DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hakanakin
    Muhtemelen seneye bu zamanlarda sıranızı almış olabilirsiniz.

Greencardlıların yurtdışı kalış süreleri ve re-etry permit konusunda aşağıdaki konulardan faydalanabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• ⭐⭐

@hakanakin 22k ile çok sorun yaşamazsın. Benim de 22k. Ben geçen sene talihlisiyim. Sıram henüz gelmedi. Ağustos için gelir diye düşünüyorum. İlk seneler yılda bir kere giriş çıkış yaparak durumu idare edebilirsin. Sonrası sıkıntı olur. Re-entry permit denen bir izin alman gerekir 2 sene hiç gelemeyeceksen.

• ⭐⭐ Yasaklı

Arkadaslar babamı gitmeye ikna ettim, hatta kendisine iş buldum bile denilebilir. Babamla beraber annem gitse babam işe baslasa fakat annem kartı alıp geri dönse hakkı yanarmı nasıl olur?Annem cocuk bakıyor burada

• Tekrardan merhaba arkadaşlar ds 260 formunu doldurdum yalnız son aşamada imzalama bölümünde case no ve pasaport no istiyor giriyorum submit aplication butonuna tıklayınca case no alanında hata alıyorum doğru olduğu halde

• ⭐⭐ Yasaklı

@hakanakin case no kısmında sıfırları atıyorsun hocam. Case no yerine kura numaranı girmediginden emin ol.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanakin DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Tekrardan merhaba arkadaşlar ds 260 formunu doldurdum yalnız son aşamada imzalama bölümünde case no ve pasaport no istiyor giriyorum submit aplication butonuna tıklayınca case no alanında hata alıyorum doğru olduğu halde

yanlis konudasiniz, DV sureciyle ve DS260 formuyla ilgili sorularinizi sadece su konuda sorun:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaslar babamı gitmeye ikna ettim, hatta kendisine iş buldum bile denilebilir. Babamla beraber annem gitse babam işe baslasa fakat annem kartı alıp geri dönse hakkı yanarmı nasıl olur?Annem cocuk bakıyor burada

su konuya goz atabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Bu ileti silindi!

• @freeworld DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@sansizsansli DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@ocolletta-toros DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Ya gerçekten anlamıyorum akil verin ya. Aylardan beri hayal kuruyoruz, evlere bakiyoruz, arabalara bakiyoruz, gidince berde yasayacagimiza bakiyoruz, saatlerce youtubedan video izliyoruz ama cikmiyor arkadas cikmiyor ya. Ben dunyada dogdum ve amerikada yasamak istiyorum, niye beni engelliyorlar ya niye ? Yani gercekten hic bu kadar dolmamistim aglamak istiyorum ciddi anlamda diyorum aglamak istiyorum.

@ocolletta-toros Henuz cikammis iken bu kadar umutlanmisiniz. Benim durumumda olsaniz ne yapardiniz acaba? 2 defa isveren sponsorlu H1-B basvurum lotoda secilmedi (H1-B ye de loto geldi cunku basvuru sayisi son yillarda cok artti). DV2018'de Green Kart kazandim fakat case number 28bin'ler de oldugundan gene gidemiyorum. 🙂 DV2019 ise husran. En iyisi "bosver" demek.

Sayın hocam, şu yazdığınız durum ciddi sabır ve sükunet gerektiren bir durum, ben sizi çok iyi anlıyorum. Umarım bir süpriz olur ve işleriniz yolunda gider ve amacınıza ulaşırsınız.

Tesekkur ederim. Size de bol sanslar diliyorum.

• herkese selam
    2019 dv-lottary'i kazananlardanım case number: 5xxx ve şuan inanılmaz duygular içerisindeyim, gidebilirsek orada bizi neler bekliyor, aileler nasıl karşılayacak yada gitmezsek hep aklımızda Amerika da yaşama fırsatı ayağımıza kadar geldi biz geri teptik diye kendimizi avutmaya çalışacağız gibi kocaman soru işaretleri. Neyse çok uzatmadan asıl kafamdaki soru işareti, mülakat'a çağırılıp oradan red cevabı alarak dönersek bu bizim için çok büyük bir yıkım olur hem maddi hem manevi, acaba mülakattan red cevabı hangi koşullarda ortaya çıkıyor? (banka hesabımızda yeterli miktarda para olduğunu var sayalım ve diploma sorunu yada mesleki yeterlilik konuları gibi sorunlarımızın olmadığını düşünelim)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

herkese selam
    2019 dv-lottary'i kazananlardanım case number: 5xxx ve şuan inanılmaz duygular içerisindeyim, gidebilirsek orada bizi neler bekliyor, aileler nasıl karşılayacak yada gitmezsek hep aklımızda Amerika da yaşama fırsatı ayağımıza kadar geldi biz geri teptik diye kendimizi avutmaya çalışacağız gibi kocaman soru işaretleri. Neyse çok uzatmadan asıl kafamdaki soru işareti, mülakat'a çağırılıp oradan red cevabı alarak dönersek bu bizim için çok büyük bir yıkım olur hem maddi hem manevi, acaba mülakattan red cevabı hangi koşullarda ortaya çıkıyor? (banka hesabımızda yeterli miktarda para olduğunu var sayalım ve diploma sorunu yada mesleki yeterlilik konuları gibi sorunlarımızın olmadığını düşünelim)

tebrikler! mulakatla ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• @crazycells merhabalar ben sonuçları kontrol ettim eşim ve bana çıkmadı. Bizim adımıza abd de bulunan Ablam başvuru yapmıştı ve oda kontrol ettiğinde eylül ayına kadar kontrol etmemiz gerektiğini bir çekiliş daha yapılma olasılığından bahsetti. İngilizcemin yetersiz olmAsından 😬 sayfada yazanları detaylıca okuyamadım fakat biraz önce forumda bu tarz şeyler okudum. Herkes için geçerli bir durumudur yada belli başlı kişileremi yazılmış bir durum. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gurelo DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhabalar ben sonuçları kontrol ettim eşim ve bana çıkmadı. Bizim adımıza abd de bulunan Ablam başvuru yapmıştı ve oda kontrol ettiğinde eylül ayına kadar kontrol etmemiz gerektiğini bir çekiliş daha yapılma olasılığından bahsetti. İngilizcemin yetersiz olmAsından 😬 sayfada yazanları detaylıca okuyamadım fakat biraz önce forumda bu tarz şeyler okudum. Herkes için geçerli bir durumudur yada belli başlı kişileremi yazılmış bir durum. Teşekkürler

o Eylul 4 ay sonraki degil, DV2019 surecinin bitecegi 1 yil 4 ay sonraki Eylul sayin gurelo. Hatalar olmasi durumunda kendilerini yasal olarak korumak icin konulan kucuk bir uyari gibi dusunun. Cok anlam yuklemeyin. Her yil o uyari vardi.

Fakat dediginize benzer baska bir konu da var, onunla ilgili aciklamaya suradan ulasabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/540/dv-2019-sonuclari-nasil-kontrol-edilir/11

• CN'su 20.000'den küçük olan selectee arkadaşlar müsterih olsunlar. Bozuk adli sicil, yalan beyan, salgın hastalık vb durumlar olmadığı sürece GC'larını çok rahat alacaklardır. Ama ortalama belki de 1-1.5 sene sürecek heyecanlı bekleyiş ve sonrasındaki hazırlık evresine de şimdiden kendilerini psikolojik açıdan hazırlayakoysunlar. Tabi burada kritik nokta, pasaportta geçici vizeyi görmeden hayatlarında köklü değişikliklere gitmemeleri yönünde olacak.

• Hayırlı ramazanlar öncelikle ve kazananları tebrik ederim .. bana da çıkmadı maalesef ama bundan sonra her yıl düzenli olarak basvurmaya devam edecegim ins. Keske denildigi gibi bari ek çekiliş falan olsa da biraz ümidimiz olsa ama saglık olsun olmasa da artık bir daha ki çekilişlere nasip . Forumu sıkı bir sekilde takip etmeye devam , arkadasıma da çıktı suan New Jersey de .. darısı basımıza

• Bu ileti silindi!

• @badman DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

bu dunya da şans kapısının açık olması için yapılacak basit işler var, bunlardan ilki;bereketli olmaktır. nedir bereketli olmak:üretici olmak,şükretmesini bilmek, doğa'ya saygılı olmak .kin beslememek.kendisini sevmek,ailesini sevmektir.örnekler coğaltılabilir.insan bunları yaptığı sürece her zaman sansı yaver gider ve sans her zaman bu gibi insanlara yakındır.made in badman.

Çok güzel söylemişssin, katılıyorum sana. Ama nedense ben pek rastlamadım bu şekilde şanslı olanlara 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Dv 260 formu doldurulduktan sonra/doldurulurken kredi kartı vb herhangi bir ödeme gerekiyormu? Üstte fee kısmı var, henüz o kısıma geçemedim.

• ⭐⭐

@Calibraturbo hayır onu mülakattan sonra ödersin.

• Merhabalar ben 5 ekimde başvuru yaptım daha sonra hiç kontrol etmedim öncesi iptal olmuş çekiliş sonucu açıklandığında gördüm ve çok üzüldüm bununla ilgili bir değişiklik varmı ? Bilgisi olan var mı ?

Benzer Başlıklar

• 4
  • 682
  • 13
  • 21386
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

200

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.3k

| | | |