DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bahasever Merhaba , Gürcistan oturum falan istiyor mu? Ve sizi zahmet olmazsa buraya mail adresini paylaşırmısınız lütfen

• @brcglz evet 1-2hafta önce aldım.

• ⭐⭐⭐

@Fatih-Kaymak daha önce size ilettikleri burda olursanız mülakat verebiliriz gibi olan mesajı yanıtlayarak orada olduğunuzu gösterecek belgelerinizi ekleyin. Türkiyede olup ben gelicem edicem demek ile ben geldim burdayım demek farklı etki yaratabilir

• @Emre-Kurtulmuş evet ben de bu yolu izleyeceğim. Benim de temennim orada oluşumun bir fark yaratabileceği yönünde. Şansımı deneyeceğim.

• Merhaba arkadaşlar,

Hong Kong 'a gelecek olan arkadaşlar için genel bir bilgi vermek adına dikkat edilmesi ya da benim yorumladığım durumları belirtmek istiyorum. Öncelikle "fiziken burada olursanız dosyanızı taşıyabiliriz" maili aldıysanız ve maddi olarak imkanınız 2 kere ülkeye git gele imkan tanıyorsa bir an evvel ülkeye gelmenizi, 3 aylık vizeden muafiyeti gösteren kağıdı ve buraya geldim dosyamı taşıyabilir misiniz iletinizi "fiziken burada olursanız taşıyabiliriz" mailine cevap(reply) olarak göndermenizi öneririm. Daha sonra ülkeye dönüp mail trafiğine devam edilebilir. İlk etapta olumsuz da dönülse bu dağıtım olmasa bile bir sonraki dağıtım için HK sizleri sıraya koyabilir. Elbette bu bir risk ancak son zamanları kalmış Dv2024 için alınabilecek bir risk.

Ülkeye bir kaç günlük git gel yapan arkadaşlar gidiş dönüş bileti ve kalacak yer rezervasyonunuzu göstermeye dikkat edin. Aksi durumda sıkıntı yaşarsınız. Umarım emek sarfeden sizler de benim gibi dosyasını taşırsınız. Bizler de mülakat bekliyoruz artık, gelecek olan arkadaşlarımın yolu açık olsun... 🎉🎊🌄✨

• @mehmetizmirli Umman bu sene hiç alım yaptı mı?

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim

• Selamlar, genel olarak günler aşırı yoğun geçtiği için formda bir şeyleri okumaya çalışsam da pek yazamıyorum.
    Şu an ki güncel durumumu paylaşmak istiyorum, bu sabah Hong Kong’a geldim ve diğer arkadaşların da bahsettiği şekilde mailimi gönderdim. Henüz yanıt alamadım ama şunu söyleyebilirim ki Hong Kong maillere çok hızlı yanıt veren bir ülke ve eğer olumsuz olsaydı sanırım şu ana kadar dönüş gelirdi.
    Beklemeye devam edeceğiz. Yarın zaten tüm konsolosluklar için resim tatil. Umarım cuma gününe kadar bir gelişme yaşanır.
    Açıkçası eğer başarıya ulaşıp bir mülakat alabilirsem deneyimimde paylaşacağım çok şey var. Onlardan şu an bahsetmek istemiyorum çünkü şu ana kadar yaptıklarımı daha düşünürken yoruluyorum ama sadece şunu söylemek istiyorum, eğer gerçekten isteyenler varsa “düşünüyorum, bakıyorum, planlamaya çalışıyorum, haftaya giderim, onlar bi gitsin de bakalım” vs..vs.. gibi düşüncelerden uzak dursun.
    Bunu şu yüzden söylüyorum, normalde HK deneme fikrim vardı ve bunu sevgili @gucarslan ile paylaşmıştım. Hatta aynı gün @Hanhun orada olacak, iletişime geç istersen de demişti sağolsun. Ama HK’nın KCC ye yönlendirdiğini duyunca o gün gitmekten vazgeçtim.
    Geçtiğimiz perşembe günü bunlar yaşandıktan sonra dün sabahın 6 sında sevgili @ATS16 msjıyla uyandım ve HK’nın dosyaları kabul ettiğini öğrendim. Arkdaşlar adına aşırı sevinsem de kendi adıma resmen yıkıldım.
    O an programımı iptal etmeseydim ben de @Hanhun gibi tebrikleri kabul ediyor olabilirdim.
    Hemen foruma girip okumalar yaptım ve sevgili @atalardankalanbirben ile acaba geç mi kaldım diye uzun uzun görüştüm. Kendisinin de motivasyonu ile saat 11 gibi 16:30 HK uçağına biletimi aldım.
    (Şu an yazacaklarımı kendilerine sürekli mazeretler üretip bir türlü harekete geçemeyen insanlar için yazıyorum)
    Annemi, kayınvalidemi aradım durumu anlattım.
    2,5 yaşındaki oğlumu annemin evinde kalmak üzere hazırladım.
    5 aylık ikiz bebeklerimize de eşim ve kayınvalidem bakacaklardı.
    3 bebeğimi güvenli ellere bıraktıktan sonra 3-5 kıyafeti bir kabin boy çantaya attım ve aşırı dramatik bir veda ile çocuklarımdan ayrıldım.
    Yes-No seviyesinde, neredeyse sıfır İngilizce ile bu sabah Hong Kong’a vardım ve kendi sürecim için kendi kendime bir şans yarattım.

Daha anlatacak çok şey var aslında. Ama şu noktada söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Ben burada yazılan bir çok hikayeden kendime dersler çıkardım. Bu yazdıklarım da belki harekete geçmek için kendini sürekli oyalayanlara bir motivasyon olur. 🍀

• @MomisCan bol şans 🍀🍀🍀

• @furkansn forumdan takip ettiğime göre yok ama almayacağı anlamına gelmez ara ara mail atmakta fayda var

• Arkadaşlar Gürcistandayım şu anda. Bana verdikleri cevabı aşağı iliştiriyorum

"Unfortunately, the Embassy does not provide any exceptions, and only accepts residents of Georgia and Azerbaijan with a resident card."

Olabilecek en sağlam şekilde dosyamı inşa etmiştim halbuki, Tifliste işe girdiğime dair bir belge (evet onu da ayarlamıştım), 3 aylık kiralık konak rezervasyonu, Gürcistana girişimi gösteren pasaport sayfası falan Oturum izninin kendisi hariç her şey dahildi ama yine de böyle bir cevap geldi. Spam klasörüne düşmemek için bu sefer yarın yeni FAM maddelerini de hatırlatarak bir mail daha atacağım ama işe yarayacağını sanmıyorum. Buradan bir yol olmaz. Şimdi görüyorum ki Hong Kong da patlamış sanırım. İmkanlar daralıyor, Umman da reddetmişti yakın zaman önce, en az bir ülkeyi daha denemeye kararlıyım, tavsiyelere açığım

• @MomisCan Umarım önümüzdeki günlerde neşe dolu bir ileti ile dosyanızın kabul edildiğini paylaşırsınız, şans yanınızda olsun.

• @Jonni

merhaba. suudi arabistan dammamdayım.
    evim bahreyn sınırında, bahreyn'e 10km.

burayı denemek istersen kapım açık dostum. burası kabul etmezse bir taşla iki kuş misali bahreyn 10km mesafede olduğu için taksi ile bahreyn'e geçip ikinci ülke olarak deneyebilirsin. hatta sabah arabistan'a öğlen bahreyn'e mail atabilirsin.

bu diğer arkadaşlar için de geçerlidir, 2024'lerden geleni misafir ederim.. hedefinize ulaşacağınıza inanıyorum.başarılar şimdiden..

• @Jonni Merhabalar, aklınızdaki diğer ülkedeki konsolosluk için aksiyon alırken Gürcistan konsolosluğu ile iletişim kurmaya da devam edin bence, yasal olarak bazı hususlar özelinde düzenlemeler yapıldı lakin maalesef konsolosluk personelini ikna edebilmek halen daha rasyonel bir zemine konumlandırılmış bir konu değil. Şans yanınızda olsun, umarım beklediğiniz güzel haberi en yakın zamanda alırsınız.

• @Revolter Umarım 🙏🏼 çok teşekkür ederim 💐

• @Revolter Gürcistan dün olumsuz dönüş yaptı ama 2024 lerin son şansı mail atabilirler, belki iyi bir anda olumlu yanıt verebilirler. Hatta biraz rica cümleleri belki işe yarayabilir.

• @qwe19
    Selamlar, transfer talebi için fiziksel olarak orada bulunmak konsolosluğun size sunduğu tek koşulken onlara otel rezervasyonu, bilet vb göndererek talepte bulunmak konsoloslukların gözünde hoş karşılanmayan bir durum. Bu durum sanki sizi, dosyamı taşıyacaksanız bakın ben geliyorum der gibi göstermekte. Hatta sizi sanki seyahat etmeye teşvik ediyorlarmış gibi bir algı yaratmaktadır.
    Dosyanızla ilgili transfer istediğinizin kabul edilmesinin hiçbir garantisi yokken, tamamen onların insiyatifine dayalı bir mülakat alabilmek umuduyla insanlar oraya seyahat etmektedir. Sizin gibi online olarak alabileceği, sonradan kolaylıkla iptal edilebilen booking vb. rezervasyonlarla transfer talebinde bulunmak hali hazırda orada bulunan ve dosyasının transferini bekleyen kişileri de etkileyecektir. Bir de bir önceki paylaştığınız gönderide bulunan konsolosluğun gönderdiği dosyanızı kabul etmiyoruz emailini gören kişilerin de alacağı ya da aldığı aksiyonları/kararları da etkileyecektir.
    Sürecinizin sonuna gelmenin verdiği ciddi bir belirsizlik içersindesiniz bunun farkındayım ancak böyle bir fırsatı yakalamışken, daha dikkatli olmanız bu süreci olumlu sonuçlandırmanızda büyük rol oynayacaktır.
    Nihayetinde Hong Kong’un da bir kapasitesi var ve bir süre sonra transfer taleplerini kabul edilmeyecekler. Dolayısıyla hali hazırda orada bulunan kişiler bile bu durumdan etkilenecek. İmkanınız varsa eğer tek bir konsolosluğa yığılma yapmadan kabul etmesi olası farklı ülkelerin konsolosluklarını da denemenizi tavsiye ederim. Bol şanslar.

• @MomisCan Cesaretinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Umarım dosyanızı taşırlar ve en kısa zamanda mülakat daveti alırsınız.

• @Vildan-0 çok teşekkür ederim, size de sürecinizde başarılar dilerim 🙏🏼💐

• Merhabalar,
    Screenshot 2024-06-18 at 15.45.33.png

Fas Visa navigatordan böyle bir dönüş yaptı. Ben de visa navigator'da belirtilen mail adresine mail gönderdim kaç gündür dönüş olmadı.

Benzer Başlıklar

• 275
  • 2
  • 403
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |