DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Berbat bi günden daha herkese selamlar🧚

• ⭐⭐

Yine uyandık

• Günaydın arkadaşlar 2026 başlığımız hayırlı olsun. Herkese DV 2026 Sürecinde başarılar diliyorum. inşallah 2026 da başvuru şartlarında pasaport ve 100 Dolar zorunluluğu gelir. Teşekkür ederim.

• @newbie97 hmm

• Selamlar güzel insanlar. DV2026 için erkenden yerimizi alalım, üçte üç olumsuz sonuçla kapattık. Şimdiden gönülden isteyen, süreci baştan sona tamamlayabilecek durumda olan herkese önümüzdeki yıl sevinçli haberi alabilmesini diliyorum. Görüşmek dileğiyle!

• @Ufuk-Sener Günaydın.. Daha önce ücret olayı varmıydı yoksa olsa iyi olur mu diye söylediniz?

• @Witch-Lilith Hiç bir zaman ücret alınmadı alınmayacak keşke alınsa diyoruz sadece

• @Birgariphayat düşününce güzel yaaa. 50 $ bile isteseler her türlü %75 başvuran sayısı düşer yani bizimkiler suya +1 TL için kavga edenler 😃 o yüzden çoğu başvuru yapmaz ve çıkma olasılığı yükselir .

• Şansı artırmak için bazı önerilerde bulunan arkadaşlara nacizane bir tavsiyem olacak. Olur da bir gün yasal olarak amerika’ya giderseniz mevcut düşünce sisteminizi burada bırakarak gidin. Parçası olmaya çalıştığınız ülke çeşitliliğe, eşitliğe inananların ülkesi. Bunu 10’dan fazla dv lottery çekilişini kazanamayan biri olarak yazıyorum.

• @Witch-Lilith 50$'a gerek yok 500tl olsa bir çok insan başvuru yapmaz diye düşünüyorum

• @Emre-Kurtulmuş Aslında şimdi arastırmalarım sonucunda eger türkiyede 4 yıllık bir üniversiteden mezun ve mezun olsugunuz dalda en az 2 yıl tecrübeniz ve bu tecrübenizi kanıtlayacak sgk dökümünüz varsa , Blue card alarak sıfır dil zorunlulugu ile ailecek almanyaya göç edebiliyormuşsunuz .

Ama nasıl oluyor şartlar nedir , nasıl bir sürectir . Daha araştırmalarım devam ediyor .

Çetrefilli kısmı Meslek lisesi mezunu olupta meslegini yapmayıp mesleki tecrübeniz yoksa , yine gidebiliyorsunuz fakat o zaman A2 dil şartı , mesleki denklik tam yada kısmi , vs gibi sürec fakülte mezunlarına göre bir tık daha uzun sürüyor .

Yani burada ki avantaj Fakülte mezunu olmak ,. mezun oldugun sektorde 2 yıl sgk dökümü ..

Ayrıca orta okul mezunuzusun ama kalfalık , ustalık belgeniz var ve o meslekte 7 yıl calısmıslıgınız var . O zamanda gidebiliyorsunuz .

önümüzdeki 5 yıl işin istihdam edilmesi planlanan kalifiye eleman sayısı 2.500m kişi imiş ( Kaynak almanya federal çalışma bakanlıgı )

aonraki 5 yıl içinde bu ihtiyac 5m kişilere çıkması bekleniyormus .

Bence GC nin yanında mükemmel bir alternatif olabilir .

Zaten Avrupada bir çalışma ve oturma izni sonrası yine Amerikaya gitmek isteyenler avrupada mülakat vs aürecleri daha sancısız gececektir .

Arada öğrendiklerimi ara ara yazacagım .

Saygılarımla .

Not: Bu konunun burada yazılmaması gerekiyorsa eger malesef bilmedigimden peşinen özür dilerim . Hiç bir danısman firma yada kişi / kurum reklamı yapmamaktayım . Tamamen yardımlasma amacı güttügümden paylasım yapmaktayım .

• @SYTSNGR Bu dediğiniz mavi Kart değil fırsat kartı.1 haziranda yürürlüğe girecek ve başlıca şartları var tabi.Üniversite mezunuysan ve dil bilgin varsa direkt gidiyorsun.Ustalık belgen varsa yine dil bilgisi(a1 almanca) varsa ve 35 yaşından küçüksen direkt gidiyorsun.Ama bazı meslek grupları denkliğe ve ileri düzey dil yeterliliğine tâbi tutuluyor.Bunlar öğretmen, sağlıkçı ve hukukçular olarak geçiyor.Bankada gösterilmesi gereken 12.000€'da ne yazik ki sıkıntılı bir durum yaratıyor

• @Birgariphayat

Merhaba ;

Fırsat Kart : Meslek lisesi mezunu iseniz , Kalfalık ustalık belgeniz varsa , Myo Mezunu iseniz , İş aramak için 12 aylık ( iş arama vizesine basvuru yapmanız için ) şartları yerine getirdiginizi kanıtlayan bir kart , aylık 984 € yıllık 12.000 € bloke hesabınıza para yatırıp almanyaya 12 ay iş aramaya gidiyorsunuz ve sektör gözetmeksizin iş ararken haftada 20 saat minijob ile calısıp para kazanabılıyorsunuz . işinizi bulursanız geri dönmeden işinize baslayabılıyorsunuz . Tabi bunda mezun oldugunuz yada calıstıgınız / calısacagınız sektorun dıl beklentısı ortaya cıkıyor min A1 -A2 Max B1 baslangıc için .

Blue Card : Fakulte mezunuysanız , 2 -3 yl mezun oldugunuz alanda calıstıysanız , deneyimiz var ise , bir iş sözleşmesi koparttıysanız , ve iş sözleşmenizde ki maaşınız yıllık 35.000€ / brüt ise dil şartı geretirmeden , ailenizin birleşimini beklemeden göç edebilmenizi sağlayan karttır. Direkt oturma ve çalışma imkanı sunar . Blue kart alan bir kişinin eşinden A1 seviyesi istenmez / beklenmez .

Bilgiler Almanya konsoloslugu resmi internet sitesinden ve Make-it Germany Sitelerinden alınmıstır.

• @SYTSNGR Haklısınız karıştırdım sanırım.Ama iş sözleşmesi bulmasi da çok zor ne yazık ki

• Gidemediğiniz ihtimalde ne yapmayı planliyorsunuz

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

Gidemediğiniz ihtimalde ne yapmayı planliyorsunuz

Avustralya dusunuyorum ben. Bakalim sartlari vs bakiyoruz 😬

• @rnc Avustralya çok güzel bir yer ama ben hiç bir yere gidemeyip burda kaldığınız ihtimali sormuştum

• @Birgariphayat Sabır , Gc de nasıl sabrediyorsak ordada sanır ana faktör malesef sabırdan baska dayanak yok 😞

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@rnc Avustralya çok güzel bir yer ama ben hiç bir yere gidemeyip burda kaldığınız ihtimali sormuştum

Suan ne yapiyor isem onu yapicam. Yani trade etmeye devam.. Ya tekrar baticaz yada bu yolda kazanicaz. Tr de doviz kazanmadan gecinmek zor.

• yeşil pasaportla amerikaya giriş kolay mı, bordo pasaporta ayrıcalık gösteriliyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |