DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir sey sormak istiyorum belki dogru baslik degildir ama yardimci olabilirseniz sevinirim. IR1 vizesi aldim esim ve bebegimle Aralikda USA ya giris yapacagiz. Calistigim is yeri beni tazminatsiz cikardi tabi mahkemeye basvurduk o da ne zaman sonuclanir bilinmez uzun lafin kisasi maddi anlamda biraz sikintilar yasiyorum ve trdeki bankalarda suan sicilim baya bi bozuldu ben amerikaya giris yaparken bu bankalardaki borclarim sicilim herhangi bir sorun yaratir mi? Bankada para gostermek gerekiyor mu kaldi ki oyle bir birikimim de yok tabiki 🙂

• @ayvalik10 Sizin bu uslübunuza çok güzel yorum yapacağım bekleyin. Hiç derdim yokmuş gibi bir de size izah edeyim bekleyin!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Hamuchera Neden gelmedigini ogrenmenizin pek bir yardimi olmaz, bilemezler de, uzulmeyun cevap alamazsaniz bu konuda ama numarayi almaniz eger ise girecekseniz yakin zamanda onemli. Orada tekrar basvuru yaptiriyorlar, formu doldurmayin, sadece durumu aciklayin ve zarfin adersinize teslimi icin talep yapin tekrar.

• @Hamuchera

Yurudugunuz yolda gordugunuz ayak izleri (bazen ileri, bazen geri gibi gorunse de aslinda hep gelecege dogru) hepimize ait; geriden gelip sizin biraktiginiz izlerden faydalananlarimiz da var. Demem o ki bugunler de gececek, sevdiklerinizle gecmisi anip "oradaydik ve simdi buradayiz.." diyeceksiniz.

Size, birbirimize, keske daha cok destek olabilseydik; simdilik asagidaki videoyu yolluyorum. Arada bir acip izleyin hatta yoldaslarinizla beraber izleyip uygulayin. Endise etmeyin delirmezsiniz; yok bir mucize olur da delirirseniz de zaten endise etmezsiniz, dunya dusunsun 🙂 Yani her durumda endiseye yer yok. Zaten akillilarin dunyayi ne hale getirdigine bakacak olursak belli ki deli kadromuzda epey acik var 😄

Bir de vaktiniz oldugunda asagidaki konuyu okumanizi oneririm, hem siz de gozlemlerinizi eklersiniz.

Amerika'da Günlük Yaşamdaki Farklılıklar

• @Sharm Paylasim icin tesekkurler! Video beni ve esimi cok guldurdu 😂😂😂

• @lumos bugün ssa ofisine gittik benim için herhangibi bir başvuru yapılmamış. Gitmeden başvuruyu hazırlamıştım zaten pasaport bilgileri önemli dedi ve fotokopisini aldı. 4-6 hafta arasını bulabilir dedi bir an şok oldum yani küçük çocuğum var sigorta yapmamız gerek sonra eşim dedi bir hafta on güne geliyormuş forumda öyle bilgiler varmış. Bekleyeceğiz bakalım.

• @Sharm ah eşimle güldük gerçekten. Şu depresif memleket özlemli halime iyi geldi teşekkürler. İnsan anı yaşarken okadar gereksiz şeyleri dert ediyorki aslında çok kasmaması gerekirken ama an işte fark etmiyorsun. Dediğiniz gibi sonra dönüp bakınca diyorsun ne boşmuş. Mesela bugün eşimin ehliyet olayını başaramadık 😁 iki haftadır hiçbir işte başarılı olamadığmız gibi efkarlandık bunaldık. Brooklyn belediyesinin oralardayız ve ilk defa gelmişiz etraf aslında çok güzel ama biz gerginiz. Önümüzde minik bir köy pazarı gibi bir yer var normalde keyifle gezersin ama yok beynimiz kaynıyor nasıl yine başarısız olduk diye😁 Sonra otobüs durağına giderken diyorum etraf ne kadar güzel oysa eşim bakıyor ama görmüyordu. Bekli bir daha gitmeyeceğiz yani anı yaşamak gerekir her daim.

• Birinin artık o ülkeye adapte olması 4 sene artı eksi 6 ay.Ondan sonra geri dönüşü yok.Almış oldunuz o zehri bir kere 🙂 hayat ... Zaman herşeyi çözer .Başarılar herkese

• @Henry-bloor gerçekten öyle ne yardan ne serden olduk buralarda 😁

• ⭐⭐

@Hamuchera Ayni durum benim esimin de basina geldi, Alien numarasiyla bile bir sey bulamadilar, elimizde GC olmasaydi bulundugumuz eyalet bize sorun cikaracakti o kesin. Bu arada, 4-6 hafta sonra degil, 14 gun (ya da 2 hafta) icinde gelmeli. Resmi olarak o sekilde.

• @Hamuchera DMV de sorun cıkarmıslardı bana açtım pasaportu altındaki ı-551 i okuttum görevliye

• @mefsa Yeni işiniz ve hayatınız hayırlı, uğurlu olsun. Yazdıklarınızı okudukça çok sevindim.

• @baran-bozdogan hocam bizim adres kanıtımız yok o yüzden yapamadık. Pasaportta sıkıntı yoktu.

• @lumos bekliyoruz bakalım tekrar başvurusunu yaptık. Umarım erken gelir çünkü sigorta işini halledemedik çocuk olunca insan dert ediyor.

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş

Amerikaya giriş yapalı 6 ay oldu en son bu konu başlığında durumumuzdan bahsedelide neredeyse 5 ay olmuş. Biraz bilgi güncelleme zamanı geldi gibi hissettim, aslında bir süredir düşünüyordum fakat yoğunluktan oturup kafamı toplayıp bir yandan böyle bir yazıyı yazmaya zaman ayıramadım. Kaldığımız yerden devam etmeye çalışacağım geçmiş zamanlı bir yazı olacak umarım bir şeyleri atlamadan ilerlerim 🙂

Kalan eşyalarımızıda tamamladıktan sonra ev interneti için site yönetimiyle konuştuk ve iki seçenek olduğunu AT&T yada Xfinity ile görüşüp istediğimizi seçebileceğimizi söyledi ilk başta AT&T ile görüşmek istedim telefonlarımız oradaydı zaten aile paketinden uyguna internet alabilirdik ama bizim bulunduğumuz sitede çok zayıf hatları varmış o yüzden tercih etmedik ve Xfinityle görüşmeye gittik. 200mbps internet için
    30$ gibi bir şey ödüyoruz bizim için gayet yeterli hız olarak çünkü telefon internetlerimiz sınırsız olduğu için evde bağlı olan sadece televizyon vardı ve playstation almayı planlıyorduk. Bu 2si içinde gayet yeterli olacaktır 200mbps. Servislerinden memnunum herhangi bir sorun yaşamadık sadece dükkana gittiğimiz ilk gün bilgi alıp sözleşme yapabilmek vs için baya bir beklememiz gerekti ama onun dışında fiyat performans olarak gayet memnunuz şu anda. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra modem ve bağlantı kablolarınıda bize temin ettiler ve eve doğru yola koyulmadan önce yakında ki bir bestbuya gidip playstation ve bir kaç eksiğimiz olan elektronik ev aletine bakmak istedik. Bu esnada San Franciscoda yaşayanlar için şehir merkezinde ki bestbuyın orada “BaklavaStory” adında çok güzel baklava yapan bir dükkan var biz şans eseri önünden geçerken gördük ve girip denemek istedik. Öyle bir türkiye özlemi çektiğimizden değil ama eğer güzelse ilerleyen süreçte canımız çekerse alabiliriz düşüncesiyle girip hem tanışmış oluruz hemde baklava alıp deneriz dedik bu kadar iyi bir baklavayı bulacağımızı hiç düşünmemiştim. Bu sırada işe başladıktan sonra direk iş yerinden direct deposit olarak belirledik maaşlarımızı Bank of America hesabımıza. Direct deposit belirlediğimiz için BofAdan 100$ bonus verildi. 2-3 hafta maaşımızı BofA hesaplarımıza aldıktan sonra kredi kartı başvurusu için şubeye gittik. Öncelikle eşim için başvuru işlemi gerçekleştirdik kendisinin amerikaya ilk gelişiydi ve direk 1000$ şeklinde kredi kartı onaylandı. Ardından benim için başvuru işlemine başladık daha önce 2019-2020 seneleri arasında 1 sene kadar amerikada çalışıp yaşadım ve BofAnın hatta aynı şubesinde debit hesabım vardı 1 sene boyunca düzenli maaşımın yattığı bu yüzden sorun çıkmaz kredi kartım onaylanır diye düşünüyordum fakat talebim askıya alındı. Bankadaki görevli incelenip merkezden karar çıkacağını fakat direk red verilmediği için onay olarak dönüş yapılabilme şansının daha yüksek olduğunu düşündüğünü belirtti ve şubeden ayrıldık. 2 hafta kadar bekledikten sonra olumsuz olarak sonuç geldi kredi kartımın başvurusundan. Bende bunun üstüne hem eşim için hem benim için Discover karta başvurdum buradada eşim için 1500$, benim içinse 1000$ değerinde kart onayı aldık. BofAdan redlenişimin üstünden 1.5-2 hafta kadar geçtikten sonra kendim direk app üzerinden BofAdan kredi kartı başvurusunda bulundum ve bu sefer 1000$ değerinde kart onayı aldım.henüz ehliyet işini halletmedik toplu taşıma burada gayet iyi olduğu için ve şehir merkezinde işimize yürüyerek gidebildiğimiz bir noktada olduğumuz için ehliyet konusunu bir hayli erteledik ama artık onuda aradan çıkartmak istiyoruz.

Şu anlık her şey yolunda, San Franciscoya gelirken planımız 1 yıl burada kalmaktı hem şehri bildiğim için hemde bağlantılarım sayesinde kolay iş bulabileceğimiz içindi artık yavaş yavaş aklımızda olan diğer eyaletleri ziyaret ederek uzun süreli yerleşeceğimiz yere karar vermek istiyoruz. San Francisco her ne kadar iklim olarak bizim için kusursuz olsada biraz maddiyatı yüksek olan bir şehir diğer eyaletleride gezip içimize sinen bir eyaletle her açıdan karşılaştırmasını yapıp uzun süreli kalacağımız yere karar vermek istiyoruz.

Uzun süre bu deneyimi yazmayı ertelediğim için belki unuttuğum atladığım noktalar olabilir ama hatırladığım kadarıyla her noktaya dokunmaya çalıştım

• @Emre-Kurtulmuş Diğerlerinde olduğu gibi bunu da zevkle okudum. Merak ettiğim konu şu; Kredi kartı reddiyle ilgili bir gerekçenin sunulup sunulmadığı.. İşiniz var, kalıcı adresiniz var vs. Başka ne sebep olabilir ilginç.

• @Emre-Kurtulmuş xfinity ile ne kadar uyguna anlaşmışsınız 🙂 ben tv ile beraber 70$ ödüyorum 400mbps için ama henüz 270i geçtiğini hiç görmedim.

@Yıldıray81 hocam benzer şey bana da oldu, ev depozitosu için havale yapmaya gittiğimizde oradaki bankacı aaa siz uygunsunuz hazır ssn de var 3.000$ harcarsanız 500$ iade edeceğiz falan diye aklıma girerek benim adıma başvuru yaptı, ben de kadının dediklerine kanıp reddedileceğini bile bile tamam dedim, önce beklemeye alındı, 4 gün sonra eve bir zarf geldi ve SSN doğrulaması için resmi bir belgeyi ve çalıştığıma dair iş yerinden alınmış bir belgeyi 30 gün içerisinde kendilerine göndermem istendi. Çalışmadığım için gönderemedim, 30 günlük süre dolunca düzenli gelir eksikliği sebebi ile kart başvurumun şimdilik reddedildiği bildirildi. Bofa'dan kredi kartı başvurusu yapmadan önce bir miktar beklemekte fayda var.

• ⭐⭐⭐

@Yıldıray81 teşekkürler, tam olarak spesifik bir neden sunmadılar maalesef

• @Emre-Kurtulmuş Keyifle okuduk. Çok şükür her şey yolunda gitmiş. Bundan sonra da her şeyin yolunda gitmesi dileğiyle...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |