DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Ben de 19'unda Hong Kong'a gidip mail atıp ertesi gun red yanıtı aldim. 21'inde de oradan Kuala Lumpur'a geçip mail attım. Bugün de ülkeye dondum. Henuz geri dönüş olmadı. Bilgi amaçlı yazmak istedim. Herkese bol şans diliyorum.

• ⭐⭐

@emri, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serapp merhaba, halihazırda schengen vizem var, schengen bölgesindeki konsolosluklara mail atarken schengen vizemin de olduğunu belirtmeli miyim? çok kararsız kaldım.

Merhaba. Konsolosluklara mail atarken vizeniz olduğunu belirtin tabii ama görüyorum ki sizin CN 30.000 üstü.

Henüz current olmadınız. KCC'ye hemen bugün bir mail hazırlayın. Şu işim sebebiyle önümüzdeki şu kadar süre boyunca şurada olacağım dosyamın bu ülkeye transfer edilmesini rica ediyorum diye.

KCC yolu ile transfer Konsolosluklara yazmaktan çok daha pratik ve kolay bir yol olur. Tabii bir de umalım ki son bülteni current olarak açıklasınlar.

Bol şanslar...

• ⭐⭐

@ReC-0, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serapp Serap hanım oturum süreci maalesef current olduktan sonraki sürece geldi. Şubat sonu gibi basvurmustum ancak Mayıs sonunda oturumum onaylandı. Bu arada da current oldum.

Mail gönderirken Subject kısmında ya sadece Case no yazıyorum, yada "TRANSFER REQUEST - CASENO" yazıyorum.

Yazı olarak bazen kibar yazmaya dikkat ettim, bazen normal olarak yazdım.

Dosya olarak oturum belgemi her seferinde ekliyorum.

Current olmadan önce oturum işlemlerinize başladığınızı tahmin ediyorum, bunu KCC'ye yazarak şansınızı deneyebilirdiniz ama neyse şimdi bundan sonrasına odaklanın.

Subject kısmına transfer kelimesini yazmayın. Evraklarınız düzgün taranmış ve okunaklı olsun. Belli aralıklarla yazmaya devam etmekten başka çare yok.

Her şey kısmet, umarım olumlu cevap gelir.

• @Serapp Cevabınız için teşekkür ederim. Evet current olmadan çok önce başlamıştım dosya işlemlerine. Aralıklı olarak mail atmaya devam edeceğim belirttiğiniz şekilde.

• @betulxk Umarım son dakika bir yerden cevap alırsınız. Forumdaki diğer yorumlarınızı okudum Mayıs ayında dosya taşımayı düşünüyorum yazdığınız gördüm yanlış görmediysem. Hangi ayda tam olarak harekete geçtiniz ? Numaranızın sınırda olduğunu düşünerek dosya taşıma ve mail atma konularında geç kaldığınızı düşünüyor musunuz ? Düşünenlere fikir verebilir.

• @fahriakc Tam hatırlamıyorum ama geç kaldığımı söyleyebilirim kendi adıma. Viyana dosyaları kabul ettiğinde sanirim tam o zamanlarda sürekli mail atmaya başladım. Bu sene bu kadar kötü gideceğini dusunmemistim.

• Selamlar tekrardan, bir konuda bilgi sahiplerinin fikirlerine ihtiyacım var.
    Öncelikle şöyle anlatayım, başlamadan biten Colombia maceramı ve red edilmem ile sonuçlanan Hong Kong deneyimimi bilen bilir.
    Bunlara ek olarak yaklaşık 25 gün önce Özbekistan'da Mimarlık şirketi olan bir meslektaşımdan Özbekistan tarihi yapılarının korunması ve onarılması adı altında bir çalışmaya gönüllü olarak katılmak üzere kendimi davet ettirdim.
    Bu davet sayesinde Özbekistan'dan 1 yıllık business vizemi aldım ve Özbekistan'a gidip orada ev kiralayıp 6 aylık oturum aldım.
    Hemen konsolosluğa bu belgeleri gönderdim ve mali yıl sonuna kadar Özbekistan'da olacağım için dosyamın Taşkent'e aktarılmasını talep ettim.
    Normalde transfer taleplerine en geç 1-2 saaat içerisinde,

''Dear Sir/ Madam,
    Thank you for your inquiry.

The U.S. Embassy in Tashkent is receiving a high volume of diversity visa transfer requests from applicants outside of Uzbekistan. At this time, we are generally unable to accept diversity visa transfer requests from non-citizens and non-residents of Uzbekistan due to increasing demand for various consular services. We will reach back out to the visa applicants in the future if additional interview spots become available.''

şeklinde geri dönüş yapan konsolosluk bana 2 hafta boyunca hiç bir şekilde dönüş yapmadı.
    Sonunda çareyi konsolosluğun kapısına gidip derdimi anlatmaya çalışmakta buldum. Elimdeki belgeleri gösterip taleplerim yanıtsız kalıyor diye durumu anlatmaya çalıştım ancak maalesef ''içeriden haber getiremeyeceğimiz gibi, içeriye haber de veremiyoruz'' şeklinde bir yanıt aldım.
    Sürekli mail adın dendi. Geri dönüş yapılmayan maillerimi gösterdiğimde bana başka bir mail adresi verdiler ve oraya durumu yazmamı istediler.
    Bunu da yaptım, ancak otomatik mail ile 3 iş günü içerisinde dönüş yapılacak dendiği halde hala bir yanıt gelmedi.
    Forumda Taşkent konsolosluğu ile ilgili bir bilgi göremedim ve belki ne yapabileceğim konusunda fikri olan vardır diye durumu yazmak istedim.
    Benzer durum yaşayan, sonuca ulaşan ya da nasıl ilerleyebileceğim konusunda fikri olan varsa paylaşabilirse çok sevinirim.

• @MomisCan Bende Gürcistandaki gönüllülük projelerini araştırdım devam da ediyorum . Projelerden birine kabul alabilirsem bunu göstererek dosyamı taşımayı teklif edeceğim düşüncesindeyim. Yalnız Gürcistan Türk vatandaşlarına 1 yıl boyunca kalabilecekleri şekilde giriş ve yaşama izni verdiği için oturum vermiyorlar . Ancak iş bulup çalışma vizesi alırsam belki oturum verebilirler o da çok zor. Proje işi olursa projeye istinaden dosya taşımayı kabul ederlerse bir şans olabilir.

• @Serapp k.bakmayın ben imza kısmında case numberımda hata yapmışım. 23bin olarak düzelttim.

• merhaba,

4 yaşındaki oğlum pasaportumun bir sayfasını (eski schengenimin olduğu sayfa) yırttı, ama kopmadı. bu acaba sorun olur mu? pasaportu yenilemem gerekir mi? halihazırda geçerli schengen vizem de var.

• Bu ileti silindi!

• @MomisCan oncelikle cabaniz icin sizi tebrik ederim, dilerim emeklerinizin karsiligini kisa zamanda alirsiniz. Taskent ozelinde degil ama bazi durumlarda mail boxlarini kapatabiliyor veya cok sık mail gonderen adresleri engelleyebiliyorlar. Denemediyseniz farkli bir mail adresinden denemenizi, ek olarak juneteenth ve bayram oldugu icin 3 is gununun sarkmis olabilecegini dusunup hafta icininde yanit almanizin olasi olabilecegini dusunuyorum. Dosyaniz hala KCC’de mi gorunuyor, kontrol edebildiniz mi?

• @deebee Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve yanıtınız için 💐
    Evet farklı bir mail adresi ile de denedim fakat sonuç yok maalesef.
    Bayram tatilini de göz önünde bulundurdum ancak yine de 3 iş günü doldu. Umarım yarın bir haber alabilirim.

• Merhaba ailem ülkeye green card vizeleri ile 9 haziranda giriş yaptı kız kardeşlerimin ssn numarası 20 haziranda geldi ama anneminki (asıl talihli) henüz elimize ulaşmadı nasıl bir yol izlemeliyim bileniniz yada bir fikriniz var mıdır sevgili forum arkadaşlarım

• @Demayfo O kadar sevindim ki 😃,yolunuz açık olsun 🙏👋

• @furkansn Çok üzüldüm.. Emeklerine sağlık. Yapacak bir şey yok 😞 Senin de dediğin gibi hayatın sonu değil... Umarım daha güzel fırsatlar çıkar karşına...

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@imrank, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ailem ülkeye green card vizeleri ile 9 haziranda giriş yaptı kız kardeşlerimin ssn numarası 20 haziranda geldi ama anneminki (asıl talihli) henüz elimize ulaşmadı nasıl bir yol izlemeliyim bileniniz yada bir fikriniz var mıdır sevgili forum arkadaşlarım

@imrank Girisinizden itibaren 21 is gunu gectiyse bir SSA ofisine gidip durumunuzu sorgulayin anneniz icin, bu durumda iki secenek olur: 1) annenize istek yapmaniza ragmen SSN basvurusu aktif degildir, o halde tekrar basvuru yapmaniz gerekir, kesin olarak anneniz adina alien number uzerinden kontrol yapilirsa ve basvuru yoksa bu sureci baslatiniz, 2) posta gelmek uzeredir. Her halukarda ofise ugramanizda fayda var.

• Merhabalar; bende bir vazgeçiş hikayesi bırakmak istiyorum. Sabah 08:30 da sizlere güzel bir hikaye daha çıkarma umuduyla Viyana’ya geldim bende. 90 gün kalabiliyorum pasaporttan dolayı; Hong kong fiili kabul ettiği için bir de buradan denemek istedim. Hong Kong treni kaçmıştı çünkü. Aylardır mailime olumlu veya olumsuz dönmeyen sevgili Viyana 2 saat içinde kapasitelerinin tamamen dolduğunu ve artık dv kimseyi kabul edemeyeceğini belirtti.
    Şimdi dönüş uçağını bekliyorum benim içinde Amerika hikayesi bitti artık. Bir senedir tüm ötelediğim planlar psikolojik olarak baskı altında olduğun için yapamadığım işlerim hepsi bir düğüm yumağı artık bu saatten sonra da tek tek düğüm çözmeye kaldı iş. Hepimizin yeni hayatında;hayalleri yarım kalanlar,çok güzel gelişmeler olsun..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.0k

| | | |