DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Atlantis00 Ben 41. Benim civarımda insanlar da var.

• @eb3vize-com , waterman bana ret sebebini soyledi. "Red sebebi inandırıcı başvurunun olmaması.
    visa fraud şüphesiyle 221g maddesinden red almış"
    Basvuran kiside hastalik ve sicil kaydi bulunmamasi durumunda onay gelir, dediniz.

• @eb3vize-com şirket adresine baktığımda farklı nir adres gördüm
    MIAMI, FL 33137 yazan bir adres

• @Furkan-Aus "inandırıcı başvurunun olmaması" da bir enteresan durum. Zaten bu yola baş koymuş kişilerin niyeti buradan kurtulmak, acaba mülakat anında neden bu tarz bir geri dönüş oldu. Aklıma karpuz kabuğunu düşürdün 😀

• @Uçan-hollandalı bilmiyorum, bana hiç mantıklı gelmedi. Oraya gidince oturum izni verecekler, orada kalmak için geldiğimizi biliyorlar. Dil eğitimi için vize değil ki bu. Yanlışlık olmuş olabilir mi acaba? Şimdi kardeşi neden başvuruyor onu da anlamadım.

• Merhaba arkadaşlar, yıl sonuna doğru B1/B2 vizem ile ABD ye geleceğim. EB-3 e oradan başvuru yapabilir miyim?

Tekrar Türkiye'ye döndüğümde işlemler devam etmiş olur mu? Bu konuda Türkiye'den değil de ABD den başvuru yaparsam fiyat olarak daha uygun olur mu?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenwall
    çay içip sohbet için mi gideceksin yoksa gerçekten de bir iş yaptırmak için mi gideceksin. Resmi sitesinde kayıtlı olan adres linki aşağıdadır. Türkiye gibi naylon adres gösteremezsin ümüğünü sıkarlar. Ondan dolayı bu adrese tutarsın uber - lyft yada kendi arabanla gidersin bakarsın bu kadar basit. Neyin peşindesin sana @denizci10 yedirmeyiz bilgin olsun.

• ⭐⭐

@Furkan-Aus Ben de biraz araştırdım 221G aslında geçici bir red ve sizden ilave belgeler istenerek güvenlik soruşturmasına kalınma durumu olarak geçiyor her yerde.
    EB3Vize yetkililerinin de cevaplarını merak ediyorum.

• @ayvalik10 kimseyi karaladığım yok nazikçe yazdım sen polemik peşinde misin? Yasal florida sitesinden baktım göremedim ve belirtilen adresi göremedim bunu sordum sana ne oluyor anlamadım?

• @Furkan-Aus şirket bilgileri önemli burada. Nasıl bir şirket olduğu, mali yapısının ne olduğu, ilanın nasıl verildiği kendisinin mülakatta sorulara ne cevap verdiği gibi bir sürü husus içeriyor. Sadece bu bilgi ile bir değerlendirme yapılamaz. Bizler mülakattan önce sizlere ücretsiz vize danışmanlık hizmeti vereceğiz. Ne soracaklar ne cevap vereceksiniz gibi hususları tek tek anlatacağız.

• @greenwall bu hangi şirketin adresi acaba ve nereden baktınız buradan link üzerinden paylaşırsanız sevinirim.

• @Riethian açıkçası ben de neden avukatları itiraz etmemişler onu anlamadım. Eğer kişi Green Card şartlarını sağlıyorsa bunda bir sorun yoksa itiraz edebilirlerdi. Dediğim gibi detaylı olarak incelenmesi lazım. Bizim şu an yaptığımız bir dava dosyasının karar metnine bakarak hüküm vermemiz gibi. Ama bundan önceki delilleri ve dosyaya giren dökümanları bilmiyoruz.

• @eb3vize-com diyelim ki 3 yıl bekledik böyle bir durum çıktı. Siz itiraz edeceksiniz. Bu itirazın sonuçlanması ne kadar sürer?

• @Furkan-Aus duruma göre değişir. Birkaç hafta da sürebilir 6-7 ay da sürebilir. Neye itiraz edileceğimize göre değişir.

• @greenwall bu adres şirket kurulurken ev adresi verildiği için böyle görünüyor. Önce şirket kurulumu için adres verirsiniz sonrasında şirket kurulur ve EIN numarası alıp bununla da ofis kiralarsınız. Bundan dolayı farklı adres görülmektedir.

• @eb3vize-com Merhaba

1.sayfadan 36 sayfaya kadar tüm olumlu olumsuz yorumları okudum. Hali hazırda B1/B2 turistik vizem mevcut, Ekim 2023 gibi ABD ye geleceğim Missouri'ye. Geçen yıl gezdirmiş olduğum turist bana sağolsun konaklama vb gibi imkanları sağlayacak.

Yaklaşık olarak 2 ay kalmayı düşünüyorum. Fakat okumuş olduğum yorumlardan yola çıkarak 90 gün ABD de bulunup sonrasında F1 e geçmem gerekiyor. Hali hazırda Lisans mezunuyum, dil okulu ya da master tarzı bir şey ile süreci başlatıp kabul almasam bile EB-3 e müracaat edebildiğimizi söylediniz. Şimdi şöyle bir durum var ki ben F1 için okula başlamak zorunda kalacağım ve ABD de bu da pek mümkün değil çünkü Türkiyede Turizmci olarak çalışıyorum ve sezonum başlıyor.

Şu şartlarda ben ABD de 90 gün geçirip 91. gün F1 müracaat edip sonra TR ye dönsem ve daha sonrasında F1 kabul aldığım halde okumadığım için sıkıntı yaşar mıyım?
    ya da EB-3 e Türkiyeden müracaat edip, işlemleri hızlandırmak adına ABD ye belirlediğiniz tarihlerde gelsem daha sağlıklı olmaz mı? Nasıl olsa B1/B2 vizem var.

Size daha detaylı anlatabilmem için email atmam mı gerekiyor yoksa açıklayıcı bir şekilde yazdım mı?

Teşekkür ederim.

• @SCNGZ Evet sorun yaşarsınız. ABD'de başvuracaksınız ABD dışına çıkmamanız gerekmektedir veya ABD'ye girip çıkabileceğiniz Turist Vizesi haricinde (F1 veya E2 gibi) bir vizenizin (statü deği vize yani pasaporta basılı olmalı) olması gerekmektedir. Biz işlemlerinizi turist vizesi ile yapamamaktayız çünkü bono fide yani iyi niyetli bir başvuru olmamış oluyor.

• @eb3vize-com Merhabalar, Benimde bir sorum olacaktı. Is konusunda Mc donalds benzeri bir yerde çalışacağı söylenmiş. İş pozisyonu olarak hangi pozisyonlarda çalışılıyor acaba. Bulaşık yıkama, tuvalet temizlememi, koli taşıma vb. mi oluyor vasıfsız işçinin pozisyonu. Şirket ile bir kontrat imzalanıyor sanirim bu tur maddeler var mi. İş tanımı bellimi yani kısacası. Tesekkurler.

• @Gilion iş tanımında ekip üyesi yazar. Bu da her işi kapsamaktadır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |