DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Serapp bu oku atmayin bu ok zehirli 🙂
    saka bir yana sureler toplamda kabaca 2-5 yil olarak diyebiliriz. current olma, AOS, CP seceneklerine gore degisiyor sureler.

• ⭐⭐⭐

@Serapp maalesef bu çok fazla değişkene bağlı. AOS ile ilerleyenler için yine bir tahmin yapmak mümkün, en azından işe başlama, geçici çalışma belgesi alma ile ilgili ama CP süreci Ankara da işin içerisinde olunca tam bir muamma. Ay ay değerlendirebiliyoruz ancak ve süreci ve çok fazla detaya girince kafayı kırma noktasına geliyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐

@btek14 😂 artık çok geç, zehiri aldım ve tekrar analiz yapmaya başladım.

• @tufank iste ben de bundan korkuyordum 🙂
    hocam yolun basindayken yapma etme, sakince aaa unskilled worker aaa perm aaa onay diye takip etmek en guzeli yoksa kader mahkumu gibi duvara centik atarak geciyor omur.

• ⭐⭐⭐

@btek14 bazen seçimler / alternatifler o kadar karışıyor ki kafamda çıkmaza giriyorum 😄“acaba e2 ile gelip eb3 professional mi yapsaydık”, “boşver bekle LC filed oldu elimde hem AOS hem CP seçeneği var”, “ almanya da göçmen alımında gaza bastı orada yazılım firmalarında gelen çok fazla teklif var acaba değerlendirsen mi” gibi sorular dönüyor kafamda ama sonra tekrar fabrika ayarlarıma dönüyorum ve bu sürece girdik ve ne olursa olsun sonuca ulaşacak en iyi yolu bir şekilde bulacağız diyorum.. hayırlısı bakalım 🙂

• @tufank araya bir de Canada sikistirmak yok mu 🙂

• ⭐⭐⭐

@btek14 😂 pardon ya nasıl atlarım onu da ekleyeyim. “Nasıl olsa ABD vizemiz var, kanada için daha kolay alırız vizeyi . Orada hali hazırda çalıştığım müşterim de var, belki kalıcı oturum ve iş için faydası olur”

• @tufank iste simdi oldu 😃 hakkimizda hakkinizda herkesin hakkinda hayirlisi

• ⭐⭐

@btek14 @tufank cevaplarınız için teşekkürler. Zehirli oku attığım için üzgünüm.. bilmiyordum 😄
    Uzun bir süreç de olsa sabrın sonu selamettir. Kolay gelsin🙏💯

• ⭐⭐⭐

@Serapp rica ederim. süreç analizi bizde kısır bir döngüye girdiği için siz sormasanızda kendi kendine tetiklenecekti nasıl olsa. Merak edip sorduğunuz için teşekkür ederim 🙏

• Arkadaslar günaydin…dün bdv AOS timeline diye bir webinar yapmiş izleyebilen varmi? Bazi WP gruplarinda I-140 tan sonra gc almanin 2 yıl sürdüğü vs söylenmiş…hatta facebook grubunda bir kişi 2 yıldır sponsorsa çaliştiğini hala gc ve travel documentinin çıkmadigini vs söylemiş…duyan/gören oldu mu aramızda?

• ⭐⭐⭐

@Koray283 evet ben izledim yayını. gruptaki paylaşımı da gördüm. ancak bu kişi yaşadığı bu sorunla ilgili BDV ile hiç iletişime geçmemiş söylenen o, biraz garip yani olaylar. bu kadar sürede seyahat izni çıkması gerekiyordu normalde.

2 yıl bekleme olayı da tamamen şansızlık olabilir. denk gelme olasılığı var ama düşük. şimdi normalde AOS filing yapmamız için A veya B tablosu kullanılıyor. B tablosu daha ileride bildiğimiz gibi. Bu kişi B tablosuna göre doldurmuştur sonra bülten retrogression'a girince tablolar geriye gitti bildiğiniz gibi. Haziran 2022 tarihinde Other workers tablosu "08MAY19" olarak geri bir tarihi göstermeye başladı. Bugüne kadar bu tarih A tablosu için 01AUG20'a kadar ilerledi. Yani bu kişinin acaba PD'i nedir? 2020'nin son ayları veya 2021'nin başıysa yakında bülten oralara gelecektir diye düşünüyorum. Gelmezse ne olur? Sponsoru için çalışmaya devam eder maalesef. Bu şekilde beklemede olan bir TR vatandaşı da var kendisinin youtube kanalındaki video'yu izlemiştim.

AOS ile CP bu noktada ayrılıyor işte. CP'de bu bekleme süresinde TR'de oluyoruz ve green card alıp öyle başlıyoruz. AOS'ta ABD'de olduğumuz ve green card'ı henüz alamadığımız içni sponsorda çalışmaya devam ediyoruz.

• @tufank Serzeniste bulunan kisiye cevap vermisler zaten sonrasında kendisi de tesekkur etmis...BDV hizli aksiyon aliyor anladigim kadari ile...ama yazdiklarinda uzuldugum nokta 2 yıldır ailemi gormeye gidemedim demis...umarim bir an once sorunu cozulebilir...Dediginiz gibi CP de en azindan buradasin....uzarsa da en azindan evinde bekleyisini surduruyorsun ve gidince de oyle uzun sureler beklemeden GC ni aliyorsundur diye dusunuyorum...BDV ile AOS yapip cok rahat hic beklemeden isleri hallolan bir turk arkadas ile konustum....hic sorunsuz gecmis sureci ve gayet rahat bir sekilde cok az bekleme sureleri ile GC sini vs almis...bazilari da bu ornekte oldugu gibi sıkıntılı geciyor....yani 2 yıldır gc si gelmemesi cok enteresan hakkaten

• ⭐⭐⭐

@Koray283 case bazlı bazı sıkıntılar olabilir ama önemli olan hızlı aksiyon alıp aracı firma ile iletişime geçmek ve desteğini almak. Seyahat belgesi formunu doldurduktan aylar sonra onay alması gerekiyor. Hadi diyelim işlem yoğunluğuna göre 1 sene sürdü. 1 sene kabul edilebilir bir süre. Sonrası için mutlaka sorgulaması gerekiyordu bu durumu. Zaten grupta 4-5 arkadaş biz çoktan Advance Parole aldık demiş.

Dediğim gibi bazı case'ler arada sıkışıp kaldı. Haziran 2022'de retrogression a girildi, 1 yıl 4 ay geçti. Demekki dosyası 2022 yılının ilk çeyreğinde file edildi ve o dönemde tüm tablolar "C" all current olduğu için aslında tam bir belirsizlik vardı. Çünkü bütün başvuruları alıyorlar sonrasında verilebilecek vize sayısını kısıtlamak için A tablosunu geri çekiyorlar. Bir anda 1-2 sene gerilere gidiyorsa tabi ki AOS filing yapanlar ve arada kalan kişiler bu durumdam etkileniyor. ( sponsorda daha uzun çalıştıkları için ).

• @dpdemir
    Border polis no AOS , no COS yazarsa bunu düzeltme , değiştirme yolu yok mu? AOS, COS yolları kapanıyor mu?

• ⭐⭐⭐

@Ferhat-ŞENER Mevcut girişimiz için maalesef kapanıyor. Çıkış yapıp tekrar giriş yaptığımızda görevlinin bu damgayı basmamasını umut etmemiz gerekiyor.

• şimdi diyelim ki çalışma iznini aldık sponsorda çalışmaya başladık 1 sene geçti green card hala yok
    1- sponsorda çalışmaya devam etmek zorundasın
    2- I-485j formu ile aynı tipte yeni bir işverende çalışmaya devam etmek zorundasın (burda sanırım işvereni kendimiz buluyoruz doğru mu ? ve işveren bu şartları kabul etmek zorunda yani bir nevi yeni sponsor gibi bişey doğru mu anladım ?)
    şimdi diyelim ki ben sponsorda çalışmaya başladım 1 sene geçti hala green card yok green card alana kadarda sponsorda kalmam lazım mutlaka... bu süreç devam ederken kendi adıma bir işletme açabiliyor muyum ?
    aslında mantıken biz sponsorla 1 yıllık sözleşme imzalıyoruz. bir yıl bitince green card olmasa da herhangi başka bir iş bulup ordan devam etsek olmuyor mu ? (olmuyor diye biliyorum ama yine de emin olmak istedim açıkçası )

• ⭐⭐

@serel günaydınlar. İşletme açılabilmesi lazım. Zira zaten 2. İşte çalışabiliyorsun. İşletmede açarsın diye düşünüyorum. 2. İşte çalışıldığında ekstra vergi ödemen gerekebilir.
    Ama imzalanan sözleşmede ilk önceliğimi sponsoruma vereceğim gibi bir madde vardı. Onu aksatmayacağım gibi bir madde vardı.

• ⭐⭐⭐

@serel USCIS green card mülakatına girdiğimiz zaman aktif olarak çalışıyor olmamız gerekiyor. 1 yıllık çalışma zorunluluğu bizimle sponsor arasındaki bir sözleşme olsa da, mülakata girdiğimiz zaman aktif olarak çalışıyor olmamız gerektiğinden bu sürenin üstünde çalışma ihtimali mevcut. Sponsorda çalıştımız süre boyunca başka bir işte çalışabiliriz bunda bir sakınca yok, ama mevcut işimizi etkilemeyecek ölçüde. Tamamen ayrılıp başka bir işe girmek istiyorsak I-485 Supplement J ile mevcut işimizle aynı kategoride bir işe geçebiliriz, bu işi kendimiz buluyoruz evet. Süreci karmaşıklaştıracağı için pek tavsiye edilmiyor. Geçtiğimiz işte sorun yaşarsak mülakatta sıkıntı yaratabilir. Kendi adımıza işletme açabiliriz sanırım ama bu da yine süreçleri karmaşıklaştıracaktır. Devam eden bir dosyamız varken onun tamamlanmasını beklemek en sağlıklısı.

• ⭐⭐

Yapılan araştırmalara göre ilk alınan kararlar çok yüksek oranda doğru çıkıyormuş tufan bey. Siz yazılımdaki becerinizle amerikada şirketinizi kurar amerikan şirketi olarak almanyadan iş alırsınız 🙂
    O nedenle aos mu cp mi seçimine odaklanın yeter. 👍🏻

@tufank, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@btek14 bazen seçimler / alternatifler o kadar karışıyor ki kafamda çıkmaza giriyorum 😄“acaba e2 ile gelip eb3 professional mi yapsaydık”, “boşver bekle LC filed oldu elimde hem AOS hem CP seçeneği var”, “ almanya da göçmen alımında gaza bastı orada yazılım firmalarında gelen çok fazla teklif var acaba değerlendirsen mi” gibi sorular dönüyor kafamda ama sonra tekrar fabrika ayarlarıma dönüyorum ve bu sürece girdik ve ne olursa olsun sonuca ulaşacak en iyi yolu bir şekilde bulacağız diyorum.. hayırlısı bakalım 🙂

Benzer Başlıklar

• 5
  • 53
  • 39
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |