DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@fahriakc, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Haklısınız geçen yılla kıyaslandığında KCC taşıma yapıyor ama konsolosluk oturum sorarsa taşımış olmanın avantajı kalmıyor. Bunu açıklamak istedim. Öncesinde taşımak istediğimiz konsolosluktan eğer oturum vs yoksa kabul almamız gerekiyor. Yanlış mı düşünüyorum. son dakika oturumuz nerede neden buraya taşıdınız gibi cevap verebilir.

Kabul almanız “gerekiyor” diyemem taşımak için. Bu bir tercih. Ankara’da kalırsanız mülakat alamayacağınız kesin olduğu durumda herkesin kendisinin değerlendirip alacağı bir risk. Ama bir tarafta kesin vize alamamak varken bir tarafta belki oturum istenmesi var.

Ki ben dosyamı taşıtıyor olsaydım, taşıttığım ülkeye beni bağlayacak bir bağ oluştururdum. En kolayı dil okulu ve iş kurma işlemleri. Konsolosluk size neden buradasınız dediğinde bu sebepten diye gösterebileceğiniz gerçek bir sebep olduğu sürece çok sorun olmaz bence. Ama dediğim gibi, bu herkesin kendisinin alacağı bir risk.

• ⭐⭐⭐

@korayuzayates mülakat deneyimlerini okursanız 15 tane değil gerekli gördüklerini yapıyorlar zaten oda 2-3 tane filan oluyor

• @EzgiLera Bende dil okulu olarak düşünüyordum. sizin söylediklerinizle daha da iyi pekişti.

• ⭐⭐⭐

@korayuzayates, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera gerçekten parası önemli değil ama sağlık açısından endişelerim var, aşı karşıtı değilim 🙂 öyle olsam zaten öncekileri de yaptırmazdım ama aynı gün o kadar aşının yapılması sağlıksız değil midir acaba?

Herkese yapıyorlar. Pek bir sorun olmuyor. Açıkçası covid aşısı sonrası daha çok etkileniyor insan. Bunlar pek hissedilmiyor. Muhtemelen hepsi daha önce olduğumuz aşılar olduğu için pek etkilenmiyoruz. Bir de tane tane değil, karma yapılıyor. Belki o yüzden de etkisi azdır.

Bana kalsa ben de covid için aşı olmamayı tercih ederdim ama olduk hepimiz 🤷🏻♀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugursway & @asolanben
    ilgili durumda konsolosluk sizden askerlik belgesi talep eder, bu bütün mülakatların olmazsa olmazı.
    sizin herhangi bir sebepten sağlayamadığınız belgeler için konsolosluk, eksik evrak sebebiyle AP'ye bırakacak ve evrağı teslim ettiğinizde vizenizi basacaktır.

bakaya bir kişinin, askerlik evrağı alması şu an mümkün mü bilemiyorum, geçmiş yıllarda edevletten alamadılar, askerlik şubesi de haliyle vermedi.
    bu sebeple vizesini alamayan arkadaşlarımız oldu.

bi çözüm, mülakata farklı ülkede girmek olabilir.

• @gucarslan DS260 formunda askerlik sorusunu yanlış anladığım için yapmadı olarak işaretledim. 5 ay askerlik yaptım terhis belgemi mülakatta gösterip durumu açıklamasam sorun olmaz değil mi ? dosya açtırmama gerek var mı ?

• Merhabalar,
    DS260'a mülakat yeri tercihimi Montreal yapmıştım.3yıllık çalışma iznim vardı(Ocak 2024 tarihi itibariyle).dün KCC'ye mail attık,Ağustos'dan itibaren orada olacağımı belirterek ve çalışma iznimi de ekleyerek.Akşam cevap geldi,mülakat yeriniz Montreal'dir diye..

• @gucarslan Peki mülakata farklı ülkede girip vizemi aldığım taktirde @ugursway Beyin paylaştığı askerlik maddesi ile green card vizem ile üç ay geçici erteletme yapabiliyor muyum yurt içinde ? ABD ye giriş yapıp green cardı elime alınca zaten konsolosluk aracılığı ile 35 yaşına kadar tecil ettirebiliyormuşum.

• merhaba anneme çıktı 1 hafta önce. ben 20 yaşındayım ve sınırdayım. mülakatlar oldugunda 21 olursam ben dahil edilmiyor muyum? yapabileceğim bir şey var mı acaba? bilgilendirir misiniz beni bu mülakat için verilen tarih seneye mi olacak yani ocak doğumluyum 9 ocaktan itibaren yaşım 21 oluyor

• arkadaşlar merhaba ben paris konsolosluğunu seçtim mülakat yeri için sorum şu olucak bu doğum belgesi ve adli sicil kaydını e devletten alabiliyoruz fakat bunların ingilizcesinimi vermemiz gerekir.
    adli sicil kaydının e devlet direkt ingilizce olarak veriyor ama doğum belgesini vermiyor maalesef böyle bir durumda ingilizce tercüme yaptırmam gerekir o sebeple soruyorum bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi?
    teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-bozkurt ilgili belgeler, ya mülakata gireceğiniz konsolosluğun bulunduğu ülkenin dilinde, ya da ingilizce yeminli tercüme olmalıdır.
    bilen bir arkadaş yardımcı oldu. iyi forumlar..

• @gucarslan 2 kez sizi etiketleyerek soru sordum cevap vermediniz. Belki ilerde yıldızlarımız barışır 😉

• @fahriakc
    Abartısız söylüyorum binlerce kez aynı soruya cevap vermiştir kendileri, sadece ben bile kendi sürecimde yüzlerce kez tanık oldum.
    Sorunuzu sormadan önce forumda aratmış olsaydınız eğer sayfalarca aynı cevabın verilmiş olduğunu görecektiniz. Lütfen aklınıza gelen her şeyi sormadan önce forumun arama özelliğini kullanınız. Bu başlıkları okuyan başka kazananlar da olduğunu unutmayalım.

• @fahriakc Ben de size bir soru sormuştum ama...Bizim yıldızimiz barışmasın..

• @Busra-Dezen sürecinizi anlayabilmemiz için imzanızı günceller misiniz, siz DV2025 kazanı mısınız? İmzanın nasıl güncelleneceğini aşağıdaki linkte görebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Yaş hususundaki sorunuzun cevabı ile ilgili aşağıdaki post’u okuyabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/post/215598

Ayrıca anneniz ilk çekilişe katılırken başvuru esnasında sizi de eklemiş mi başvuruya? DS260 doldurmak istediğinde beneficiary kısmında adınız çıkıyor mu?

• @Senem-Yukselen Ne sordunuz kaçırmışım demek ki.

• @Senem-Yukselen Gürcistan .. Sorunuzu kaçırmışım. CN niz çok iyi Ankara dan alırsınız.

• Merhabalar, DV 2025 talihlisiyim daha önce hiç ABD vizesine başvurmadım. Yakın zamanda iş gezisi amacıyla B1 vize başvurusunda bulunmayı düşünüyorum. Temmuz ayının sonuna kadar vizeyi almış olmam gerekiyor, birkaç sorum var:

1. Vize randevusunu erkene alan acentelerden/kişilerden destek almak konsolosluk gözünde meşru mu? (Sanırım bot yazılımlar kullanıyorlar.) Yoksa bunun yerine "acil randevu talebinde" mi bulunmalıyım? Acil randevu talebi iş gezilerini de kapsar mı? (Gerçekten de en geç Temmuz sonunda ABD'de olmam gerekiyor.)
    2. B1 vize başvurum sonrası mülakat aldığımı varsayalım, mülakat esnasında DV 2025 talihlisi olduğumdan ve Türkiye'ye geri döneceğimden (belgeleriyle birlikte) bahsetmeli miyim? Yoksa DV talihlisi olduğum konusunu hiç açmamam mı daha sağlıklı olur? Henüz dosya numaram current olmadığı halde konsolosluk DV başvurum olduğunu görebilir mi ve bundan bahsetmememden şüphe duyabilir mi?
      @gucarslan sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum, okuyan/yazan tüm üyelere teşekkürler.

• @ugurbocegi acentelerden destek alinmasinda bir sakinca yok alan tanidiklarim oldu ( bot kullaniliyor, bazilari acik acik yaziyor 😕 ) . Acil randevu talebini ailem icin denedim ben, fakat talep reddedildi, genellikle saglik vb durumlarda dikkate daha cok alindigi soylendi ( ne kadar dogru bilmiyorum ).

• @Umut-Şele Aileniz için denediğiniz iş/B1 kategorisinde değildir muhtemelen? Acaba önce acil vize randevusuna başvurup daha sonra mı randevuyu öne çekmeye çalışsam... Kaç gün içerisinde yanıt gelmişti sizin acil vize randevu talebinize?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.8k

| | | |