Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dev Boa'nın müşteri hizmetleri biraz sıkıntılı olsa da başlangıç için idare eder. Akşamları ulaşamıyorsun müşteri hizmetlerine

• Hesap actiginiz anda gecici bir debit kart veriliyor mu BofA icin?

• @green01 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Hesap actiginiz anda gecici bir debit kart veriliyor mu BofA icin?

Evet, üzerinde isim yazmayan geçici debit kart veriliyor ve asıl kart adresinize postalanıyor. 1-2 hafta içinde de o geliyor. Asıl kartı kullanmaya başladığınız anda geçici olan iptal oluyor.

• Merhabalar ,

Öncelikle konu ile ilgili değerli fikirlerini zaman ayırıp bizlerle paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim çok sağolun.

Benim durumuma gelecek olursak kısmetse K1 vizem ile evlenmek üzere 22 Eylül'de Amerika da olacağım ve kısa süre için de Amerikalı nişanlım ile evleneceğiz.

Bu konu ile ilgili kafama takılan birkaç soru var izninizle sormak isterim ;

1- Müstakbel eşimin beni kendi hesabına ekleyip bunu ortak hesap olarak kullanma ihtimalimiz var mı ?

2- 1.sorumun cevabının evet var ise , müstakbel eşim ile olan ortak hesap vasıtasıyla kredi kartına başvurup almam mümkün müdür ?

3- 2.sorumun olumlu olmasına istinaden ortak hesap nedeniyle almış olduğum kredi kartı benim kişisel kredi skorumu oluşturmamı sağlar mı ?

4-Ortak hesap vasıtasıyla almış olduğum kredi kartı daha sonra kişisel olarak açmış olduğum hesap üzerinden kredi kartına başvurup almam da kolaylık sağlar mı ?

• @rookie Merhaba bütün sorularınızın cevabı evet. Bende kendi kredi kartımı paylaştım eşimle ve kredi skoru bayağı iyi geldi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie

1- Ortak banka hesabının kredi skoruna bir etkisi yok.
    2- Eşiniz sizi kendi kredi kartına "authorized user" olarak ekleyip sizin adınıza bir ek kart alabilir. Ben eşim için bunu yaptım. Benim kredi kartım eşimin kredi geçmişinde de görünüyor.
    3- Ek kartın kredi skoruna ne derece etki ettiğine dair bir fikrim yok. Denemeye değer bence.
    4- Kredi geçmişiniz oluştuktan sonra (tercihen 6 ay geçtikten sonra) kendi adınıza kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi skoru oluşturmanın en güvenli yolu bir "secured credit card" almaktan geçiyor.

• @gallifrey cok tesekkurler. Peki o kartla internetten de alisveris yapilir mi? Uzerinde isim yazmiyor ya

• @green01 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@gallifrey cok tesekkurler. Peki o kartla internetten de alisveris yapilir mi? Uzerinde isim yazmiyor ya

Evet evet biz internetten alışveriş yaptık, eğer websitesi isim soruyorsa sanki kartta yazılıymış gibi isim soyisim giriyorsunuz.

• @redur47 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@rookie Merhaba bütün sorularınızın cevabı evet. Bende kendi kredi kartımı paylaştım eşimle ve kredi skoru bayağı iyi geldi

Sayın @redur47 eşinizin sizin üzerinizden almış olduğu kredi kartı eşinizin kredi skorunun oluşmasını sağladı doğru mudur?

• @knnrn Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@rookie

1- Ortak banka hesabının kredi skoruna bir etkisi yok.
    2- Eşiniz sizi kendi kredi kartına "authorized user" olarak ekleyip sizin adınıza bir ek kart alabilir. Ben eşim için bunu yaptım. Benim kredi kartım eşimin kredi geçmişinde de görünüyor.
    3- Ek kartın kredi skoruna ne derece etki ettiğine dair bir fikrim yok. Denemeye değer bence.
    4- Kredi geçmişiniz oluştuktan sonra (tercihen 6 ay geçtikten sonra) kendi adınıza kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi skoru oluşturmanın en güvenli yolu bir "secured credit card" almaktan geçiyor.

Sayın @knnrn çok teşekkür ederim cevabınız için secured credit card almayı 2.seçenek olarak düşünüyorum açıkçası eğer ek kart üzerinden kredi skorum oluşma ihtimali var ise sayın @redur47 'nin dediği üzre bu yolu izlemeyi tercih ederim.

Bildiğim kadarıyla secured credit card için hesaba yatırdığımız paraya bloke koyuluyor ve ardından hesabın içinde ki meblağ kadar harcama yapabiliyoruz doğru mu ?

Ve diğer bir sorum maalesef benim green kartım işlemler dolayısıyla bir kaç ay sonra gelecek bu durum da kredi skorum secured,ek kart veya normal kredi kartı alıp kullanmaya başladığım tarihten itibaren mi yoksa green kartı aldığım tarihten itibaren mi oluşuyor ?

Sorularım çok basit görülebilir ama öğrenmenin ayıbı olmaz sonuçta sabır gösterip yanıtladığınız için çok teşekkür ederim.

• @rookie kendisinin daha önce kredi kartı yoktu benim kullandığım kredi kartı üzerinden kartı aldıktan 3 ay sonra kontrol ettiğimiz de 734 kredi skorunun oluştuğunu gördük.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie Biz eşime 500 dolar bloke ettirerek 500 dolar limitli secured kredi kartı almıştık. Yaklaşık 10 ay sonra bloke ettikleri 500 doları hesaba iade ettiler.

Ben ilk kredi kartımı pasaportum ile almıştım. Daha sonra SSN kartım gelince bankaya götürüp bir kopyasını verdim. Kredi geçmişi SSN üzerinden tutuluyor. Green card ile ilgisi olmaz. İlk kredi kartının aktif olduğu günden itibaren başlar.

• Sayın @redur47 ve @knnrn verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim sağolun.

@rookie Biz eşime 500 dolar bloke ettirerek 500 dolar limitli secured kredi kartı almıştık. Yaklaşık 10 ay sonra bloke ettikleri 500 doları hesaba iade ettiler.

Ben ilk kredi kartımı pasaportum ile almıştım. Daha sonra SSN kartım gelince bankaya götürüp bir kopyasını verdim. Kredi geçmişi SSN üzerinden tutuluyor. Green card ile ilgisi olmaz. İlk kredi kartının aktif olduğu günden itibaren başlar.

SSn olmadan TDBank bana secure card vermemisti. @Rookie bilginize.

• Sonunda Abd'ye ilk girisimi yaptim pazartesi gecesi. Sali gunu dinlenerek gecti ve ilk onceliklerden olan banka hesabi acmak,debit kart , kredi karti almak, Ssn numarasini ogrenmek ,telefon hatti alma ve ehliyet basvurusu planlarini yaptim ama maalesef sadece telefon no alabildim. Bana yakin olan Pnc bankta Checking account-hesap acmak istedim, tum israrima ragmen Ssn no olmadan acamayiz dediler. Bu sebeple bugun Ssn centera gittik esimle. Ben ds-260 formunda Ssn karti da otomatik gelsin diye isaretlemistim ama 2-3 hafta beklememek adina gittim , 1.5 saat sira bekledikten sonra gorevli 21 is gunu gecsin, eger kart gelmezse tekrar gel dedi. Ben de en azindan iceride basvuru var mi ve adres kontrolu yapalim dedim ama yapamam dedi eli bos geri donduk eve! Yarin Wells Cargo bankasina gidip bir de orada deneyecegim hesap acip debit ve secured kart almayi. Maalesef Ssn no olmadi mi diger konularin hicbirini halledemedim. Bos durmayip bir Turk bankaci tanidiga gittim. O da bana Secured credit card onerdi(depozitli olan kart ) ve 3 ayri secured kart al ve maksimum %30'unu kullan limitin dedi. Tabi bunun icin de Ssn numarami bekleyecegim. Haftaya gelir umarim. Ssn no olmadan kesin hesap acabilecegim banka onerisi olan varsa memnun olurum. Bank of America okudum forumda sanirim. Tesekkurler

• Wells Fargo yani 🙂

• @erkoholland Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Sonunda Abd'ye ilk girisimi yaptim pazartesi gecesi. Sali gunu dinlenerek gecti ve ilk onceliklerden olan banka hesabi acmak,debit kart , kredi karti almak, Ssn numarasini ogrenmek ,telefon hatti alma ve ehliyet basvurusu planlarini yaptim ama maalesef sadece telefon no alabildim. Bana yakin olan Pnc bankta Checking account-hesap acmak istedim, tum israrima ragmen Ssn no olmadan acamayiz dediler. Bu sebeple bugun Ssn centera gittik esimle. Ben ds-260 formunda Ssn karti da otomatik gelsin diye isaretlemistim ama 2-3 hafta beklememek adina gittim , 1.5 saat sira bekledikten sonra gorevli 21 is gunu gecsin, eger kart gelmezse tekrar gel dedi. Ben de en azindan iceride basvuru var mi ve adres kontrolu yapalim dedim ama yapamam dedi eli bos geri donduk eve! Yarin Wells Cargo bankasina gidip bir de orada deneyecegim hesap acip debit ve secured kart almayi. Maalesef Ssn no olmadi mi diger konularin hicbirini halledemedim. Bos durmayip bir Turk bankaci tanidiga gittim. O da bana Secured credit card onerdi(depozitli olan kart ) ve 3 ayri secured kart al ve maksimum %30'unu kullan limitin dedi. Tabi bunun icin de Ssn numarami bekleyecegim. Haftaya gelir umarim. Ssn no olmadan kesin hesap acabilecegim banka onerisi olan varsa memnun olurum. Bank of America okudum forumda sanirim. Tesekkurler
    Hosgeldiniz.

Citizens bank ve td bankte ssn olmadan banka hesabi acabilmistim. Geldigimiz ikinci ve besinci gunleri de.

• @erkoholland Associated Bank ile arkadaşım ssn olmadan açmıştı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland Ben BofA'da sadece pasaportum ile banka hesabi acip 1500 dolar limitli normal bir kredi karti bile almistim. Subeden subeye de degisebiliyor. Su banka yapar, bu banka yapmaz demek dogru degil.

@erkoholland Ben BofA'da sadece pasaportum ile banka hesabi acip 1500 dolar limitli normal bir kredi karti bile almistim. Subeden subeye de degisebiliyor. Su banka yapar, bu banka yapmaz demek dogru degil.

Kenan'in dedigi gibi, bizde ortak hesap actirip esimle kredi kartina basvuru yaptik 1 hafta sonrasinda. Her ikimize de 1500er dolarlik limitle kredi karti geldi...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |