DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eb3vize-com, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@SCNGZ Evet sorun yaşarsınız. ABD'de başvuracaksınız ABD dışına çıkmamanız gerekmektedir veya ABD'ye girip çıkabileceğiniz Turist Vizesi haricinde (F1 veya E2 gibi) bir vizenizin (statü deği vize yani pasaporta basılı olmalı) olması gerekmektedir. Biz işlemlerinizi turist vizesi ile yapamamaktayız çünkü bono fide yani iyi niyetli bir başvuru olmamış oluyor.

Mevcut şartlarım gereği zaten ABD de 6 aydan daha fazla bulunamam. F1 e geçsem bile 3 ay sonra geçebilirim sonra dönsem bile TR ye geri gelmek durumundayım. . EB-3 oradan başvuru yapamıyorum sadece sponsorluk ve EB-3 tarzı işletmelere müracaat edeceğim avukat eşliğinde. O işlemleri yoluna koyabilirsem 3 4 ay sonra döneceğim TR ye. Mülakat için ABD de girebiliyorsam gireceğim, giremezsen TR de gireceğim. Tüm bu aşamaları Amerikalı bir avukat eşliğinde yapmayı düşünüyorum.

• @eb3vize-com ab başta olmak üzere bir sürü ülkeden ret geliyor. Bunun eb3 için bir riski var mı? 20k dolar az değil.

• @Furkan-Aus Hangi retlerden bahsediyorsunuz acaba? Turist vizelerinden mi?

• @SCNGZ Turist vizesi ile en fazla 6 ay bulunabiliyorsunuz. Sonrasında bir dil okuluna yazılarak 1 yıllık F1 statüsüne geçiş için başvuru yapabilirsiniz. Bunu sonrasında da dilerseniz 5 yıla kadar da uzayabilmektedir. Yani ABD'ye girdikten sonra yasal statünüzü kaybetmeden EB3 sürecinizi yürütebilirsiniz.

• ⭐⭐

@Gilion genelde mc donalds larda mutfakta bile çalışsan ertesi gün görevin değişebiliyor... mutfak chefi değilsen tabi... sipariş alıp aynı zamanda boşları da toplayabilir masaları da silebilirsin depoya gelen malları da yerleştirebilirsin... temizlikte yapabilirsin tuvalet vs...

• @eb3vize-com seçimleri kaybettik, dolar arttı, haliyle yurtdışına talep arttı. Avrupada yaşanan mülteci olayları vs. bir sürü ret geliyor. Bunların eb3 e etkisi olur mu?

• @Furkan-Aus EB3 vizesi bir Göçmen Vizesidir. Bu vize türünde ABD'ye gideceksiniz ve 5 yıl vatandaş olacaksınız gözü ile bakılır. Size buna göre sorular sorarlar. Yani turist veya öğrenci vizesindeki gibi bu gidecek geri dönmez diye bakılmaz. Genel olarak AB ülkerinin ve ABD'nin vize ret vermesinin sebebi bu ülkeme girerse geri çıkmaz endişesidir. Ama EB3 vizesi zaten göçmen vizesi olduğu için gideceksiniz ve zaten resmi olarak geri dönmeniz gerekmeyecek. Bundan dolayı endişe edecek bir durum bulunmamaktadır.

• ⭐⭐

@eb3vize-com belki arkadaşın dediği ''kaçaklar yüzünden kontenjan daralabilir ve süreç çok uzar'' şeklinde...

• @eb3vize-com doğru, unutmuşum onu. 2. Dediğim için ne diyeceksiniz? ülkede bir sürü vatandaşlık alan sığınmacı var. AB başta olmak üzere ülkelerin ret vermede ki önemli sebeplerinden biri buymuş. Bu durumun etkisi olur mu?

• @Furkan-Aus sığanmacı ile ilgili de bir sorun yok. Siz sonuç olarak yasal yollardan başvuran kişilersiniz. Bu mantıkla DV Lottery den kazananlara da ret vermeleri gerekiyor. Ama kaç kişi ret aldığını biliyor musunuz? Neredeyse formlarını düzgün dolduran herkes vizesini alıyor.

• @eb3vize-com, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@SCNGZ Turist vizesi ile en fazla 6 ay bulunabiliyorsunuz. Sonrasında bir dil okuluna yazılarak 1 yıllık F1 statüsüne geçiş için başvuru yapabilirsiniz. Bunu sonrasında da dilerseniz 5 yıla kadar da uzayabilmektedir. Yani ABD'ye girdikten sonra yasal statünüzü kaybetmeden EB3 sürecinizi yürütebilirsiniz.

Merhaba netice olarak F1 statüsüne geçeceğim için en kısa sürede gelip okula başlamam gerekecek. Yani şöyle bir opsiyon var mı bilmiyorum F1 başvurup bir sonraki yıl okula başlamak gibi. Ç:ünkü maksimum 3 ay sonra TR ye dönmem gerekecek.

• @eb3vize-com Merhabalar, aklıma spesifik bir soru takıldı da size danışmak istedim. Sürece başladıktan sonra ki ilk sene (örn. Dv2025) greencard talihlisi olduk, bu tarz durumlarda süreç nasıl devam ediyor acaba?

Greencard tamamen şans üzerine olduğu için olurda da çıkarsa diye net bir cevap almak istedim. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı ben de sormuştum aynı soruyu. İkisi tamamen bağımsız konular. Çıkarsa hangisi üzerinden ilerlemek istersen tercih sende. + sı - si olan konular.

• @Riethian Çok teşekkür ederim hocam, geçen aklıma takılmıştı da sormayı unuttum. Şimdi tam olarak netleşti 🙏

• @SCNGZ Maalesef böyle bir opsiyon bulunmamaktadır.

• @Uçan-hollandalı İki sürecinizi aynı anda yürütebilirsiniz. Bunda bir sorun bulunmamaktadır.

• @eb3vize-com bu sürece dahil oomak için son başvuru tarihi nedir

• @GizemYılmazz o parayı bulması imkansız tani ülkedeki akrabalara hava armak için hemen camaro falan almazsanız

• Türkiyeden başvurum bence amerikadan başvurmanın maliyeti en az 60-65 bin dolar yapıyor bi de 1,5 yıl bekliyorsunuz. Burdan başvurursan da 3 yıl bekliyorsun bu sürede evini arabanı değerinde satarsın vedalaşırsın işine devam eder para biriktirir elinde nakitle gidersin amerikaya girip orda yaparsan çok eksiyle başlarsın işe ki kazanacağın maaş sana yetmez hesaplayınca ordan değil burdan yapma kararı aldık inşallah bir aya başvuruyoruz bakalım ne olcak

• Amerikadan başvuru 60-65 tutamaz ki. 20 Eb3 başvuru, geri kalan 40-45 nereden geliyor? Ev araba satarken neden şimdi satarken değerinde satamıyorum da 2 sene sonra değerinde satabiliyorum o konu da çok havada kalmış.
    Bu arada 3 yıl da kesin değil, süreçte bir yerde denetim gelir veya konsolosluk randevusu gecikir, 4 yılda sürebilir. Abd ve TR başvuru arasında zaten ortalama 2 kat süre farklı var. Tabii yine de siz bilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

155

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.0k

| | | |