DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene valla açıkça söylemek gerekirse bende şöyle düşünüyorum benim beyaz eşyalarım ikinci el para eder mi bilmem küçük ev aletlerim de var... tencerelerim tavalarım bir sürü mutfak ekipmanım var çok seviyorum onları...nasıl satıcam ki çatal kaşıklara kadar onların hepsi para oraya gidince almaya kalksanız yastıklı yorgandı çarşaftı battaniyeydi vs... küçük ev aletleri ve lambalar abajurlar vs olmaz zaten prizler uymuyor onların dönüştürücüleriyle uğraşılmaz orada valla ana hem fikirimde yatak vs... hem kitaplarım var benim onlar koliler tutar hem kıyafetlerimiz yazlık kışlıklar bunları oraya göndermesi de ciddi paralar değil mi arkadaşlar ben bi yatak baktım 3500 dolar ... televizyon buzdolabı çamaşı makinası falan derken gitti paralar biz kendi eşyalarımız o parlara satamayız ki 2 sehpa bir koltuk dolaptan falan da olmaz bu iş spot çu çağırsan öldürüyor herseyi bir de çıktı diyelim satıp savmaya başladık mülakat alamadık nolucaz ortada mı kalıcak... çünkü buna erkenden başlamak lazım öyle son dakikada satılmaz hepsi gibi geliyor bana

Bizde bu kısmını düşündük orada buzdolabı çamaşır ve bulaşık makinesi hatta davlumbaz ankastre kiralayacağınız dairenin içinde bulunur vaziyette olacak Amerikada çamaşır makinesi harici (apartmanlarda genelde ayrı yıkama alanı bulunuyor) beyaz eşyalar dairelerde sabit.. bizdeki yatak odası sistemide orada yok.. gardrop mantığı bulunmuyor yani giyinme odası var.. ee elektronik zaten yüksek vergiler sebebiyle bu ülkede 2. Eli oradaki sıfırından daha pahalı.. ne kaldı geriye ? Çok severek giydiğim colombia montumu dahi satmadan gitmem diyorum zira orada 100 dolar olan mont ülkemizde sıfırı 8000tl ediyor.. hal böyle olunca spotçu değilde mülakattan çıkar çıkmaz daire anahtarını verin ailenize çekin tüm eşyalarınızın fotoğrafını koyun ilan sitesine gelen mesajları cevaplayın eşyaları almaya geldiklerinde aile bireyleriniz eşiniz dostunuz göndersin gitsin.. çok dert değil bence şu an mutfaktan yazıyorum 1000 tl ye aldığımız mikrodalganın ikinci eli 2500 tl olmuş bunları burada çürümeye bırakmakta mantıklı değil.. senede 1 ay tatile gelicez diye eşyalı evi terk etmek çok akıl karı değil nitekim eve hırsız dadanabilir rutubet olur su kaçağı olur ne bileyim küf olur bi haşere olur olurda olur.. emlakçı olarakta söyleyebilirim ki 1 yıl kapısı açılmamış çok daireye girdim lağımdan gelen 1 fare tüm evi mahvetmiş olabiliyor.. yada ufacık bir cam kırığından içeri dalan kediler.. yada örümcek ağlarıyla rutubetin birleştiği manzaralar hiç öyle gelirim senede 1 o yatakta yatarım dedirtmiyor 🙂
    Kokudan dolayı pazarlamaktan vazgeçtiğim gurbetçi dairesi biliyorum malesef.. boş ev bir şekilde durur ama eşyalı ev gerçekten büyük problem olarak kalır başınıza bence.. ben şahsen kendi evimi sattım bir kaç ev daha aldım sırf şu kredi faizleri açıklamaları ve bol keseden dağıtılan paraları görünce paramız dolarda bile dursa eriyecekmiş gibi hissettiğimizden.. ancak aldığımız konuta geçmek yerine onlarıda ilana koyduk.. kiralık daire arayışına girdik daire kiralar hangi sene çıkarsa çıksın o yıl o kiralık dairenin son eşyası satılana kadar kirasını öder sonra geride birşey bırakmayız dedik.. uber doordash vs yapıp hafta sonları 300 dolar fazladan para kazanma telaşına düşebileceğimiz bir ülkeye giderken neden 300 dolar fazla parayla gitmeyelim ki.. kazandığın doları buraya geldiğinde bozdurur bulunduğunuz şehrin en iyi otelinde ailenizle kalabilme ihtimalinizde oldukça yüksekken üstelik.. bence duygusallığa abd yolunda yer yok.. oraya gidiyorsak geriye dönüp çok fazla takılmamak lazım..

• Aklıma geldi birkaç iş fikri araştırıyorum abd kazan biz kepçe.. uber doordash gibi uygulamalarla tabiki yürünebilir ancak popüler mesleklerin genelde kar marjlarıda bir noktaya kadar gidiyor.. buradan güzel maddi imkanlarla giden ailelerde var.. galericilik yapan bir akademisyen yada petrol ofisleri satın almış bir tonton amca gözlemlerim arasında.. bence birazda yapılabilecek meslekler tartışılabilir.. türkiyede hayali olupta toplum baskısından açığa çıkarılamayan başarısız deneme deneyimleri abd için belkide başarılı bir hayat hikayesine dönüşebilir diye düşünüyorum..
    dönerci yada pastacı açmaktan bahsetmiyorum tabiki.. abd gibi kapitalizmin doruğunu yaşayan bir ülkede marka oluşturmanın öneminden bahsetmek istiyorum.. benim yaşım 33 ve 33 yaşımda kendi markamı nasıl oluşturabilirimciyim.. ancak nice 20li yaşlarda genç arkadaşımız burada sürekli uber yapacağım onunla geçineceğim diyor.. ufkunuzu açmak adına sadece şunu söyleyebilirim.. türkiyede oluşturabileceğiniz marka ve bu markayı oluştururken çekeceğiniz çile ile belki en fazla edirneden karsa sipariş alabilecekken abd de oluşturabileceğiniz bir girişimcilik ile italyada türkiyede fransada vs.. tüm global pazarda şube açmaya gidebileceğinizi lütfen unutmayın.. kapitalizmin nimetlerinden faydalanmayı hiç unutmayın.. belkide bize 10 sene belkide ömür boyu hiç çıkmayacak bir kartın peşinde hayallerimiz ile bakıyoruz.. ancak çıkan arkadaşlar bu şanslarını uber yaparak tüketmesin istiyorum şahsım adına..
    bence yaratıcılık anlamında birçok ulustan daha yaratıcı bireyleriz.. imkansızlıklar içerisinde büyümemizinde büyük önemi var tabi.. ancak yenilik ile taze beyinlerle göç etmek geride kalan kişilerede ilham olacaktır.. youtube da artık costco fiyatları nedir yada bakın sıfır arabayı kaça aldım.. uberden ne kadar kazandım yada bakın yazılımcı oldum bootcamp gittim videoları izlemeyelim.. bakın kurduğum sistem bu ve yanımda şu kadar kişiye iş sağladım şunu ürettim bu kadar ülkeye ulaştırdım gibi şeyler görmek yerine sürekli türkiyedeki insanların alım gücüne dem vuran videolar izliyoruz.. youtube dan gelir elde etmek için abd de kanal açıp bu kanalı türkçe içerik doldurarak aslında ne kadar az kazançlar sağladığının ve böyle devam ederse geleceği olmayan bir kanal oluşturduğunun farkına varamayanların videolarıyla dolu heryer.. global düşünce ile gidin.. vaktinizi abd ye gidip 1000 görüntüleme başı en düşük ücret ödenen ülkelere video çekerek geçirmek yerine 4 5 dilde videolar hazırlayıp büyümeye odaklanın illa ki video çekeceğim diyorsanız.. her çekiliş sonrası tam 6 senedir takip ediyorum en az 10 tane kanal açılıyor ve her work and travel sezonu sonrası bakın abd de nasıl kaldım videolarıyla anasayfamız doluyor.. video fotoğraf işleri benim 2. İşim.. düşünüyorumda türkiyede şu an 300.000tl ye mal olabilecek kaliteli çekim ekipmanları orada taş çatlasın 3 aylık maaşa tekabul ediyor.. ama yinede insanlarımız hem bu iş ile büyümeyi hedefleyip hemde iphone kamerasıyla iş yapıyor.. malesef üzülüyorum.. imkanların bolluğu ve alım gücünü özendiren hayaller dünyasını resmedip bundan gelir elde edenlerin ucuz bir telefon kamerasıyla özensiz çekimlerle ilham olmaya çalışmasına üzülüyorum.. dışarıdan bir gözle bakılınca gerçeklerin çok acı olduğunu düşünüyorum.. evet buraya gelince temizlik yaparak nasıl araba aldım diyerek hayal satmayın.. siz siz olun bakın buraya gelerek temizlikte yapabilecekken ben bu yolu seçtim ve başarılı oldum diyebilin.. bunu söyleyebilin ki ilk abd hayaline insanlar ben gidip uber yapıcam 5 senede evimide alıcam arabamıda alıcam hayaliyle değilde daha ayakları yere basan fikirlerle yola çıksın.. neyse.. ben gidip wallmartta et ne kadar ucuzmuş videosunu izleyimde yatayım.. sağlıcakla..

• Günaydınlar herkese son 108 gün 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goyro666 @Emrah-Borazan hiç bir zaman kesinlik yoktur. Çünkü her sene KCC mülakat tarihlerinde ki sistemi değiştiriyor. Eski sisteme göre şu anda 20.000 olanlara tarih verilmesi gerekirken bu sene daha 6.000 bile tarih verilmedi. Ondan dolayı yorum yapılmaz. Nisan - mayıstan sonra current olunca istersen 60.000 olsun şansın oluyor çünkü current yazısını gördüğün zaman artık numaraya göre değil kıstaslara göre veriliyor. Bu kıstaslar nedir diye sorsan konsolosluk bile bilmiyor çünkü sadece KCC biliyor.

• ⭐⭐

@diablo_ercan yaaaa ölücemm yaaa koptum:))) açıp açıp bunu seyrederim artık moralim bozulunca :))),

• ⭐⭐

@ilkerkaynar90 suanda bu yazıyla bir gaza geldim ki çok afedersiniz iç çamasırlarımı bile dolaptan satıcam yemin ederim :))) öle sevdiğim bir kaç para eşyamla gidicem yeni bir hayat yaaa di mi ne gerek var eski püskü şeylere zaten onumu da alıyım bunu mu da alıyım derken çok şey giriyor işin içine götüreceklerimi sayıyorum...
    bazı değerli tarif kitaplarım... güzel olan ayakkabı ve elbiselerim... güzel çantalarım... biraz makyaj malzemelerimden ilk etapta kullanmak için ( çok makyaj yaparım ya... aslında hiç yapmam da şimdi orada yapasım tutar falan... bir kaç bikini ,banyo havlusu saç havlusu iki tane, bir takım nevresim çarşaf yastık kılıfı, güneş gözlükleri... laptopum... telefonum... biraz köpek maması çocuğu alıştırmak için lazım hemen ishal oluyor çünkü bu kadar oraya gider gitmez bir cvs bi kaç şampuan tarak toka falan tamamdır bu iş diyorum... gidiyorum ben bavulu hazırladım uçuyorum bak uçuyorum aaaaa @diablo_ercan :)))

• ⭐⭐

@goyro666 düşündüm de düşünmeden çekicen kapıyı gidicen o da iyi bu dua iyi deyince herşeyi topluyorsun kutuya olmaz öyle :))

• ⭐⭐

@ilkerkaynar90 bak ben hem pasta chefiyim... hemde eski bir televizyoncuyum... yıllarca haber muhabirliği yaptım... televizyonda Damla'nın dünyası diye bir pasta tatlı programı bile yaptım... senin bu dediklerinden anladığım ben zengin oldum o zaman desene... kamera profesyonel kamera kullanmayı biliyorum efsane anonslar çeker... her ortamda yer yerde haber olacak izlenecek şeyleri daha 5 km öteden kokusundan anlarım bakış açım değişiktir olaylara... kimsenin aklına gelmeyen şeyler aklıma gelir bir nevi mesleki deformasyonda diyebiliriz... sen diyosun ki bunlar benim avantajım yani efso bir youtuber olabilirim... pastane değilde atrisan bir fırında açarım ohhh o fırının kuruluş aşamasında çekim yapsam amerika ilk işimi nasıl kurdum diye inşaatından menü denemelerine kadar köşeyim yaniii iyiymiş hiç aklımıza gelmemişti çünkü :))) deneyelim bu yolu :))) burada efsane montaj yaparım profesyonel makinalarda... cnm international a correspondent olarak işe girmeyi bile düşündüm hiç bir şey yapamazsam editörlük muhabirlik yaparım televizyonda diye... ilk yaşam haberleri yaparım sonra gelişir... burada uzun yıllar dış haber müdürlüğü yaptım aptn Reuters ile çalıştım çooookkk uzun yılllar... neyse güzel şeyler getirdin aklıma thank you paylaşımlara devam... en güzel videoları ben çekip yollıycam sana merak etme ama ne kadar profesyonel çekim o kadar yazılı belge ve izin demek haberin olsun... amerikada öyle yolun ortasına tripodu koyup ben çekim yapıyorum diyemeye bilirsin her yerde :)))

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Muhakkak herkes görmüştür bu Twitter’da dolanan Avrupa’da yaşamaya gittim fiyasko çıktı konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

• ⭐⭐

@waterman görmedim ben nerede o ? kim o ?

• @debbieLA77 türkiyedede tripodu koydum çektim olayı inanın büyük sıkıntılar açar insan başına 🙂 yıllarca stok fotoğraf işi yaptım devam ediyorum artık kareye girmiş insan ve markaları yok etmekte ustalaşmış vaziyetteyim ne kadar sıkıntılı olduğunu ve oradada olacağını biliyorum 🙂 ancak lütfen artık iyi videolar görelim 🙂 tiyatrocu gidiyor o bile market fiyatları videosu çekiyor 🙂

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 olay su bi yazılımcı sözde Türkiye’de 40 bin TL maaş alıyormuş sonra Almanya’da yazılımcı olarak iş buluyor aylık maaş 2.000 euroymus falan ev tutuyor aylık masrafları çıkardıktan sonra cebine 300 Euro kalıyormuş alım gücü denen şey yokmuş falan filan diyordu 🙃

• @waterman Hani bu kuryeler kapıda çarpışıyordu muhabbeti yapan beyefendiyi diyorsun değil mi 🙂 Yani o tarz insanlar oralara gidip de biz gidemezsek ciddi ciddi çok üzülürüm...

• @waterman yani sonuçta norveçte doğup gelecek kaygısı dahi gütmeden müthiş olanaklarla büyüyen ama bundan memnun olmayan insanlarda var.. orta doğuda evinden dışarı adımını attığında bir sokak hayvanının saldırısına uğrayıp işe gidene kadar 4 defa trafik kazası atlatan başından geçenide sosyal medyasında paylaşırsam içeri atarlar korkusundan memnun olan insanlar ve durumlarda var… Her insan için durum değişir bence..

• @waterman bir yazılımcının almanyada 2000 euro ya çalışmasının imkanı yok alaylı yazılımcı türkiyede o paraların üstünü kazanıyor muhtemelen yazılım firmasında cam siliyordur o 🙂

• ⭐⭐

@debbieLA77 güldürebildiysem ne mutlu 😃

• ⭐⭐

@ilkerkaynar90 evet yaaa bende katılıyorum kim giderse erken o çekecek ben takip ederim seni valla çok seviyorum amerika alış veriş videoları çekmeyi... biri de gidip hooters ı adam gibi çekmemiş mesela menüsünü sipariş verirken siparişi geldiğinde vs ne güzel işler var çekilenlerde çok kötü sen gidince çek tamam mı söz ver .)))

• ⭐⭐

@waterman yaaa yürüsün gitsin yaaa... geri dön dese ye babaya biri bakalım cevabı ne olacak hayatta dönmez... bizim halkımızda bu var... kendi yaptığı bir şeyi çok da iyi olmadığını lanse ediyorlar herkese... isim vermeden anlatıyorum bir arkadaşımızın akrabaları da almanyadaymış buradan gc çıkmayınca aramış akrabalarını bari oraya gidiyim diye... amcaları yok evladım buralar çok kötü hiç gelme valla bizde zor durumdayız demiş... dönün o zaman amca niye zorlanıyorsunuz orada diyince tık yok ama kimseden hayatta dönerler mi yaa.... bıraksınlar bu işleri... o keko da 40 bin tl falan almıyordur burada bordrosunu göstersin inanmıyorum... allahın sidiklileri ya... moral bozuyorlar tövbe tövbe toksik insan grubu... hepimiz iyi olucaz ve hiç birimiz böyle şeyler paylaşmıycaz arkadaşlar hep yapıcı olucaz iyi olucaz ben inanıyorum

• ⭐⭐

@diablo_ercan sen bul arada böyle videolar valla açıp açıp izleyip gülüyorum... akşam erkek arkadaşıma yapıcam aynısını Batuhan bak gidiyorsun suanda uçuyorsun miami'ye bak hatta indin bile :)))

Benzer Başlıklar

• 682
  • 22394
  • 15647
  • 1193
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |