DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @AYSY33 dv statüsü ne demek

• siz ceac te neyi kontrol etmek istiyorsunuz. Tabiki dosyanızın durumunu..o oluyor.

• Merhaba herkese. Work and travel ile almış olduğum social security number'ı kaybettim. Bu numarayı temin etme/öğrenme imkanımız var mıdır? Ds260 formunu doldururken hiç ssn sahip oldunuz musorusuna evet cevabı vereceğimde bu numarayı yazmamı isteyecektir. Hayır dersem de yanlış bilgi vermiş olacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Cevap: DV2023 Sohbet Odası
    Merhabalar herkese,Ceac de invalid confrimation number hatası alıyorum bunun nedenini bilen varsa bilgi almayı çok isterim.herkese teşekkürler şimdiden.

• Herkese merhaba, dv2023 talihlisiyim ds formumu 1 gün sonrasında gönderdim fakat babamın doğum tarihini bildiğimiz kutladığımız tarih olarak yazdım ama kimlikte basketbol oynadığı için zamanında kimlik pasaport ehliyet vb yerlerde doğum tarihi farklı. Bi sorun oluşturur mu yanlış girmiş oldum. Mülakat maili gelemedikçe stres oluyorum çok.....

• ⭐⭐⭐

@bsb061 Merhaba, ilk öncelikle sürecinizi imzanıza taşımanızı tavsiye ederim. Sonrasında sorularınıza net ve açık cevaplar alabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Ayrıca bu iletinin ilk sayfasından gerekli talimalatları izleyerek, lütfen excel e kayıt olun üreci daha iyi takip etmeniz için faydalı olacaktır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları

• Herkese merhaba

Dv2023 kazananım cs351xx aos yapmayı düşünüyorum masraflı olsa bile kazanan benim aos için de eşimde Amerika'ya gitmesi gerekiyor mu TR den devam edebilir mi vize alıp gidince dv sürecime etkisi olurmu ds260 forum gönderme tarihi 12 Mayıs yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

Aos için evet Amerika’da olması gerekiyor. @cebrailoz

• ⭐⭐⭐

@waterman Yanlış bilgilendirme yapmayın lütfen.

• ⭐⭐⭐

@cebrailoz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese merhaba

Dv2023 kazananım cs351xx aos yapmayı düşünüyorum masraflı olsa bile kazanan benim aos için de eşimde Amerika'ya gitmesi gerekiyor mu TR den devam edebilir mi vize alıp gidince dv sürecime etkisi olurmu ds260 forum gönderme tarihi 12 Mayıs yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Cebrail Bey, Asıl talihlinin ABD olması süreç için yeterli, aileniz buradan vizesini alabilir. Fakat şöyle bir durum var o süre zarfında konsolosluk da yeterli vize kalır mı ya da sizler için slot açar mı bunu bilemeyiz.

• ⭐⭐⭐

Nesi yanlış acaba? Eşi ABD dışındayken aos yapmaz nasıl yapmasını bekliyoruz? Soru gayet açık ve net. Konunun ilk satırını okurmusunuz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1662143379256

@Erkan-Gürsoy

• ⭐⭐⭐

@waterman Asıl talihlinin ABD'de olması yeterli. Siz bir daha okuyun bence.

• ⭐⭐⭐

Üyenin sorduğu su kısmı atlıyorsunuz sanırım? ‘’Herkese merhaba

Dv2023 kazananım cs351xx aos yapmayı düşünüyorum masraflı olsa bile kazanan benim aos için de eşimde Amerika'ya gitmesi gerekiyor mu” @Erkan-Gürsoy

• ⭐⭐⭐

@waterman Kazanan Cebrail Bey olduğu için eşinin yanında olmasına gerek yok.

• ⭐⭐⭐

Zaten bunun farkındayım ama bence isteği bütün süreci aos ile halledip aynı zamanda green card almaları. Fiziken biri Amerika’da değilse aos işlemi yapılamaz adı üstünde Adjusment of status. Ancak ailesi için sponsor olarak diğer kategorilerden green card alabilir. @Erkan-Gürsoy

• ⭐⭐⭐

@waterman Siz illaki eşide yanında olmalı şeklinde bilgi veriyorsunuz bende buna gerek yok diyorum. Hep beraber gideceklerse konuyu kendileri bilirler tabiki. Ama AOS için asıl kazanın ABD olması yeterli.

• ⭐⭐⭐

Neden şuan anlaşamıyoruz bir türlü anlayamadım. 🙂 Arkadaşın sorduğu soru net olarak eşi ile birlikte süreci bitirmek diye tahmin ediyorum ki böyle bi isteği olduğuna %90 eminim 🙂 Talihli AOS yapabilir evet ancak geçerli bi vizeye sahipse bunu yapabilir. Ailesi ABD dışındayken bunu green card'a sahip olduktan sonra aile dayanaklı göçmenlik işlemleri ile yapabilir. . @Erkan-Gürsoy

• ⭐⭐⭐

@waterman Tamam eşi ile sürece devam etmek isteyebiir o kendi kararları. Ama tekrar diyorum ve konuyu kapatıyorum.

Asıl talihli AOS yapıp ailesi Türkiye'de vizesini alabilir. Konuyu daha detaylı araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Aile dayanaklı göçmenlik işlemleri dediğiniz olayın AOS ile bir ilgisi yok, farklı bir konu o.

• ⭐⭐⭐

Önerileriniz için teşekkür ediyorum.Hayatınız da bol şans dilerim. @Erkan-Gürsoy

Ek olarak tek başınıza gidip AOS yaptığınız zaman sponsorluk işlemleri,dosyaların TR'de görülmeye başlanması derken cok yıpratıcı ve uzun bi süreçte sizi bekliyor olucak bilginize. Ayrıca AOS işlemi yapan herkes kesinlikle green card alabilir diye bi kaidede yok maalesef. Eğer tek gidip ailenizi daha sonradan yanınıza almak istiyorsanız aşağıda linkini bıraktığım bölümü baştan aşağıya okumanızı tavsiye ederim. @cebrailoz

https://yesilkartforum.com/forum/category/78/aile-dayanaklı-göçmen-vizeler

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.4k

| | | |