Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@serel Kontratiniza bağlı, buna göre değişir.

• @lumos cevabınız için teşekkür ederm 🙂

• @serel niyetimiz asla moral bozmak değil ama karşınıza çıkma ihtimali olan zorluklarla ilgili bir bilgilendirme 😊

• @Hamuchera Muhtemelen tam da bu bahsettiklerinizi 2 yaşındaki ikizlerle yaşayacağız gibi. Zor olmazsa olmazdı zaten 🙂 Neyse vize basılsın da bunların da üstesinden geleceğiz bir şekilde.

• @ridetowild, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmenlerin İlk Aylardaki Deneyimleri

@Hamuchera Muhtemelen tam da bu bahsettiklerinizi 2 yaşındaki ikizlerle yaşayacağız gibi. Zor olmazsa olmazdı zaten 🙂 Neyse vize basılsın da bunların da üstesinden geleceğiz bir şekilde.

Bence kucuk cocuklari olan aileler icin Talihli siz iseniz onden gelmeniz bence daha mantikli cunku ilk aylar kosusturma ile geciyor cocuklar yipranmamis oluyor onlar icin ayni duzen devam ettigi icin. Tanidik varsa yanlarinda kalacaksaniz yada hazir duzen gibi secenekler olacaksa degisir tabi. Dediginiz gibi vize basilsin bunlar dusunulur 🙂

• @Hamuchera gerçekler her zaman pembe hayallerden yeğdir. bu tecrübeler bizim için ,özellikle çocuklu aileler için, çok önemli.... 🙂

• Az önce önümde kaza oldu 3 araç birbirine girdi biri ters döndü ters dönen aracın içindeki adamı ben çıkarttım araç kamerası almam şart oldu bugune kadar kaç kaza gördüm kaç uola atlayan vs..

• @Hope-Breaker burada lezzetlere alışana kadar aşırı zorluk çektiğimiz doğru. Mesela bize göre her şey aşırı tuzlu ya da aşırı tatlı durumda 😂

• @EasternStar bence hepsinde sıkıntı yaşıyoruz ister istemez. Mesela en üzüldüğüm konulardan biri biber dolma yapmak istesem 1 biberin boyutu neredeyse kafam kadar. İnsan özlemiyor değil küçük dolmalıkları. Gerçi en büyük sıkıntımız bu olsun. Yine şükür alabiliyoruz bir şekilde adapte olmaya çalışıyoruz. Zamanla hepsine alışacağımız kesin 🙏🏻

• @icf tatlilar genelde daha sekerlidir abdde.
    Et Ve tavuk daha kaliteli abdde.

Sosis kismi sikintili. Tr tarzi sosis bulamadim

• @charon yok maalesef. Ama daha kaliteli olduğu kesin. Costco nun sosislisi güzel aklınızda olsun.

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan araç sahipleri için bencede şart hatta geçen gün instagramda gördüm ülke amerika değildi gerçi bir avrupa ülkesiydi ama kadın ışıkta dururken bisikletli bilerek geri geri gidip çarptı araca ve kendini yere attı hemen yandan bir arkadaşı geldi birbirlerini tanımıyormuş gibi amaç kadına suç atıp kendilerini haklı göstermekti. Neyseki kadının arabasında kamera varmış hepsini kaydetti diye çıkışınca hemen iki kişide uzaklaştı olay yerinden

• @Emre-Kurtulmuş Kesinlikle çift taraflı kaliteli bir şey almak lazım

• @EzgiLera Merhaba aralık ayındaki yazınızdan sonra PART 3 için hergün girip kontrol ediyorum 🙂

• Gençlere teşvik, Amerikaya gelecek olanlara bir nebze ön hazırlık olabilir ümidiyle:

50 yaşındayım.
    Öncelikle, bu hafta ilk iş teklifimi aldım. Kasım ayından bu zamana kadar Doordash, Wallmart Spark Drive gibi işlerle hayatımı idame ettirdim.
    İngilizce biliyorsanız, Amerikan standartlarına uygun özgeçmiş hazırlayarak ve ön yazı yazarak, ısrar etmeniz halinde, bir süre sonra iş bulmak içten değil.

Finansan durumu müsait ve iyi bir fikri olanların, burada iş kurmalarını öneririm. Kriz vs evet burada da var, ama işler dönüyor bir şekilde. Ve Amerikan pazarı yeniliklere ve değişikliklere çok açık bir pazar.

Özetle, gelmeden önce Türkiyede yaptığınız işleri, mevkilerinizi, maaşlarınızı geride bırakmaya hazır olun.

Herkese selamlar...

• ABD'de Eyalet Değişikliğinde Plaka Değiştirmek

Eyalet değiştirdiğinizde, aracınız varsa, onun da kaydını yeni eyalete aldırmanız gerekiyor. Bunu yaparken neler gerekiyor?

• Aracı son bir yıl içinde almışsanız, alım satım vergisini ödediğinizi gösteren kağıt (bu kağıt, aracın ruhsatına iliştirilmiş durumda). Önemli. Yoksa bu vergiyi bir de yeni eyaletde ödersiniz.
    • Aracın plakasını değiştirmeniz gerekiyor.
    • Eski plakanızı aldığınız eyaletin DOT/DMV'sine ya elden, ya da posta yoluyla göndermeniz gerekiyor.
    • Ayrıca, yeni eyalete kaydı aldırdıktan sonra en çok 10 gün içinde, o eyaletin muaynesine sokmanız gerekiyor aracı.
      Muayne geçerliliği eyaletden eyalete değişiyor. Kiminde 2 yıl, kiminde 1 yıl geçerli.

• @warmgrey hayırlı olsun. ne mezunusunuz iş teklifi hangi alanda aldınız?

• @warmgrey öncelikle cesaretinize hayran kaldım orada herşey istediğiniz gibi olur inşallah

• @begumm Elektronik mühendisiyim. Daha önce Endüstriyel ve Petrol Gaz sektörlerinde Elektrik ve Kontrol mühendisi olarak çalışıyordum Türkiyede. Burada da bir Nükleer Santralde Elektrik Mühendisi olarak iş teklifi aldım.

• @T-C-Kubilay-Dikici Çok teşekkürler. Bizde bir söz vardır, sonunu düşünen kahraman olamaz. 🙂

Green Card çıktığı gün, ben fitness'a başladım. Buraya geldiğimde neyle uğraşacağımı tahmin ettiğim için.

O sebeple, green card çıkanlara en büyük tavsiyem, bıraksınlar şunun fiyatı ne kadar, bunun fiyatı ne kadar diye. Zaten gelince o fiyatları görecekler.

Burada en baştaki zorlukları atlatacak kadar bir ingilizce ve beden sağlığıyla gelmek önemli.

Sonrası yavaş yavaş halloluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |