DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ismailayaz teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi dolandırıcılar piyasada çok gerçekten, geçen bir araç için çektim parayı gidiyorum carfax baktım ücreti de koydu biraz ama araç mil düşürülmüş hemde 9 yıldır aynı sahibinde

• @deep_blue

Yanıtınız için teşekkürler, New jerseyde yaşıyoruz burada bir kaç dealera gittik hepsinde gizli dealer fee ve birazcık araçların carfaxlarında şüpheliydi. Siz carfax baktınız mı arabanın mili olarak hangi aralıklara baktınız?

• @EasternStar
    Cevabınız için teşekkür ederim, Kredi skorumuz transunion üzerinden not avaliable durumunda şuanda, ama benzer şartlarda kredisi çıkanların olduğunu gördük. Eğer gerçekten bir araç beğenirsek hard inquiry yapın diyorlar aklımızda 2-3 senelik personal leaseden çıkma 30-40bin miledaki hyundai elentralar var 16-17bin dolar civarında. Birde sıfır kia forte mantıklı geliyor

• @heycan benzer durumda bana kredi çıkarmışlardı. Tabii faizi çok yüksek olarak uyguladılar. Transunion yerine equifax sistemini de kontrol ettiniz mi? Bahsettiğiniz araçlar hakkında bir şey diyemem; ancak garantisi olmasına dikkat etmekte fayda var.

• @heycan Benim aldığım araç 108.950 mildeydi. Çok şükür şu ana kadar sorunsuz bindik. (Akü hariç 🙂

• Merhaba Yeşilkart forum ailesi, new york civarında 2. el araba alabileceğimiz güvenilir bir dealer önerecek bir arkadaşımız var mıdır? Ne yakın arkadaşımız ne akrabamız yok amerikada kapısını çalabileceğimiz.

• Bizde yakında new Jersey geleceğiz eğer varsa bizde o civardan bakabiliriz

• Bir arabanın personal lease de kullanılmış olması ne demek oluyor iyi ve ya kotu bir durum mu?

• ⭐⭐

@ahmet-bakrak Leasing ile alınmış araba.Leasing süresi bittiyse araç sahibinin üstüne geçtiyse sıkıntı yoktur. (tabii geriden bazı cezalar vs gelmiyorsa) Gerisi mekanik kontroller ve aracın optik durumudur. Ama araç hala leasing ile kullanılıyorsa bankanın muhtemelen araç üzerinde şerhi vardır, satın aldığınızda borcuyla beraber alırsınız. Bununla ilgili tavsiyem leasingli araçlara girmeyin olur. Girecekseniz de konulara hakim birinden destek alın.

• @semavi aradan yillar gecmis bu postu atali ama yine de size tesekkur etmek istedim.

7 Ekim'de tüm hayatımızı Kentuckye tasidik ve benim sirketten dolayi aracim olmasina ragmen gelir gelmez en buyuk sorun ve ihtiyacimiz esime bir araba almak oldu.

Tamamen belirttiginiz kontrolleri yapip biraz da online, google va arastirarak 200bin mil olan 2014 model bir Ford Escape Titanium aldik. Mil yuksekligi ve fren durumu(arka rotor ve pad degisimi gerekiyordu) nedeniyle uygun olan fiyati, camdaki ufak cizik nedeniyle daha da indirip gercekten uygun olduguna inandigim bir fiyata (hatta tutar da belirteyim, $5000'a) kapattim.

Frenleri yaptirdiktan sonra araba tas gibi oldu, sorunsuz guvenle kullaniyoruz (ilk firsatta degistirmek kaydiyla tabi, bu kadar yuksek mil eninde sonunda sorun yaratacak bize)

Yine de bu surecte birkac bayi gezip, onerdikleri cok fena arabalari sizin bu yazdiklarinizi dikkate alarak eledik.

Tekrardan tesekkur ederim:)

• Merhaba arkadaşlar. Sahibinden tarzı amerikada 2.el araç fiyatlarına bakabileceğimiz siteler nelerdi ?

• selamlar,

şu an san diego'da bulunmaktayım ve ailevi bir problemden ötürü Türkiye'ye döneceğim. burada bir araba aldım ve elden çıkarıp öyle gitmek istiyorum. aracı dealer'dan peşin olarak aldım ancak henüz title ulaşmadı. yarın dealer bana permanent registration'ı vereceğini söyledi.

acil olarak dönmek istediğim için ne yapmalıyım yol göstereniniz olur mu? bu bölgede güvenebileceğim bir türk olursa satış için vekalet bırakabilirim ve satış sonrası komisyon verebilirim. aracımın ilanı bu:

• Yasaklı

Selamlar bu araç fiyatları normal mi yani doğru fiyatlarmı yoksa üzerine ekleyebileceğim bir fiyat var mı ? Sadece vergi eklenecek diye biliyorum ? Aydınlatırsanız sevinirim.
    https://www.cargurus.com/Cars/inventorylisting/viewDetailsFilterViewInventoryListing.action?sourceContext=carGurusHomePageModel&entitySelectingHelper.selectedEntity=&zip=08075#resultsPage=3

• @Prm-oguzhan Satisa konulan fiyatlarin uzerine ortalama $2 bin ekleyin. Tax ve registration icin.

• @Prm-oguzhan Bayiler 1.000$ gibi satış payı da ekleyebiliyorlar, en güzeli direkt bayiden son fiyatı istemek.

• Yasaklı

@MySea @EasternStar teşekkür ederim peki başlangıçta ne önerirsiniz eşim ile beraber geleceğiz kısmet olursa başlangıçta modelli bir araba alıp bir süre araba işini rafa kaldırmak istiyorum bütçem yaklaşık herşey dahil araç başına 10 bin dolar civarı 2 araca %50 down payment verip diğer yarısını taksitle ödemek istiyorum tabi başlangıçta fiyatlar kredi geçmişi olmadığı için yüksek gelecek ama sonrasında revize ederim diye düşünüyorum. Başka neler yapabilirim ?

• @Prm-oguzhan bozulmayacak cinsten bir araba olsun, başınızı ağrıtmasın yeter 🙂 Hangi eyalete gideceksiniz?

• Yasaklı

@EasternStar Honda Mitsubishi Toyota Kia Hyundai Düşünüyorum tabi japonlar önde her zaman öncelik olarak 🙂 gönül her zaman alman istiyor wv audi bmw ama işçilik ve parça fiyatları yüksek olduğu için başta düşünmüyorum. New Jersey düşünüyorum başlangıçta sonrasında bakacağız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |