DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

• @Betfair39 önce sınırda bir süre bekletip sonra kamplara (çoğunlukla eski hapis) alıyorlar, orada dosyalarını oluşturup "bond" istiyorlar. Sonra kayıtlı bir adres alıp bırakıyorlar. İltica ile ABD'ye giren kişilerin onay oranı %30, bu süre dava aşamasıyla beraber 4-5 sene kadar sürüyor, dosyaya ve iltica edenin buradaki durumuna göre 11 yıl süren de gördüm.

İltica, insaların korunması için oluşturulmuş uluslararası hukukun gündemimize soktuğu bir kavram. Bu kadar laçkalaştırmak hiç hoş değil.

Etrafınızdaki insalara söyleyin; bir örgütün şiddet eylemlerine karışmadığınız halde o örgütün üyesi olduğunuz için hakkınızda yakalama kararı çıkarılmamışsa, eşcinsel olduğunuzu ve sırf bu sebeple eziyet çektiğinizi ispat edemeyeceksiniz, en günceli de ateist olduğunuz için Türkiye'de bulunmanız hayati riskler içerdiğine dair elinizde ciddi kanıtlar yoksa iltica başvurusu yapmasınlar. Hele hele ayda 10k beklentisi olanlara, iltica ile gelen Türklerin günde 80-100$ anca kazandığını, çoğunun parasını alamadığını, ilk 6 ay bırakın para kazanmayı cep telefonu hatı dahi alamadıklarını, sosyal medyada sınırı geçip geldim şimdi tır sürerek ayda 15.000$ kazandığını söyleyen çocuğun ICE polisince tutuklandığını söyleyiniz. Bu haberleri yaymamız lazım yoksa önü alınmayacak.

Sınırı geçmek için 15.000$ para verip üzerine de dünya para harcayanlar EB-3 yapsalar daha az maliyetli olur 🙂

• @EasternStar abdde kimse kimseye kafasına göre 10bin dolar vermez ayda.
    buna inanan kafalar şeyhlere hacılara milyon dolar gömen tipler. ciddiye almaya gerek yok.

• @charon Tabii ki, kim kaybetmiş de kaçak gelen 10k kazanacak?

• ⭐⭐

şu olayı mesleğini ayarlayıp yapmak en mantıklısı bence. yoksa uber yapmak için hayatımı riske atıp da meksikadan gideceğime ülkede takılırım.

• @celica Meslek ayarlasanız bile hakkınızca ödeme yapmıyorlar ki, saatlik 10$ o da öderlerse...

• ⭐⭐

@EasternStar çok doğru katılıyorum. vizeyle gitmekten başka yol aramamak gerekli olduğunu düşünüyorum.

yanlış anlaşılmasın isteyen tabii ki bu yolu tercih edebilir kişi karar verir.

• @celica Vizeyle gelseniz bile, Employment Authorization Document kısaca çalışma izni olmadan yine çok bir şey kazanmak mümkün olmaz.

• @Betfair39 yaw iki ucu boklu degnek abd deki iki tarafda repiblicanlarda my gun my right amerikan beyaz ustinlugu hillbily isa hristianlik kurtaj yasak dunya duz management beyaz vs gibiyken ; demokratlarda lgbt cocuklara cinsiet degistird suclulara tolerans yasal uyusturucu. Asalaklara devlet yardimi. Bir tane akilli adam yok. Kacaklqr bazi republicanlarin isine de gelio tavuk ciftlikler tarlalar insaatlar vs. Kaliteli bir toplum degil, avrupalilar da turk dusmanligi irkcilik dusuk olsa daha iyi olqbilir, not kotu bir cep telefonundan yaziyorum yazum hatasi affola.

• @EasternStar Kim o tirci olup tutuklanan neden tutuklanmış

• @Doncarleone söyledikleriniz mantıksız.
    Cumhuriyetçi tayfa göçmenliğe hayır demez, işime yarıyorsan gel der. Ayrica öyle beyaz amerikalı üstün muhabbeti biteli yıllar oluyor. Asyalı ve hintli amerikalılar beyazlardan daha çok para kazanıyor. Kürtaj sadece bazı eyaletlerde yasak, o da mantıksız zaten.
    Dünya düz muhabbetini kimse yemez. Çok cnn izlemişsin sen. Silah olayına katılıyorum, silah elde etme anayasal haklarıdır.

Şu an californiada bakkaldan ürün çaldığınızda hapse girmiyorsunuz, hatta kimse dokunamıyor size. Bunun cumhuriyetçi eyaletlerde olabilirliği bile düşünelemez, çeker vururlar, en iyi halde hapse girersiniz.

Irkçılık konusuda demokratlardan ağırını az görürsün. Adamlar latino/latina'yi begenmedi(bin yıllık dilin kurallarından birisi) latinx diye saçma birşey çıkarıp latinleri ayar ettiler. Neymiş latino/latina cinsiyetçiymiş vıdı vıdı.

Demokratlar bile kendi kalelerinden cumhuriyetçilere taşınıyor, bkz california - texas göçü, new york - florida göçü.

• İşler git gide kötüye gider bu kaçaklar için baştan beri söyledik !!! Bol şans.

• @Onurfidan Kim olduğundan ziyade ne yaptığı daha önemli. Yukarıda belirttiğim gibi iltica etmek yaşam hakkı dahil temel insan haklarınızı korumak amacıyla gerçekleştirilecek bir işlemdir ve uluslararası hukuk sayesinde iç hukukta vücut bulmuştur. Bu yola giren kişilerin süreç boyunca uyması gereken kurallar vardır. Mesela giriş yaptığınız sınıra belirli bir mesafeden fazla yaklaşamazsınız, adres değişikliğinizi ve gerekçesini size belirtilen süre içerisinde bildirmek zorundasınız. Bunlardan birini ihlal ederseniz hakkınızda şüphe oluşur. Bir de üzerine yaşam hakkım tehlikede diyerek sığındığınız yerde elinizde balya balya dolar sallayarak video çekerseniz o ülkenin görevlileri sizi ilk açığınızda insan kaçakçılığı suçlaması ile tutuklar. Bahsedilen kişi insan kaçakçılığı yapmıştır demiyorum; ama görevliler onun bu suça karıştığını, suçu teşvik ettiğini düşünebilirler.

Kısacası, yaşam hakkınız ve/veya özgürlüğünüz tehlikede değil ise iltica yolunu denemeyin, denettirmeyin, Dimyat'taki pirince giderken evdeki bulgurdan olma olasılığınız çok daha fazla.

• @charon katildigim yerleri quote yapmayacam sadece cevap verecegim yerleri alintiliyorum.
    söyledikleriniz mantıksız(mantiksiz olan ben degilim bulundugum yerdeki cumhuriyetci tayfa. ozetliyeyim iki yildir 0 turkle iletisimim var iki iste calisiyorum biri direk halkla ic ice iki de kamusa ).
    Cumhuriyetçi tayfa göçmenliğe hayır deme, işime yarıyorsan gel der. ( yukselmeyeceksen gel, mesela bulundugum ilcede mudur trumpa Allah diyecek kapasitede bir mudur iscilerin yuzde 70 i latino nedense belli bir noktadan sonra ne kadar caliskan olsada beyaz harici goremezsin iki farkli buyuk store tecrubem var ve insanlari yargilamadan dinledigimden kucuk small talklarda bana biraz acik davranirlar.Ayrica öyle beyaz amerikalı üstün muhabbeti biteli yillar oluyor(bir onceki cumlede sana ornegi verdim. Asyalı ve hintli amerikalılar beyazlardan daha çok para kazanıyor ( cunku beyazlarin ve dogup buyuyen genel amerikalilarin ekseriyeti cahil onbes mile oteye gecemiyor, ve sifir pratik zeka bunun sebebi asyali kardeslerimizin software skilli, caliskanligi). Abd nin kendi halki umrunda degildir para uzerine sistem. Senin iyi egitim alman sagligin zerre kadar umrunda degil. Amele lazimsa guneyden zeka lazimsa dedigin ulkelerden. Kürtaj sadece bazı eyaletlerde yasak, o da mantıksız zaten( cumhuriyetciler icin mantikli sana gore mantiksiz olmasina sevindim. bana
    Dünya düz muhabbetini kimse yemez( bu konuda su ornegi verecegim hepsi dunya duz inaniyor demiyorum ama inananlarin hepsi cumhuriyetci bir gun dinci hristian tartisio dinya duz deliller felan sunyor ben kulak misafiriyim o sokla disari cikiorm baska kocasi kilisede papaz olan kiza inanmiyorum diyorum bana ne oldu diyince dunya duz diye tartisani duydum kiz bana e zaten oyle ben ucaktan anladim dedi!. Çok cnn izlemişsin sen( burada sadece bana ayar vermeye calismissin cikar telefonunu deseydin daha iyiydi dayilardan farkin yok bu argumani soylerken). Silah olayına katılıyorum, silah elde etme anayasal haklarıdır.
    Ayrica beyazlarla ilgili kisisel tecrubemi gec calisma ekonomisi alanina ilgin oldugundan asinaligim var yapilan calismada beyaz ismi olan cv ayni nitelikteki zenci vb cvsine gore arama daha cok aliyor. Bircok segregation ile ilgili makale var arastirabilirsin.
    Aileden vatandas olanlar zaten republicana verecek sirf bu demokrat aptalliklarindan dolayi tayyibe verecez kilicdar baydinda liderlik vasfi yok jargonuyla
    Bu arada sizin amerikada tecrubeniz ne kadar Bulundugunuz eyaleti soyleyinde gelelim o mukemmel cumhuriyetci guzel insanlarin yanina ?
    Buda family guy seven cikarsa diye guneyde okula giden megin yasadiklari shorts 🙂
    https://youtu.be/moTDS4sblAQ

• @Doncarleone hocam segregation falan geçin bunlar 50 sene öncesinin muhabbeti. ABD'de doğup büyümüş ve sonradan zengin olmuş, ya da afrikadan bilmemnereden göçmen olarak gelip zengin olmuş, veya fakir büyüyüp daha sonra çok uluslu şirketlerde güzel pozisyonlar yakalamış zibilyon tane zenci var. Segregation muhabbetini aşağılık kompleksi olan, bir işe yaramayip suçu başkasına atmak isteyen yada para toplamaya çalışan BLM tayfası yer. Mantığını kullanan kimse yemez.

İlk söylediğine katılmıyorum. Eski şirketimin sahibi yahudi(ağır dindar yahudidir) ve çalışanların %80'i hintli, müdürlerin de çogunlugu hintli lakin hintli dışında çalışanlar da var çünkü adamlar açık açık istemiş bu pozisyonu ve yapacaği şeyleri göstermiş. Beyaz amerikalının yanında çalışan latinolar açık açık pozisyon istememişse, dil vs. takılmamışsa(ciddi bir kesim latino ingilizceyi konuşmaz yada broken english takılır) yükselmemeleri normaldir.

Demokratlar daha çocukların hangi cinsiyet olup olmadığını tartışmakla meşgul. Yok transvıdıvıdıları, yok çocukların cinsiyetini değiştirelim mi, pronouns, vıdı vıdı. ABD'nin sorunları bunlar değil ve çok saçma sapan şeylerle uğraşiyorlar. İnsanların cumhuriyetçilere verme sebeplerinden birisi demokratların abdnin sorunlarıyla uğraşmaması olacak.
    Zaten seçimlerin sonucu net trump olacak. İnsanlar salak değil.

• @EasternStar Hayır ben zaten öyle birşey yapmam garantici insanimdir ben 😀merak ettim sadece

• @Onurfidan Yanlış anlamayın hocam siz derken direkt sizi kastetmiyorum, 3. meçhul kişiye yöneltilmiş bir söz dizisi 🙂

• @EasternStar 😀 , eyvallah, Trump açıklama yaptı az önce seçilirsem tüm göçmenleri gondericem diye

• @Onurfidan kaçak olanlardır sanırım değilmi 🙂

• @Movistar74 muhtemelen öyledir , diğerlerini gönderemez sanmıyorum çok prosedür var diyolar yasalar oy kabulleri vb

• @Onurfidan Kastettiği, daha önce seçildiğinde yaptığı gibi sınırdan girerek iltica başvurusu yapanların sürecini giriş yaptıkları sınır ülkesinde beklerken yönetmek. Bunu yapabilir, uluslararası sözleşmeler ve ulusal yasalar federal hükümete bu imkanı tanıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

583

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.0k

| | | |