Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @begumm 1. sayfadaki excel dosyasında bir çok kişinin PD, DQ ve randevu tarihleri mevcut

• Bu ileti silindi!

• @justmansam hocam selamlar, sizi 1.sayfada göremedim ve imzanızda da bilgileriniz yok, sakıncası yoksa öğrenebilir miyim? Siz EB2 misniz ve PD, DQ nedir. Teşekkürler. Kendimden önce kaç kişi var bakıyorum da:)
    Aslında tüm arkadaşlar, 1.sayfada Graffiti diye bir arkadaş da gördüm ona da aslında randevu gelmesi lazımdı sanırım henüz gelmedi değil mi?

• @begumm merhaba hocam, daha önce başka arkadaşların biri de finansal belge istendiğini yazmıştı eminim. Aslında NVC ye gönderdiğimiz belgeler içerisinde support documents/other documents mıydı neydi o başlıkta isteyen istediği belgeleri koyabiliyordu. Belki de o zaman bu konuda belge koyanlar için onların son hali veya orjinallerini getirmesini istiyor olabilir. Mesela ben daha önce de yazmıştım araba dışında son 6aylık banka dökümlerimi ve ev tapu vs yi göndermiştim. Yüksek ihtimal bana bunların orjinallerini/güncel hallerini getir diyebilirler.
    Olmasa da sorun yok zaten bu kategoride akademik başarıya dayalı kendimizin sponsoru oluyoruz ve geçinebileceğimize inanıyorlar ABD. de, yani akademik iş bularak:)
    Belgelerin İngilizceye çevrilmesi konusu, benim net olarak anladığım TÜrkiye Ankara da bizim işlemelrimiz olduğu için Türçe ve İngilizce kabul görüyor bunun dışında başka diller vasra belgelerinizde mutlaka İngilizce çevirisi isteniyor. Yani Türkçe herşey kabul. Ben şahsen her belgemi İngilizcelerini almam mümkün olmasına rağmen (mesela banka dökümleri) Türkçe göndermiştim.

• @Hilal-2 🙏🙏cok sağolun hocam. Evet bizde zorunlu degil financial proof ama eğer istenirse sunarim ben de olanı:)

• Selamlar, ben de yeni baslattim EB-2 NIW surecimi. Bu surece hazirlanirken farkettim ki, cok cekindigim EB-1A kategorisinde aslinda 10 kriterden 6 tanesini epey fazla kanitla karsiliyorum. O yuzden dosyami EB-1A'e uyarlayarak iki farkli kategoriden ayni anda basvuru yaptim. Ben hic avukat kullanmadim. O kadar param yok maalesef. Ancak, basvuru basina 700 dolar oldugu icin, zaten hali hazirda EB2-NIW de dosyasinin kuvvetli oldugunu dusunenleriniz varsa, EB-1A icin de dosyanizi bir iki haftada kendiniz hazirlayarak basvuruda bulunabilirsiniz belki. Priority date'e takilanlar icin bir cikar yolu olabilir. (kendi hakkimda kisa ozgecmis: Hali hazirda ABD'de R1 kategorisinde bir universitede postdoc olarak calisiyorum ve turkiyedeyken biriktirdigim ve burada ilerlettigim iyi bir akademik kariyerim var, J1 research scholar vizesindeyim (dolayisiyla home residency waiver'e de basvurdum I-140 basvurularimla benzer zamanlarda).

• Bgn excele göre @Selali hocanın mülakatı vardı nasıl geçti acaba?

• @kemalede Hayırlı olsun.

• @u2rem Evet mülakata gittik bugün ve vizemiz onaylandı. Detayları "Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler" sayfada yazdım. Orada yazdığım gibi senin paylaştıklarından faydalandım. Teşekkür ederim.

• @graffiti merhaba, size mülakat maili geldi mi acaba?

• @Selali hayırlı olsun hocam. Size gelen e-mail de konsolosluk assets bilgisi istedi mi? Bunu mülakatta sundunuz mu

• @begumm teşekkür ederim. Bana gelen mailde assets istemediler

• @meke hocam DQ oldunuz hayırlı olsun ancak PD tarihinizi kontrol edin. Sizin temmuz 2023 onay aldığınız tarih ise bu PD olmuyor. PD dosyanızda yazar zaten.

• @meke sizin PD 30 haziran olmalı USCISin dosyayı aldığı tarih PD dir zaten yazar dosyada.. Benim de haziran başı PD.

• @begumm Evet ben onayi aldigim tarihi yazmisim.
    PD 30/6 haklisiniz.

• @Hilal-2 Merhaba, Hilal hocam randevu gelmedi henüz. Ben de sizi takip ediyorum listeden..

• @meke Umarım süreci hepimiz güzel atlatırız. Mutlu pazarlar...

• @begumm Tesekkurler

• @meke DQ tarihimiz bizim de 22 Mart 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |