Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @debbieLA77 vizeniz varsa TR'den AOS olarak başlatıp belli bir süre TR'de devam edebilir daha sonra son girme zorunluluğunuz bulunan tarihte giriş yapılarak abd de ki süreci kısaltabilirsiniz.

• ⭐⭐

@mesut1905 aaaa böyle bi şansım var mı bilmiyordum...

• ⭐⭐

@Riethian teşekkür ederim kafamda deli sorular var ah şu para ah olmasa derdimiz yada kısıtlı bütçemiz git yat bekle oradada işte herşeyi düşünmek xzorunda kalıyor insan

• ⭐⭐

@selamibasaran evet bekleme süresi doğruda amerikadayken aos yapan ve 14 ayda süreci dolan bir kaç kişi dinledim belki istisnadır bu kişiler öğrenci vizesinden aos yapmışlar benim izxlediğim videoda çalışptıkları yerde 7 aylarını doldurmuşlsr bile çoğu gitti azı kaldı falan diyoerlardı

• @debbieLA77 sürecin bir kısmını burda geçirip olabilecek en yakın tarihte aos için abd ye gittiğinizde çalışma iznine kadar minimum en iyi ihtimalle 12 ay gelirsiz beklemeniz gereken bir süre var benm hesabıma göre. ev tutma konusunda turist vizesiyle ev tutmak gerekecek size kefil olacak biri varsa daha kolay ev tutuluyor yoksa da büyük ev kiralama şirketlerinin siteleri var bu tip evleri kiralamak daha kolay tavsiyem onlara yönelmeniz. ev tutacağınız eyalete göre kiralar (güvenli bölgelerde) şuanda 1700 dolardan başlıyor (2+1). aylık ortalama 3 kişilik bir aile için 1000 dolar market alışverişi 500 dolar civarında faturalar tutuyor. yani mimimum 12 ay için 40000 dolar civarı bir birikim gerekiyor diye düşünüyorum. artı eksi olablir yaşanılan yere göre özel alışveriş alışkınlıklarına göre değişir. tabi sağlık sigortası araba maliyetleri ev kurma maliyetleri vb ekstra bir sürü kalem var. tutar hatalı olablr benm gördüğüm araştırdığım bu şekilde....

• @serel Fazlası olur eksiği olmaz o tutarın bence. 🙂

• @Riethian evet bencede. minimum olarak yazdım göz korkutmak istemedim 😃

• @serel Gizli masraflar terimini evlenirken çok iyi hissetmiştim :))

• ⭐⭐

@debbieLA77 mevcut bültene göre 2 yılda sonuca ulaşmak imkansız. Beyaz sarayda akrabamız, USCIS direktörü amcamız da olsa fayda etmez. İleride olur da göçmenlik ile ilgili bir reform olur, kotalar yükseltilir veya insanların bu vize türüne olan ilgisi azalır, o zaman belki şartlar değişir. AOS yapmak için de bültenin AOS filing tablosuna göre ilerlemesi gerekiyor. Şu an bu mümkün değil. Mümkün olmadığı durumda "out of status" olmamak için ya E2 ya da F1'a geçiş yapmanız gerekecek. İlerisi için umut var ama tabi AOS filing yapmak demek green card alıncaya kadar geçici çalışma izni ile sponsorda çalışmak demek. Dosyamızı erkenden içeri vermek bu açıdan bakınca güzel ama green card almak için A tablosunda yeterli ilerleme olmazsa sponsorda 1 seneden daha fazla çalışmamız gerekir.

• Arkadaşlar merhaba. 28 Mart tarihinde büyükelçilikte randevumuz var ve öncesi sağlık muayenesi için randevu oluşturacağız. Maalesef eşim Covid-19 aşısıni sağlık sebeplerinden ötürü olmak istemiyor. Aramızda benzer durum da olup I-601 formu dolduran varsa birkaç şey soracaktım

• ⭐⭐

@hyppia Bu konu ile ilgili Unganlardan bilgi alırsanız daha doğru olur.Ama onlar aşının olunması gerektiğini söyleyecektir. Hatta şu anda ABD göçmen vizelerde hatırlatma dozu istiyor.
    Bu konu başlığı eb3vize.com üzerinden başvuru yapanların ve başvurmak isteyenlerin kullandığı başlık.İmzanıza sürecinizi taşırsanız daha hızlı cevap alabilirsiniz. Hangi vize türünden başvuruyorsunuz? Şayet EB3-Other workers iseniz şu konu başlığında soruları sorabilirsiniz.

• bu süreç güncel olarak ortalama ne kadar sürüyor? 4 Yılı buluyor mu?

• ⭐⭐

@Furkan-Aus Konsolosluk ile 4 yıl aos ile 3 yıl gibi düşünebilirsiniz.

• @Rhonster merhabalar ne yaptınız gidebildiniz mi

• ⭐⭐

@Riethian hahahaha kesinlikle öyledir 🙂

• Merhaba değerli forum üyeleri,

Yakın zamanda açmış olduğumuz yeni pozisyonlarımızı sizlere duyurmaktan mutluluk duymaktayız. Başvurularınızı eb3vize.com üzerinden yapabilirsiniz.

cadillac.jpg

storyyenipozisyon.jpg

• @eb3vize-com South Carolina tekrar açılacak mı veya Ohio?

• @Kuzgun Maalesef. Ohio için Labor Certification süreci başladı. Carleston için de bu ay içinde başlamış olacak.

• @eb3vize-com Tekrardan yeni yerlerin açılması ne kadar süre içinde oluyor peki? her ay mı 2 ayda bir mi ? sıklığı nedir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |