaparken, lazım olursa.

Harita ve pusulaya bakarak gitmek basit, hatta çocuk oyuncağı. Konumlama biraz kasabilur. Harita ve pusula yardımı ile yön tayin edebilmek için bulunduğunuz konumu bilmeniz gerekiyor.

YouTube harita ve pusula ile yön tayini yazıp bir iki video izleyerek 10 dakika da öğrenebilirsiniz. Biraz pratikle pekiştirdin mi tamamdır.

Zaman tayinine vs görmenize gerek yok sonuçta. Yok iki meridyen arası bilmem kaç km konulara dalmazsaniz amacınız sadece yön tayin etmekse yeterli.

Örneğin: Gemi seyir süresi hesaplanırken çok basit yolla anlatacağım. İki meridyen arası 111 km dir ve rotasını çizer, haritadaki iki meridyen arasıni cetvel ile ölçer ve rota çizgisini buna boler 111 ile çarparsınız. Bulduğunuz km hesabını 1852 ye böler knot karşılığını bulursunuz. Geminizin hızına bölersiniz örneğin 1852/18.5= 100 saat gibi.

Zaman, mesafe, hız/surat, konumlanma, güzergah vs… gibi uzayıp giden bir derya bu. Dediğim gibi siz sadece konumlama ve pusula, harita yardımı ile yön tayini olarak bakın konuya, yoksa içinden çıkamazsınız.

Pratiklestirdikten sonra hoşunuza gider ise harita ölçeğinden mesafe tahmini ve zaman tayinine bakabilirsiniz. Gerek var mı? Bence sizin beklentinizi göz önünde bulundurunca yok. 🙃

• ⭐⭐⭐

@Hüseyin-0 o şahısı çok kaale almanıza gerek yok. Mesajlarını görmüyorum engelli olduğu için fakat tahmin edebiliyorum.Kendisi forumun ağababası gibi takılıp herkese üst perdeden konuşmayı çok sever her konuya çok hakim tavırlarla. Forumu biraz kurcalamaya araştırmaya başla her bilginin bu forumda bir yerde olduğunu göreceksiniz zaten dert etmeyin

• ⭐⭐⭐

@Hüseyin-0 ds260 formunu o sıraki güncel bilgilerine göre dolduracaksınız. Formu doldurduğunuz sırada eğer eşinizin soyisminde değişiklik olursa pasaportunuda güncelleyeceksiniz ve formuda bu pasaportunda yazan şekilde isimsoyisim bilgileriyle dolduracaksınız

• Yasaklı

Örneğin: Gemi seyir süresi hesaplanırken çok basit yolla anlatacağım. İki meridyen arası 111 km dir ve rotasını çizer, haritadaki iki meridyen arasıni cetvel ile ölçer ve rota çizgisini buna boler 111 ile çarparsınız. Bulduğunuz km hesabını 1852 ye böler knot karşılığını bulursunuz. Geminizin hızına bölersiniz örneğin 1852/18.5= 100 saat gibi.

Zaman, mesafe, hız/surat, konumlanma, güzergah vs… gibi uzayıp giden bir derya bu. Dediğim gibi siz sadece konumlama ve pusula, harita yardımı ile yön tayini olarak bakın konuya, yoksa içinden çıkamazsınız.

Pratiklestirdikten sonra hoşunuza gider ise harita ölçeğinden mesafe tahmini ve zaman tayinine bakabilirsiniz. Gerek var mı? Bence sizin beklentinizi göz önünde bulundurunca yok. 🙃

Bu arada telefonda internet olmasa bile GPS bilgisi alınabilir. (Acik ve gökyüzünü gören bir alanda iseniz.)
    Harita üstünde konumuzu işaretleyebilirseniz veya denemedigim için bilmiyorum telefonunuzda konumu doğru gösteriyorsa rota çizmese bile pusula yardımı ile yönünüzü bulabilirsiniz.

GPS uyduları 6 si yedek olmak üzere 24 uydudan oluşur ve herkesin yanlış bildiği bir konu; GPS ile GPRS ve internet hizmeti farklı şeyleridir. GPS uzay mesafe, GPRS ise karasal bir yayın metodudur. Yani bu sizin telefonunuzda GPRS veya internet bağlantısı olmasa da GPS bilgisi alabileceğiniz anlamına gelir.

Yarı uykulu yattığım yerden bu kadar açıklayabildim.
    Umarım faydalı olur. 🙃

• @Emre-Kurtulmuş yanliz hem iran hem turk pasaportu da olcak. Biyer de sey de dediler. Ayriyetten KCC'ye mail de atmalisin. Evraklar falan alman lazim. Kimi iranli doldur diyor..sonucta basvuruda İran kontenjanindan girdi. Deli olcam usta.

• @Ping-PONG faydalıydı 🙂 teknolojiye her zaman güven olmuyor (yok şarjı bitti, yok bilmem ne oldu) o yüzden öğrenmekte fayda var, geçen yolumu şehir içinde kaybettim, gidiceğim yerde batıdaydı motorun üstünde telefonla uğraşmak istemedim, güneşe baka baka gittim batıya doğru 🙂 askerde uçurtma benzeri yıldızlardan yön bulmayı anlatmışlardı ama aklımda kalmadı hiçbiri.

• Daha insanca yaşamak için gitmeye çalıştığımız, varımızı yoğumuzu verdiğimiz, 40 yaş üstünden sonra bile 20 bin dolar verip gidip mcdonalds gibi yerlerde çalışmayı göze aldığımız medeniyet dolu Amerika'da, New york'un göbeğinde yahudiler tarafından kazınmış tüneller, tünelin içinden çıkan kanlı yataklar, bebek arabaları, jeffrey epstein'ın kurduğu pedofili ağında isimleri ifşalanan ünlüler. jeffrey epstein'ın pilotunun mahkemede söylediği ''99 depreminde Türkiye'den kız çocukları kaçırdık'' cümlesi. Kanım dondu gece gece. Bunca şeyin kanıtlanmış olması ve jeffrey epstein'ın zamanında ödül gibi cezalar alması Amerika'nın gerçek yüzü bambaşka. Keşke imkanımız olsaydı avrupanın çok daha güzel ülkelerine gidebilseydik. O kadar soğudum ki Amerika'dan. Gerçekten Allah rahmet eylesin Mehmet Akif Ersoy ne kadar güzel söylemiş Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar...

• Yasaklı

@GizemYılmazz Yıllarca gitmenin hayalini kurduğum Amerika'yı geçtim, yıllarca severek dinlediğim o sanatçıları gördüğümde ayrı bir kanım dondu. İnsanoğlu ne kadar iğrenç varlıklar olabileceğini o kadar net gösteriyor ki şu olaylar. Depremde kaçırılan onca çocuk gerçekten akıl alır gibi değil. Batının medeniyeti bu kadar işte. ''Sanki yaşadığın ülke çok mükemmel'' gibiciler gelmeden söyleyeyim evet mükemmel değil hatta iyi bile değil fakat bu Amerika'nın mükemmel bir ülke olduğunu göstermez. Bunu söyleme amacım bazı ''Türkiye cehennem, Amerika cennet demokrasi, medeniyet vs.'' diyenlere ithafen yazıyorum. Her şeyin hayırlısı arkadaşlar. Amerika'ya gitmek bizler için hayırlı ise gidelim. Değilse gitmeyelim. Ayrıca özellikle kız çocuğu olan abilerim ablalarım lütfen çocuklarınıza dikkat edin.

• ⭐⭐⭐

@Hüseyin-0 türk vatandaşlığını alınca, iran vatandaşlığı düşüyor mu yoksa çifte vatandaşlık var mı o noktasını bilmiyorum iranla türkiye arasındaki durumu. Bahsettikleri evraklar polis raporu vs gibi evraklardan bahsediyor olabilirler

• Herkese günaydın dostlar. Yeni bir gün yeni umutlar...Her şey gönlünüzce olsun. Umudunuz hala tazeyse sizi güzel hayat bekliyor. Asla hevesinizi kaybetmeyin. Buradayız yine ::)

• @Murat-4 Kolaydır. Kullanmasını bilmek yeterli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hüseyin-0 dm den bekleniyorsunuz

• ⭐⭐

@hasnotben size de günaydın

• ⭐⭐

@Hüseyin-0 ben de bu foruma yeni katıldım bu sürece dair hiç bilgim yok maalesef.....

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |