DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 3 gün önce KCC ye dosyamın durumunu sordum 1. tip mail geldi henüz hiçbir işlem yapılmamış bilgilerinize.

• @GOKAY-0 bu case Numarası için normal bir durum degilmi?

• @GOKAY-0 merhaba, diger tipler nedir peki?

• Merhabalar status olarak ankara gozukuyor ama mail gelmedi case number 1600 ne yapmam gerekiyor acaba yarfim ederseniz cok sevinirim

• @GOKAY-0 tesekurler hemen okuyayim 😊

• Merhaba,

Ayın 29'unda H1B vize mülakatım var. California'ya geldiğimde geçici kalabileceğim bir yer arıyorum. Öncelik sıram Fremont, San Jose, Palo Alto çevresi.

Şimdiden çok teşekkürler

• @osmanhasoglu ais kaydı yapmayı deneyin. Eğer randevu verildi ise gün saat bilgisi onay sayfasında gözükür. Başka bir yolu var mıdır bilmiyorum.

• Amerika'ya geldiğimizde Türkiye'den yanımızda getirdiğimiz dizüstü bilgisayarı (macbook) prizlerdeki akım ve güç farklılığı sebebiyle şarj etme konusunda problem yaşar mıyız? Yoksa adaptör değişikliği veya priz dönüştürücü ile bu sorun çözülebilir mi ? Telefonlarda sorun olmuyor diye biliyorum ama bilgisayarlarda durum ne merak ettim açıkçası bu konuda bilgili olmadığım için bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.

• ⭐⭐

@ozpirinc ben macbook pro'yu götürdüm bir sorun olmuyor. universal cihazlarda böyle bir sorun yok. dönüştürücü almanız gerekecek sadece. şöyle bir ürün aldık bazı adaptörlerde gevşek kalıyor ama genel olarak iş görüyor: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07JD3N1N7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07_s00?ie=UTF8&th=1

çoklu isterseniz daha güzel ürünler var ama maliyetli.

• Ben Türk vatandaşıyım ve DV2024 programı ile green card hakkı kazandım ve bu hakkı kazandıktan sonra Afgan uyruklu kız arkadaşımla evlendik.2 gün önce randevu tarihim belli oldu ve randevuya katılmadan önce eşimin resmi bilgilerini dosyama eklemek istiyorum ancak eşim hala bekarlıktaki soyadının bulunduğu evlilik öncesi pasaport ve kimliğini kullanıyor çünkü Ankara'daki büyük elçilik yeni bir pasaport defteri veremiyeceklerini,sadece soyadının değiştiğini gösteren bir kağıdı eski pasaporta yapıştırcaklarını söylüyorlar.Sizce eşimin bilgilerini bekarlık soyadı ile dosyama ekleyebilir miyim?
    Yesilkartforum sayfanızı özenle takip ediyorum ve karşılaştığım sorun için net bir cevap bulamadığım için bu yazıyı yazma kararı aldım.Yanıtınızı bekliyor olacağım.
    Saygılarımla,
    Teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba, mülakatımız USA Amsterdam Konsolosluğu'nda olacak. Aşağıdaki sorularla ilgili tecrübesi veya bilgisi olan varsa çok makbule geçer, çünkü konsolosluktan sorularımıza hiçbir türlü dönüş alamıyoruz.

1. Türk konsolosluğu belgelere apostil vermediklerini, çünkü konsolosluktan alınan belgelerin apostile ihtiyacı olmadığını söyledi. Bununla ilgili tecrübesi olan var mı?
    2. Askerliğimi yurt dışında çalıştığım için 5 yıl tecil ettirmiştim. Tecili kanıtlamam gerekiyor mu, yoksa askerlik durum belgesini sadece askerlik hizmetini tamamlayanlardan mı istiyorlar?
    3. Yüksek Lisans diplomam şu an yaşadığım ülkeden farklı bir ülkeden. Bu yüzden apostilletmem mümkün değil. Lisans diplomam halihazırda İngilizce ve apostilli. Bir yerde, en yüksek diplomamızı götürmemiz gerektiğini okudum gibi hatırlıyorum ama şu an baktığımda resmi bir kaynakta bunu bulamıyorum. Lisans diplomam yeterli olur mu? Bunun yanında, diplomamı 2 yıl önce tercüme ettirmiştim ancak tercümenin aslı elimde değil. Tercümenin kopyası yeterli oluyor mu?

• @efu Adaptorlerin uzerlerinde uygun akim araligi yaziyor olmali. Laptop adaptorleri genelde 110-240 arasi uyumlu oluyor.

• @bbsrn sorularinizi asagidaki baslikta sorarsaniz daha hizli cevaplar bulabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6410/dv2024-2024-green-card-lotosu-aşamaları/8099

• @btek14 Uyarı için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapıyorum.

• Tekrar merhabalar 5.tip mail gelmis 11 ocaga randevu verilmis ama notification mail gelicek 7 gun icinde dediler 10 gun gecti hala gelemedi neden acaba bilgisi olan varmi tesekkurler

• Merhabalar 5.tip mail aldim 11 ocaga randevu verilmis ankaraya ama notification letter 7 gun icinde gelicek diyordu mailde 12 gun oldu halen gelmedi neden acaba bilgisi olan varmi bide ais kaydi nedir acaba

• @osmanhasoglu Merhaba imzanızı aşağıdaki bilgiler ışığında düzenler misiniz? https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• Duzenledim 😊

• @osmanhasoglu mülakata Ankara’da gireceksiniz, sorularınıza DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığı altında daha hızlı cevap alabilirsiniz.

DV2024 mülakat deneyimleri konu başlığının ilk paylaşımında mülakat öncesi yapılması gereken adımlar ve toplanması gereken belgelerin detayları mevcut. DV2023 mülakat deneyimlerini okuyarak da daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Bol şans

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.5k

| | | |