DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaşlar ap'si bitip pasaportunu vizeli olarak alan var mı? gönderdik hemen biter bitmez, daha dönmediler bize, beklemelerimiz bir bitmedi valla 🙂

• @nihan-yılmaz muhtemelen 4-5 is gunu icerisinde evraklarinizi aldik maili gelir. İsterseniz mail atip teslim aldiklarina dair teyit isteyin. Endiselenecek bir sey yoktur eminim.

• @thisisrandom DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@orhanvegs
    Case Status: Pending for missing documents
    Website Updated: 5 October 2017
    Special Notes: Update email was sent to the principal applicant on 27 September 2017.

Şuan durum bu.
    6 ay yaptım Erasmus'u. Ben de orda söyledim 12 ay biliyorum diye ama yine de istediler.

Merhaba; Konuyu doğrumu anladim siz 6 ay erasmus programinda yer aldiniz ve polis kaydi mi istendi? Ds260 1 yil yurt disi icin soruyor ama? Benimde esim almanyada 6 ay bulundu ve ds formunda bunu yazmadik.Almanya dan almalimiyiz polis kaydini tesekkurler

• Arkadaşlar canım bir konu hakkında çok sıkılıyor.

Benim Ap clearence 25 Agustosta bitiyor.

Pazartesi yeni pasaport için başvurdum eskisinin süresi 3 ay kalmıştı, yenisi bugün geldi. ve 8 agustosta sağlık raporu randevusunu anca alabildim her gün doluduydu.(saglık raporu da geçmişti ve pasaport no girmek gerekiyor randevu almak için)

Her şeyi toplayıp göndermiş olmam, 10 Agustosu buluyor

17 Agustos-27 Agustos arası da bayram tatili olacak

1 Hafta içinde onaylamanmazsa büyük sıkıntı olacak galiba zaten vize sayısı da kalmadı galiba

@crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kuzeyyuzu DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@thisisrandom DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@orhanvegs
    Case Status: Pending for missing documents
    Website Updated: 5 October 2017
    Special Notes: Update email was sent to the principal applicant on 27 September 2017.

Şuan durum bu.
    6 ay yaptım Erasmus'u. Ben de orda söyledim 12 ay biliyorum diye ama yine de istediler.

Merhaba; Konuyu doğrumu anladim siz 6 ay erasmus programinda yer aldiniz ve polis kaydi mi istendi? Ds260 1 yil yurt disi icin soruyor ama? Benimde esim almanyada 6 ay bulundu ve ds formunda bunu yazmadik.Almanya dan almalimiyiz polis kaydini tesekkurler

Istenip istenmedigini ancak konsolostan, mulakat gunu duyacaksiniz. Cok nadir olarak konsolosluk bu tur ekstra istekler yapiyor. Bunun disinda kural Ingiltere icin 6 ay, diger ulkeler icin 12 ay.

Almanya'da 6 ay kaldiginiz icin isteyeceklerini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrenaz DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Arkadaşlar canım bir konu hakkında çok sıkılıyor.

Benim Ap clearence 25 Agustosta bitiyor.

Pazartesi yeni pasaport için başvurdum eskisinin süresi 3 ay kalmıştı, yenisi bugün geldi. ve 8 agustosta sağlık raporu randevusunu anca alabildim her gün doluduydu.(saglık raporu da geçmişti ve pasaport no girmek gerekiyor randevu almak için)

Her şeyi toplayıp göndermiş olmam, 10 Agustosu buluyor

17 Agustos-27 Agustos arası da bayram tatili olacak

1 Hafta içinde onaylamanmazsa büyük sıkıntı olacak galiba zaten vize sayısı da kalmadı galiba

@crazycells

Konsolos bu gibi durumlara oncelik veriyor, sizin durumunuzun da hassas olduklarini bildiklerinden ellerindeki butun DV vizelerini dosyalara dagitmak uzere calisacaklardir. Bu konuda endiseniz olmasin, siz elinizden gelenin en iyisini yapin, yeterli. Neden saglik raporunu almaya gittiginizde, butun belgeleri bir paket seklinde konsolosluga gidip vermiyorsunuz? Once oyle yapmayi deneyin, durumunuzu guvenlige anlatin, kapsamli bir cover letter da yazin, pakete ekleyin, sizin bilgilerinizi iceren icinde ptt notunun oldugu vs. ilk goruste ne oldugu anlasilsin. Hatta paketi kapatmayin (guvenlik suphelenmesin diye) fakat ptt yerine siz goturun.

• @Crazycells bu kadar seyi bilecek ne yasadin gercekten bilmiyorum . Arkadas bi sefer de ben bilmiyorum de be . Bunlari millet bi sey bilmeden yuksek fiyatlara yapiyor siz hala beles.reklam filan alinmiyir her sey bedava odur budur derken hep cepten cikan bi sey var giren bi sey yok. Belki manevi getiri yetiyor diyorsunuzdur 🙂 buda beni maddi kayginiz olmadigini dusuncesine itiyor. Laboratuarda calistiginizi soylemistiniz sahibi olarak herhalde. :)) evet tek isim crazycell in hayatini sorgulamak gsgsfshhs

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert 🙂 ben de saglik raporumu daha sonradan kapidaki guvenlik gorevlilerine elden teslim etmistim guvenlik, oradan biliyorum bu konuyu. Benim durumum daha farkliydi ama kibar fakat israrci bir tavirla yapamayacagiz sey yok 🙂

• Yani butun digerlerinide yasadiginiz icin biliyorsunuz 😃

• @crazycells cevabınız için teşekkürler, yalnız ptt notu derken pttden kargo zarfı alayım ama kapatmayım anlamında mıydı? yoksa seffaf dosya içine hepsini koyup mu götürmeliyim tam anlamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrenaz DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells cevabınız için teşekkürler, yalnız ptt notu derken pttden kargo zarfı alayım ama kapatmayım anlamında mıydı? yoksa seffaf dosya içine hepsini koyup mu götürmeliyim tam anlamadım

hayir, bu AIS kaydindaki ptt adresi var ya, onu kastetmistim aslinda. Cunku oraya geri gonderilecek belgeleriniz.

• @green01 Sizin onaylandı mı vizeniz?

• @entelman onaylandi dediler cuma gunu. Ama henuz issued’a donmedi ceac’da

• @green01 Bekleyiş devam ediyor sizin hala o zaman.

• ⭐⭐

@green01 bugün daha 12 si ve pazar. Merak etmeyin muhtemelen Pazartesi sabahı size konsolosluktan mail gelir ve sonra ISSUED olur. Bizde öyle oldu. Cuma girdik pazartesi öğlene doğru mail geldi. Salı pasaportlar geldi.

• @arnblt insallah, cok gergin degilim zaten 🙂

• @entelman aynen umarim bu hafta biter

• Arkadaşlar,
    26 Temmuz'da "Processing Completed" emailini aldıktan sonra, vizesi "issued" olan var mı?
    Statümüzün süresi 25 Ağustos'ta doluyor ve aksi gibi 9 günlük son derece lüzumsuz bir bayram tatili var.

• @hadrathus siz pasaportunuzu yolladiniz halen iceride anladigim kadariyla. 25 Agustos konsoloslugun koydugu bir tarih mi yoksa saglik raporunuzla alakali bir tarih filan mi ?

• @filth_grinder Evet bize mail gelince pasaportumuzu gönderdik ve halen elçilikte ve 25 Ağustos gelen notifikasyonda belirtilen tarih
    Bizim AP süreci, mülakat tarihimiz olan 4 Ekim 2017 den beri devam ediyor ve saglık raporumuzun geçerliliği çoktan bittiği için yenisini aldık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.4k

| | | |