DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ormancı dosyanın NVC ye transferi bazen tıkanabiliyor, 6 ay gecikme ile aktarılan bir arkadaşımız vardı, o da kendi bildirdiği için işleme alındı. NVC sizden ne zaman belgeleri girmenizi talep etti bu tarihi biliyor musunuz? Çünkü bu kadar gecikmesi normal değil, belki Covid döneminde bir karışıklık oldu dediğiniz gibi.

Bunun haricinde, sponsorda çalışmaya ne zaman başlayacaksınız? Hangi eyalet şehirde olacaksınız? Şimdiden hayırlı olsun green card ınız. Sonrasında sponsor deneyimlerinizi de aktarırsanız çok seviniriz.

• ⭐⭐

@ormancı bunun yanında bdv nin desteği ile alakalıda bilgi verirseniz iyi olur. Bu tıkanma sürecinde bdv ye yazdınız mı? Birde bdv konsolosluk görüşmesi öncesi size destek verdi mi ,görüşmenin nasıl olacağı ile alakalı?
    Nvc ye bazı evrakları yüklerken kabul etmediği evrak oldu mu? O noktada sorularınız olmuş ama imzanız olmadığından hangi süreçte olduğunuzu görememişiz?

• @tufank arada LC filed de yaşanan 6 aylık audit haricinde bilgim olan bir gecikme yok.
    Sponsor zaman kısıtı USA girişten sonra 60 gün içerisinde gidip çalışmaya başlamamı bekliyor. Eyalet south Carolina.
    Teşekkürler.

• @selamibasaran takıldığımız konularda daha çok Avukat ile muhattap olduk sanırım birkaç defa BDV ile de yazıştık, ama genel olarak cevap bekleyin oluyor.
    evrak yükleme ben yapmadım avukat istiyor biz yolluyoruz oda yüklüyor.

• Haziran 2024 Visa Bulletin yayinlandi.

• ⭐⭐

@ormancı bilgiler için teşekkürler. Burada aslında şunu anlıyoruz; her ne kadar avukatlar da yürütse süreci bizim işin içerisine dahil olmamız şart. Çünkü hatalar yapılabiliyor, boş yere süreler uzayabiliyor. NVC aşamasında hem avukatın hem de adayın kendi email i tanımlanabiliyor bildirimler / welcome email i için. Bu olmasa bile NVC dosya numarası ve diğer bilgiler talep edilmeli. Bu bilgiler ile giriş yapıp aşamaları kendimiz görebiliriz. Şahsen ben DS-260 formlarını kendim doldurmayı tercih ederim, hem hız hem de bilgileri teyid açısından.

• Haziran 2024 icin de degisiklik yok. Dedikleri sekilde yeni mali yila kadar bu sekilde devam edecek gibi gozukuyor.

fb61ccfb-2d33-404a-8ccf-3ecd25eae16d-image.png

d858bec8-7ca7-4872-a682-8f5676221d86-image.png

• ⭐⭐

@ormancı Hocam vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim. Ara ara sorular çıktığında desteğinizi rica ederiz 🙂

• @ormancı bilgiler için teşekkürler vizeniz hayırlı olsun

• @Riethian sağolun hocam teşekkürler. postu kısayollara ekledim arada kontrol ederim gelecek soruları.

• @mesut1905 teşekkürler sağolun hocam. devamı tüm isteyenlere umarım.

• AOS yapacaklar icin de durum degismedi;

image.png

• ⭐⭐

@btek14 Sizin AOS filing için A tablosu 2 ay ilerlemeli ya da yeni mali yılı beklemek gerekiyor. Yeni mali yılda zaten bence her 2 tabloda da current olacaksınız. 6-7 ay kaldı. Umarım en kısa zamanda green card a kavuşursunuz.

• @tufank evet az kaldi ama malum, ilerlemiyor birkac aydir. Tablo B'yi baz alsalar basvuru hakkim olacak aslinda ama kismet.
    Bu sekilde giderse dediginiz gibi yeni mali yil gozukuyor.
    Her yerde her sekilde beklemeye devam, normalde sabirsiz insanim ama mecbur bekliyoruz.
    Unskilled icin de yeni mali yilda iyi bir ilerleme bekliyorum herkes adina.

• bu arada sonradan farkettim maalesef talep fazlaligindan dolayi onumuzdeki ay tarihlerin geriye cekilecegi aciklanmis bultende.

E. VISA AVAILABILITY IN THE EMPLOYMENT-BASED THIRD (EB-3) PREFERENCE CATEGORY

High demand in the Employment Third category will most likely necessitate retrogression of the worldwide final action date (including Mexico and Philippines) in the next month to hold number use within the maximum allowed under the Fiscal Year 2024 annual limit. This situation will be continually monitored, and any necessary adjustments will be made accordingly.

Umutlarin kesin olarak yeni mali yila sarktigi kesinlesmis oldu boylece

• ⭐⭐

@btek14 evet açıklamaya göre ki EB3 diye bahsetmişler, other workers şeklinde bir ayrım yok, tüm EB3 kategorileri için bir ilerleme olmayacağı kesinleşti. Gerileme olup olmayacağını da elde kalan vize sayısı ve Cut-off içerisindeki adayların + aile üyelerinin vize kotasını geçip geçmeme durumuna göre belirleyecekler.

• ⭐⭐

@ormancı Vizeniz hayırlı olsun.Abd deki yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @selamibasaran teşekkürler hocam darısı bekleyenlerin başına.

• @ormancı öncelikle vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluklar. biz de eyalet olarak SC yi seçtik. umarım zamanla eyaletle ilgili genel deneyimlerinizi de paylaşırsınız. ehliyet alma, okul kaydı, ev kiralama, banka hesabı durumları gibi. SC ile ilgili çok az bilgi var çünkü sizin deneyimleriniz bizim için çok kıymetli olacak 🙂

• @btek14 mali yıl da ne kadar bir ilerleme oluyor benim 2022 priorty yılı

Benzer Başlıklar

• 2
  • 53
  • 54
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.8k

| | | |