DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @btek14 Buradaki memurları görünce SGK memurlarımız aklıma geliyor, umarım hepsi hakkını helal eder benden yana varsa helal olsun, büyük iş yapıyorlarmış.

• ⭐⭐⭐

Nisan 2024 Vize İstatistikleri ( konsolosluklarda basılan vize sayıları):

Toplam vize sayısı:

• EB3 Other Workers ( EW ) : 527
    • EB3 Professional & Skilled ( E3 ) : 1237

Ankara'da basılan vize sayısı:

• EW: 10
    • E3: 10

TR vatandaşlarının aldıkları vize sayısı:

• EW: 8
    • E3: 8

EW kategorisinde en çok vize basan 3 konsolosluk:

• Manila / Filipingler: 128
    • Ciudad Juarez / Meksika: 112
    • Ho Chi Minh City / Vietnam: 51
  • ⭐⭐

@tufank O sessiz kahramanlar nerelerdeler acaba 🙂 Arkadaş hiç değilse bir kaç taneniz çıkın deneyim paylaşın 🙂

• ⭐⭐⭐

@Riethian sessiz sedasız gidenler 🙂 biz gidene kadar birkaç deneyim yakalarız umarım.

• @tufank excelde yer alan ekibin deneyimlerine tanık olabileceğiz en azından. Buna da şükür 🙂 vizelerini almış bir-iki kişi ile iletişim kurulabilseydi çok iyi olurdu ama gerçekten.

• @berkibirdinc bu sessizlik okuyacağımız ilk deneyimin @tufank beyin olacağını gösteriyor sanki 🙂

• ⭐⭐⭐

@charlotte heyecan ve umutla bekliyoruz 🙂

waiting

• ⭐⭐

@tufank umarım TR konsolosluğunda artarak devam eder bu vize onayları.4-5 ortalamadan 10 lara çıktık. 😁

• ⭐⭐

@berkibirdinc Şu anda bir tek örnek @ormancı arkadaşımız var vizesini alan.

• @EasternStar simdi bir yorum yapsam daha kendileriyle isimin bitmedigi aklima gelir 🙂 hepsi bas tacimiz iyi ki varlar 🙂

• image.png

admin update yapti ama sureleri ayni birakti. 387 gun sabit kaldi.

• ⭐⭐⭐

@btek14 oynuyor öyle bence, arada canı sıkıldıkça ufak dokunuşlar yapıyor 🙂

• @tufank kesin burayi takip ediyor 🙂

• Vize bülteni normalde ayın 7-8 fark etmeksizin açıklanıyordu bir ilerleme olmadığı için acaba bu ay bir ilerleme mi var ?? 🤔

• ⭐⭐⭐

@emrebalc1 Family Based tarafında ilerleme olabilir. EB-3 hariç diğer kategoriler de bu mümkün. Ancak Ekim 2024'e kadar EB-3 ve Other workers kategorileri için ilerleme değil gerileme beklentisi var, ki bunu Haziran bülteninde belirtmişlerdi. Yani Ekim 2024'e kadar sabit bile kalsa bizim için iyidir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 

• Temmuz 2024 Visa Bulletin aciklanmis.

• Other workers Final Action tablosunda 8 Ekim 2020'den 1 Ocak 2021'e gelmis. Diger kisimlarda da ilerlemeler mevcut ama 3rd kategorisi gerilemis.

c1c70882-d0aa-445e-a3b3-4264c733f41e-image.png

• D. RETROGRESSION IN THE EMPLOYMENT-BASED THIRD (EB-3) PREFERENCE CATEGORY

As readers were informed was possible in Item D of the June 2024 Visa Bulletin, it has become necessary to retrogress the worldwide EB-3 final action date (including Mexico and Philippines) effective in July. Given continued high demand and number use in this category, it will likely be necessary to either further retrogress the final action date or make the category “Unavailable” in August. This situation will be continually monitored, and any necessary adjustments will be made accordingly.

yapmis olduklari aciklama ile EB3 kategorisi daha da geri gidecek ya da "Unavailable" olacak Agustos'ta.

Unskilled icin simdilik bir tehlike gozukmuyor diyebiliriz.

• ⭐⭐⭐

@btek14 Sanırım 3rd kategorisi içinmiş geçen bültendeki yorumları, Other Workers ı kapsamamış. Bu ilerlemeyi hiç beklemiyordum, anlaşılan o ki other workers tarafında 2020 dosyaları bitmek üzere az kaldı. Hayırlı olsun hepimize

• @tufank ben sabit birakirlar diye dusunuyordum ama ilerlemesi hatta bence guzel bir sure ilerlemesi cok olumlu. bu demek oluyor ki ekimde daha da guzel sekilde ilerleyecek.
    benim tarafta ise durum simdilik cikmaza dogru gidiyor 🙂 son 4-5 seneye bakinca normal aslinda ama insan yine de bu sekilde olmasin istiyor.
    En azindan birazdan USCIS bir guzellik yapip Table B dikkate alinacak der mi diye bakiyorum ama sanmam. yol haritasi belli.
    Hepimize hayirli olsun, yalan yok other workers icin cok sevindim ilerlemesine.
    Bir de son olarak Table A ve B neredeyse ortusecek (skilled haric)

Benzer Başlıklar

• 5
  • 53
  • 28
  • 39
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |