DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

• @gucarslan çok teşekkür ederim cevabınız için

• Herkese merhabalar, bildiğiniz gibi DS260 formunda Amerika'da bir adres belirtmemiz gerekiyor. Bunu nasıl çözebiliriz eğer Amerika'da bir tanıdığımız filan yoksa?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusuf-orak, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

Herkese merhabalar, bildiğiniz gibi DS260 formunda Amerika'da bir adres belirtmemiz gerekiyor. Bunu nasıl çözebiliriz eğer Amerika'da bir tanıdığımız filan yoksa?

sorunuzu ilgili basliga tasidim, bu basliga daha once yazilanlari inceleyebilirsiniz.

• Referenced by  hadi-BE hadi-BE 

• @crazycells bu ipostal1 gibi virtual adresler için görüşünüz nedir ?

• Referenced by  crazycells crazycells 

• @crazycells Merhaba sevgilime green card çıktı ve şimdi formu dolduracağız adres konusunda yardımcı olabileceğinizi söylemişsiniz acaba yardım edebilir misiniz iyi günler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozzgedenizz, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

@crazycells Merhaba sevgilime green card çıktı ve şimdi formu dolduracağız adres konusunda yardımcı olabileceğinizi söylemişsiniz acaba yardım edebilir misiniz iyi günler

forumdaki herkese degil, sadece forumda aktif olan uyelere yardimci oluyorum maalesef. Mulakat gununden once ⭐ yildiz kazanirsaniz seve seve yardimci olurum 🙂

aksi durumda @Turquoise-Horizon 'a ulasmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RaVeNx, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

@crazycells bu ipostal1 gibi virtual adresler için görüşünüz nedir ?

Maalesef bu hizmetleri degerlendirecek kadar iyi tanimiyorum sayin @RaVeNx

Ben, kendi posta adresim disinda sadece USPS'in mailbox servisini kullaniyorum; UPS'in de boyle hizmet sundugunu biliyorum. Dediginiz virtual adres hizmetlerini kullanmis olanlarin yorum yapmasi daha saglikli olur.

Her ne kadar postalarimiz federal yasalarla korunuyor olsa da, bu her sirkete sorgusuz sualsiz guvenmemizi gerektirmez.

• Merhaba,ben ds260 formunda istenen adrese Amerikadaki bi arkadaşımın adresini yazdım,Amerikaya ilk girişimde 1hafta kadar kalmayı plalıyorum bu süre içinde greencard gelmemış olur adrese muhtemelen,arkadaşım greencartım geldiğinde posta yoluyla gönderebilir mi bana kartı sorun olur mu acaba daha önce bu şekilde deneyimleyen var mı

• Referenced by  eynar eynar 

• Ben de bu yıl başvuracağım ama şu an aklımdaki en büyük soru işareti bu. Dil ve para gösterme gibi konularda hiçbir sorunum yok. Bunu halletmeden de başvurmak istemiyorum. Eğer kazanırsam ve böyle sudan bir sebeple uğraşırsam epey üzülürüm. Tabii ki de kazanınca gideceğimin garantisi yok ama bana göre en önemli noktalardan birisi adres gösterme. Bu konuda biraz daha çözüm önerisi sunabilecek var mı? Veya gerçekten yardımcı olabilecek birilerini bulabilmek kolay mı?

• @socal Kolay. Ben gideyim, 1 senede düzenimi kurmuş olurum. Siz kazanın, bana yazın. Ciddiyim. 🙂 Tek ricam sorunsuz gidebilmem için iyi dileklerinizi, dualarınızı, temeninilerinizi eksik etmemeniz.

Şimdiden bol şans dilerim.

• @Stiff Süreci yarılamışsınız. Umarım devamını da sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Artık başvurduktan sonra gelecek yıl ne olacağını göreceğim. İnce düşünceniz için de teşekkürler.

• İyi günler, Ben 2022 green kart kazananlarındanım Mülakatı da geçtim fakat hala okulum devam ettiği için vize sürem dolmadan green kartı ve ssn'i alıp tekrar dönüp okulumu bitirip amerikaya yerleşmeyi düşünüyorum. Ağustos ayından Eylül ortasına kadar Amerika'da olacağım o süre içinde ssn ve green kartı almış olmak istiyorum. DS260 formunda babamın bir arkadaşının adresini vermişti fakat benim Amerika'da olduğum vakitte o yurtdışında olacakmış. O yüzden bende airbnbden ev aramaya başladım 1 ay kalmak için acaba DS260 formuna yazdığım adresi nereden değiştirebilirim ve Airbnbde kalacağım yerin adresini vermem güvenilir olur mu ? Onun dışınsa bide posta kutusu kiralama varmış galiba o nasıl oluyor acaba bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi lütfen.

• @ege-berk-yeşil havalanında kontrolde değiştirebilirsiniz

• Merhaba arkadaşlar, Greencard'ın gideceği adres için Amerika'da bir tanıdığım yok. Bana yardımcı olabilecek var mı acaba forumda?

• @RaVeNx, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

@crazycells bu ipostal1 gibi virtual adresler için görüşünüz nedir ?

Ben USPS denemedim, ancak UPS posta kutusu denedim. Bankalar ve bunun gibi pek cok kurum posta kutusunu adres olarak belirmenize engel oluyorlar (en azindan benim kullandiklarim)

Bu durumda USPS posta kutulari icin yapacak bir sey yok. Ancak UPS posta kutusu daha cok adres gibi gorunuyor. Bu sebeple birkac deneme ile adresi biraz farkilastirarak bu sorunu cozmeniz mumkun olabiliyor.

Ancak ben hizmet aldigim UPS hizmetinden cok memnun degildim ve 6 ay kadar sonra hizmeti sonlandirdim. Umarim siz benden daha iyi bir deneyim yasarsiniz.

• @alberty, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

Merhaba arkadaşlar, Greencard'ın gideceği adres için Amerika'da bir tanıdığım yok. Bana yardımcı olabilecek var mı acaba forumda?

Kartinizi ulkeye giris yaptiktan sonra (sanirim 6 ay icinde) spiaris edebilirsiniz. Acele etmenize gerek yok. Bu kartin size ulasmasi zaman alabilir. Pasaportunuza islenen vize ile kartiniz elinize ulasana kadar her turlu islemi yapabilirsiniz. Vizenin uzerinde 1 yil I551 (permanent residency) card'a sahip oldugunuzun kaniti oldugu yazar.

Ancak daha once belirttiginiz (veya ulkeye giriste belirteceginiz) adrese social security cardiniz gonderilecek. Pek cok otel misafirlerinin postalarini alirlar ve kendilerine teslim ederler.

• arkadaşlar aklıma takılan bir soru var green card kazanınca Amarika'da adres belirtmemiz gerekiyor. Bu adres posta kutusu olabilir mi ? önceden yapan birileri var mı ?Amarika'da tanıdığım birileri yok adres konusu sorun olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Biyom senin tanıdığın olmayabilir ancak neredesin forumdasın burada ki herkes aile üyesidir herkes birbirine yardımcı olur sen ne zaman mülakatı kazanırsan ozaman hangi eyalete gideceksen oradki aile üyelerine haber veririz sana yardımcı olurlar. Bu forumun farkıdır biz aileyiz. Kimseye ulaşamadın mı adres sağlayan kuruluş var oradan adres alabilirsin. İsmi Turquoise Horizon

• @ayvalik10 Teşekkür ederim

• Bugün Houston'da oda kiralamak için Airbnb uygulamasından havaalanına yakın evlere baktım. Bir oda hoşuma gitti ve fiyatı da 650 dolardı. Ev sahibine green card başvurusu yaptığımı ve çıkarsa ABD'ye gelip bana gönderilecek evrakları almam için adres göstermem gerektiğini ve eğer odayı kiralarsam o evin adresini forma yazabilir miyim diye sorduğumda yazabilirsiniz dedi. Gerçekten en büyük endişelerimden biri buydu. Tabii 2024'te neler olacağını bilemiyorum. Belki de forumdan yardım isterim ama şu an için en büyük endişelerimden biri kayboldu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

165

41.9k
Users

4.4k
Topics

431.1k

| | | |