Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EasternStar bunları duymak içimi rahatlattı, tekrar teşekkürler. En kısa sürede görüşeceğim kendileriyle 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@EasternStar hatta ben de şunu ekleyeyim. ABD'de akşam 5'ten sonraydı yani o zaman Türkiye'de saat gece 1'i geçmişti Serdar Bey WhatsApp tan mesaj attı bana "kargolarda bir sorun var mı?" diye sordu. Ben de henüz gelmedi dedim sonrasında bana bizim evin kapısında bekleyen 4 adet kutu fotoğrafını gönderdi ve "kargolarınız teslim edildi" dedi. Ben bir an şok oldum ve kapıyı açtığım zaman kutular kapının önündeydi. Sonrasında tek tek kutuları açtık eşimle yalan olmasın ama eşyaları açmamız ve yaptıkları paketlerden çıkarmak yaklaşık olarak 4 saatten fazla sürdü. Çünkü o kadar sağlam paketlemişler ki açmak çok zaman aldı. Ondan dolayı gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz. Ayrıca bizim eşyaları da depolarında yaklaşık olarak 45 günden fazla beklettiler. Sonrasında gönderimini yaptılar. 1 eşyamız bile eksik gelmedi çok şükür.

• Kesinlikle değmeyeceğini düşünüyorum eğer çok özel bir tasarımın parçası çok pahalı bir şey değilse veya manevi bir durumu yoksa gereksiz. Mutfak eşyaları çeyiz veya ufak tefek şeyleri her geliş gidişe biraz biraz getiriyor insanlar. Ek valiz en son 160$ idi hala aynı ise o da düşünülebilir seyahatiniz sırasında yanınıza ek bir valiz yapmak ama bunlar ilk gelirken hep çok maliyet. Bir iki sonraki gidiş gelişlerde çok sorun olmuyor 🙂 ben ve çevremdeki insanlar her gidiş gelişte ufak tefek bir şeyler getirip bizim için önemli olan şeyleri bir şekilde buraya taşıdık. Ama şu da unutulmamalı buradaki yaşam tarzı ve evlerin boyutu farklı o yüzden aynı hayatı buraya taşımak yerine biraz adapte olmak daha kolay olabilir. Türkiye’deki gibi kalabalık gruplar misafirler vs yok burda. O düzeni kurmak biraz yıllar alabiliyor 🙂 herkese bol şans

• Merhaba, ben sadece kütüphanemi biraz zaman geçtikten sonra getirmek istiyorum. Ancak 600 e yakın kitap var ve bazıları oldukça ağır ve büyük kitaplar. Nasıl getirmem uygun olur bir bilginiz var mı? En uygun ve güvenli yol ne olabilir? Bir de ben sanatla uğraşıyorum bazı kitaplarda nude içerik var. Türkiye'ye gelişte sanat kitabı da olsa gümrükte sorun yaşanabiliyor ama acaba çıkışta sorun yaşanır mı?

• Selamlar. Ben Türkiye'de ihracat işi yaptım ve şirketim hala aktif. Afrika'da ki inşaat projelerime ihracat yaptım. Rakamları çok şişiriyorlar 1 konteyner 4000 dolara gidiyor. Ama şunu bilmiyorum bu şahsi ev eşyası nasıl faturalandırılırda gönderilir? Ben Afrika'ya gönderirken konteynera giren her ürünü içeren ihracat faturası kesmekteyim. Ama sıfır bedelli ürün hiç göndermedim. Bunu nasıl yapıyorlar araştırmam lazım. Amerikada da vergilendirme için aynı şekilde şahsı ticari olmayan bir kargo nasıl belgelendiriliyor bilmiyorum. Bu iki konu bilince benim için 4000 dolarlık bir transfer aslında..

• @Alper-Çankaya 2 hafta önce Florida'ya yerleşen bir Türk aile 2.500$'a tüm ev eşyalarını getirttiler. Eşyaları onlar uçağa binmeden önce yola çıkmış. Onlar da 1 konteyner doldurmuşlar. Konunun uzmanı değilim ama; sanırım olay kullanılmış eşyaya ilişkin (6309 kodu) ticaret yapan firmalar listesine girmek. Bunun bir izni veya lisansı var mıdır bilmiyorum, detaylara siz benden daha çok vakıf olmalısınız.

• @denizci10 merhaba, biz de temelli taşınacağız birkaç ay içinde ABD'ye. Esya olarak sadece biraz kitap ve mutfak eşyalarını getirmek istiyoruz. Bugün ptt ye uğradık. 30kg'a kadar bir koli için 12.500 TL isteniyor. Daha uygun olabilmesi için konteyner için şansımızı denemek istiyoruz. Sizin iletilerinizde bahsettiğiniz Serdar bey'e ulaşma sansımız olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@Ozzyy konteyner işi hem uzun hem de daha maliyetli olabilir. Serdar Beyin numarasını size özelden gönderiyorum. Kısa sürede sigortalı ve sağlam olarak gelmesini istiyorsanız en iyi çözüm Nil Görkem Ticaret ile göndermeniz olacaktır. 10 dan fazla arkadaşım çalıştı hepsi de ayrı ayrı memnun kaldı. Siz de konuşursunuz aklınıza hangisi yatarsa onunla gönderirsiniz.

• @Ozzyy merhaba ben 185kg eşyayı 1450$'a gönderdim. Biraz abartmışım, Serdar Bey ile iletişime geçin, florida'da 4 tanıdığımız daha kullandı, hepimiz memnun kaldık. Eğer bir gecikme olacaksa size önceden bilgi veriyorlar.

• @denizci10 Toplam maliyet ne oldu

• ⭐⭐⭐⭐

@oprmngr kilodan kilo değişiyor. Bence kendisine sorun.

• Serdar Bey sadece ev gereçleri ve bunun gibi şeyleri mi taşıyor yoksa mobilya olarak nitelendirdiğimiz eşyaları da taşıma hizmetini veriyor mu?
    Daha önce mobilya taşıtan duyup gören oldu mu acaba?

• @CVera Bana yatak gönderen bile var diye söylemişti. Kendisiyle iletişime geçersiniz daha net yanıtlar alabilirsiniz.

• @EasternStar rica etsem iletişim bilgisi paylaşabilir misiniz, söylediğiniz gibi birebirde görüşme daha net sonuçlar verecektir. Daha önce iletişim bilgisi paylaşıldı ise kusura bakmayın, forumu arattım ama bulamadım.

• Evet iletişim bilgisini paylaşırsanız ihtiyaç duyan herkes faydalanır. Firmada tanınmış olur.

• @CVera Serdar Bey'in numarası :+90 534 923 76 23. Şirketin ismi Nil Görkem Ticaret. Daha önce bahsettiğimiz gibi biz eşyalarımızı kendilerinin Konya'da bulunan deposuna gönderdik. Orada eşyalarımız yeniden paketlendi ve istediğimiz tarihte ABD'ye gönderildi. Yaklaşık 2 ay kadar eşyalarımız orada kaldı. Ankara'dan Konya'ya aktarma esnasında kırılan 3-5 bardak haricinde her şey sağlam geldi.

• Merhabalar, @EasternStar @denizci10
    Benimde Istanbuldan Houston TX a 14-15m3 (full dolu) (kac kg bilmiyorum) ev esyasi gonderme planim var. Esyalar mobilya,beyaz esya,vs degil, Mutfak esyalari,elbise,ayakkabi,elektronik ve esimin ceyizleri, televizyonlar, yuzlerce kucuk ev esyasi. Benim esyalarimin boyutlari genelde kucuk, ailecek 4-5 defa ucakla donuste valizle biraz azalir mi diye dusunuyorum. turkiyeden seyehat donuslerinde bu bana uygun gibi gelir lakin cok zaman da alabilir. Benim kaygim, esyalarimin hemen hemen tamami yeni, yani sifir. Hepsini orjinal ambalajindan cikardim, gumrukte sorun yasamayayim diye, gerekirse kirletirim, sorun degil. Acelem hic yok. Esyalar turkiyede birakilmayacak kadar degerli,

Son zamanlarda E2 yatirimci vizesi adinda turkiyeden amerikaya konteyner malzeme gonderip vize almaya calisanlar ile dolu, amerikaya konteyner ile urun gonderen birinin konteynerine ev esyalarimi koyabilirmiyim diye de bir fikrim var.

Esyalarimi istanbuldan Houston TX a en uygun ve guvenli kiminle gonderebilirim?

Ben serdan bey (Nil Gorkem Ticaret) ile gorustum, kendisine konyaya esyalarimi benim teslim edecegim, esyalar 1-2 ay depoda kalacak dedim. Depo ucreti almayacagiz dedi. su an ici $4500 fiyat verdi. 15 m3 icin. lakin bu fiyat her ay guncelleniyormus.

Benim sormak istedigim, Ozellikle serdan beyin firmasi ile calisan arkadaslar icin, benim tirim var, twic kartim var, serbest bolgeye girip cikarim, kucuk kamyonette kiralayabilirim. esyalarinizi amerika ayaginda teslim alirken nasil yaptiniz? gumruk isleri icin ne odediniz? esyalarinizi kendinizmi teslim aldiniz? alabiliyormuyuz? amerika ayagi esyalarinizi teslim alma hakkinda bilgisi olan varmi?

• ⭐⭐⭐⭐

@hasanmakinaci ben ve 5-6 arkadaşım Nil Görkem ile gönderdik. Biz gümrük konusunda bir şey yapmadık hepsini Serdar Bey halletti sağolsun. Ben Pazartesi günü kendisine gönderebilirsin dedim Cuma öğleden sonra evimin kapısında kutular duruyordu. Bundan dolayı bir fikrim yok gümrük işleri nasıl oluyor diye.

• @hasanmakinaci Benim de Orçun Bey'in dediği şekilde oldu. 4 gün sonra eşyalar ups ile kapıma kadar geldi. Hatta kargo görevlisi bile Türkiye'den buraya bu kadar eşya için 10.000$ ödemişsinizdir demişti. 1 ay sonra da Türkiye'deyken ayarladığımız gıda malzemelerimiz geldi. Üzerinde FDA onay kağıtları ve içerik bilgileri vardı. Tamamını Serdar Bey'in şirketi halletti.

• @EasternStar, içinde söyledi: Türkiye'den ABD'ye ev eşyalarının taşınması

@hasanmakinaci Benim de Orçun Bey'in dediği şekilde oldu. 4 gün sonra eşyalar ups ile kapıma kadar geldi. Hatta kargo görevlisi bile Türkiye'den buraya bu kadar eşya için 10.000$ ödemişsinizdir demişti. 1 ay sonra da Türkiye'deyken ayarladığımız gıda malzemelerimiz geldi. Üzerinde FDA onay kağıtları ve içerik bilgileri vardı. Tamamını Serdar Bey'in şirketi halletti.

benim esyalarim 15 m3, $4500 konya teslim fiyat verdi. lakin amerika gumruk ve amerika nakliye kismi icin $6500 dedi. siz halledersiniz dedi. toplam $10.000 e geliyor.
    ben arastirmaya devam edecegim, esyalarim yeni oldugu icin gumruge takilma endisem var. ve gumrukten kendim teslim alma konusunu arastiriyorum.

Benzer Başlıklar

• 2839
  • 9
  • 10
  • 50
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |