DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hashirama, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK vay bee çok iyiymiş 😄 videoya bir göz atayım ben

Ben sanki GC kazanmış gibi bir çok yönden araştırma yapıyorum ordan aklımda kalan bilgiler 😂 hatta şu da var mesela araçla birlikte geldiniz Türkiye ye ve iki yıl süresi var aracın oldu da siz bu süreçte tekrar yurtdışına çıkmanız gerekti aracı gümrük alanına teslim ediyorsunuz ben yurt dışında olacağım araç burada kalacak gibi sizin yurtdışında geçirdiğiniz süre o 2 yıla ekleniyor yani siz 2023 Mart'ta getirdiniz aracı normalde 2025 Mart'ta bitiyor süreniz ama siz o arada Amerika ya gittiniz ve 6-7 ay kaldınız araç da gümrük alanında duruyor siz tekrar geldiğinizde aracı alırken bu süreyi kontrol ediyorlar ve 2025 Mart ayında bitecek süreniz 2025 Eylül- Ekim gibi bitiyor hatta ben şöyle bir şey düşündüm ama daha araştırmadım onu örneğin Türkiye'ye bir gelişimde öncesinden oradan araba göndersem konteyner veya ro-ro ile burda kullansam sonra giderken gümrük sahasına bırakıp geldikçe arabayı ordan alıp kullanıp giderken geri bıraksam gibi bir düşünce var ama tabi detaylı araştırmak lazım bunu yapabilir miyim diye

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK ilk redden sonra bakalım olacak mı 🙂

Kader ksımet 😅

• @hashirama, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hashirama, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra siz hala isminizi yazdırmadınız mı @Emrah-Borazan isimleri siz yazıyordunuz galiba yeni üye kaydı yapalım lütfen 😅

Ben de güzel et ve tavuk marinasyonu yaparım beni de iş bölümü kısmında oraya yazarsanız 😏

@Emrah-Borazan aktif olunca sizi de yazalım o zaman 😅

Tamamdır bekliyorum 🤭😅

• ⭐⭐ Yasaklı

Arabanin herseyini soyuyosun sanayide okutuyosun icine tofas motoru 4 teneke jant kabak lastik atese veriyosun iskeleti tasise birak gutsin

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ben sanki GC kazanmış gibi bir çok yönden araştırma yapıyorum ordan aklımda kalan bilgiler 😂 hatta şu da var mesela araçla birlikte geldiniz Türkiye ye ve iki yıl süresi var aracın oldu da siz bu süreçte tekrar yurtdışına çıkmanız gerekti aracı gümrük alanına teslim ediyorsunuz ben yurt dışında olacağım araç burada kalacak gibi sizin yurtdışında geçirdiğiniz süre o 2 yıla ekleniyor yani siz 2023 Mart'ta getirdiniz aracı normalde 2025 Mart'ta bitiyor süreniz ama siz o arada Amerika ya gittiniz ve 6-7 ay kaldınız araç da gümrük alanında duruyor siz tekrar geldiğinizde aracı alırken bu süreyi kontrol ediyorlar ve 2025 Mart ayında bitecek süreniz 2025 Eylül- Ekim gibi bitiyor hatta ben şöyle bir şey düşündüm ama daha araştırmadım onu örneğin Türkiye'ye bir gelişimde öncesinden oradan araba göndersem konteyner veya ro-ro ile burda kullansam sonra giderken gümrük sahasına bırakıp geldikçe arabayı ordan alıp kullanıp giderken geri bıraksam gibi bir düşünce var ama tabi detaylı araştırmak lazım bunu yapabilir miyim diye

Dediğiniz çok mantıklı aslında ama hiçbir şekilde bilgim olmamakla birlikte bence o ek süreye bir sınırlama getirmişlerdir çünkü çoğu insan sizin düşündüğünüz gibi düşünüp bu yola başvurabilir ama o araçların hepsi nerede duracak. Gerçi yurtdışından TR'ye ne kadar araba getiriliyordur bu şekilde o da belli değil...

• @ErdalK Hocam merhaba, yurtdisindan getirdiginiz araclari, tekrar yurtdisina cikarken gumruge birakmak zorunda degilsiniz, sadece gumrukte beyan etmeniz gerekiyor, ben cikiyorum, aracim burada gibisinden.
    Herkese hayirli kandiller diliyorum. 61 gun kalmis (:

• @berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Dediğiniz çok mantıklı aslında ama hiçbir şekilde bilgim olmamakla birlikte bence o ek süreye bir sınırlama getirmişlerdir çünkü çoğu insan sizin düşündüğünüz gibi düşünüp bu yola başvurabilir ama o araçların hepsi nerede duracak. Gerçi yurtdışından TR'ye ne kadar araba getiriliyordur bu şekilde o da belli değil...

Bence de ek süre için bir sınırlama vardır detaylı ve iyi araştırmak gerekiyor şimdilik planlarımda olmadığı için pek üzerine düşmedim yüzeysel baktım ama eğer GC çıkarsa ve böyle birşey yaparsam burada yazarım deneyimlerimi mutlaka

• @CA-Yolcusu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK Hocam merhaba, yurtdisindan getirdiginiz araclari, tekrar yurtdisina cikarken gumruge birakmak zorunda degilsiniz, sadece gumrukte beyan etmeniz gerekiyor, ben cikiyorum, aracim burada gibisinden.

Aracın kullanılmadığını ve/veya kullanılmayacağını beyan ve ispat etmeniz gerekiyor bu yüzden dedim gümrük bölgesine aracı bırakma olayını diğer türlü size tanınmış 2 yıldan gidiyor süre bu söylediğim şekliyle süreniz donuyor ve aracı teslim aldıktan sonra tekrar devam ediyor

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@CA-Yolcusu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK Hocam merhaba, yurtdisindan getirdiginiz araclari, tekrar yurtdisina cikarken gumruge birakmak zorunda degilsiniz, sadece gumrukte beyan etmeniz gerekiyor, ben cikiyorum, aracim burada gibisinden.

Aracın kullanılmadığını ve/veya kullanılmayacağını beyan ve ispat etmeniz gerekiyor bu yüzden dedim gümrük bölgesine aracı bırakma olayını diğer türlü size tanınmış 2 yıldan gidiyor süre bu söylediğim şekliyle süreniz donuyor ve aracı teslim aldıktan sonra tekrar devam ediyor

Ben yurtdisindan arac getirdigim icin tecrubelerimi aktarayim o zaman. Dediginiz gibi 2 yillik bir suremiz var. Ancak yurtdisina aracsiz cikacagimiz zaman mutlaka gumrukte beyan etmemiz gerekiyor, aksi halde fahis cezalar var. Beyanda bulunurken zaten aracin ulkede kaldigini, ve kullanilmayacagini taahhut ediyorsunuz. Eger kullanilir ve yakalanirsa dedigim gibi cezalar buyuk. Ben boyle yaptim, gumruge teslim etmedim aracimi. Tabii bu soyledigim 2019'da, yeni duzenlemeler var mi bilmiyorum.

• @ErdalK ya sonuç olarak mantıklı da @berolika 'ninda dediği gibi çoğu kişi bu açıktan faydalanmak isteyecektir bir düzenleme gelmis midir acaba 🤔

• ⭐⭐⭐

@CA-Yolcusu böyle bişey varmıymış ya benim arkadşımda var böyle bir durum, gariplerim arabayla almanyaya gidip duruyolar.

• Yasaklı

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Green card ciksin esenlerden kadillak armali mangels jinyu kafa basik etiketci isi kahverengi goguslu 91 dogan L alip amerikada 2012 cts v swap yapacam 94 02 camaro arka duz dingil. Ruyamda gordum

Bişey rica edebilir miyim.

• Arabadan konu açılmışken ABD'ye gittiğimizde TR ehliyetimiz TR içerisinde geçerli olarak kalıyor mu yoksa iptal mi oluyor bilen var mı?

• ⭐⭐⭐

@berolika belli bir yenilenme süresi var o zamana kadar geçerli sonra yenilemeye girmeniz lazım, vatandaşlıktan çıkmıyorsunuz sonuçta

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika belli bir yenilenme süresi var o zamana kadar geçerli sonra yenilemeye girmeniz lazım, vatandaşlıktan çıkmıyorsunuz sonuçta

Tamamdır çok teşekkür ediyorum :))

• Yasaklı

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arabadan konu açılmışken ABD'ye gittiğimizde TR ehliyetimiz TR içerisinde geçerli olarak kalıyor mu yoksa iptal mi oluyor bilen var mı?

Vatandaşlıktan çıksanızda sorun yok.
    Mavi kart statüsüne düşüyorsunuz. Green card gibi.
    Seçme ve seçilme hakkınız dışında tüm haklarınız devam ediyor.
    Ömür boyu istediğiniz zaman vatandaşlığa dönebilirsiniz.
    3 nesil torununuz da Türk vatandaşı olabilir.

Emeklilik te dahil bugüne kadar birikmiş tüm haklarınızdan yararlanır ve ömür boyu Türkiye’ de yaşama ve çalışma hakkınız devam eder.

Biz bu ülkenin çocukları olduğumuz için herhangi bir sebepten vatandaşlıktan çıkmak istersek Türk etniğimizden çıkmış olmuyoruz sonuç olarak. 🙃

Bu da böyle bir bilgi olsun.
    Almancıların hepsinde vardır bu mavi kart mesela.

• Yasaklı

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arabadan konu açılmışken ABD'ye gittiğimizde TR ehliyetimiz TR içerisinde geçerli olarak kalıyor mu yoksa iptal mi oluyor bilen var mı?

Vatandaşlıktan çıksanızda sorun yok.
    Mavi kart statüsüne düşüyorsunuz. Green card gibi.
    Seçme ve seçilme hakkınız dışında tüm haklarınız devam ediyor.
    Ömür boyu istediğiniz zaman vatandaşlığa dönebilirsiniz.
    3 nesil torununuz da Türk vatandaşı olabilir.

Emeklilik te dahil bugüne kadar birikmiş tüm haklarınızdan yararlanır ve ömür boyu Türkiye’ de yaşama ve çalışma hakkınız devam eder.

Biz bu ülkenin çocukları olduğumuz için herhangi bir sebepten vatandaşlıktan çıkmak istersek Türk etniğimizden çıkmış olmuyoruz sonuç olarak. 🙃

Bu da böyle bir bilgi olsun.
    Almancıların hepsinde vardır bu mavi kart mesela.

Çok teşekkür ederim bu güzel bilgiler için 🙂

• ⭐⭐

Böyle story atacağımız zamanlar da gelecek vay be https://www.instagram.com/p/CpbHIF5t4qo/

• ⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Böyle story atacağımız zamanlar da gelecek vay be https://www.instagram.com/p/CpbHIF5t4qo/

Aynı sayfayı takip ediyormuşuz 🙂 inşallah hayalimin ilk kademesi bu zaten 🙂
    Bu arada yeni gördüm doğum günün kutlu olsun güzel arkadaşım @waterman

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.1k

| | | |