DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank E tabi...turist vizesi ile girerken bunu söylersen tabiiki yani:)

• ⭐⭐⭐

@Koray283 görüşmede yine de bu niyet sorgulanacak, ne kadar beklenirse beklensin. yani B1/B2 vizesi ile gelip iyi niyet ile AOS yaptığımızı düşünmez ise görevli o zaman bizi savunabilecek, gerekçelerimizi aktarabilecek bir avukat olmasında fayda var. Nasıl bir görevli ile karşılacağımızı bilmiyoruz. Dediğim gibi zorunluluk değil, riskleri azaltmak adına sağlıklı bir tercih olurdu. Bunun için masraflar ne olur bilmiyorum.

• @tufank Sesli dusunuyorum....gorusmeye direkt bir avukat ile gitmek ters karsılanmaz mı? hani sanki birseylere karsi önlem aliyor gibi...bilemedim...belki de dediğiniz gibi av ile gitmek daha mantikli olur ama bu hic dusunmedigimiz bir masraf:) Bakalım daha neler çıkıcak...:)

• ⭐⭐⭐

@Koray283 BDV'nin video'ları genelde F1 ile ABD'de hali hazırda eğitim alanları hedef alıyor. Yani kişi zaten ABD içerisinde, okulu devam ediyorken karşısına böyle bir fırsat çıkıyor ve zaten ABD'de olduğu için işlemleri buradan başlatıyor. Daha doğal akışında ilerliyor süreç. B1/B2 vizesi ile bu seçenek mevcut tabi ki eğer öyle olmasa BDV bu vizeyi AOS için kabul etmezdi. Yine de sitelerinde B1/B2'nin bu işlemler için biraz meşakkatli bir vize türü olduğu belirtiliyor.

• ⭐⭐⭐

@Koray283 bilmiyorum böyle bir algı yaratır mı sonuçta yanımızda getirme imkanı tanımışlar. yanımızda olmasının bir dezavantajı var mı bunu yine de sorup öğrenmekte fayda var 🙂 masraflar AOS tarafında biraz daha fazla tabi ki.

• @tufank Bu konularddan anlayan bir avukat bulucaz...min 3-4 saatini bize ayiricak vs vs....:) Hayir birde red edilirse sonraki sürec nasıl isler hic bilmiyoruz...atiyorum bi madde varsa yeni basvuru 60 gün sonra vs derlerse ?

• ⭐⭐⭐

@Koray283 bence çalıştığımız aracı firmanın önereceği avukatla ilerlemek daha iyi olabilir. En azından sürece daha hakim olur veya süreci kendisine aktarırlar. buna ihtiyaç olup olmadığını zamanı geldiğinde kendilerine sorarız artık. belki hiç bunlara gerek kalmayacak biraz fazla düşünüyoruz riskleri 🙂 sadece hazırlıklı olmakta fayda var. görüşmeye girmese bile dışarıda bekleyip belki yeri geldiğinde müdahale edebilecek bir durumda olması da yeterli.

• Son zamanlarda turist vizesiyle giris yapan bazi arkadaslarin pasaportlarina border polisi “no COS, no AOS” ifadesini yaziyormus. Cogunlukla genclere yapiliyor sanirim. Bu forumda okudum birkac yorumda. Belki siz de denk gelmissinizdir. Boyle de bir sorun olusmaya basladi. Diyelim birkac giris cikis yaptiniz, tam tasi taragi toplayip gidelim AOS yapalim dediniz. Bu kez boyle bir ibare basildi pasaporta. Olmasin insallah ama riskler tartisiliyor ya, o nedenle bu riski de ekleyin isterseniz.

• @tufank yok konuşalım tabiiki her ihtimali de dediğin gibi çok ta bence gerek kalmayacak gibi

• @dpdemir evet maalesef hatta ufak da bir ekleme yapayim "no EOS" da vurulan olmus.

tamamen o andaki gumruk gorevlisinin insiyatifine kalinmis durumda.

• ⭐⭐⭐

@btek14 evet maalesef bu risk var. Biz de tatile gidiyoruz temelde, ev iş her şey burada aynı şekilde kalıyor olacak. Yani dönmemizi gerektirecek bütün nedenleri öne sürmüş olacağız. Kötü senaryoda tatili yapıp geri döneriz artık, tabi olmasın öyle bir şey, temennimiz bu 🙂

• @tufank yok yok hic dusunmeyin boyle bir olasiligi. cagirmayalim kotuyu. zaten onu cagir bunu dusun derken ufak bir kafayi kirma durumu oluyor 🙂

• ⭐⭐⭐

@btek14 bekleme sürecinde bunları düşünerek kafayı kırabiliriz gerçekten. Bundan sonra sadece bülten, perm processing times, diğer mevzular ve gelişmeleri konuşmaya karar verdim. Soru gelmediği sürece bu konuları kafamıza takıp meşgul etmeye gerek yok 🙂

• @tufank hele bu bekleme sureleri ve arada olusan sacma sapan seyler insani yoruyor cidden. insanin elinde degil isin icine cok giriyor isek maalesef kaderimiz bu 🙂 iyi sabirlar...

• Ben Amerika’da COS yapmis, red alip ulkeye geri donmus; sonrasinda EB3 konsolosluk surecinde yaklasik 2 yil sadece randevu beklemis ve 5 aydir da halen AP sureci tamamlanmamis bir bahtsiz olarak olaylara artik biraz pesimist yaklasiyor olabilirim. Kusura bakmayin. Umarim sizleri yoran hicbir sey olmasin. Surecleriniz tikir tikir islesin. Su gibi aksin.

• @dpdemir sakin yanlis anlamayin size tek kelime etmedim. cok haklisiniz sizin icin ne kadar yipratici ve yorucu oldugunu inanin anlayamayiz. dualar hepimiz icin, umarim siz de biran once su AP surecinden guzel sekilde cikar ailenize kavusursunuz.

• @btek14 Yok, rica ederim yanlis anlamadim. Kendi yorumum kendime olumsuz gorundu okuyunca. Cok tesekkur ederim, guzel dilekleriniz icin. Amin 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

2023 Eylül ayında Ankara’nın EW kategorisinde bastığı toplam vize sayısı 10. Bunlardan 7’si TR vatandaşı. En azından bu ay boş geçilmedi.

• @tufank Yürü be Ankara sana güveniyoruz 🙂 inşallah bol sıfırlı vize rakamlarına ulaşır canım Ankara

• ⭐⭐

@tufank Süreci bilmiyorum sadece meraktan soruyorum😊
    Başvurudan sonra toplam bekleme süresi tahmini olarak nedir?

Benzer Başlıklar

• 4
  • 1
  • 1
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |