Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar,

amerika'da yaşayan bir tanıdığımdan duydum geçen sene gc kazanan bir tanıdıkları green card kazandıktan sonra amerika'ya gitmeden önce türkiye'den DMV online test çözerek sınavı geçmişler ve amerika'ya vardıklarında sadece driving yaparak ehliyeti daha çabuk aldıklarını söyledi. böyle birşey mümkün müdür ?

böyle bir site buldum ama emin olamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun Evet, online sürücü kursu gibi bir şey. Texas için de var. Eşim sınava girmek yerine buna katılarak ehliyet almıştı. Normalde ABD'de çoğu eyalette sürücü kursu zorunlu değil, ama isteğe bağlı alınabiliyor. Kayıt sırasında ABD adresi, SSN, ABD telefon numarası gibi şeyler istiyordu ve kurda katılımı kontrol etmek için ara sıra arıyorlardı.

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'ya gitmeden önce ehliyet için sınava girmek

@yigitsagun Evet, online sürücü kursu gibi bir şey. Texas için de var. Eşim sınava girmek yerine buna katılarak ehliyet almıştı. Normalde ABD'de çoğu eyalette sürücü kursu zorunlu değil, ama isteğe bağlı alınabiliyor. Kayıt sırasında ABD adresi, SSN, ABD telefon numarası gibi şeyler istiyordu ve kurda katılımı kontrol etmek için ara sıra arıyorlardı.

o halde amerikaya gelmeden yani ssn olmadan sınava giremiyoruz. peki bu kursu alıp ordan online olarak sınava katıldığımızda bir daha teste girmemize gerek yok değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun Hayır gerek yok. Bizim durumumuzda online kurs+sınav sonrasında sürüş testi şeklinde olmuştu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |