DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@btek14 umarım B tablosuna geçer sizler için. En kötü ihtimalle Ekim ayında dosyanızı içeri verebileceksiniz.

Other workers tarafında bültenden o kadar umudu kesmişsiniz ki ben gözlerime inanamadım. 3 aylık bir ilerleme de olsa hele ki mali yıl sonuna doğru, çok ama çok iyi. Filipinler kotayı aştığı için sabit kalmış. Meksika da bu duruma yakın ama şu an için rest of the world ile aynı şekilde ilerlemiş. Onlar da çekilince vize yarışımız daha bir güzel olacak gibi 🙂

• @tufank bir at yarisi edasi ile okudum mesaji, gerilerden gelen ulanbatur farki 1 boya cikartiyor 🙂
    diger forum ve telegramda da sasirdilar other workersa, genel iyimser kani en azindan sabit kalacagi idi ama bu sekliyle cok guzel oldu bence.
    olacak olacak guzel olacak.

• ⭐⭐

Geri gitmesini beklerken böyle bir ilerleme cidden süper oldu. Umarım geri gitmeden minik adımlarla da olsa ilerleriz. Premium processing konusunu etkileyecek benim açımdan bu ilerleme hızı.

• avukat remzi beyi takip ediyorum. geriye aksayacağını söylemişti. bakalım yeni youtube videosunda yeni bilgiler gelir

• @salihcak0 her bilgi degerlidir tabi ama surec icinde burasinin daha guncel ve dogru bilgiler verdigini ve yaklasimlar gosterdigini deneyimleyeceksiniz.

• ⭐⭐

@Riethian, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

Geri gitmesini beklerken böyle bir ilerleme cidden süper oldu. Umarım geri gitmeden minik adımlarla da olsa ilerleriz. Premium processing konusunu etkileyecek benim açımdan bu ilerleme hızı.

Bu arada yeni bir bilgi öğrendim. Bilen vardır muhakkak ama eğer I-140 başvurusunu normal yapmış olsanız bile, ilerleme durumuna göre başvuru sonrasında da premium processing e çevrilebiliyormuş.

• @tufank tufan bey benim de eb3 other works kategorisi benim priorty date 2022 Ekim ben de şuan şok içindeyim 2021 gelmiş gerileme olacak dendi meğerse sadece 3rd kategorisin de sizce bu mali yılda 2022 gelir mi

• @tufank bey içime doğdu herhalde geçen yorum yaptığımda tam tersini söylemiştiniz 🙂

• ⭐⭐

@Duygu-Çelik ekimde ilerleme olacak.2021 sonunu görürüz.Yatırım tavsiyesi değildir.

• @Riethian evet ben de martta ogrenmistim hatta @tufank teyit etmisti sagolsun.

“The I-907, Request for Premium Processing can be submitted together with the I-140 by the petitioner. However, if you have already submitted your I-140, you can still file the I-907 to expedite the pending petition. But if the USCIS has already issued a final decision on your petition, you can no longer use premium processing. “

guzel bir hak olmus bence. bulten gerideyken premiuma gerek yok ama benim gibi tez canli iseniz biran once sonuc gelsin kafam rahat olsun diyerek en bastan premium yaparsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐

@emrebalc1 bir önceki bültende EB3 kategorisinde gerileme olacağını belirttikleri zaman bizi etkilemeyeceğini düşündüm ama sonra ek olarak "excluding Other workers" gibi bir cümle yer almadığı için bizi de kapsar şekilde yorumladım / yorumladık. İyi ki yorumladığımız gibi değil de içinize doğduğu gibi oldu 🙂 az da olsa bir ilerleme oldu bizim kategoride, uzun zamandır bekliyorduk bunu. zaten bülteni kestirmek pek mümkün değil. basılan vize sayıları, bültende ayrılan ülkeler ( vize kotalarını aştıklarından dolayı ) belirleyici oluyor. ay ay takip etmek gerekiyor.

• ⭐⭐

@btek14 Peki acaba I-140’ın premium processing ile erken tamamlanması, normal süresine (Şu anda 8 ay civarı) oranla sonraki konsolosluk süreçlerinde bir öncelik yaratıyor mu? Yani dosyanın tamamlandığı tarihin bir önemi oluyor mu randevu sürecinde yoksa önemli olan DS260 doldurma tarihi midir? @tufank size de sormuş olayım 🙂

• ⭐⭐⭐

@Riethian CP için şu aşamada doğrudan bir etkisi yok. Yani eğer süreçler hızlı olsaydı, bülten ilerlemiş olsaydı DS-260 formu doldurmak ve DQ olmak için önemli olabilirdi. DQ tarihi randevu tarihinde belirleyici olabiliyor. AOS tarafında da bülten uygunluğuna göre dosyayı içeri vermeye hazır hale gelmek için I-140 onayı almak gerekiyor ya da bülten uygunsa concurrent filing ile tüm formlar bir arada dolduruluyor. Premium process'in avantajı dosyanının sonucunu erken öğrenmiş olmak. RFE olursa erken müdahale edebilmek. Mevcut bültende PP merak gidermeye yarar diyebiliriz 🙂

• ⭐⭐⭐

@btek14 dediğiniz gibi Temmuz bülteninde AOS filing için A tablosu kullanılmaya devam ediyor.

For Employment-Based Preference Filings:
    For all employment-based preference categories, you must use the Final Action Dates chart in the Department of State Visa Bulletin for July 2024.

• Bu kervana bende katılmış bulunmaktayım 🙂 her şey için teşekkürler @tufank

• ⭐⭐

@mesut1905 Hayırlı olsun. Bol sabırlar dilerim :))

• @tufank evet maalesef. October 2024'e kadar kesin bu sekilde gidecek diyebiliriz artik.

• @mesut1905 Hayırlı olsun.. arkanıza yaslanın sürecin keyfini çıkarın 😁

• ⭐⭐⭐

I-140 onaylı ve Final Actions date'e göre vizelerini bekleyen dosya sayılarını içeren 2024 Q2 raporu yayınlandı. Bizi büyük ölçüde Rest Of the World kısımı ilgilendiriyor. Buradaki sayı 17.911 olmuş. Bir önceki raporda yani 2024 Q1 raporunda bu sayı 16,488'di. Yine Total sayı 26.702 olmuş. Bu daha önceki raporda 25.342'di. Bu sayıya mükerrer ve terkedilmiş dosyalar da dahil olabilir. Bir kişi adına birden fazla LC ve I-140 başvurusu yapılabiliyor. Dolayısıyla buradaki sayıları bekleyen kişi değil, dosya olarak değerlendirmek daha doğru olur.

Raporun ekran görüntüsü:
    Screenshot 2024-06-15 at 09.31.46.png

Rapora ait orjinal dosya (2024 Q2): https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/reports/eb_i140_i360_i526_performancedata_fy2024_q2.xlsx

Bir önceki rapor ( 2024 Q1): https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/data/eb_i140_i360_i526_performancedata_fy2024_q1.xlsx

• eb3 vize ile süreci başlatan arkadaşlar şuandaki açık pozisyonlardan hangisini neye göre seçtiniz acaba grand rapids ya da traverse city. Birde daha önce eb3 vize ile süreci başlayan arkadaşlar çok fazla bekleme yaşanıyor mu basamaklar arasında teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.4k

| | | |