DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells @gucarslan Forumdaki bilgi ve tecrubenize dayanarak sorumu direk size sorucam.Bu konu biraz spesifik oldugu icin acikcasi forum icinde arastirip bulma sansimin az oldugu icin soruyorum.Rusyada ikamet ediyorum yillardir.Burada Rus pasaportu hakki kazandim fakat henuz almadim 1 yil hakkim var.Mevcut savas durumlari nedeniyle bekletiyorum.Greencard loto surecinde Rus pasaportu icin herhangi bir basvuru islemim baslamamisti.Sonrasinda basvuruyu yaptim ve kisa sure icinde Rus pasaportuna hak kazandim.Sorum su ki eger olurda Greencard cekilisini kazanirsam DS 260 formuna ne yazmaliyim.Cunku greencard kabul sureci uzun oldugu icin bu sure icerisinde Rus vatandasligini da almayi dusunuyorum cunku maksimum 1 sene hakkim var.Eger henuz almadigim icin DS260 formuna sadece Turk vatandasiyim yazip sonrasinda alirsam DS 260 formunu guncellemem gerekecektir ve beni bu siralamada gerilere itecektir.Cok kararsizim yardimlarinizi bekliyorum.

• ⭐⭐⭐

@drcfamily benim takıldığım nokta aslında niye burayı seçmedi değil, bu forumun öyle bir reklama ihtiyacı yok zaten onun için böyle bir anlaşma mantıklı olmazdı hiçbir zaman için bence. Ama hırsız bir siteyi bazı tepkiler geliyor ama rekabet iyidir iki tarafıda canlı tutar vs gibi sözlerle bu denli bir hırsız siteyi normal gösterişi sorunlu bence

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dumandante bu sayfa da yardım eden insanların bilgilerine güvenmiyorsan özel mesaj atarsın kişilere yazdığın cümle çok kırıcı bilgin olsun.

• demek istediğim aslında buraya yönlerdime değil forum işine hiç girmeseydi daha iyi olurdu.

• ⭐⭐⭐

@dumandante Sorunuz spesifik degil dusundugunuz gibi, DS-260 formunu doldurdugunuz andaki dogru bilgileri girmekten mesulsunuz, baska ulkenin de vatandasiysaniz, pasaportunuz olsun olmasin yazmaniz lazim, degilseniz yazmaniza gerek yok. Bana sormadiniz ama, yine de forum oldugu icin cevap verdim.

• @ayvalik10 çok teşekkür ediyorum çok sağolun ilginiz için 🤗

• @ayvalik10 yanlis anlasildim sanirim kusura bakmayin.Ozellikle isim belirtmemin sebebi ara ara baktigim forumda butun mesajlarin altinda genel olarak bu kisilerin olmasiydi.Tabiki herkes herkese yardim ediyordur.Biraz duygusal yaklasmissiniz.Yine de kirdiysam ozur dilerim.

• @lumos Cevap icin tesekkurler.Sunu demek istiyorum tabiki o anki mesul oldugum bilgileri yazmam gerekiyor ve o donem icin pasaportu almadigim icin sadece Turk vatandasi oldugumu yazacagim.Fakat sonrasinda Rus pasaportunu da almam gerektigi icin Mulakat oncesi bunu Ds260 formunda mi tekrar guncellemem gerekecek yoksa mulakat sirasinda ben bu surecte Rus vatandasligi da aldim bu da pasaportum vs demem yeterli mi olacak.Konu bununla alakaliydi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dumandante

ilk sorulacak soru bu
    Country/Region of Origin sorusu olacak daha sonra ikinci bir soru daha var.

Do you hold or have you held any nationality other than the one you have
    indicated above?

ikinci soruya evet dediğin için ozaman bu üçüncü soru cevaplaman gerekiyor

Do you hold a passport from the country/region of origin (nationality) above?

sana tavsiyem mülakat tarihi belli olunca mail atarsın rusya bilgilerini yazarsın böylelikle geriye düşmezsin zaten tarih verildiği için kaybın olmaz

• ⭐⭐⭐

@dumandante Siz en kisa surede formu doldurun, mulkat alir almaz vatandaslik bilginizi guncellersiniz, arada dosyanizi acarsaniz bu butun surecinizi etkilyor. Sonradan evlenen ve cocuk sahibi olanlar da bu sekilde guncelleme yapiyorlar.
    Bir de imzanizdaki 2023'u eger DV2023 talihlisi de degilseniz tabii ki degistirir misiniz, sansiniz bol CN'nin dusuk olsun.

• ⭐⭐

Evet yaklaşıyor yaklaşmakta olan 🇺🇸 O sene bu sene olsun artık sıkıldım ya

• @ayvalik10 Evet 2.soruya evet diyemiyorum cunku henuz vatandaslik almadim.Almaya hak kazandim.Rusyada sistem biraz farkli.Hak kazandiktan sonra 1 yil icinde mevcut vize suren icinde alabiliyorsun.Dolayisiyla vatandas degilim.3.sorunun cevabi da 2.soruyla paralel.Vatandaslik aldiktan hemen sonra pasaportu alabiliyorsun.Yani kisaca ben vatandas degilim henuz ve hayir cevabi verecegim.Ama sonrasinda vatandasligi almayi dusunuyorum.Mulakat tarihinden once bu vatandasligi alirsam ne yapmam gerekiyor.Mulakat sirasinda bu bilgiyi vermem yeterli olacak mi ? Cunku eger vatandasligi alip DS260 formunu degisirsem mulakat siralamasi uzayacak deniyor.Cekincemin ve sorumun asil sebebi bu.Tesekkurler cvp icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dumandante sen alsan bile hemen ds 260 güncelleme yaptırtma mülakat tarihin gelince ds 260 açtırıp ozaman rusya bilgilerini ve pasaportu girersin ondan dolayı kaybında olmaz zaten pasaportu olmayanlar da aynı şekilde other document yapacak ilk doldurma da daha sonra mülakat tarihi çıkınca ds 260 açtırıp pasaport bilgilerini dahil edecek

• @lumos Degistirdim uyari icin tskler.Bu sekilde yapmam en sagliklisi olacak o zaman.Hatali bilgi vermek mulakat sirasinda zor durumda birakabilir endisesiyle bunlari soruyorum.Evet mulakat tarihi kesinlestikten sonra bu guncellemeyi yapmak sikintiyi cozecektir.Tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐

@dumandante Rica ederim, kesinlikle oyle.

• @ayvalik10 tesekkurler hizli cevap ve cozum icin.

• @ayvalik10 Abi şuan DS260 taslağını kendim için dolduruyorum ama sormak istediğim konular var. Örneğin form içerisinde tarafıma ait adres bilgileri veriyorum. Fakat bu bilgileri ingilizce olarak mı yazmam gerekiyor yoksa türkçe olarak mı yazmalıyım?
    (Örn :
    Adress : xxxx street x/x
    Adress : xxxx sokak x/x
    Country / Region : Turkiye
    Country /Region : Turkey)
    Bir de adress bildirim alanında bizden sokak ve bina numarası istenmiş, mahalleyi yazmamıza gerek yok mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dumandante rica ederim biz aileyiz burada herkes birbirine yardımcı olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kemallacin ingilizce harflerle yazmalısın. DS260 tek bir yerde Türkçe karakterleri kullanacaksın ismini türkçe olarak adı - soyadını yazacağın yerde o kadar adres kısmını doldururken aşağıdaki evrağın çıktısını alıp orada nasıl yazıyorsa o şekilde dolduracaksın çünkü bu evrağı yanımızda götürücez ondan

• @ayvalik10 Yani örneğin ülke kısmında Turkiye olarak yazmalıyım, Turkey olarak değil öyle mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |