DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Hyller ya ben unutmuştum bugün kendisi yazdı dedim aaaaa sana çıkacak kesin o da heveslendi. Aman boşver diyen kişi çıksın da gidelim çok sıkıldım dedi var bunda bir iş bu bir işaret 🤔

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG sen asıl komplo teorisi üretmişsin kafanda forumda bile var bu tarz insanlardan.

• ⭐⭐⭐

@hascerob, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Hyller ya çocuktan önce çok gözü kara her şeye zınk diye atlayan bir insandım ben... şimdi plansız programsız adım atamıyorum. Mesela arkadaşımın yanına giderim diye düşünüyorum ama arkadaşımı zora sokar mıyım? 24-25 yıllık arkadaşım amerika sevdam yüzünden dostluğumuz zarar görür mü? Daha çıkmadan kart sıkıntı stres bana bir sürü.. şimdilik her şey muallak ama çıkıpta iş ciddiye bindiğinde Tampa’yı da ciddi ciddi düşüncem.. Eşim sağ olsun evdeki vazodan hallice asla kafa yormaz nasılsa ben uğraşıyorum diye tüm bu işler bana kalıyor... hepimize çıksın da çoluk çocuk göçüp birbirimize destek olalım 🙏🏼

Anne olduktan sonra hayata bakışın değişiyor ondan bunlar hep sıkıntı yok 🙂 Bak biz tüp götürelim çocuklar aç kalmasın bir makarna haşlarız diyoruz geyiğine 🙂 Ama bilinçaltında hep çocuklar var işte... Hele bir çıksın da sabahlara kadar ders gibi çalışıcaz artık herkese bir konu böleriz 🙂 @hascerob

• ⭐⭐⭐⭐

@Hyller konu paylaşımı mı yapacanız abla 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Hyller konu paylaşımı mı yapacanız abla 😃

ne bilim işte çocuklularlaa olan kısımda gerisini sen halledersin 🙂

• Yasaklı

@Ping-PONG tamam sensin.

Bak senin mesleğin için sorun değil. O yüzden araştırmadığın için eksik bu konudaki bilgilerin. Benim mesleğim ABD' de Top Secret Clearance istiyor. Bu soruyu soran arkadaştanda minimum secret isteyecekler.

Bu tarz işin içinde işgüzarlık olabilecek en ufak şey beni clerance ımdan edebilir.

Bir de herkesin bakış açısı aynı değil. Ben Özel sağlığımı devam ettireceğim. SSK primim 3600 oldu. Üstüne birden Allianz ın kanser vesaire gibi sıkıntılı hastalıklara karşı yaptığı 100.000 dolar teminatlı sigortayı 75 yaşıma kadar hesaplatıp satın alacağım.

Evlenirsem yarın öbür gün aynı şeyi eşim ve eğer Allah bağışlarsa çocuklarım içinde yapacağım.

Kanada' ya gidiyor olsak anlarım. Ama gittiğimiz yer ABD ve kesinlikle ABD nin sağlık sistemine güvenmedim. Bir de TR nin sağlık sistemi vazgeçilebilecek bir sağlık sistemi değil.

Bu kadar sert yorumlar yapmayalım diyorum sadece yavrum. Bırak insanlar kendileri araştırsın. Kendilerine uygun olana karar versin. Onu demek istiyorum. 🙂

• ⭐⭐

@Ping-PONG millet Amerika'ya tedaviye gidiyor, anlamadım orada Obama care gibi sigortalar var idare etme mi

• @Rhonster Peki asilama ne durumda onun da etkisi vardir?

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban yeterliler zaten çalıştığınız iş yerleri eğer vasıfsız işçi değilseniz onlarda sigorta yapıyor ya da belli bir kısmını ödüyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@HAYAT onun etkisi zaten en son 75 milyon kişiyi aşılamışlardı 15 gün önce daha da artmıştır o sayı.

• ⭐⭐

@Rhonster sinovac yaptırdım ben kabul olmaz değil mi Amerika'da

• Yasaklı

@gariban, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG millet Amerika'ya tedaviye gidiyor, anlamadım orada Obama care gibi sigortalar var idare etme mi

Hocam arkadaşın sorduğu asıl soru ikamet sorusuydu. Konu oradan buraya geldi. İkamet için konsolosluga bilgi vermek mutlaka gerekir. Yarın öbür gün karşınıza mutlaka çıkar bir yerde. Sağlık tarafı tamamen bireysel düşüncem. Kişiden kişiye değişir.

@Rhonster konuları birbirine soktu. Samimiyetimiz fazla olduğu için biraz karıştı ortalık. 😃

• @Hyller ah keşke çıksa da sabahlara kadar çalışsak... gerçekten kafam çocuk odaklı çalışıyor. Biz de lazım olabileceğini düşündüğümüz her şeyi götürürüz yüksek ihtimalle geçen eşime ilaç falan stoklayalım çıkarsa orada bilmediğimiz ilaçları mı vericez çocuğa derken buldum kendimi 🙂 Annelik delilik! İnanıyorum ki bir çoğumuza çıkıcak bu kart. Bence bu sene önceki senelere göre daha az başvuran olmuş olabilir. Nedense buna inanmak istiyorum 🙂 ve umarım 2021 başvuruları bir an önce vizelerine kavuşur 🙏🏼 Çok zorlandılar, yıprandılar. Bizler böyle sorunlarla boğuşmayalım inşallahh🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban kabul etmeyeceklerdir ama o zaman gelsin görürüz belli değil durumlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG o senin düşüncen işte yarın öbür gün kesin çıkar mantığıyla yaklaştığından böyle durum ama halbuki yok böyle birşey.

• ⭐⭐

@Rhonster aynen belki aşı şartı kalkar o zamana kadar yada hepsini kabul ederler

• Yasaklı

@Ping-PONG o senin düşüncen işte yarın öbür gün kesin çıkar mantığıyla yaklaştığından böyle durum ama halbuki yok böyle birşey.

Peki sana bir soru Türk vatandaşlığından vazgeçmeden her işi yapabilir misin ABD de?
    Kabul ediyor mu senin Türk olmanı ABD her konuda?

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG evet. sadece 2 ülkeyi ilgilendiren üst düzey konumlara veya bu tarz yerlere gelemezsin türk vatandaşlığından vazgeçmeden. diğer türlü Abd de John Türkiye de Can olarak hayatına devam edebilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster bunun sebebi de menfaat. abd için faydalı kararı vermeyeceğini düşündüklerinden zaten o tarz bir konuma da gelemeyeceğin için no problemo

• Yasaklı

@Ping-PONG evet. sadece 2 ülkeyi ilgilendiren üst düzey konumlara veya bu tarz yerlere gelemezsin türk vatandaşlığından vazgeçmeden. diğer türlü Abd de John Türkiye de Can olarak hayatına devam edebilirsin.

Üst düzey ne demek President zaten olamazsın. Doğuştan Amerika' lı olman gerekiyor.
    Mesela Subay olabilir miyim?
    FBI Ajanı?
    DEA ajanı?

Yada IT dallarının hepsinde çalışabilir miyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

43.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.5k

| | | |