DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @berkaycerah Abinizin ABD'de yerleşik olması sizin geri dönmeyeceğinize ilişkin bir kanaat oluştursa da bunu tersine çevirmek sizin elinizde. Bu sebeple neden ABD'den geri döneceğinize odaklanmanız gerekebilir. Öncelikle ikinci kez ABD'ye gittiğinizde hali hazırda abiniz oradayken SSN ve ehliyet varken kısacası kaçak çalışmak için tüm şartlar uygunken geri dönmüşsünüz, bunu laf arasında vurgulamakta fayda olabilir. Buna ek olarak sizi ülkeye bağlayan iş, aile bağlarını da vurgulamalısınız ki konsolos geri döneceğinize emin olsun.

• Selamlar, Bulgaristan pasaportu ile Amerikaya vizesiz gidilebiliniyor mu şu an? Bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @tuncayarat Hayır. Eğer şartları karşılıyorsanız, AB vatandaşları için elektronik olarak müracaat edilen EFTA vizesine başvurabilirsiniz.

• @EasternStar Vizem onaylandı dediğiniz gibi geri döneceğime dair staj kabul belgelerimi, transkriptimi götürdüm ve vize görevlisi sadece transkriptimi istemesine rağmen tüm staj belgelerimi de beraberinde verdim ve hepsini inceledi. Bunun yardımcı olduğuna düşünüyorum yardımınız için de teşekkür ederim.

• @tuncayarat, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selamlar, Bulgaristan pasaportu ile Amerikaya vizesiz gidilebiliniyor mu şu an? Bilgisi olan var mı?.....bulgaristan devleti amerikanin ESTA programinda yok,onun icin elektronik visa almaniz zor..bazen elektronik vize alinsa bile girislerdeki pasaport memurunun ge;len kmisiyi geri cevirme yetkisi vardir,tam olarak bilmiyorum ama deport edilen veya gumruk kapisindan geri gonderilen yolcunun bir kac yil geri gelmesi yani vize almasi yasaklaniyor,australya 3 sene ban veriyor.

• @Alex-Kara merhaba, pasaportunuz kargoya verildi mi

• @berkaycerah Çok sevindim hayırlı olsun, bir katkım olduğunu sanmıyorum ama olduysa daha da mutlu olurum.

• Merhaba arkadaslar, ablam ve kardesim vizelerini aldilar.
    Olayı özetlemek gerekirse , kardesim liseyi daha bu donem bitirdi 18 yaşında, ablam ise 34 yasinda evli bir cocugu var.
    Ben amerikan vatandasiyim. Ikisi ankaradaki konsolosluğuna gorusmeye gittiler.
    sorular su sekilde;
    -Neden amerikaya gidiyorsunuz
    -Kardesim miami'de yasiyor , onun yanina gideceğiz
    -Ne kadar kalacaksınız
    -1 ay kalacağız
    -Evlisin ve cocugun varmış, neden onlarda başvurmadı
    -Cocugumu babasina ve ananesine birakacagim, ben,erkek kardesim ve kiz kardesim ile seyahat etmek istiyoruz ve gecen senede ucumuz birkikte avrupaya gitmistik (Gecen sene sirf amerikan vizesi garanti olsun diye kardeşlerim ilk schengen vizesi almışlardi)
    -Ne is yapiyorsunuz
    -Kucuk bi gida isletmem var
    -Vizeniz onaylandı
    (18 yasinda ki erkek kardesime bir soru bile sorulmamış , sadece ablama yonelik sorular sorulmuş)

Sali gunu yani 25 haziranda gorusmeye girdiler ama hala ptt'den emsaj gelmedi ve vizeyi kontrol ettigimde sadece approve yazıyor. Pasaportun gelmesi ne kadar surer acaba?

• ⭐⭐⭐

@handuş tebrikler, vizeleri hayırlı olsun. Issued duruma geçmesini bekleyin sonrasında kargoya verilecektir. Bu dönemsel yoğunluğa ve başvuraya göre değişebiliyor. 3-4 günde teslim alan varken, 2-3 hafta süren de oluyor. Sabit bir teslim süresi yok.

• ⭐⭐⭐

@Kef14 1 sene içerisinde 180 gün gibi bir sınır yok aslında. Tabi ki uzun süreli kalışlar bir sonraki girişte sorun çıkarabilir. Her girişte aksi belirtilmezse 180 günlük kalış süresi belirleniyor. ( görevli daha az da verebilir ) Diyelim ki giriş yaptık 3 ay kaldık ülkemize döndük. 2 ay vakit geçirdik sonra tekrar giriş yaptık ve bu sefer de 6 ay kaldık. 1 sene içerisinde 9 ay kalmış oluyoruz bu durumda. Tavsiye edilen bir durum değil ama tabiki girişe ihtiyaç varsa bu imkan mevcut.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |