DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhabalar..
    Ds260 formunu doldurduk ve form sonrası çıktımızı aldık, açıkçası her kafadan bir ses çıkıyor...
    Merak ettiğim konu bu formu doldurduktan sonra herhangi bir yere kayıt olmam ya da yapmam gereken bir işlem var mı? yoksa konsolosluğun benden mail yolu ile belgeler isteyecekleri yere kadar beklemede kalmaya devam mı edeceğim?

Not: BİRKAÇ YERDE BEKLEMEMEM GEREKTİĞİ VE MÜLAKAT İÇİN RANDEVU TALEBİ GİBİ BİR YERE KAYIT OLMAM GEREKTİĞİ SÖYLENİYOR...

Bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim teşekkürler...

• Öncelikle herkese merhabalar kafama takılan bı soru hakkında sizlerden yardım almak istiyorum

Green carda ilk başvurduğum zaman meslek yüksekokulunda okuyordum ve seçim aşamasında meslek yüksekokulunu seçtim ama lise mezunuydum orda bir karışıklık yaşadım

Sonrasında izlediğim bır kaç videoda red sebebi olabilir denildi.

Ds260 formunda bunu düzeltip lise mezunu olarak seçtim.

Mezun olmama 1 yıl var case numberimda 2000lerde

Sizce red sebebi olabilir mi bilgilendirirseniz çok sevinirim

İyi forumlar.

• @mahogorn Hocam ben ds-260 formunu doldurduktan sonra mail falan almadım ve şimdiye kadar hiç mail almadım 2025EU00006XXX sorun olur mu acaba?

• ⭐⭐⭐

@cttl, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

bir tuşa daha bastım. kcc'ye ikinci mailimi attım arabistan riyad'a taşıması için. bakalım sonuç ne olacak. çalışma vizesiyle buradayım ama kalıcı oturum iznim yok. bir iki saate cevap gelir sanırım.

Maile çalışma vizesini de eklediniz mi?
    Eklemediyseniz ekleyerek tekrar mail atabilirsiniz eğer olumsuz dönüş olursa ilkine.

• ⭐⭐⭐

@Emirhandimen, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mahogorn Hocam ben ds-260 formunu doldurduktan sonra mail falan almadım ve şimdiye kadar hiç mail almadım 2025EU00006XXX sorun olur mu acaba?

Formu submit ettikten sonra kendi kendinize confirmation göndermediyseniz mail almamanız normal. Mülakat maili bekleyeceksiniz.

• ⭐⭐⭐

@metindemir01 Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.
    Mulakat aldiginiz tarihte minimum lise ve dengi bir diplomaniz yoksa yani mezun olmamis olursaniz ret alirsiniz (tabii mesleki yeterliliginiz ve ustaliginiz varsa lise mezuniyet sarti aranmaz).

• @EzgiLera Ezgi hanım merhaba ben bu süreçte gerek başvuru yaparken gerekse ds 260 formunu doldururken hiç bi şekilde danışmanla çalışmadım araştıra araştıra youtube vs. İle… Dosya taşıma süreci ile ilgili bir bilgiye sahip olmadığım için bir şirketle sadece iletişime geçtim onlarda bana viyanaya taşıma konusundan bahsetti bende burada siz değerli hocalarımızın daha önceden bu konuda yazdıklarını okuyarak viyana konusunda biraz bilgi sahibi oldum.(Bana söylenilenin aksine)
    Tekrardan teşekkür ederim.Sonuç olarak bir danışmanla çalışmıyorum.
    2025EU2XXXX
    DS260: 08/05/2024
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy

• @EzgiLera
    evet ekledim. geçen sefer 2 saate dönmüşlerdi. buna dün cevap atmamışlar. bakalım bugün ne cevap gelecek.

• @lumos Hocam şuan lise mezunuydum meslek yüksekokulunda okuyorum ama daha ilk green carda başvuru yaparken mezun olmadığım halede yanlışıkla meslek yüksekokulunu seçtim ama ds260ta lise mezuniyetini seçtim.

Yani sormak istediğim en başta yaptığım bu hata benim sürecimi olumsuz etkiler mi

• @lumos öncelikle merhaba. Bu tarz konuşmalara gerçekten çok yabancıyım. Bir kaç sorum olacak. 2025 DV numaram 22XXX’lerde.
    Dosya taşıma durumunda nasıl destek alabilirim? Eğer destek bulamazsam kendim taşıma işlemi yapabilir miyim?
    Faal bir schengenim mevcut kendim ve ailem için bu sebeple Viyana’ya taşımak istersem, bunu hemen mi yapmalıyım, numaram current olduktan sonra mı? Yada Viyana dışında hangi ülkede bu taşıma işlemini yapabilirim?

• @lumos teşekkürler, sileyim mesajımı kafa karıştırmasın.

• @dogukan-altn taşıma sürecini kendiniz mi gerçekleştireceksiniz acaba? Tek başımıza yapabileceğimiz birşey mi?

• merhabalar, yaklaşık 2 ay içerisinde üniversiteden mezun olacağım ve ds260 formuna en yüksek diplomaya lise yazdım ve şu an ki eğitimime üniversitemi yazmıştım mülakat zamanı universiteden mezun olacağım bu bir sıkıntı yaşatır mı? dosyam açıldığı zaman ds260 formumu açtırmam gerekli mi?

• @emirhan1 öncelikle tebrik ederim. Ben de 2025 talihlisiyim. Dosya taşıma talebinizi current olmadan önce kanada konsolosluguna mi yaptiniz yoksa kkc ye mi yaptınız?

• Merhabalar,

Bir iletide okumuştum; bir arkadaş, dosyasını KCC aracılığıyla başka bir ülkeye taşımış. Ancak KCC'den önce, ülke konsolosluklarına attığı maillerden birinde, dosyasının Kahire'ye taşındığını öğrenmiş ve bundan kendisinin haberi yokmuş. Benim merak ettiğim, dosyamızı takip edebileceğimiz bir portal var mı? YouTube'da CEAC adlı bir site gördüm, ancak bilgilerimi kabul etmiyor.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@metindemir01 Bu durumda bir sorun olmayacaktir, ds260 formunu guncel bilgilerinize gore doldurun.

• @rasitcenngiz çünkü 1 Ocak'ta aktif olacak. Burayı okuyunuz lütfen

• @Vildan-0 Öncelikle çok teşekkürler. Bir konuya daha kafam takıldı. Yönlendirdiğiniz linkte 1 Ocak sonrası için güzelce bilgilendirilmiş. Ben ise olaki KCC'ye veya Konsolosluğa attığım mailler sonucu olumlu cevap alırsam, 1 Ocak öncesi zaman zarfında nasıl takip edebilirim? Sonuçta Ekim ve Ocak arası süreç de bulunmaktadır.

• ⭐⭐⭐

@rasitcenngiz KCC'a mail atarak ogrenirsiniz, dorumda 'dostam nerede' diye arastirin bulacaksiniz...

• ⭐⭐⭐

@Vildan-0 Dosyanizin nerede oldugu bilgisinin Ocak verileriyle ilgisi yoktur, Mulakat alana kadas sistemde gorunmez, oncesinde KCC'dan sorgulanabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |