DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Zelene berguzar korelin ablası yapıyo o işi ama video falan çekmediği için kimse detay yok bu temizlik işinde sadece geçen okan serbest fatura videosunda evi temizlettim 2-3 saat 150 dolar demişti

• @OrlandoGücü başınız sağolsun maalesef çok üzücü bir durum Allah ailesine sabır versin

• ⭐⭐

@OrlandoGücü ayy çok üzüldüm yaa sabırlar dilerim ailesine çok zor

• @OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@birisi arkadaşımın 3 yaşındaki kızı vefat etti. Moralimiz bozuk girdik mülakata

Çok acı 😢 Başınız sağolsun, Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum 😔

• ⭐⭐⭐

@OrlandoGücü yüreğim sızlıyo valla duyduğumdan beri böyle acı olmaz rabbim bütün sevenlerine sabır versin 🙏🏼🙏🏼 Dünyada bebeklere çocuklara hiç bişey olmasın nolur.. 🥺

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @denizergün evet mayıs ayında netleşeceği söyleniyor ben de eşimden öğrendim

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu o kadın da ilk oturduğu site de evlere gitmeye başlamış sitedekileriin köpekleri gezdirmeye çıkarmış şimdi şirketi var yol yordam öğrenene kadar iyi yöntem

• @OrlandoGücü başınız sağ olsun çok üzüldüm

• @OrlandoGücü başınız sağolsun... çok üzüldük gerçekten...

• @OrlandoGücü başınız sağolsun ailesine dayanma gücü diliyorum 🙏🏼

• ⭐⭐

@OrlandoGücü çok üzücü, başınız sağ olsun. Sabırlar dilerim ailesine.

• @enemy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@TughanTug şöyle bişey var şu şart bu şart olsun hiçbir önemi yok.nasip diye bişey var eğer nasibinde varsa 10milyon kişide başvursa olacaksa yine olur nasibinde yoksa 50bin 1 kişi de başvursa çıkmayacak o 1 kişi siz olursunuz.onun için hayırlısı neyse o olsun deyip yolumuza bakalım

Orası öyle günün sonunda kısmetten öte köy yok ama eşeğini sağlam kazığa bağla sonra tevekkül et demişler. Biz sağlam kazık kısmını konuşuyoruz şu an 🙂 Her insanın kaderi kendi elinde, kendi çabasına bağlı.

• @Eluinwe, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@TughanTug, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@oznyldrm Anlamadığınız nokta bu bir çeşitlilik göçmenlik piyangosu vizesi başka tür puan bazlı göçmenlik başvurusu değil. Pasaport olabilecek en makul durum şu anda bunun dışınddaki her şey bu tür bir göçmenlik piyangosu için fırsat eşitliğine aykırı. Eğer başka kriterlere uyuyorum buna ihtiyacım yok diye düşünüyorsanız sadece olaya Amerika olarak bakmayarak; Avustralya ya da Kanada gibi ülkelerin puanlı göçmenlik başvurularına başvurabilirsiniz. Böylece gerçekten gitmek isteyen kişilerle yarışmış olursunuz. Amerika'da da var bildiğim kadarıyla farklı göçmenlik vize türleri yine puana bakan.

@oznyldrm @this-time89 Eşitlik bazı şartlar veya ön koşullar altında olmaz. Eğer bir konuda veya bir yerde eşitlik var ise herkese her koşulda vardır. Lise mezunu olmayan ile lise mezunu başvururken eşit değilse burada eşitlik yoktur. Zaten eşitlik her zaman iyi bir şey de değil. Eşitlik çoğu zaman adaletsizlik getirir(kanun önündeki eşitlik hariç). Önemli olan adaletli olmaktır.

Konuya gelecek olursak ben başvuru ücretini dahi mantıklı buluyorum. Tamamen şahsi düşünceme göre yıllık $5 ayıramayacak kadar ciddiye almayan kişi başvurmasın. Böyle sudan ucuz bir miktar ile ciddiyetsiz başvuruların tamamını eleyip gerçekten bu işi ciddiye alanlar arasından çekiliş yapmak benim görüşüme göre daha adaletli olan. O yüzden @oznyldrm 'a katılıyorum. Zaten diversity dediğimiz şey de farklı insanların, kültürlerin oluşturduğu bir şey, $5 bir başvuru ücreti koyuldu diye komple bir ülkedeki insanların hepsinin başvurudan vazgeçeceğini düşünmediğim için çeşitlilik özelinde de çekilişe bir zarar geldiğini düşünmüyorum.

Dediğim gibi bunlar şahsi görüş, kimi beğenir kimi beğenmez.

Ufak bir edit: yok istersen isminde şu olmayanın başvurusu alınmasın şeklinde dalga geçilmesini de anlayamadım. Kötü bir şey söylememiş arkadaş kendi fikrini söylemiş, kimine mantıklı gelir kimine gelmez ama size mantıklı gelmeyen şey illa ki yanlıştır diye bir şey yok.

Ben bu konu her açıldığında neden böyle tepkiler gelir anlamıyorum. Tabii ki herkes istediği gibi yanıt verir, saygı sınırları aşılmadığı sürece ancak gerçekten en mantıklısı bu. Çevremizde ya da forumda fikri, hazırlığı, en ufak planı ya da bilgisi olmayan kimlere çıktığını/başvurduğu gördük. Küçümsediğimden değil, haddim değil ancak ülkeni/kıtanı değiştireceksin bu piyangonun sonucunda. Bu öyle haybeye yapılacak bir başvuru olmamalı, seçenek olarak görülmekten ziyade bu değişim için gerçekten çabalayan insanlara çıkmalı. Ben $5 doların az bile olduğunu düşünüyorum, en basitinden turist vizesinin çıkacağı da kesin değil ancak ücretini ödüyoruz. Neden DV için aynı fikir seslendirildiğinde farklı bir tepki veriliyor? Turist vizesinin %100 çıkacağı kesin mi? %1-2'den fazla ihtimali var diye mi ödemekte sorun görülmüyor? Turist vizesi gibi birkaç aylık bir değişim/tatil için ödeniyorsa bu ücret, tabii ki hayatını temelden değiştirecek bir şey için de ödenmeli.

Evet kesinlikle ilginç, zaten insanların hayatını değiştirecek şeylerle ilgili böyle küçük ücretlerin olması gerektiğini düşünüyorum. Dediğim gibi o çerez parasını yılda bir kere bile ödemekten imtina eden gerçekten ciddiye almıyordur bu işi. Hatta artık Türkiye'de $5 karşılığına çerez alınabiliyor mu emin değilim.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@TughanTug daha önce pasaportta yoktu nasıl çat diye getirdiler şartı, isteyen bastı parayı pasaportu aldı başvurdu. Para şartıda konsa gene bulcaz buluşturcaz başvurcaz bencede ne olursa olsun öylesine başvuranların önüne geçilmek için ek şeyler gelebilir.
    @oznyldrm 👍🏼

Evet aynen öyle bence de gelebilir inanılmaz rahatlama olur o kadar çok ciddiyetsiz amaçsız başvuru elenir ki...

Şimdi pasaport şartı da kalkarsa 400-500k ve üzeri olur seneye başvuru buraya yazıyorum.

• @TughanTug bu konunun eşeğini sağlam kazığa bağlamakla hiç ilgisi yok.sen uğraşırsın yapman gerekeni yaparsın gerisini Allah’a bırakırsın.sen başvurdun mu başvurdun.para topladınmı topladın.dil öğrendinmi öğrendin tamam ozaman gerisi senlik değil.seninki şuna benziyor.biryere 1 eleman alınacak başvuran 5 kişi var ben bunların 4ünün önünü keseyim engelleyeyim beni işe alsınlar

• ⭐⭐⭐

Dün gece rüyamda pek sayın cumhurbaşkanımızın evindeydik ailece eski gibi ama büyük bir ev koca bir salondayız baya bi bekledikten sonra salon kapısından girerken önceden beni tanıyormuşcasına adımla hitap edip elini uzatıp öptürdü sonrasını hatırlamıyorum uyandım belkide rüya bitti emin değilim xödldkdjdkdl
    Milyonlarca ak partlinin her gece bu rüyayı gördüğünden eminim ama ben hiç istemeden gördüm ne alaka diyorum sabahtan beri kendi kendime 🤣keşke rüya tabiri yapabilen biri olsaydı forumda😂😂😂

• @OrlandoGücü başınız sağolsun Ailesine Sabırlar diliyorum çok zor gerçekten...

• Yasaklı

Çıktı çıkacak.com 🤣

• ⭐⭐

@bidünya ne zaman bir devlet adamı görsem devletteki önemli işlerim hallolur. Var mı süregelen bir davanız yada greencard haricinde sonuç beklediğiniz bir durum

Benzer Başlıklar

• 979
  • 906
  • 22189
  • 22394
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |