Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@MySea Silifke de ruslar var ondan fiyatlar arttı. Akkuyu nükleer santralinde çalışan ruslar istila etmiş orayı bu yüzden fiyatlar uçuk.

• @denizci10 Evet durum oyleymis.

• Yok hocam bizimkiler oyle degil aylik 1300 oduyorum , site havuzlu Guvenlikli. 120 tl aidat/3-1 darie. Ama fiyatlar artti suan ben kucuk bir ev aldim 140 bin tl ye. 1990 yapimi eski bir mahallede. Kira vermemek icin . Benim icin yeterli.,400-500 bin tl asagi ev yok maalesef- inanilmaz artti. Biz borsada zarar ettik .:((zorunlu sureme 8 yil kaldi -45 yasinda bu ulkede beni kimse tutamaz . Avrupa yada Amerika kanada Avusturya bir yerlere kendimi atmam lazim . 🙏tek umudum bu - sagligima diklat ediyorum .

• ⭐⭐⭐

@serkanist, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Yok hocam bizimkiler oyle degil aylik 1300 oduyorum , site havuzlu Guvenlikli. 120 tl aidat/3-1 darie. Ama fiyatlar artti suan ben kucuk bir ev aldim 140 bin tl ye. 1990 yapimi eski bir mahallede. Kira vermemek icin . Benim icin yeterli.,400-500 bin tl asagi ev yok maalesef- inanilmaz artti. Biz borsada zarar ettik .:((zorunlu sureme 8 yil kaldi -45 yasinda bu ulkede beni kimse tutamaz . Avrupa yada Amerika kanada Avusturya bir yerlere kendimi atmam lazim . 🙏tek umudum bu - sagligima diklat ediyorum .

1997-2001 arasında 4 yıl Mersin'de kaldım. Soli tatil köyünde dayalı döşeli daire kiralamıştım. Aylık 100 milyon kira veriyordum ve tesislerin bütün imkanından faydalanıyordum. O zamanlar maaşım 1 milyar 650 milyon idi (1 dolar da 650.000'di). Yani maaşımın 16'da 1'i ile tatil köyündeki dayalı döşeli apartta kalabiliyordum. Güzel zamanlardı. 20 yıldır Mersin'e gitmedim. Şimdilerde nasıldır hiç bilmiyorum.

• @smartcells Selamlar Evet biz mersın tarsus ilçesine 1989 da geldik

o donemler mersın ve merkez ilçeleri ki tarsus mersıne yakındır ve mersınde denıze nazır evler çok uygundu neden bilmiyorum !!!

ama benım hatırladığım genel olarak ülke ortalamasının çok altındaydı

daha daha eskiden yanı doğudan çok çok göç almadan çok daha uygundur sanırım

ama hem nüfüs hem ekonoik şartlar ağırlaştı hizmet ve tarım birde liman var mersınde

en son olay süriyeli goçü onlardan çok geldi böylece hep üst üste bir katman oluştu

genel olarak arap nüfüsüda çok

böyle bir yer

ben ilçede yaşıyorum biraz daha sakin

ama genel olarak eskilerden hiç bir şey yok

şuan maalesef yanı 2013 yılından itibaren hem ekonmik sorunlar hem nüfüs artı bir çok yonden vurdu ülkeyi

umarım daha iyi oluruz

ama şuan kiralarda fiyatlarda yüksek

bizim alım gücümüzde düşük zaten

....

• ⭐⭐⭐⭐

Ben tarsus doğumluyum 15 yıl yaşadım mersin de. Bizimkiler taşındı ama halen kayınvalideler oradalar. Geçen hafta gittim 3 günlüğüne. Her yer araplarla dolu. Kiralar falan da uçmuş. Kayınço 2+1 daireyi 2200 tl ye kiraladı geçen ay. İnanılmaz uçmuş fiyatlar. Mersin de houston gibi geniş bir alana sahiptir. Ama artık maalesef göç almaktan yer kalmamış.

• @denizci10 Aynen dostum durum bu.!!!

• @AE123, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Bende merak ediyorum Amerikadaki futbol yayınlarını. Tanıdık bir arkadağım Bein Sports ile ayda 30 $ izleyerek hem Türkiyedeki maçları hem Türk Tv kanallarını izliyor ama aylık 30$ bence biraz pahalı, IP TV harici başka bir alternatif var mı ? Bu arada sadece Türk futbol maçları değil, genel olarak Premier Lig - Seria A - La Liga - Bundesliga maçlarıda kapsayan bir kanal - yayıncı vs varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Arkadaşlar selam. Ben de yakında Amerikaya taşınacağım. Bir arkadaşım IP ** (bilerek yıldız koydum. Anladınız siz onu 🙂 hesabın orada çalışmayabilir demişti. Bunun doğruluk payı nedir ? Yani tr de ki hesabımı orada kullanabilecek miyim ?

• ....ingiltere premier lig maclarinini yayin haklarini asagi yukari dunya devletlerine satiyor,amerikada da yayinlandigini zannediyorum,bende optus diye app var epl. sampiyonlar ligi ab ligi,avrupa ve dunya kupa maclari filan hepsini izliyorum.koyu galatasaray hastasi olmama ragmen turkiye maclarina hic hevesim kalmadi ve bakmiyorum...m video shield diye kucuk bir alici var,400 australya dolarina yakin satiliyor internet ile calisiyor,buna her seyi yukleyip tv ye baglayabiliyorsunuz,bazi programlari cok az parali

• BJ's alisveris fiyatlar:

Badem ici (1.36 kg): $13.99
    Zeytinyagi (3 litre): $17.79
    Parmesan peynir (1 lbs): $7.99
    Feta peynir (2 lbs): $10.99
    Dogal tavuk gogus (2.82 lbs): $9.00
    Dana kiyma (4.25 lbs): $16.11
    Bella Mantar (680 gr): $4.19
    Haslamalik dana et (3.69 lbs): $14.72
    Breyers dondurma (1.89 kg): $4.99
    Dogal yumurta (24 lu paket): $5.49

Coupon indirim: $3.00

Toplam: $102.26

• @MySea , Bj market isminin kisaltmasi mi yoksa marketin adi mi BJ ?

• @AE123 Marketin adi BJ's. Tipki Sam's Club gibi. Uyelik karti aliyorsunuz ve yillik aidat var, sanirim $55 yillik.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

BJ's alisveris fiyatlar:

Badem ici (1.36 kg): $13.99
    Zeytinyagi (3 litre): $17.79
    Parmesan peynir (1 lbs): $7.99
    Feta peynir (2 lbs): $10.99
    Dogal tavuk gogus (2.82 lbs): $9.00
    Dana kiyma (4.25 lbs): $16.11
    Bella Mantar (680 gr): $4.19
    Haslamalik dana et (3.69 lbs): $14.72
    Breyers dondurma (1.89 kg): $4.99
    Dogal yumurta (24 lu paket): $5.49

Coupon indirim: $3.00

Toplam: $102.26

Şair ,burada bize ne demek istedi?
    Ülkenizde, sürünüyorsunuz
    Ülkenizde ,sömürülüyorsunuz
    Ülkenizde insan yerine koyulmuyorsunuz.

• @MySea psikoloji moral inanç falan kalmadı 😢

• Okul kirtasiye alisverisleri (Lidl, Walmart ve Dollar General):

Kareli defter 100 yaprak (2 adet): $2
    1 inch kalinliginda dosya (5 adet): $5
    No #2 kursun kalem (18li paket): $1
    Makas (2 adet): $3
    Paket (6 kursun kalem, 2 silgi, 2 yapistirici, 2 sari renk highlight): $4
    Renkli dry erase kalemler (10 lu paket): $3
    Cizgili buyuk boy defter 100 yaprak (2 adet): $3
    Renkli ince dosyalar (8 adet): $4
    Crayon pastel boya kalemleri (24 lu paket): $3
    0.7 uclu kalemler (4 lu paket): $4
    Kalem acacak (2 adet): $1
    Sirt cantasi (tekerli): $40 (Amazon)

Toplam: $73

• @MySea Abi bozma bizim psikolojimizi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea okul ihtiyaç listesini yazınca şimdiler de yok ancak 30 yaş üstü bu yazdıklarımı yaşamıştır. çöp kovası başında dedikodular dönüyordu herkesin bir anda kalemlerin uçları kırılırdı. Öğretmenim eski defterleri de kullanabilir miyim sorular sorulurdu.

• Biz bimden aldık en ucuz oydu defter 30 tl olmuş 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanist sen asıl varsa anasınıfı listesi alan kişi yazsın parayı ozaman gör masrafı. 500 - 1000 TL arası çıkar. Yanlış anlama özel okul değil bildiğin devlet okulu

• @ayvalik10 bizdekide oyle devlet okulu abi - ozel okula gonderremyız asla zaten.

haa ben bekarım ama yiğenlerımın durumu bu. 😕

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |