DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Riethian ay çok teşekkür ederim ya buna gerçekten çok ihtiyacım var hayallerine ulaşan herkes ile birlikte sanki kendim amerika da yaşamaya başlamış kadar sevindiriyorum inanın bana... şimdi siz 5000 dolar ödediniz ve evrak toplamaya mı başladınız...

• ⭐⭐

@Atlantis00 Aynen. Bu yüzden sürecin uzun sürmesini de bir yerde avantaja çevirmek lazım.. Tabi bu kişiden kişiye değişir. Maalesef bu ülke şartlarında zor işler. Herkes için hayırlısı olur umarım.

• ⭐⭐

@debbieLA77 :)) Ön ödeme yapıldı hala karşı tarafa ulaşmasını bekliyorum. 2 günde ulaşıyor. Yani bugün ulaşması lazım. Evrak dediğiniz CV ve pasaport zaten 🙂 İlave olursa bilgilendirilirim sanırım.

• ⭐⭐

@debbieLA77 birde trump faktörü var tekrar seçilirse geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi greencard kazananların hayallerine çomak sokabilir

• ⭐⭐ Yasaklı

@Riethian Ben hep eb3 hakkında şunu söylerim. Eğer başvuracak kişinin Türkiye'de en en kötü ihtimal 1+1 dahi olsa evi varsa, yanında evini satmadan eb3'e başvurabilecek imkânı varsa kesinlikle başvursun, bir dakika bile beklemesin. Fakat Türkiye'de ki her şeyini satmak büyük risk. Özellikle bekar olanlar bu riski alabilir tabii ama evli ve çocuklu olanların iyi düşünüp, her kötü ihtimali düşünmesi gerekiyor. Aslında bu vize türünün yıllarca devam etmesini sağlayan olay bu para miktarı. Yani düşünsenize giderken 30 bin değilde 10 bin dolar yetiyor olsa firma ücreti dahil herkes akın ederdi buna sonuçta. Bana şahsi fikrimi sorarsanız kenarımda param olsaydı bu miktarda bir dakika dahi düşünmezdim giderdim. Fakat dediğim gibi Türkiye de ufakta olsa bir yatırım aracı bırakmak gerekiyor diye düşünüyorum 🙂 Bu arada yolunuz açık olsun, tüm süreç kolaylıkla ve huzurlu bir şekilde ilerlesin inşallah 🙂 Darısı başımıza

• ⭐⭐

@Atlantis00 Kesinlikle katılıyorum. Bana yıllardır öğretilen yatırımın altın kuralı vardır. Yatırım ihtiyacın olan para ile değil kenardaki para ile yapılır. Bu da bir nevi yatırımdır. Her şeyi riske atarak denemek çok can sıkıcı olabilir. İyi dileklerin için çok teşekkürler, umarım hepimiz arzuladığımız hedeflere en kısa sürede ulaşırız. Yaşınız gençse zaten bir yolunu elbet bulacaksınız. Bu yaşta bunca sene yaşadığım ülkeye karşı bu kadar umutsuz olmak ve gelecek görememek cidden berbat bir şey.

• ⭐⭐

@Riethian McDonald's mı Wendy's mi? hayırlı olsun. Ben eb3com ile ilerleyip Wendy's e başvurmayı düşünüyorum. Hala düşünüyorum 🙂
    Bdv deki işler çok küçük şehirlerde. İkisine de üye oldum (bdv ve eb3com) işleri görüyorum ama bdv nin işleri kimi yerde 4-5 bin nüfuslu kimi yerde 20-40 bin nüfuslu ilçelerde. O nedenle wendy's south caroline bana cazip geliyor.

• ⭐⭐

@selamibasaran Teşekkürler, Ohio/McDonalds. Süreç 3 ay daha kısa sürüyor. Zaten küçük nüfuslu yerler oluyor genelde. 1 yıllık oryantasyon süreci olarak bakarak hareket ettiğimiz için çok da problem değil. Sonrasında zaten eyalet değiştirilir. Bu topraklarda yapan orada her türlü yapar. Hayırlısı olsun 🙂

• ⭐⭐

@Riethian Hayırlı olsun. İnşallah her şey istediğiniz gibi ilerler 🙏

• ⭐⭐

@Riethian peki parayı nasıl gönderdiniz 5000 dolar a ne kadar komisyon ödediniz bankaya yada ödediniz mi? türkiye burası çarparlar adamı sen para mı kaçırıyorsun yurtdışına diye 🙂 nasıl bir yol izlediniz acaba?

• ⭐⭐

@newbie97 Trump bir daha seçilmez gibi geliyor bana çoğu amerikalı istemiyor ama tayyip gibi olursa bilemem tabi onu da kimse istemiyor gibi görünüyordu çevremiz ama yine geldi :))
    daha fakir günlere kadeh kaldırıyorum 🙂

• ⭐⭐

@Riethian bence herşey sizin için çok güzel olacak öyle bir his geldi tez zamanda bavulunuzu toplayıp gideceksiniz başvuru sizin mi eşinizin üzerinden mi ? çalışacak iş ve bölge seçtiniz mi henüz

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı bu videolar iyi bence bunun gibi gidenlere ve gideceklere bir mnebze örnek olur... yalanda olsa inanacak olan bir tayfa var biliyoruz hepimiz hükümete inananlar gibi:)

• ⭐⭐

@debbieLA77 En uygun yol enpara. 150TL komisyon bedeli var. Garanti bankasında 800 TL mesela 🙂 Bu tutarlarda problem olacağını sanmam. Ki benim param devlet dahil kimseyi ilgilendiren bir durum yok 🙂 Vergisi ödenmiş para.

• ⭐⭐

@debbieLA77 İyi dilekleriniz için teşekkürler 🙂 Ufaklık daha küçük olduğu için benim üzerime yaptık. Ohio McDonald's olarak gözüküyor şimdilik ama süreç ve uzama durumu olursa neler olur bilemiyorum. Başlamak başarmanın yarısı diyerek kervanı yolda düzeceğiz 🙂 Hayırlısı olsun.

• @debbieLA77 Kesinlikle öyle bunları görüp uzak durmaları gerekiyor, en güzel yol net evlilik eğer 23-24-25 yaşlarında ABD vatandaşı olanlar var ise görüşmelere başlayalım 🤣

• ⭐⭐

@Riethian evet de işte maaşımızda vergisi ödenmiş bir para ama her aldığımızın yine vergisini ödüyoruz ya bu ülkede onu diyorum :))) mesela bir telefon kendimize bir de devlete alıyoruz... nedendir anlamam... 58.999 tl olmuş i phone 14 pro bir şaka demeli tüm bunlara... enpara hesabı iyiymiş ... hayırlı olsun şimdiden 🙂

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı hahahahaha :)))

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı O video altındaki bir yorum zaten işin özeti gibi 🙂 ;
    "insanlar kendi çapı kadar yaşar. hangi ülkede şehirde olduğunun bir önemi yok;) bu arkadaşlar türkiyede neyse burda da o:/"

• ⭐⭐

@Riethian inşallah uzamaz benim bildiğim usa çalışma bakanlığı bir 15 ay alıyor ilan yayınlanması vs gibi sorunların tamamlanması ardından konsolosluk süreci var o da 9-12 ay dan daha fazla sürmez bence:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |