Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Acaba konsolosluk tekrar 2 sene geçince tekrar vize mülakatına çağırır mı?

• Bu arada ikinci vize mülakatları ücretsiz.

• @SUV2019 sizin durum gibi 2-3 yıl sonunda tekrar mülakata çağrılıp yine ap’e kalan bir forum üyesi iki ayda vizesini almıştı. Eski postlardan bakabilirsiniz .
    Benim 27 ay oldu ses yok.

• @thunder_74 Sizin süreçte 2 seneyi geçmiş, yüksek oranda tekrar vize mülakatına çağrılırsınız, eninde sonunda bu vizeyi alacaz yüksek ihtimalle, ama 2-3 sene beklemek gerçekten uzun süreler...

• Merhaba, öncelikle idari işleminin sonuçlanmasını bekleyen herkese bol sabırlı beklemeler diliyorum.
    Görece kısa sürmesine rağmen benim de sabır bulmakta zorlandığım ve sonuna geldiğim bu süreçle ilgili aynı süreci yaşayacak arkadaşlara yardımcı olmasını umarak bazı bilgileri paylaşmak istiyorum.

6 Martta başlayan AP sürecim 28 Martta sonuçlandı.
    CEAC ilk güncelleme ds5535 formunu gönderdiğim 7 Mart günü oldu. Ardından,
    2. güncelleme 15 Mart
    3. güncelleme 27 Mart (Bu güncelleme gece saat 2 sularında oldu)
    4. güncelleme 28 Mart (Processing Complated e-mailini aldığım gün)
    29 Martta gönderdiğim belgeler 1 Nisanda elçiliğe ulaştı.
    5. güncelleme 3 Nisan ( Öncesinde Refused olan statüm Administrative Processing oldu )
    6. güncelleme 4 Nisan ( Statüm Issued oldu)
    4 Nisanda kargoya verilen vize basılı pasaportum 5 Nisanda İstanbul'a ulaştı.

• Uzun süredir bekleyip de haber alan birileri var mı? Benim de 10 ay oldu hala bir gelişme yok. Sitede yazan bir çok yöntemi denedik, cevap hep aynı. Umuda ihtiyacımız var 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanylmz elbette iletişime geçin, durumu soran bir mail atın ve onlardna gelecek cevabı bekleyelim.

• @smyrna16 benimde 11 ay oldu 😞

• Ben de 10. ayi doldurdum. Hicbir gelisme yok henuz. Iki aydir da Ceac’de tarih guncellemesi almadim.

• @SUV2019 O kadar süre sizi bekletiyorlar bir de üzerine tekrar mülakata çağırıp yine sarı kağıt koyup pasaportu gönderiyorlar ne kadar mantıklı bir süreç. 2.5 senedir benim işlemim de bitmedi bakalım bir gün bizi de ikinci kez çağırırlar mi acep? :))

• @alendelon1 Eylül sonu greencard süreçleri bittiğinden dolayı, her zaman Eylül sonu daha fazla umut var. Umudunuzu kaybetmeyin, er ya da geç büyük olasılıkla vizemizi alacaz.

• @SUV2019 geçmiş olsun niye böyle birşey oldu sizxe sabıka kaydınız mı var ya da isim benzerliği mi? 2 sene sonra onaylayıp yine AP nasıl ve neden olur? Allah korusun cidden

• @begumm Gördüğüm kadarıyla 2 seneden uzun sürünce AP, tekrar mülakata çağırıyorlar.

• @SUV2019 sebep var mı dediler mi şu sebepten ötürü diye? sabıka veya başak bişey?

• @begumm yok sebep söylemiyorlar

• @SUV2019 inşlh olumlu netice alırısınz yakın zamanda... bol şans dilerim.

• @begumm Size de bol şanslar. Kaç aydır bekliyorsunuz?

• Arkadaşlar merhaba ap süreci için ds5535 formu ve durum belirten maili arefe günü gerekli yerlere yolladim otomatik mesajla tatilde olduklarini soylediler henuz hicbir mail almadim mail ellerine ulaşmıştır degilmi yoksa tekrar yollamam da fayda varmi ?

• Suan Ceactan kontrol ettiğimde bir güncelleme olmus ve söyle yazıyor:
    Vize davanız ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası'nın 221(g) Bölümü uyarınca reddedildi.

Vizeye uygunluğunuzla ilgili bir karara varılmadan önce başvurunuzun daha fazla idari işleme tabi tutulması gerekmektedir. İdari işlemler ortalama olarak dört ay sürmektedir ancak herhangi bir başvuru sahibi için bu sürecin ne kadar süreceğini tahmin edemiyoruz.

Bu işlem tamamlanır tamamlanmaz Büyükelçilik size daha fazla talimat içeren bir e-posta gönderecektir.

Not: Asıl başvuru sahibinin durumu “beklemede” ise, türevlerin asıl başvuru sahibini beklemesi gerekir.

• @MyLife-0 hepimizin açıklaması o şekilde sanırım. Umarım sizinki kısa sürenlerden olur. 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |