DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzemin, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Bir sorum olacak, 17 aylık bekleme sonunda 2 yıllık re-entry permit sahibi olduk, bu iki yıllık zaman zarfı içerisinde Amerika'dan bir iş teklifi alırsam re-entry permit'i iptal edebiliyor muyuz, nasıl yapabiliriz?

iptal etmenize gerek yok. Re-entry permit almis olmaniz ABD'ye giremeyeceginiz anlamina gelmiyor. Re-entry permit suresi devam ederken hala ABD'ye istediginiz kadar giris cikis yapabilirsiniz. Fakat giris yaparken pasaportunuzla beraber re-entry permit belgenizi de gosterin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazychemist, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, 2023 yili icinde green cardim onaylandi, oncesinde h1b vizesiyle amerikada yasiyordum su an da amerikadayim.
    Nolur nolmaz gunun birinde ihtiyacim olur diye re-entry permite basvurmak istiyorum ve yil sonu tatilimde turkiyeye gitmeyi dusunuyorum. Sorum su olacak.

Okuduguma gore USCIS re-entry basvurusunu almadan ulkeden cikarsaniz basvuru iptal oluyor. Basvurumu hemen yapacagim fakat turkiyede tatilde oldugum zamanda parmak izine cagirirlar ve gidemezsem diye endise ettim. Green card surecimde zaten parmak izi vermistim, her re-entry permit basvurusunda parmak izi vermek gerekiyor mu?

Cok tesekkurler simdiden. Herkese kolay gelsin

genelde gerekiyor, her basvuru icin ayri ayri gerekiyor, fakat bu gerekliligi USCIS belirliyor. Pandemi zamani yogunluk olusmasin diye bu gerekliligi kaldirdilar ve ellerindeki verileri tekrar kullandilar.

Turkiye'deki tatilinizden ne zaman doneceksiniz? Biyometrik randevu tarihinizi erteleyebilirsiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir sorum olacak, 17 aylık bekleme sonunda 2 yıllık re-entry permit sahibi olduk, bu iki yıllık zaman zarfı içerisinde Amerika'dan bir iş teklifi alırsam re-entry permit'i iptal edebiliyor muyuz, nasıl yapabiliriz?

Konu hakkında bilgisi olan var mıdır arkadaşlar?

re-entry permit ile ABD'ye dilediginiz zaman giris cikis yapabilirsiniz. permitiniz suresi bitene kadar gecerli olacak.

• Merhaba Arkadaslar

gecen senenin kasim ayinda green kartimizla ingiltereye donduk. 2-3 ay once Amerikaya giris cikis yapip geldim. fakat tek basima gittim. Simdi ise bu yil Ekim 2023 te ailemle gitmeyi planliyorum. bu sefer green kart surecimi dondurmayi ve 2 sene uzatmayi planliyorum. Sorularim su: yanitlayabilirseniz cok sevinirim.

Soru 1: Gitmeden once uzatma formunu Ingilteredeyken doldursam ve gorusme maili geldiginde Amerikaya hep beraber gitsek bir sorun olur mu. Bunun takip edildigini duydum ama emin degilim

Soru 2: uzatmaya hangi eyalette basvursam en hizli gorusme ve parmak izi icin davet maili gelir.

Soru 3: 5 kisilik bir aileyiz. 3 yetiskin bir 4 ysinda birde 13 yasinda iki kucuk cocugum var. Diger cocugum 18 yasini gectigi icin yetiskinden sayiyorum. toplam ne kadar ucret tutar basvurumuz

Cevaplarsaniz cok sevinirim. Sorumda bir hata varsa kusur varsa simdiden ozur dilerim.

Selamlar

• Herhangi bir yanit var mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba Arkadaslar

gecen senenin kasim ayinda green kartimizla ingiltereye donduk. 2-3 ay once Amerikaya giris cikis yapip geldim. fakat tek basima gittim. Simdi ise bu yil Ekim 2023 te ailemle gitmeyi planliyorum. bu sefer green kart surecimi dondurmayi ve 2 sene uzatmayi planliyorum. Sorularim su: yanitlayabilirseniz cok sevinirim.

Soru 1: Gitmeden once uzatma formunu Ingilteredeyken doldursam ve gorusme maili geldiginde Amerikaya hep beraber gitsek bir sorun olur mu. Bunun takip edildigini duydum ama emin degilim

Soru 2: uzatmaya hangi eyalette basvursam en hizli gorusme ve parmak izi icin davet maili gelir.

Soru 3: 5 kisilik bir aileyiz. 3 yetiskin bir 4 ysinda birde 13 yasinda iki kucuk cocugum var. Diger cocugum 18 yasini gectigi icin yetiskinden sayiyorum. toplam ne kadar ucret tutar basvurumuz

Cevaplarsaniz cok sevinirim. Sorumda bir hata varsa kusur varsa simdiden ozur dilerim.

Selamlar

Maalesef ABD disindayken re-entry permit basvurusu yapamiyorsunuz.

1. Formlari hazirlayip, ABD'ye girer girmez gonderebilirsiniz. I-131 formunuzun alindigina dair I-797 mektubunu aldiktan sonra ABD disina cikip daha sonra biyometrik randevu icin geri gelebilirsiniz.

2. Maalesef bilemiyorum, ama kucuk sehirlerdeki randevular daha hizli olacaktir diye dusunuyorum.

3. Cocuklarinizin yasi kucukmus, eger sadece 2 yillik re-entry permit dusunuyorsaniz cocuklariniza almasaniz da olur (her ne kadar kurallara gore herkesin almasi gerekse de)... pratikte zaten cocuklarinizi kapida sizden bagimsiz olarak geri cevirmeyecekleri icin, siz uzun sure sonra geri dondugunuzde cocuklarinizin yaninizda olmasi ve gecerli bir 10 yillik Green Card'larinin olmasi yeterli.

• Merhabalar. Biometrik randevu sonrası herhangi bir sebepten dolayı red almış birisi varmı merak ediyorum açıkçası. Tüm işlemi kendim ve avukat olmadan yaptığım için hiç yaşanılmayacak olsa bile hangi durumlarda red ihtimali mümkün olduğunu araştırıyorum. 17 ay çok uzun bir süre ve bu süreni "acaba red gelir mi?" diye düşünmek istemiyorum. Gördüğüm kadarıyla şu anki süreçte red gele bilecek bir problem göremiyorum kendi açımdan, fakat diğerleri farklı bir süreç yaşamışsa öğrenmek isterim.

• @crazycells merhaba

1. madde icin ek su soruyu sormak istiyorum. 5 kisilik bir aileyiz demistim. sadece ben kendim amerikaya gidip basvuruyu hepimiz icin yapsam bu durumda sorun yasar miyim? Cunku hepimizin gitmesi pahaliya maloluyor. SOnrasinda I-797 mektubunu alinca (eve mi geliyor? emaille mi geliyor? bunu da yazarsaniz memnun olurum) Ingiltereye geri donup daveti bekleyebilir miyim?

Selamlar

• @crazycells cevap için teşekkürler, ben aslında Amerika'ya giriş yapabilmekten ziyade re-entry permit süresi içerisindeyken bir iş teklifi alırsam çalışıp çalışamayacağımı merak ediyorum. Re-entry'i iptal etmek gibi bir durum olabiliyor mu, internette bu konuda bir döküman bulamadım.

• Merhabalar,ben eylulun sonunda landing yapmayi planliyorum.Reentry yapmak istiyorum.Yaptigim arastirmalarda uscis field offise paper olarak basvuru yapmam gerektigini anladim.Avukata ihtiyac duyup duyamayacagimi bilmemiyorum cunku avukattan istedigim expedite bir sekilde basvuru icin uscis i ikna edici dokuman/telefon acma vs seyleri bilebilmesi.Sizin tecrube ve tavsiyeleriniz nelerdir ? ayrica hangi uscis field office ini tavsiye edersiniz hiz acisindan tesekkurler

• @FUAT-ARI Bu konuda yanitlayabilecek varmidir acaba?

• @crazycells merhaba, peki re-entry permit olsa ama arada giris cikis yaparsak vatandaslik sureci icin neyi dikkate aliyorlar. cok kafa karistirici gercekten.
    biz 6 eylulde ilk girisimizi yapacagiz fakat bu sene oglum turkiyede okula gidecek. bu eylulden sonra martta tekrar giris cikis yapsak ve 2024 yazinda artik abd yerlesirsek agustostan once bir sorun olur mu yani illa ki re- entry permit doldurmak zorundamiyiz? cunku sanirim bilemedik ve 6 eylul giris yapip 22 eylulde donecegiz turkiyeye o arada o form yetismeyecek.

• Bu ileti silindi!

• @farukaktasgil 18 ay mi suruyor ilk kez sizden duyuyorum baya uzunmus. biz 2 hafta kalacagiz hem cok kisa bir sure hemde baya masrafli oluyor permit anladgim kadari ile kisi basi basvuracagiz. ve 3kisi tekrar gir cik yapsak 6 ay dolmadan daha mantikli gibi geldi ?

• @crazycells tekrar merhaba, tahmin ettiğim üzere Amerika'dan bir iş teklifi aldım, re-entry permit'imi iptal etme şansım olabiliyor mu, internette konu ile ilgili bir döküman vs bulamadım.

@crazycells cevap için teşekkürler, ben aslında Amerika'ya giriş yapabilmekten ziyade re-entry permit süresi içerisindeyken bir iş teklifi alırsam çalışıp çalışamayacağımı merak ediyorum. Re-entry'i iptal etmek gibi bir durum olabiliyor mu, internette bu konuda bir döküman bulamadım.

• USCIS'i aradım, herhangi bir sorun olmayacağını re-entry permit'in sadece ülkeye giriş çıkış için kullanıldığını, dilendiğinde Amerika'ya dönüp çalışmaya başlayabileceğimizi söylediler.

@crazycells tekrar merhaba, tahmin ettiğim üzere Amerika'dan bir iş teklifi aldım, re-entry permit'imi iptal etme şansım olabiliyor mu, internette konu ile ilgili bir döküman vs bulamadım.

@crazycells cevap için teşekkürler, ben aslında Amerika'ya giriş yapabilmekten ziyade re-entry permit süresi içerisindeyken bir iş teklifi alırsam çalışıp çalışamayacağımı merak ediyorum. Re-entry'i iptal etmek gibi bir durum olabiliyor mu, internette bu konuda bir döküman bulamadım.

• @nevzemin, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

USCIS'i aradım, herhangi bir sorun olmayacağını re-entry permit'in sadece ülkeye giriş çıkış için kullanıldığını, dilendiğinde Amerika'ya dönüp çalışmaya başlayabileceğimizi söylediler.

@crazycells tekrar merhaba, tahmin ettiğim üzere Amerika'dan bir iş teklifi aldım, re-entry permit'imi iptal etme şansım olabiliyor mu, internette konu ile ilgili bir döküman vs bulamadım.

Bilgilendirme için teşekkürler.

• merhaba ben temmuz ayında ilk girişimi yaptım bugün 3.haftamı doldurdum türkiyeye geri dönmem gerektiği için r entry yapacağım başvuruyu yaptıktan sonra en fazla 1 ay daha kalabilirim çünkü üni öğrencisiyim ve mecburen dönmem gerekiyor. 1 ayda işlemler halledilir mi ve bu sürede bitmezse süreci türkiyeden devam ettirme şansım var mı ne yapabilirim bu durumda

• @Yasemin-Demirel amerikaya gelmissin bosver amerikada oku zaten turk diplamasini saglam bir networkun olmadigi zaman ciddiye almazlar.Ilk hafta receipt biometrik icin ise 6 hafta ila 2 ay diyorlar gecenlerde biri 17 ayda almis.Sikintili bir konu iyi tahlil et durumunu aile/para/kariyer problem yasama ,cunku inan avukatlarda sistemde bela.Kolay gelsin basarilar

• Merhaba Arkadaslar

Amerika green kart uzatma islemini UCSIS ten yapiyoruz degil mi arkadaslar. Bu konuda sureci kendi yonetmis arkadaslardan destek rica ediyorum. Eger yazabilirseniz cok sevinirim.

Selamlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |