DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Yahu boşverin şu silah muhabbetini, neyden çok korkarsan başına gelir 🙂 öleceğimiz an ve şekil doğarken belli o yüzden hiç sorun etmiyorum, bi şekilde bi sebepten ölecez işte, o sebep önemsiz 😅

• ⭐⭐

Ahaaaa bir yanmadıkları kalmıştı kaçak gidenlerin

• Bir DV2022 talihlisi/talihsizi olarak yerimizi aldık bekliyoruz. Umarım öncelikle maddi gerekçeleri değil mental gerekçeleri olanlara çıkar.

• @Favbrave mülakat tarihi mi gelmedi acaba size?

• namaza başladım çıkması için daha ne yapayım, varmı bildiginiz dua filan çıkarsa kurban kesecek duruma geldim be, 18 yaşımda umutsuzluk içindeki tek umudum çıkarsa yaşarız çıkmazsa Allah rahmet eylesin

• ⭐⭐

@ozguravc02 geçen yıl yolda kim varsa gidecekleri yere götürdüm dualar ağaçlara çaputlar mum yakmalar hepsini yaptım sevap point + sevap point topladım greencard yüzü suyu hürmetine ama yok gene çıkmadı 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@abrakadabra

Oregon benimdi. Bunu bana yapmayacaktın 😞

• @gariban çıkmazsa gelecek hayatıma veda diyecegim o konuma geldim artık, yaşamak hiç bu kadar kötü gelmemişti

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra

Oregon benimdi. Bunu bana yapmayacaktın 😞

Aman abi sen iste yeter ki 😃
    Ben sadece foto paylaştım, sunum senindir. Oregon'un anahtarlarını sana teslim ediyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Madem ki büyü bozuldu. Benim hazırladığım oregoncuk da şu idi...

Oregon , Amerika Birleşik Devletleri'nin kurucu devleti . Oregon, Columbia Nehri'nin sularını aldığı Washington eyaleti tarafından kuzeye sınırlanmıştır;
    Doğuda, sınırın yarısından fazlası dolambaçlı Yılan Nehri'nin oluşturduğu Idaho ve Cehennem Kanyonu ; güneyde, Oregon'un dağ ve çöl sistemlerini paylaştığı Nevada ve California ; ve batıda, Oregon'un batı topraklarının ılıman iklimini oluşturan Pasifik Okyanusu vardır. Başkent, eyaletin kuzeybatı kesiminde bulunan Salem'dir .
    14 Şubat 1859'da 33. eyalet olarak birliğe kabul edilen Oregon, nemli yağmur ormanları, dağlar ve batıdaki verimli vadilerden doğal olarak kurak ve iklimsel olarak sert doğu çöllerine kadar ürkütücü bir fiziksel çeşitlilik alanı içeriyor. Farklı jeolojik çağlara ve malzemelere sahip dağlar, platolar, ovalar ve vadiler, Columbia River Gorge, Oregon Caves National Monument, Crater Lake National Park, Cascade Range'in görkemli karla kaplı zirveleri gibi doğa harikaları dâhil olmak üzere sayısız kombinasyonda dizilmiştir. Merkezi Oregon "ay ülkesi" (1960'larda ABD uzay programında astronotlar için bir eğitim alanı olarak hizmet veren lav alanları). Oregon adının kökeninin Kızılderililere dayandığı düşünülmektedir.
    Batı ve kuzeydoğu Oregon'un ormanlık dağları, eyalet ekonomisinin geleneksel çekirdeğini sağladı. Birçok orman ürünü tesisi, ülkenin yumuşak ağaç kerestesinin büyük bir bölümünü, yumuşak kontrplaklarının çoğunu ve büyük miktarlarda sunta, kâğıt hamuru ve kâğıdı üretir. Ulusal olarak, Oregon, ağaç ürünleri üretiminde tüm eyaletler arasında en üst sıralarda yer almaktadır.

istockphoto-1346531706-1024x1024.jpg

0x0.jpg

22413747039_234047d8b2_b.jpg

Oregon iklimi
    Oregon'un iklimleri, kıyıdaki ılıman, ılıman deniz koşullarından, iç kesimlerde karasal kuraklık ve aşırı sıcaklık koşullarına kadar değişir. Okyanusa göre konum, hâkim rüzgâr ve fırtına yolları, topografya ve yükseklik başlıca iklim kontrol faktörleridir.
    Dar kıyı alanı ve sınırdaki dağ yamaçları denizden etkilenmiştir. Sıcaklıklar ılımlı: Temmuz sıcaklıkları ortalama üst yaklaşık 14 °C, Ocak sıcaklıkları düşük yaklaşık 5 °C. Yazlar nispeten kuraktır ancak mümkün olan güneş ışığının yalnızca yarısını alır; diğer mevsimler bulutlu ve yağışlıdır.
    Willamette, Umpqua ve orta Rogue nehirlerinin ovaları yazın daha sıcak, kışın biraz daha serindir ve kıyıdan daha az yağış alırlar. Temmuz sıcaklıkları, olası güneş ışığının yüzde 65 ila 70'i ile ortalama yaklaşık 21 °C; Ocak ortalamaları yaklaşık 4°C.
    Yağmur mevsimi, Ekim'den Nisan'a kadar uzanır.

Ormanlar Oregon'un beşte ikisinden fazlasını kaplar. Eyaletin doğudaki üçte ikisinde, çeşitli yıllık çimenler ve kır çiçekleri ile birlikte kızılçam, büyük adaçayı ve batı ardıç hâkimdir . Blue-Wallowa dağlarında ve Cascades'in doğu yamaçlarında, acı çalı, yeşil manzanita ve otsu bitkilerden oluşan zemin kaplamalarıyla birlikte büyük kızılçam meşcereleri bulunur. Cascade, Klamath ve Sahil sıradağlarının batı yamaçları, meşcerenin yaşına bağlı olarak değişen derecelerde alt kat sarmaşıkları ve diğer ağaçlarla birlikte Douglas göknarı meşcereleriyle yoğun bir şekilde ormanlıktır. Nemli kıyı bölgesinin temizlenmiş alanlarında kızılağaç bulunur. Dağların alpin bölgelerinde karaçam, dağ baldıran otu ve alp göknarı bir arada bulunur ve Mavi Dağlarda dağ maunu bulunur .
    Oregon'un hayvan yaşamı, iklim bölgeleriyle ilgilidir. Daha az nüfuslu bölgelerde geyik gelişir ve doğudaki yüksek platoda antiloplar, dağ eteklerinde ise ayı ve tilki bulunur. Oregon'un kıyı suları deniz aslanlarına ve su samurlarına ev sahipliği yapar.

USA-Oregon-Portland-Winter-2-800x533.jpg

ccimage-shutterstock_358167083.jpg

Nüfus bileşimi
    Oregonlular ağırlıklı olarak Avrupa kökenlidir ve Amerika doğumludur. Nüfusun yaklaşık onda biri Hispaniklerden oluşuyor. Az sayıda Asyalı, Yerli Amerikalı ve Afrikalı Amerikalı var. Roma Katolikleri en büyük tek dini mezhebi oluşturur, ancak tüm dini taraftarların yalnızca üçte birini oluşturur. Evanjelik Protestanlar, Metodistler, Baptistler, Presbiteryenler, Mesih'in Müritleri , Lutherciler ve Mormonlar diğer büyük dini mezheplerdir.

Geleneksel olarak Oregon, ormanlarına ve çiftliklerine büyük ölçüde bağımlı olan kaynak odaklı bir ekonomiye sahipti. Ancak çeşitlendirme yoluyla çeşitli yeni endüstriler kurulmuş ve turizm, rekreasyon, ticaret ve hizmet faaliyetleri büyümüştür. 1950'de orman ürünleri imalatı, eyaletin işgücünün yaklaşık üçte ikisini istihdam ediyordu; bu rakam, büyük ölçüde bioteknoloji ve plastik ve yazılım üretimi de dahil olmak üzere diğer endüstrilerin büyümesi nedeniyle 1990'ların sonunda yaklaşık beşte bire düşmüştü . Asya ülkeleriyle yapılan ticaret, devletin ihracat gelirlerinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Oregon'un tarımsal arazi tabanı, hem ekili arazileri hem de otlakları içerir. Hayvancılık ürünleri, sığır ve buzağı başta olmak üzere toplam emtia değerinin üçte birine katkıda bulunur; süt ve kümes hayvanları ürünleri de önemlidir. Buğday önde gelen mahsuldür, ancak patates, arpa, armut, elma ve şaraplık üzüm de önemlidir. Oregon, fındık, nane, ahududu, böğürtlen ve loganberry üretiminde ülkenin önde gelen eyaletleri arasındadır. Karnabahar, kızılcık, şerbetçiotu, soğan, erik, kuru erik ve çilek gibi büyük ihracat mahsulleri üretir. Tarımın Oregon ekonomisi için göreli önemi, yüksek teknoloji üretiminin ortaya çıkmasıyla bir şekilde azaldı . Kentsel alanlar Willamette vadisinin çoğuna doğru genişledikçe ekin alanı azaldı.
    Eyalet arazisinin yaklaşık beşte üçü ticari kereste üretiyor (veya üretebiliyor). Kamu kurumları, Oregon'un ticari ormanlarının yarısından fazlasını ve geri kalanı özel mülk sahiplerini kontrol ediyor. Ek orman, vahşi doğanın korunması, rekreasyon ve diğer dışlayıcı kullanımlar için ayrılmıştır. 1980'lerde, yaşlı ormanları korumak amacıyla, federal mülkiyete ait arazilerde ağaç kesimi önemli ölçüde azaltıldı. 1971 tarihli Oregon Orman Uygulamaları Yasası, ülkede türünün ilk örneğiydi ve ağaç kesme işlemleri sırasında akarsular ve vahşi yaşam popülasyonları dahil olmak üzere doğal kaynakların korunmasını gerektiriyordu.
    Orman endüstrisi bir kereste üreticisi olarak başladı ve 1938'den beri Oregon yumuşak ağaç kereste üretiminde ülkeye liderlik ediyor. Ancak ürünler değişti ve 21. yüzyılın başlarında orman gelirinin yalnızca beşte ikisi keresteden geliyordu. Hasat edilen kütüklerin üçte birinden fazlası, orman ürünlerinin değerinin yaklaşık üçte birini oluşturan kontrplağa gidiyor. Kağıt hamuru ve kağıt fabrikaları ile sunta ve sunta fabrikaları geri kalanın çoğuna katkıda bulunur.

22413747039_234047d8b2_b.jpg

Drone.__72 DPI.jpg

Multnomah Falls, Troutdale'in doğusunda , Corbett ve Dodson , Oregon , Amerika Birleşik Devletleri arasında, Columbia River Gorge'daki Multnomah Creek'te bulunan bir şelaledir. Şelaleye , Tarihi Columbia Nehri Otoyolu ve Interstate 84 üzerinden erişilebilir . Bazalt kayalıklarda iki katmana yayılan bu şelale, yüksekliği 189 m ile Oregon eyaletindeki en yüksek şelaledir. 1914'te inşa edilen Multnomah Creek Köprüsü , şelalenin altından geçiyor ve Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde listeleniyor .
    Şelaleleri çevreleyen arazi, yirminci yüzyılın başlarında Simon Benson tarafından geliştirildi ve 1925'te bir patika, seyir köprüsü ve bitişik orman evi inşa ediliyor. Multnomah Falls Lodge ABD Pasifik Kuzeybatısında en çok ziyaret edilen doğal rekreasyon alanıdır.
    Şelale iki ana adımda düşer, 165 m üst şelaleye ve 21 m alt şelaleye bölünür ve ikisi arasında kademeli olarak 3 m yükseklik düşüşü olur. Şelalenin toplam yüksekliği geleneksel olarak 189 m olarak verilir.
    Karaçam Dağı'ndan gelen yeraltı kaynakları , diğer mevsimlerde dağın kar tabakasından gelen bahar akışı ve yağmur sularıyla zenginleşen şelale için yıl boyunca su kaynağıdır. Bu kaynak, Multnomah Deresi'nin kaynağıdır.
    Şelale yaklaşık 15.000 yıl önce bir asma vadinin sonunda oluştu ve Missoula selleri tarafından yaratıldı . Multnomah kabilesinin (şelalelerin adını aldığı) yaratılış hikayesine göre şelale, genç bir kadının Multnomah köyünü vebadan kurtarmak için kendini Büyük Ruh'a kurban etmesinden sonra oluşmuştur. Uçurum ve Multnomah halkları kurtarıldı. Ölümünden sonra, uçurumun üzerinden su akarak şelaleyi oluşturduğuna inanılıyor.

Hood Dağı veya Wy'east, ABD'de bulunan Oregon eyaletinin en yüksek dağıdır ve bir yarı-faal stratovolkandır. Yüksekliği hakkında üç farklı ölçüm yapılmıştır, ikisinde 3.426 m, birinde ise 3.429 m çıkmıştır. . En son 1866 yılında patlamıştır. Gelecek 30 yıl içerisinde patlama olasılığı %3 ile %7 arasında ifade edilmektedir.

Multmonah falls.jpg

1930 larda Multmonah Şelalesi

255020317_1958148947686516_6092255866636695539_n.jpg

1900 ler Başı, Ahşap Tren Köprüsü

Fossil_main_street.jpg

Bütün Amerika jan janlı ambalaj kağıdı değil. Fossil Kasabası

• ⭐⭐

@ibrahimasar ellerine sağlık hocam 🙂

• @Emre-Kurtulmuş formu doldurduktan sonra pasaport süresi uzatamaz mıyım ? formu doldurduktan sonra vize basılması için mülakata çağırılmamız gerekiyor o süreçte pasaport süresini uzatsam olmaz mı

• @ibrahimasar Oregoncuk yazınca kısa bir sunum olacak sandım ama bayağı detaylı bir Oregoncuk sunumu olmuş 😃 . Ellerinize sağlık.

• Selamlar, ilk defa katılıyorum. Süre yaklaştıkçana yerimizi alalım 🙂

• Selamlar, nasılsınız? Çok az kaldı, belki 15'inde 3. bayramımızı kutluyor olabiliriz 🙂

• Ben green card başvurusu sırasında 20 yaşındaydım ama eğer annem veya babam çekilişi kazanırsa mülakata gideceğimiz zaman 21 yaşında olacağım herhangi bir sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@ardaktas, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ben green card başvurusu sırasında 20 yaşındaydım ama eğer annem veya babam çekilişi kazanırsa mülakata gideceğimiz zaman 21 yaşında olacağım herhangi bir sorun olur mu?

Hayır, sorun olmaz. 21 yaşındakiler de alabilir. Süreç başladığında 22 ye geçmediysen sorun çıkmaz. 22 yi geçtiysen biraz uğraşarak çözülür. Yeter ki çıksın.

• ⭐⭐

@ibrahimasar Emeğinize sağlık efenim.

• ⭐⭐

@ozguravc02 tek çare kadir gecesinde dua etmek daha önce denedim işe yaramıştı 😇

• @newbie97 kadir gecesinde dua ettim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

222

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.0k

| | | |