DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @selamibasaran ben excel tablosunu yenı duydum . bılgılerımı doldurdum . excele kayıt ıcın onay gerekıyormu?

• ⭐⭐

@deckerloki kayıt yaptığınız için teşekkürler, hayırlı olsun süreciniz. bir onay gerekmiyor, listeye dahil oldunuz. Gelişmelere göre aynı link üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

• Herkese merhabalar,

Uzun zamandır forumu takip ediyorum ve sorularıma burada cevap bulacağıma kanaat getirdiğim için sizlere bazı sorular soracağım.
    05.05.2023 tarihinde PERM başvurusunu yaptım ( EB3 Professional kategorisinden ) ama forumdan öğrendiğim kadarı ile konsolosluk süreci çok uzayabiliyor. Amerika vizem var ve daha önce Amerika'ya 2 defa gidip geldim İlkinde 6 hafta, ikincisinde 5 hafta kaldım.

İlk sorum bu aşamayı Amerika'da mı yoksa Türkiye'de mi beklemem daha mantıklı olur?
    İkinci sorum süreç devam ederken Amerika'ya giriş çıkışımda herhangi bir sorun olur mu ?
    Son sorum PERM aşamasını ve hızlandırma aşamasını geçip Amerika'da beklemek gibi bir düşüncem de var.

Bu konulardaki fikrinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler

• @ruhat78 Öncelikle hayırlı olsun süreciniz.

Ben kendimce cevaplayayım sorularınızı, diğer arkadaşlar da muhakkak farklı bakış açıları katarak yanıtlarlar.
    İlk sorum bu aşamayı Amerika'da mı yoksa Türkiye'de mi beklemem daha mantıklı olur?
    Amerika'da süreci yürütmeniz konsolosluk adımı olmadığı için nispeten daha kısa olacaktır. Hatta çalışma izniniz önden geleceği için çok daha kısa sürede sponsorunuzda çalışmaya başlayabilirsiniz. Tam bu noktada dikkat çekmek istediğim 2 konu olacak.
    1 - Turist vizesiyle bu süreci yönetemezsiniz. geçerli farklı bir vize türüne geçiş yapmanız gerekecektir. Örn: F1 en çok tercih edilen. Bu süreç zarfında maddi olarak kendinizi finanse etmeniz gerekecek maddi gücünüzün olması önemli. Zira SSN olmadığı için bir süre legal olarak çalışamayacaksınız.
    2- konu ise çalışma izniniz önden çıkarılsa bile Greencard süreciniz 1 yılı aşabilir şuan görünen Visa B. göre. Bu durumda Current olana kadar sponsorunuzda çalışmaya devam etmek durumunda kalabilirsiniz.1 yıl geçse bile.

İkinci sorum süreç devam ederken Amerika'ya giriş çıkışımda herhangi bir sorun olur mu ?
    Geçerli bir seyahat vizeniz varsa gidip bakmanız bence sorun olmamalı. Bu vize ile sonuçta hayatınızı geçireceğiniz ülkeye kısa seyahatler yapmanız oldukça olağan. (aksi bir durum varsa ben bilmiyor olabilirim)

Son sorum PERM aşamasını ve hızlandırma aşamasını geçip Amerika'da beklemek gibi bir düşüncem de var.

LC doldurulmadan önce AOS yapıp yapmayacağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Üstte de belirtiğim gibi Turist vizesiyle bu süreci ilerletemezsiniz. başka bir vizeye geçmeniz şart

• ⭐⭐

Merhabalar. @pigaro bey cevap vermiş çoğunlukla.Bir kaç ekleme yapayım. ABD de sürece dahil olmak için statü değiştirmeniz gerekiyor. Birde I-140 dilekçesi verilip onay alındıktan sonra seyahat ve çalışma izni alınıyor AOS sürecinde. @tufank beyin açıkladığı bir diyagram ve post var.İsterseniz bir göz atın. Link şurada
    I-140 sonrası yapılan o seyahat izni (I-485 ve I-131 formu) süreciniz onaylandıktan sonra ancak çıkış yapabilirsiniz.Bu süreçleri çok iyi değerlendirin ve ona göre karar verin derim.

@ruhat78, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

Herkese merhabalar,

Uzun zamandır forumu takip ediyorum ve sorularıma burada cevap bulacağıma kanaat getirdiğim için sizlere bazı sorular soracağım.
    05.05.2023 tarihinde PERM başvurusunu yaptım ( EB3 Professional kategorisinden ) ama forumdan öğrendiğim kadarı ile konsolosluk süreci çok uzayabiliyor. Amerika vizem var ve daha önce Amerika'ya 2 defa gidip geldim İlkinde 6 hafta, ikincisinde 5 hafta kaldım.

Bu konulardaki fikrinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler

• Merhaba, yeni yer ne zaman açılacak?

• @drcfamily Merhabalar,bende bilmiyorum açıkcası.Yeni bir şirket veya şube ile anlaştıktan sonra gibi geliyor bana.Bende bekliyorum.Aslında sözleşmeyi imzalamıştım fakat parayı dün göndermede sorun yaşadığım için gönderebilen diğer kişiler kontenjanı doldurmuş sanırım.
    Yeni yerin ne zaman açılacağına dair bilgisi olan arkadaşlar varsa bizi bilgilendirirse seviniriz.
    Bu arada yeni yer umarım Atlanta olur ve beklediğime değer umarım 🙂

• @selamibasaran verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim

• Bu ileti silindi!

• @pigaro Çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğiniz için. Saygılarımla

• Merhaba arkadaşlar. Eb3vize.com ile Knoxville/Pigeon Forge için sürecimi sonunda başlattım. Herkese sürecinde başarılar diliyorum. İlk ödemem gerçekleşti sonunda. Swift transfer süresi çok uzun sürdü. Siz hangi banka ile çalıştınız? Akbank beni çok pişman etti.

• ⭐⭐

@itsmytime enpara en uygunu. 150TL masrafı var.

• @Riethian peki transfer kaç gün sürdü ? Ben baya stres oldum 1 haftadan sonra

• ⭐⭐

@itsmytime 2 günde geçmiş 2 hafta önce yapan arkadaşların ödemesi.

• @itsmytime hayırlı olsun sorunsuz sonuçlansın inşallah. biz teb kullandık sorun yaşamadık 2 güne falan gitti. 100TL TEB+17 USD karşı banka olacak şekilde kesinti oldu.
    Ayrıca https://yesilkartforum.com/forum/topic/6765/eb-3c-ew-other-workers-vizesi-aşamaları/526?page=27 başlığında süreçle ilgili bilgilendirmeleri bulabilirsiniz. listeye de katılabilirsiniz.

• @Riethian merhaba benim de Finansbank da dolar.siz en paraya doları nasıl yolladiniz.

• @eb3vize-com diyelim green cardımı aldım ve 1 yıl zorunlu çalıştım. Ardından türkiyeye dönüp kalan üniversite eğitimime devam edebilir miyim? Eğitim için izin falan bulunuyor mu?

• ⭐⭐

@Furkan-Aus green card kalıcı oturumdur. O nedenle 6 aydan fazla ülke dışında bulunmak ilerde vatandaşlıkta problem çıkartabilir.

• @Furkan-Aus izin alman gerekiyor

• @serel Bilgilendirme için teşekkür ederim. TEB veya Enpara kullanacağım bir dahaki sefere. Akbank hala devam eden transfer olarak gösteriyor sistemde halbuki ödemem ulaştı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

166

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |