Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kuzeyyuzu Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@crazycells Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@murat-taskin Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@yapay-zeka DS-260 a mutlaka bir adres yazılması gerekiyorsa uyduruk bir adres yazıp, ABD'ye gider gitmez posta kutusu kiralayıp yazılan adresi USCIS'de değiştirtmek bir yöntem olabilir. TR'de iken ABD'den posta kutusu kiralamak gibi bir şansımız olduğunu sanmıyorum.

DS260 formuna hicbir zaman uyduruk bir adres yazmanizi tavsiye etmem. Bu sekilde yapip kartini kaybeden, verilen adreste bulamayan ve tekrar ucret odeyip cikartan kisiler var.

Merhaba vize gorusmesi esnasinda adres verebiliyor muyuz? Adress degisikliği için ds formunu actirmak zorunda miyiz? Tesekkurler.

Evet, adres bilgisini mulakat sirasinda verebilirsiniz.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Şubatta mülakat randevum var,Amerika'da tanıdığım olmadığı için DS260 formuna adres yazmadan göndermiştim.
    Ancak mülakatta adres bildirmem gerekiyor,üstelik Unganlar'dan sağlık kontrolüne randevu alabilmek için Amerika'da adres göstermem gerektiğini gördüm.(Bu sebeple sağlık kontrolü için randevu da alamadım).
    Benim durumumda olan arkadaşlar adres konusunu nasıl çözdüler,şimdiden teşekkürler.

• @ra Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar,
    Şubatta mülakat randevum var,Amerika'da tanıdığım olmadığı için DS260 formuna adres yazmadan göndermiştim.
    Ancak mülakatta adres bildirmem gerekiyor,üstelik Unganlar'dan sağlık kontrolüne randevu alabilmek için Amerika'da adres göstermem gerektiğini gördüm.(Bu sebeple sağlık kontrolü için randevu da alamadım).
    Benim durumumda olan arkadaşlar adres konusunu nasıl çözdüler,şimdiden teşekkürler.

Bizim de Amerikada hiç tanıdığımız yoktu ama sağa sola sora sora arkadaşımızın arkadaşının new yorkta yaşadığını öğrenmiştik ve onun adresini rica etmiştik. Saadece bir adres yazabilmek için. Girince değiştireceğimizi söylemiştik, öyle de yapmıştık. Sizde belki bu şekilde bir adres bulabilirsiniz. Çünkü oraya doğru bir adres girmeniz gerekiyor. Otel, airbnb vs. adresi olmamalı..

• ⭐⭐

@gizemyavuz92 emin misiniz bu soruyu ben sorduğumda airbnb den adres yazılıyor otelde olur gibisinden bir şey denmişti ayrıca green card teslimi için posta kiralayanlar bile olduğunu okumuştum forumda? bir yanlışınız olmasın acaba

• @lordbolton Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@gizemyavuz92 emin misiniz bu soruyu ben sorduğumda airbnb den adres yazılıyor otelde olur gibisinden bir şey denmişti ayrıca green card teslimi için posta kiralayanlar bile olduğunu okumuştum forumda? bir yanlışınız olmasın acaba

Posta kiralanır o konuda hem fikirim fakat otel vs. adresi verilmez. Verenler varsa bilemem ama biz öyle birşey yapmadık, tavsiye de etmem.

• ⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐

@gizemyavuz92 Otel bende karşıyım da ben airbnb düşünüyordum onu yapabilirsiniz diye yanıt almıştım

• @gizemyavuz92 Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@ra Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar,

Bizim de Amerikada hiç tanıdığımız yoktu ama sağa sola sora sora arkadaşımızın arkadaşının new yorkta yaşadığını öğrenmiştik ve onun adresini rica etmiştik. Saadece bir adres yazabilmek için. Girince değiştireceğimizi söylemiştik, öyle de yapmıştık. Sizde belki bu şekilde bir adres bulabilirsiniz. Çünkü oraya doğru bir adres girmeniz gerekiyor. Otel, airbnb vs. adresi olmamalı..

@gizemyavuz92 haklılık payınız var Otel vs benzeri yerler bu belgenin başkalarının eline geçmesi açısından çok güvenli olmadığı için ve belgelerin gelme süresi bazen 120 gün bulabildiği için bu sürelerin otel ve benzeri yerlerde beklemek maliyetli olacaktır. Hatırladığım kadarıyla bu süreyi bir otelde geçiren bir arkadaş vardı. Yapılmaz değil ama maliyetli @LordBolton 'da haklılık payı var posta kutusu kiralayarak veya airbnb kiraladıkları evi gösterip sonrada tekrar adres değişikliği yapanda var. Yoksa Airbnb de süre beklenebilir ama gereksiz paralar harcanmış olur. Bu süreçte yardımcı olacak facebook grubundan yada buradaki arkadaşlardan yardım istene bilir hiçbir yol bulunamazsa gene en iyi yöntem posta kutusu gibi duruyor.

• ⭐⭐

@rüzgar Airbnb da rezervasyon yaptırıp gidip yerleşince para vermiyor musun önden para mı yemeye başlıyor?

• @lordbolton Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@rüzgar Airbnb da rezervasyon yaptırıp gidip yerleşince para vermiyor musun önden para mı yemeye başlıyor?

Şimdi şöyle siz sadece adres göstermek adına soruyorsanız. Amerika'da herhangi bir adres söyleyip Amerika'ya girişinizde hava alanında adres değişikliği yapıp yapmak istediğinizi soruyorlar burada da değiştirseniz olur.

Airbnb değişik kiralama yöntemleri mevcut bu sistemi kullanan arkadaşlar cevaplasa daha iyi olur.

• ⭐⭐

@rüzgar anladım teşekkür ederim.

• Sayın @LordBolton Airbnb İptal Politikaları bende öğrenmiş oldum altta linkte daha açıklayıcı bilgiler var ben teşekkür ederim.

Airbnb İptal Politikaları

• @gizemyavuz92 merhaba,maalesef benim tanıdığım olmadığı gibi,arkadaşlarımında tanıdığı yok.Mülakat tarihim açıklanana kadar araştırdım ama kimseyi bulamadım.
    En makül ve hızlı şekilde bu konuyu çözüp doktor randevusu almam gerekiyor.

Bu başka bir postun konusu ama bilgi vermem gerekirse, siz yerleşmeden önce bir kısmı çekiliyor, check out yapacağınız zaman da ev kontrol ediliyor hasar vs. var mı diye, ondan sonra da kalan kısmı çekiliyor. Green cardı kazandıysanız şimdiden arkadaş çevrenizi oluşturmaya başlamanızı öneririm ki oraya gidince lazım olacak hatta gitmeden önce de lazım olacak postunuza yanıt olarak da verebilirim bu cevabı.

• ⭐⭐

@gizemyavuz92 aynen haklısınız hiç arkadaş bulamazsak artık zorda olsa Airbnb dan bir ev tutarız parayı kıyıp.. ne deyim

• ⭐⭐

@gizemyavuz92 Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@lordbolton Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

Green cardı kazandıysanız şimdiden arkadaş çevrenizi oluşturmaya başlamanızı öneririm ki oraya gidince lazım olacak hatta gitmeden önce de lazım olacak postunuza yanıt olarak da verebilirim bu cevabı.

ABD'ye gitmeden orada nasıl arkadaş çevresi oluşturmaya başlanabilir?

• @saulgoodman Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@gizemyavuz92 Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@lordbolton Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

Green cardı kazandıysanız şimdiden arkadaş çevrenizi oluşturmaya başlamanızı öneririm ki oraya gidince lazım olacak hatta gitmeden önce de lazım olacak postunuza yanıt olarak da verebilirim bu cevabı.

ABD'ye gitmeden orada nasıl arkadaş çevresi oluşturmaya başlanabilir?

Bu tamamen size kalmış birşey, ben Amerika'ya yerleşmeden hem yabancı hem Türk bir sürü arkadaşım olmuştu. Kadıköy'de bir conversation club'a gidiyorduk eşimle çok dostumuz olmuştu ta ordan Amerika'ya. Çok faydasını görmüştük o grubun. Bu tarz girişmlerde bulunabilinir. Couchsurfing vs gibi sitelerden bu tarz gruplar takip edilebilir böyle olası gruplara dahil olabilmek için.

• @gizemyavuz92 Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

Couchsurfing

@gizemyavuz92 Çok güzel bir siteymiş https://www.couchsurfing.com/ teşekkürler.

Birde arkadaşlar

Sayın @crazycells Bu konuda daha önceden bir paylaşımı bulunmakta okumanızı tavsiye ederim:)

[Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek]

Eger ABD'de bir aile uyesi veya dostu varsa bu kisilerin adreslerini kullanabilirsiniz. Genelde sizin birebir olmasa da cevrenizdeki yakin arkadaslarin bir tanidigi veya akrabasi olabiliyor, eger guvenilir birini bulursaniz bu arkadaslardan da yardimci olmalarini rica edebilirsiniz.

Otel adresi veren arkadaslar, eger zamaninda adres degisikligi yapmazlarsa ya da oteli terkettikten sonra yanlislikla da olsa Green Card'lari otele gonderilirse, cok sorun yasayabilirler, bu durumda kalan ve tekrar ucret odeyerek Green Card cikartan arkadaslar var. Ayni risk mulakat gununden sonra adres degisikligi yapan herkes icin gecerli tabii, dolayisiyla en garantisi saglam bir adres bulup formlara bu adresi yazmak ve Green Card gelene kadar degistirmemek.

Ben bu konuda danisanlara genelde forumum sosyal yonunu kullanabileceklerini belirtiyorum, forum bulusmalarinda benzer durumda olan pek cok arkadas oluyor. Bulusmalarda tanistiginiz ve arkadas cevrenize kattiginiz kisilerden yardim isteyebilirsiniz. Tabii biriyle bulusup bulusmaz boyle bir istekte bulunmak garip 🙂 ama zaten pek cok bulusma yapiyoruz ve insanlar zamanla birbirlerine isiniyorlar...

Sizin bahsettiginiz ikinci secenegi tavsiye etmiyorum (uzun surekli kiralama kismini), ABD'de yasamadan uzun sureli bir ev kiralamanizi tavsiye etmem, istekleriniz ve ihtiyaclariniz zamanla degisebilir, ilk birkac ay icin bir yer kiralayabilirsiniz ama gormeden incelemeden cok uzun sureli yerler kiralamayin bence. Daha sonra cevreyi begenmeyebilirsiniz, evi begenmeyebilirsiniz, is buldugunuz yere cok uzak ulabilir vs. vs.

Su ilk sayfalara giren aktif forum uyelerine hem ben hem de sevgili @knnrn seve seve adres konusunda yardimci olacagimizi soylemistik zaten daha once, yeri gelmisken tekrarlamis olayim...

Konu Link: https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek/3

• Merhaba amerika da yaşayan bi arkadaş bulup greencard o adrese gitse arkadaş teslim alıp bizim adresimize karşılayabilir mı yoksa bizim mı teslim almamız lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhendis87 Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

Merhaba amerika da yaşayan bi arkadaş bulup greencard o adrese gitse arkadaş teslim alıp bizim adresimize karşılayabilir mı yoksa bizim mı teslim almamız lazım

Baskasinin adresini veriyorsaniz yazdiginiz adresin basina "in care of" diye belirtip o kisinin ismini yazmalisiniz. Bu sekilde postayi alabilir.

Benzer Başlıklar

• 39
  • 18
  • 3
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |